خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

گلیم فرش چیست؟

kashan-gelim-carpet.jpg

گلیم فرش نوعی فرش بدون پرز است که از به هم خوردن و اتصال تار و پود تشکیل می شود. جنس گلیم فرش دستی و گلیم فرش ماشینی عمدتا از پنبه ، پشم ، نخ های پشمی ، کرک و همچنین ابریشم است.


تاریخچه گلیم فرش
انسان های اولیه از پوست حیوانات برای گرم کردن و پوشش خود استفاده میکردند. با گذشت زمان آموختند که از پوست و پشم حیوانات میتوان برای زیرانداز استفاده کرد. بعد ها ریسیدن پشم مقدمه ای برای گلیم بافی شد و نیز گلیم بافی مقدمه ای شد برای بافت فرش دست بافت .


گلیم فرش ماشینی
در عصر امروز گلیم فرش ماشینی که توسط ماشین آلات گلیم فرش تولید می شود ، جای گلیم دست بافت را پر کرده است. گلیم فرش و گلیم فرش ماشینی قیمت مناسب تری نسبت به گلیم دستبافت دارد که به همین دلیل افرادی که اقتصاد خوبی برای خرید گلیم دستبافت ندارند انتخاب گلیم فرش ماشینی کاشان جایگزین خوبی است.


گلیم دستبافت
در گلیم دستبافت از پشم حیوانات استفاده شده است و هنر دستان خانم های عشایری در آن حس می شود. گلیم های دستی دارای نوع و نام های متفاوتی هستند که با توجه به نام و نوع بافت آنها طرح مخصوصی دارند ، از نمونه های معروف گلیم فرش دستی میتوان به گلیم ایل شاهسون ، گلیم لری ، گلیم هرسین ، گلیم بلوچ ، گلیم خمسه و سنه اشاره نمود.

با تشکر - واحد تحقیق و آموزش فرش روز

کلمات کلیدی مرتبط :
'گلیم فرش' , 'گلیم فرش ماشینی' , 'گلیم فرش ماشینی کاشان' , 'گلیم فرش کاشان' , 'گلیم فرش دستبافت' , 'بافت فرش دستبافت' , گلیم
نظرات فرش روز
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
کد امنیتی :
CAPTCHA Image کد امنیتی را وارد کنید:
Refresh Image
دیگر مطالب کاربردی فرش
سوالات متداول برای فرش ماشینی
چرا فرش روز کاشان بورس فرش کاشان و ایران و جهان شده است؟
مزایای فرش ماشینی ابریشم نما
راهنمای نصب تابلو فرش ماشینی
بهترین فرش ماشینی
ادامه
نماد اعتماد الکترونیکی
نماد اعتماد الکترونیک خرید فرش
سوالات رایجسوالات رایج فرش روز تلفن تماس03155353082 - 03155353081

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.

خدمات ویـژه فرش روز
سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه