خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

چند تفاوت بین فرش فریز با گلیم فرش

مقایسه فرش فریز با گلیم فرش

همانطور که می دانیم فرش فریز از جمله فرش فانتزی می باشد و گلیم فرش نیز یکی دیگر از انواع فرش های ماشینی می باشد که در ادامه به مقایسه این دو مدل فرش می پردازیم. فرش های فریز و گلیم فرش ها از نظر ثبات فرش ، ظاهر ، دوام فرش و جای پا دارای تفاوت می باشند و شما می توانید با دانستن این تفاوت ها ، فرش مناسبی برای مکان مورد نظر خانه تان انتخاب نمایید ، تا به دکوراسیون منزلتان زیبایی ببخشید.

تفاوت گلیم فرش و فرش فریز از نظر ثبات
گلیم فرش از سطحی به صورت صاف برخوردار است و این موضوع به طوری است که اگر دستتان را بر روی گلیم فرش بکشید ، احساس مویی که کوتاه شده و زبر است را خواهید داشت. فرش فریز بر خلاف گلیم فرش دارای سطحی است که با کشیدن دستتان روی آن ، احساس نرمی به شما دست می دهد. از قابلیت صاف بودن گلیم فرش این است که می تواند نوشیدنی هایی که میخواهید روی فرش قرار بدهید را نگه داری کند ولی فرش فریز که از جمله فرش های فانتزی می باشد ، به خاطر طول مختلف نخ و همچنین تابیدگی داشتن باعث ریخته شدن لیوان های نوشیدنی و دیگر موارد قرار داده شده بر روی فرش فریز میگردد ( پس اگر می خواهید روی فرش ماشینی ، نوشیدنی قرار بدهید گلیم فرش برای شما قطعا انتخاب مناسبتری خواهد بود ).

مقایسه گلیم فرش و فرش فریز از نظر دوام
از نظر دوام ، فرش های فانتزی فریز دارای برتری نسبت به گلیم فرش می باشند زیراکه در نخ فرش فانتزی از تابیدگی محکمی استفاده گردیده شده است و فرش فریز را با دوام و محکم ساخته است ( از این موضوع نتیجه میگیریم که اگر شما میخواهید فرش را در مکانی از خانه قرار بدهید که رفت آمد در آن زیاد می باشد بهتر است از فرش فریز استفاده نمایید زیراکه این فرش نسبت به گلیم فرش دارای مقاومت بالاتری می باشد ). همچنین در ادامه باید بیان داشت ، فرش های فریز به خاطر دوام مناسبی که دارا می باشند در برابر آسیب هایی که به وسیله وسایل خانه به وجود آورده میشود مقاوم است.

تفاوت فرش فریز با گلیم فرش با توجه به ظاهر
گلیم فرش ها دارای نخ های بلندی نسبت به فرش فریز می باشند و همچنین باید بیان داشت ظاهر گلیم فرش به صورت براق تر نیز نسبت به فرش فریز می باشد. فرش های فانتزی فریز بر خلاف گلیم فرش دارای ظاهری به صورت گره دار می باشند که این ظاهر نسبت به گلیم فرش معمولیتر می باشد. ( نتیجه میگیریم اگر برای شما زیبایی مهمتر می باشد بهتر است از گلیم فرش در خانه خود استفاده کنید ، البته این موضوع بستگی به طرح و رنگ فرش مورد نظر شما نیز دارد و ممکن است که فرش فانتزی دارای طراحی شیکتری نیز باشد و برای دکوراسیون شما انتخابی مناسب تر باشد که از فرش های فانتزی فریز شیک می توان به طرح های رنگ تیر آن اشاره داشت ).

فرش گلیم و فرش فریز از نظر جای پا
جای رد پا در گلیم فرش ها به خاطر اینکه در طرح دارای 2 رنگ می باشند و ظاهر فرش نیز از شکلی روشن برخوردار می باشد پنهان میگردد که به خاطر این ویژگی شما می توانید گلیم فرش را در هر مکانی که دوست دارید قرار بدهید ( توجه داشته باشید که فرش فریز نیز می تواند جای پا بر روی فرش را کاهش بدهد ولی نه به اندازه گلیم فرش ).

تفاوت کاربرد گلیم فرش با فرش فریز
با توجه به ویژگی هایی که مقایسه کردیم برای فرش درب منزلتان بهتر است که از فرش گلیم استفاده نمایید و به این موضوع نیز توجه داشته باشید گلیم فرش ها به خاطر دارا بودن الیاف مناسب برای مکان های رسمی نیز می باشند. فرش های فریز برای جاهایی که از رفت و آمد زیادی برخوردار می باشد انتخابی عالی خواهد بود که شما می توانید این فرش فریز را در اتاق نشیمن خانه خود که دارای محیطی غیر رسمی است قرار بدهید ( فرش های فانتزی فریز دارای حالتی ارتجاعی می باشند که به خاطر این ویژگی ، انتخابی مناسب برای محیط اداری نیز می باشند ).

برای دیدن تفاوت فرش فریز و فرش شنل نیز می توانید مقاله آن را مشاهده کنید.

 

با تشکر - واحد تحقیق و آموزش فرش روز

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
قیمت فرش و عوامل تاثیر گذار
نقاط قوت فرش ماشینی کاشان از نگاه دیگرکشورها
مقایسه تابلو فرش 1200 شانه و 700 شانه
خصوصیت فرش 1200 شانه 8 رنگ
فرش گرد فانتزی در انواع طرح های مدرن و جدید برای خرید
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه