خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

تفاوت فرش شنل و گلیم فرش

مقایسه فرش شنل و گلیم فرش

به طور کلی فرش ها دارای پنج نوع هستند که گلیم فرش و فرش شنل دو نوع از این فرش ها هستند . تفاوت میان این پنج دسته باعث می شود تا کاربر یا مشتری بتواند بسته به نیاز خود نوع فرش مورد ظر خود را انتخاب کند . مثلا کسانی که کودکان نوپا یا نوزاد دارند نوعی از فرش را انتخاب می کنند و بعضی دیگر که دارای مهمان های زیاد و متعددی هستند از نوع دیگری از فرش ماشینی شنل یا فرش ماشینی گلیم استفاده می کنند. در این مقاله توضیحات کامل برای مقایسه فرش شنل و گلیم فرش قرار داده شده است که در ادامه می توانید مطالعه کنید.


گلیم فرش چیست
گلیم فرش ، دست بافته ای ساده است که از تارو پود که معمولا از پشم و موی حیوانات اهلی است بر دار قالیبافی افراشته می شود وغالبا به عنوان گلیم فرش بافته می شود . البته ممکن در بعضی مناطق عشایری و روستاها از گلیم به عنوان غیر فرش استفاده کنند. ( مثل نمک دان ، جل اسب ، و نوار چادر و غیره )
طرح های گلیم فرش نسبت به مکان ها و لوکیشن های جغرافیایی متفاوت است . مثلا گلیم فرش های ایرانی و گلیم فرش کاشان ممکن است با گلیم فرش های چینی و اروپایی دارای تفاوت در ظاهر طراحی باشند. در کشو ایران هم برای مثال گلیم فرش کاشان با گلیم فرشی که عشایر می بافند دارای طرح متفاوت است. مثلا گلیم فرش ماشینی کاشان از اشکال هندسی پیچیده تری نسبت به گلیم فرش عشایر دارا می باشد. رنگ های استفاده شده در گلیم سنتی ، گیاهی و طبیعی هستند. گاهی گلیم ها را برای جلوه بیشتر و کهنه شدن رنگ ، با چای سیاه و پوست گردو شستشو می دهند. ( پیش از این نیز به مقایسه فرش فریز و گلیم فرش پرداختیم که مطالعه آن را به شما پیشنهاد میکنیم. )


فرش شنل چیست
فرش فانتزی نیز انواعی دارد ، که برای مثال فرش های فریز و فرش فانتزی شنل انواعی از انواع فرش فانتزی ماشینی هستند . فرش شنل معمولا از طرح های فانتزی و گرافیکی برای طراحی بهره می گیرد . مثلا فرش شنل کاشان از رنگ های گرافیکی و فیروزه ای و دیگر موارد که از این قبیل می باشد در بافت آن استفاده شده است.


مقایسه فرش شنل و گلیم فرش

ظاهر گلیم فرش و ظاهر فرش شنل
فرش شنل همانطور که گفتیم در طراحی نقشه آن از طرح های گرافیکی پیچیده ای استفاده می شود . اما در بافت گلیم فرش نمی توان از طرح های پیچیده استفاده کرد و بیشتر در نقشه و بافت آن از اشکال هندسی استفاده می شود . گلیم فرش معمولا ظاهر براق تری نسبت به فرش فانتزی ( فرش شنل ) دارد . چون از نخ های بلند تری استفاده کرده است . در ضمن از فرش شنل و گلیم فرش می توان در مکان هایی که به زیبایی آن ها اهمیت می دهید استفاده کنید. گلیم فرش ماشینی معمولا در اتاق های رسمی تر و فرش شنل بیشتر در اتاق های کودکان ، میزبان و یا غیره استفاده می شود.


مقایسه دوام فرش شنل و دوام گلیم فرش
برای بافت شنل از الیاف پلی استر استفاده شده است. الیاف پلی استر دارای ویژگی های بارزی هستند همچون استحکام بالا ، ثبات ابعادی مناسب ، مقاومت در برابر نور خورشید و مواد شیمیایی ، ثبات رنگ و عدم نیاز به اتو . اما در مورد استحکام گلیم فرش باید گفت که از نخ ها و پنبه های طبیعی و حیوانی استفاده می شود و باید بگوییم گلیم فرش ها نسبت به فرش شنل ( فرش های بافته شده با نخ پلی استر ) استحکام و دوام کمتری دارند.


مقایسه پاخوردگی گلیم فرش و پاخوردگی فرش شنل
گلیم فرش به علت داشتن ظاهر دو رنگ و سایه روشن می تواند رد پاها را پنهان کند. گلیم فرش در مورد جارو برقی نیز همین عملکرد را داراست . پس می توان در تمام مکان ها مخصوصا مکان های پر رفت وآمد از گلیم فرش استفاده کرد . اما فرش های فانتزی ( فرش شنل ) فقط پا خوردگی را کم می کند و به مرور زمان پاخوردگی در آن ممکن است باعث تغییراتی در ظاهر فرش بشود . پس از فرش شنل در جاهایی که دغدغه ی رفت وآمد زیاد ندارید ( مثل فرش آشپزخانه ، مطبخ ، فرش اتاق کودک ، فرش اتاق خواب و غیره ) می توانید استفاده کنید.

نتیجه گیری در تفاوت فرش شنل و گلیم فرش
فرش شنل ماشینی به خاطر استفاده از الیاف پلی استر دارای دوام و مقاومت بالایی می باشند . اما گلیم فرش از لحاظ دوام چون از الیاف طبیعی استفاده کرده است استحکام و دوام کمتری نسبت به فرش های جدید ( فرش شنل ) دارد . اما گلیم فرش را می توان به خاطر پنهان کردن پاخوردگی در پذیرایی ها ، هال و مکان های دارای رفت و آمد زیاد استفاده کرد ولی چون پاخوردگی روی فرش شنل تاثیر می گذارد و به مرور زمان باعث تغییرات در ظاهر فرش می شود باید درمکان های کم رفت وآمد استفاده کرد.
شهر کاشان ، قطب تولید فرش ماشینی و دستباف کشور است. گلیم فرش کاشان و فرش شنل کاشان و به طور کلی فرش کاشان در جهان مشتریان ثابت خود را دارا است. گلیم فرش کاشان و فرش شنل کاشان به خاطر طرح های متفاوت و خلاقیت در نقشه مشتریان را به سمت خود جذب می کند. کاشان در عرصه فرش فانتزی مثل فرش شنل ، دارای دست طراحی بسیار به روز و خاص می باشد و فروشگاه فرش روز عرضه کننده فرش ماشینی با قیمت فرش مناسب از لیست قیمت فرش به صورت مستقیم برای خرید فرش و تحویل فرش درب منزل برای رضایت مشتریان می باشد.


باتشکر - واحد آموزش و تحقیق فرش روز

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
ابعاد و قیمت فرش 24 متری ماشینی کاشان با تضمین کیفیت
معرفی ویژگی های فرش 1200 شانه بزرگمهر
پیدا و پنهان های فرش ترک
تفاوت فرش 700 شانه با فرش 1200 شانه
راهنمای نصب تابلو فرش ماشینی
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه