خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

انتخاب فرش ماشینی مناسب محیط

نحوه انتخاب فرش ماشینی مناسب

تفکر اینکه انتخاب یک فرش زیبا برای دکوراسیون دارای اهمیتی بالا می باشد بدون شک درست است ولی همیشه نباید تنها در خرید فرش ، جنبه زیبایی فرش را در نظر داشت و شما باید مواردی همچون نحوه دکوراسیون خانه ، رنگبندی فرش ، مکان قرار دادن فرش و اندازه فرش را نیز مد نظر داشته باشید تا بتوانید ، بهترین انتخاب فرش را برای مکان مورد نظرتان داشته باشید. در ادامه این مقاله به راهنمایی انتخاب فرش ماشینی برای هر محیطی با توجه به موارد دارای اهمیت گفته شده می پردازیم.

انتخاب فرش با توجه به نوع دکوراسیون
از نخستین موارد در انتخاب فرش برای دکوراسیون توجه داشتن به نوع دکوراسیون خانه می باشد ، که از دکوراسیون های محبوب می توان به مدرن و دکوراسیون کلاسیک اشاره داشت. در صورتی که نوع دکوراسیون خانه شما دارای سبکی کلاسیک می باشد نباید از فرش مدرن استفاده کنید و فرش مناسب برای دکوراسیون کلاسیک ، فرش هایی می باشد که از طراحی کلاسیک برخوردار است. به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است برای دکوراسیون مدرن شما ، انتخاب فرش سنتی دارای زیبایی باشد ولی اگر میخواهید دارای طراحی مناسبی در دکوراسیون خانه خود باشید ، باید فرش متناسب با سبک و نوع دکوراسیون انتخاب بشود و اگر شما دارای دکوراسیون مدرن هستید انتخاب فرش مدرن یا فرش فانتزی برای شما مناسب خواهد بود. ( از جمله فرش های فانتزی می توان به فرش فریز اشاره داشت ) . به این موضوع نیز باید توجه داشته باشید که شما چه از سبک مدرن استفاده میکنید و چه از سبک کلاسیک استفاده میکنید نباید بر روی فرش به غیر از میز ، وسایل دیگری را قرار بدهید. در صورتی که دکوراسیون خانه شما دارای نوع مدرن می باشد ما به شما استفاده از فرش طرح ساده که دارای شلوغی نمی باشد را توصیه میکنیم.

رنگ در انتخاب فرش
انتخاب رنگ فرش دارای ارتباط اصلی با کاربرد فضای مورد نظر شما می باشد. برای فرش اتاق خواب بهتر است که از رنگ های سرد استفاد نمایید ( رنگ سرد شامل رنگ های آبی و سبز کمرنگ می باشد ). در هر جای اتاق خود نیز می توانید از رنگ فرش تکمیلی که رنگ های خنثی می باشد نیز استفاده نمایید ( رنگ خنثی شامل رنگ های خاکستری و بژ می باشد ). در ادامه نیز باید بیان داشت اگر شما می خواهید انتخابی مناسب در رنگ فرش برای دکوراسیون خانه داشته باشید بهتر است از رنگی تیره تر از رنگ دکوراسیون استفاده نمایید.

اندازه فرش در انتخاب برای دکوراسیون
در صورتی که میخواهید خرید فرش را انجام بدهید باید قبل از آن محیط مورد نظری که قرار است بر روی آن فرش قرار داده بشود را اندازه گیری کنید و سپس با توجه به اندازه به دست آمده ، فرش مورد نظرتان را انتخاب کنید. شما می توانید برای خرید فرش و انتخاب آن از فروشگاه فرش روز اقدام کنید که عرضه فرش توسط فروشگاه به صورت با کیفیت و گارانتی 10 ساله را برای رفاه حال مشتریان قرار داده است و شما می توانید به راحتی در خانه و به دور از ترافیک و قیمت های بالا خریداری فرش را انجام بدهید.

پیش از این نیز برای اندازه فرش مقاله ای منتشر کرده بودیم که خواندن آن را توصیه میکنیم. ( سایز و رنگ مناسب فرش برای دکوراسیون )

انتخاب فرش برای اتاق خواب
همانطور که می دانید اتاق خواب دارای رفت آمد زیادی نبوده و محیطی برای آرامش می باشد که به همین دلیل شما می توانید برای انتخاب فرش از فرش که دارای رنگ غیر تیره ( فرش لیمویی ، فرش صورتی ، فرش ماشینی سبز ، فرش با رنگ آبی ) و با جنس لطیف باشد استفاده نمایید. در صورتی که از فرش شنل و یا فرش شگی استفاده کنید ، دارای ویژگی های گفته شده می باشند و با اینکار به محیط اتاق خواب شما فضایی زیباتر و همچنین با لطافتر ارائه خواهید کرد.

انتخاب فرش برای آشپزخانه
در آشپزخانه بهتر است که از فرش های گرانقیمت و فرش هایی که دارای پرز های بلند می باشند استفاده نکنید ، زیراکه باید در نظر داشته باشید همیشه ممکن است به آسانی فرش آشپزخانه دچار کثیفی بگردد و این به خاطر وجود غذاها ، نوشیدنی ها و دیگر موارد از این قبیل در آشپزخانه می باشد و در صورتی که فرش آشپزخانه به صورت پرز بلند باشد کثیفی ها می توانند داخل پرز های فرش قرار داده بشوند و شست و شوی فرش کثیف شده نیز کار سختی می باشد. در صورتی که می خواهید یک فرش مناسب برای آشپزخانه دکوراسیون خانه خود انتخاب کنید که دارای معایب گفته شده نباشد و همچنین دارای تناسب با وسایل آشپزخانه شما باشد ، بهتر است از فرشی استفاده کنید که از قیمت مناسبی برخوردار باشد که اگر فرش دچار سوختگی شد نگرانی ای درباره تعویض فرش ماشینی خانه خود نداشته باشید. با توجه به ویژگی های گفته شده برای فرش آشپزخانه بهترین انتخاب برای شما گلیم فرش می باشد زیرا گلیم فرش دارای قیمتی مناسب بوده و از پرز هایی کوتاه نیز برخودار می باشد و به همین خاطر کثیفی ها در فرش نگه داشته نمی شود و رطوبت کمتری را نیز به خود میگیرد و در نتیجه برای آشپزخانه همانطور که گفته شد بهترین انتخاب گلیم فرش خواهد بود.

انتخاب فرش برای اتاق پذیرایی
برای اتاق پذیرایی شما باید فرشی را انتخاب نمایید که دارای گرمای مناسبی برای گرما بخشیدن به اتاق پذیرایی و همچنین اتاق نشیمن شما باشد. که در ادامه برای انتخاب فرش ، راهنمایی کامل آن را قرار داده ایم. اگر می خواهید فرشی را انتخاب نمایید که دارای پرزی بلند نباشد و به خاطر پا خوردن وسایل بر روی فرش لق نخورد ، برای شما فرش کلاسیک دارای ریز بافت انتخاب مناسبی خواهد بود و دلیل آن این است که فرش های ریزبافت کلاسیک دارای طراحی تخت بوده و به خوبی بر روی زمین قرار داده می شود. ( از ویژگی انتخاب فرش کلاسیک این است که تمیز کردن آن نیر برای شما آسانتر خواهد بود ). در صورتی که می خواهید برای اتاق پذیرایی خانه خود از فرش فانتزی استفاده نمایید ، باید فرش انتخابی شما دارای طراحی لوکس و زیبایی باشد. توجه داشته باشید که انتخاب فرش فانتزی که طرح آن تند و یا غیر معمول می باشد برای ایجاد محیط دوستان در خانه مناسب نخواهد بود.

با تشکر - واحد تحقیق و آموزش فرش روز

توسط : عاطفه محمدی
  سلام ممنونم از سایت خوب شما
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
همه آنچه که باید درباره فرش دستباف کاشان بدانید!
اصول و قوانین پهن کردن فرش
تاریخچه فرش ماشینی
روش های از بین بردن پرز فرش های ماشینی
مقایسه مختصر فرش 1500 شانه با 1200 شانه
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه