خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

قیمت فرش و عوامل تاثیر گذار

قیمت فرش و موارد تاثیر گذار روی آن

پیش از این در مقاله پرسش های متداول برای قیمت فرش علت مناسب بودن قیمت های فرش ماشینی در فروشگاه فرش روز را توضیح داده ایم. در این مقاله نیز از فروشگاه قصد داریم ، عواملی که بر روی فرش تاثیر گذار می باشد را مورد بررسی قرار بدهیم. به طور کلی باید بیان داشت که عوامل اصلی تاثر گذار در قیمت فرش ماشینی ، سایز فرش ، نخ و جنس به کار رفته در فرش ، تعداد شانه فرش و همچنین تعداد رنگ فرش و تعداد تراکم قالی می باشد ( البته تجهیزات ماشین بافت نیز بر روی لیست قیمت فرش تاثیر گذار است ). در ادامه نیز باید بیان داشت شما می توانید برای دیدن قیمت هر فرش از قسمت محصولات طرح مورد نظرتان را انتخاب کرده و بعد از انتخاب کردن سایز مورد نظرتان قیمت فرشی که انتخاب کرده اید را مشاهده نمایید. در ادامه این مقاله به بررسی عوامل اصلی تاثیر گذار بر روی قیمت فرش ماشینی که گفته شد می پردازیم.

تاثیر اندازه در قیمت فرش ماشینی
فرش های ماشینی دارای سایزبندی های شش متری ، نه متری ، دوازده متری و همچنین در اندازه سفارشی با توجه به سفارش شما می باشد که همانطور که مشخص است هر چه فرش دارای اندازه ی بیشتری باشد دارای قیمتی بالاتر نیز خواهد بود و از بین فرش های گفته شده ابتدا فرش سفارشی و بعد از آن فرش 12 متری ماشینی دارای قیمتی بالاتری است. قیمت فرش شش متری را نیز با توجه به فرش 12 متری می توان تایین کرد که قیمت فرش 6 متری تقریبا نصف قیمت فرش 12 متری می باشد ( این موضوع برای قیمت فرش 9 متری صدق نمی کند و قیمت این فرش حدودی بین فرش 6 متری و فرش 12 متری می باشد که علت وجود نداشتن قیمت حدودی آن نسبت به فرش شش متری و فرش دوازده متری ، بافته شدن پنجاه سانتی متر برزنت در کنار قالی ماشینی نه متری می باشد ، بافته شدن برزند بر روی فرش 9 متری نیز به این علت است که برای بافت فرش ماشینی 9 متری از دستگاه بافتی استفاده میشود که 3 متری می باشد و بعد از بافته شدن فرش عرض آن 2.5 متر خواهد بود که برای کامل شدن عرض فرش جهت 9 متری شدن آن نیاز به نیم متر دیگر خواهد بود که با بافت برزند در کناره فرش این موضوع صورت میگیرد ).

تاثیر جنس نخ بر روی قیمت فرش
برای بافت فرش های ماشینی از نخ های مختلفی استفاده میکنند که از محبوبترین نخ های استفاده شده برای فرش های ماشینی نخ آکریلیک هیت ست ، نخ پلی استر ، نخ آکریلیک و همچنین نخ bcf می باشد که نوع و جنس نخ دارای تاثیر مستقیمی بر روی قیمت فرش های ماشینی می باشد . از با کیفیت ترین نخ های استفاده شده برای فرش های ماشینی ، نخ آکریلیک هیت ست می باشد که این نخ به خاطر کیفیت بالایی که برخوردار می باشد نسبتا دارای قیمت بالاتری نیز می باشد.
( پیش از این درباره ویژگی های نخ آکریلیک هیت ست در مبحث کیفیت و قیمت فرش توضیح داده ایم )

تاثر شانه فرش بر روی قیمت
فرش های ماشینی در تعداد شانه های مختلفی در فروشگاه فرش روز عرضه شده است که می توان به فرش 700 شانه ، فرش 1000 شانه و فرش 1200 شانه اشاره داشت که همانطور که شاید خود شما هم بدانید هر چه تعداد شانه فرش بالاتر برود قیمت فرش نیز بالاتر خواهد رفت. توجه داشته باشید تاثیر اصلی شانه بالا در زیبایی فرش می باشد و در کیفیت فرش تاثیر اصلی را جنس آن میگذارد و اگر شما می خواهید فرش با دوام داشته باشید باید جنس فرش را مورد نظر خود قرار بدهید و اگر می خواهید فرش دارای زیبایی بیشتری نیز باشد ، فرش مورد نظرتان را با توجه به تراکم بالا خریداری کنید ( البته فرش های دارای تراکم بالا معمولا دارای جنس و کیفیت مناسبی نیز می باشند ).

تاثیر تعداد رنگ در لیست قیمت فرش
از عوامل دیگر تاثیر گذار قیمت فرش ، تعداد رنگ می باشد که فرش های عرضه شده ماشینی معمولا با تعداد رنگ 8 ، 10 و 12 می باشد که این موضوع نیز واضح می باشد که هر چه تعداد رنگ بالاتر باشد قیمت آن فرش نیز بالاتر خواهد بود.

با تشکر ، واحد تحقیق و آموزش فرش روز

 

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
اصول و قوانین پهن کردن فرش
مدل فرش کناره برای دکوراسیون خانه با قیمت مناسب
بهترین مارک فرش ماشینی برای سفارش چیست
مدل فرش کاشان در طرح های مختلف
دار قالی بافی را بیشتر بشناسیم
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه