خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

گلیم فرش چیست؟

گلیم فرش انواع و تاریخچه آن

گلیم فرش نوعی فرش بدون پرز است که از به هم خوردن و اتصال تار و پود تشکیل می شود. جنس گلیم فرش دستی و گلیم فرش ماشینی عمدتا از پنبه ، پشم ، نخ های پشمی ، کرک و همچنین ابریشم است.


تاریخچه گلیم فرش
انسان های اولیه از پوست حیوانات برای گرم کردن و پوشش خود استفاده میکردند. با گذشت زمان آموختند که از پوست و پشم حیوانات میتوان برای زیرانداز استفاده کرد. بعد ها ریسیدن پشم مقدمه ای برای گلیم بافی شد و نیز گلیم بافی مقدمه ای شد برای بافت فرش دست بافت .


گلیم فرش ماشینی
در عصر امروز گلیم فرش ماشینی که توسط ماشین آلات گلیم فرش تولید می شود ، جای گلیم دست بافت را پر کرده است. گلیم فرش و گلیم فرش ماشینی قیمت مناسب تری نسبت به گلیم دستبافت دارد که به همین دلیل افرادی که اقتصاد خوبی برای خرید گلیم دستبافت ندارند انتخاب گلیم فرش ماشینی کاشان جایگزین خوبی است.


گلیم دستبافت
در گلیم دستبافت از پشم حیوانات استفاده شده است و هنر دستان خانم های عشایری در آن حس می شود. گلیم های دستی دارای نوع و نام های متفاوتی هستند که با توجه به نام و نوع بافت آنها طرح مخصوصی دارند ، از نمونه های معروف گلیم فرش دستی میتوان به گلیم ایل شاهسون ، گلیم لری ، گلیم هرسین ، گلیم بلوچ ، گلیم خمسه و سنه اشاره نمود.

با تشکر - واحد تحقیق و آموزش فرش روز

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
تفاوت تابلو فرش ماشینی با چاپ دیجیتال
تفاوت تعداد شانه تابلو فرش
طرح فرش 1500 شانه به صورت متنوع برای خرید
تابلو فرش سفارشی | آنچه که باید از اصول سفارش تابلو فرش بدانید!
درباره فرش ماشینی سجاده ای
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه