خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

معرفی کارخانه های فرش کاشان به همراه تاریخچه و اسامی آنها

معرفی کارخانه های فرش کاشان به همراه تاریخچه و اسامی آنها

درست در حدود 40 سال پیش بود که اولین بافنده فرش ماشینی یعنی ژاکارد وارد اولین کارخانه فرش ایران شد . این کارخانه در کاشان تاسیس شده بود تا در زمینه تولید محصولات قالیبافی به قطب صنعتی کشور تبدیل شود . 

از آن جا که ایران مهد و قطب فرش جهان بود ، بنا بر این پتانسیل این امر در کشور ما وجود داشت که این هنر به سمت صنعتی شدن پیش برود . 

کارخانجات فرش کاشان کم کم با توسعه صنعت فرش ماشینی گسترش یافتند و در شهرک های مختلفی که در کاشان ایجاد می شد ، تاسیس می شدند . 

شهرک های صنعتی که در آن می توان کارخانه های قالیبافی را دید عبارتند از :

 

شهرک صنعتی فرش راوند کاشان 

شهرک صنعتی سلیمان صباحی آران و بیدگل کاشان

شهرک صنعتی جعفر آباد کاشان

شهرک صنعتی نوش آباد کاشان

شهرک صنعتی امیر کبیر کاشان

 

به این علت که کارخانه های فرش کاشان روز به روز توسعه می یافتند باید فضایی با وسعت بالا طراحی و تدارک دیده می شد تا می توانست این حجم از کارخانه را در خود جای دهد . این کار در قالب ایجاد شهرک های صنعتی متعدد در نقاط مختلف کاشان ، صورت گرفت . 

می توان گفت در شهر های دیگر ایران هم تولید فرش ماشینی داریم ، اما کاشان بیش از 70 درصد تولید و نیاز کشور را تامین می کند ، به همین دلیل کاشان پایتخت فرش ماشینی ایران و جهان نام گرفته است . 

در کارخانه فرش فقط فرش ماشینی تولید نمی شود ، بلکه ممکن است مجموعه فرآیندهای دیگری هم که مربوط به این صنعت می شوند ، در آن صورت بگیرد . از جمله نساجی ، تکمیل ، آهار ، ر نگرزی ، ریسندگی و غیره . 

چرا کارخانه های فرش ماشینی کاشان از اهمیت بالایی برخوردار هستند ؟

یکی از ارکان مهم اقتصاد هر کشور صادرات است . در ایران هم کالاهای مختلفی هستند که به کشور های دیگر صادر می شوند ، از جمله پسته ، زعفران ، خاویار ، صنایع مدنی ، خوردو و غیره که فرش یکی از آن ها است .

فرش می تواند به انواع مختلف : فرش دستباف ، فرش ماشینی ، گلیم فرش ، تابلو فرش و انواع زیر انداز های دستباف و ماشینی ایران مربوط شود . 

فرش ماشینی به این علت که دارای پتانسیل صادراتی است به همین دلیل وجود کارخانه فرش کاشان ، علاوه بر ایجاد اشتغال برای جوانان ، به اقتصاد ملی نیز بسیار کمک می کند . 

اما به غیر از این ، برای خریداران فرش هم می تواند مهم باشد . چرا که با خرید مستقیم فرش از کارخانه می توان با کیفیت بهتر و قیمت بسیار پایین تر از بازار ، خرید خود را انجام داد . 

در ادامه می خواهیم تا آنجا که می توانیم شما را با اسامی کارخانه های فرش کاشان و همچنین شهرک های صنعتی که معروف تر هستند آشنا کنیم . 

شهرک های  صنعتی کارخانه فرش کاشان

همانطور که گفتیم شهرک های صنعتی مختلفی در کاشان وجود دارند که مشغول فعالیت هستند و کارخانه های قالی ماشینی زیادی را در خود جای داده اند . 

اولین شهرکی که می خواهیم آن را به شما معرفی کنیم ، شهرک صنعتی راوند کاشان می باشد : 

اگر اهل کاشان و شهرهای اطراف آن باشید ، کارخانجات فرش راوند کاشان معروف هستند و بسیاری از خریداران برای تامین نیاز های خود ، سفری به این شهرک که فاصله زیادی نیز با مرکز کاشان ندارد ، خواهند داشت . 

شهرک صنعتی راوند  ، در منطقه ای به همین نام در کاشان و در واقع در مجاورت جاده کاشان – قم احداث شده است . در سال 1358 این شهرک با هدف توسعه تولید ملی و فرش راه اندازی شد و به بهره برداری رسید . 

شهرک صنعتی راوند در سال 1363 به تصویب قانون ، به شهرک های صنعتی مصوب پیوست تا امکانات لازم برای این شهرک تهیه گردد . 

امکانات شهرک صنعتی راوند کاشان : 

آب ، برق ، گاز ، آتش نشانی ، نگهبانی ، دفاتر هیئت مدیره ، نانوایی ، خوار و بار فروشی ، سیستم حمل و نقل عمومی و خصوصی و غیره می باشد . 

و اما اسامی کارخانه های فرش راوند کاشان به این صورت می باشد :

کارخانه فرش تندیس کاشان ، تک فرش ، زمرد کاشان ، بوذرجمهر ، نگین سلیمان مشهد اردهال ، هشت بهشت ، نگین مشهد تابان ، نفیس ، آدینه درخشان ، گوهران نقش راوند ، مروارید خلیج فارس ، فرش روز ، زر فرش ، البرز راوند کاشان ، بهمن کاشان ، شاد فرش نرگس ، شاهرخ ، داریوش 

 

دومین شهرک ، شهرک صنعتی امیر کبیر کاشان است : 

این شهرک دارای بیش از 49 واحد تولید کارخانه فرش ماشینی بوده که با سرمایه ای در حدود 354/097/1 شروع به کار کرده است.  

شهرک صنعتی امیر کبیر کاشان دارای زمین واگذار شده 974/142 بوده و کل واحد های این شهرک نیز 243 واحد تولیدی می باشد که 143 واحد از این شهرک صنعتی به صورت فعال کار میکند.( میتوان گفت تقریبا یک سوم از واحد های تولیدی این شهرک به تولید فرش اختصاص یافته شده است .

این شهرک در جعفرآباد کاشان واقع شده است به همین دلیل به آن می توان شهرک صنعتی جعفرآباد هم گفته می شود . 

برخی از اسامی کارخانه های فرش کاشان واقع در شهرک صنعتی امیر کبیر بدین صورت است : 

زیبا فرش مهرگان ، صنایع فرش لالستان کاشان ، فرش اقبال ، باستان خاطره کویر ، بافته صنعت ، تندیس ماندگار کاشان ، تیراژه کاشان ، فرش ثمین ، فرش خوب ، سروش پایتخت ، سیرنگ ساوین ، سیرنگ مشهد ، شکوه کنگره کویر کاشان ، کیمیای کاشان ، مقاومت کاشان ، نگین مهستان کاشان ، نمونه بافت کاشان ، مهتاب فرش کاشان ، فرش مجلسی کاشان ، پارس مرینوس کاشان ، کیمیا البرز راوند ، بهباف فرش کاشان ، فرش بهار بافت کاشان ، آریا فرش هخامنش ، شاهکار قالی سلیمان ، شاهکار کویر یزد ، اکباتان ، اسپادانا ، فرش آنا ، کارخانه فرش مشهد اردهال .

سومین شهرک صنعتی که به آن اشاره خواهیم کرد ، شهرک صنعتی سلیمان صباحی بیدگلی ، آران و بیدگل است :

شهرک صنعتی سلیمان صباحی بیدگلی در آران و بیدگل کاشان احداث شده است . آران و بیدگل شهرستانی است با جمعیت بیش از 150 هزار نفر که در چند کیلومتری کاشان و شمال استان اصفهان واقع شده است . کویر مرنجاب وهمسایگی با دریاچه نمک به علاوه شهرک صنعتی از دیگر نشانه های این شهر است .

سلیمان صباحی بیدگلی یک از مشاهیر آران و بیدگل است . شاعری پر آوازه که در دوران قاجار می زیسته است که شهرت آن بیشتر در مرثیه سرایی خاصه است . 

به همین دلیل در شهرک کارخانه فرش ، نام این شخص بر آن گذاشته شده است تا یاد و خاطره آن زنده گردد . 

شهرک صنعتی فرش سلیمان صباحی بیدگلی را می توان بزرگ ترین شهرک صنعتی فرش ماشینی ایران دانست که با تولید سالانه 35 میلیون متر مربع ، فرش ماشینی به قطب صنعت فرش کشور تبدیل شده است . 

بیش از هشتاد درصد شرکت های این شهرک در زمینه فرش ، 15 درصد صنایع وابسته فرش و بقیه نیز در صنایع دیگر فعال هستند .

در واقع بیش از 400 واحد تولیدی فعال در این شهرک در زمینه قالیبافی صنعتی مشغول هستند . 

برخی از اسامی کارخانه های فرش کاشان در شهرک سلیمان صباحی بیدگلی به این صورت است :

کارخانه فرش قیطران کاشان ، خاطره کویر ، قیطوس ، مرداس ، پرسان پارس ، نگین الوان مشهد ، آوادیس ، محراب نقش ، فرش کوروش ، شاهکار درین ، ستاره کویر بیدگل ، فرش تک ستاره کویر ، فرش هخامنش ، فرش خاتم ، بهارستان و اعیان . 

البته نمایندگی فرش کاشان در شهرهای دیگر نیز وجود دارد که این نمایندگی ها به طور مستقیم محصولات خود را از کارخانه به شما ارائه می دهند که می توانید آدرس های آن ها را در اینترنت و فضای مجازی یا با ارتباط با کارخانه آن را دریافت کنید .

حتی می توانید تلفن های این نمایندگی ها را از اطلاعات تلفنی شهر محل سکونتتان دریافت کنید . 

 

تنوع طرح ها و محصولات کارخانه فرش کاشان

همانطور که گفته شد در شهر کاشان واحد های مختلفی از کارخانجات فرش وجود دارد که در این کارخانه ها انواع فرش ها در طرح های مختلف طراحی و بافته می شود . 

از فرش های کاشان که دارای محبوبیت بسیار بالایی نیز می باشد می توان به فرش یلدای کویر کاشان ، کاخ ، سورنا ، پایتخت ، فرهی ، آقای فرش کاشان ، قیطران ، شاهرخ ، اردهال ، پاتریس ، جردن ، اعیان و چندین طرح و مدل فرش ماشینی دیگر که در کارخانه تولید فرش کاشان عرضه میگردد اشاره داشت . 

در کارخانه های گفته شده طرح های زیادی در انواع متنوع عرضه می شوند که همگی دارای کیفیت بالا می باشند . 

محصولات متنوعی که در زمینه فرش ماشینی در این کارخانه ها تولید می شوند عبارتند از :

فرش 700 شانه ، 1000 شانه ، 1200 شانه ، 1500 شانه ، کودک ، سه بعدی ، گلیم فرش ، گلیم گبه ، گلیم جاجیم ، گلیم ، فرش ترک ، فرش فانتزی ، سه بعدی ، تابلو فرش کلاریس ، تابلو فرش بافت ، سجاده ، کناره ، قالیچه ، پادری ، پتینه ، شگی ، فریز و شنل .

به علت توسعه صنعت ماشینی قالیبافی در کاشان ، برای هر سلیقه ای انواع فرش در کیفیت های بالا تولید شد ، تا این صنعت بتواند نیاز های مردم را با تولیدات داخلی فراهم کند . 

به غیر از انواع فرش ، هزاران طرح و نقشه زیبا که توسط طراحان داخلی طراحی می شوند ، تنوع بی اندازه ای را در این صنعت ایجاد کرده است . 

در واقع می توان گفت صنعت فرش کاشان به دریای بی انتهایی از تنوع تبدیل شده است . 


کیفیت محصولات کارخانه فرش کاشان 

کارخانه های تولید فرش کاشان که از سابقه ای بسیار بالا نیز برخوردار بوده اند ، دارای کیفیتی مثال زدنی هم می باشند و اگر شما به دنبال فرش ماشینی درجه یک و با کیفیت هستید انتخاب فرش کاشان برای شما بسیار مناسب خواهد بود . جنس به کار رفته شده و همچنین نوع ماشین بافت فرش در کارخانه های کاشان به صورت درجه یک و طبق آخرین تکنولوژی بوده و دارای بهترین کیفیت و بهترین قیمت می باشد . 

فرشگاه فرش روز نیز به دلیل عرضه فرش ماشینی بدون واسطه به خریداران ،عرضه محصولات فرش با قیمتی فوق العاده به همراه گارانتی 10 ساله و بیمه آتش سوزی را در سیاست کاری خود قرار داده است .

 فروشگاه فرش روز ، محصولات فرش ماشینی را با این ویژگی های گفته شده عرضه میکند تا خریداران بتوانند به جای خرید فرش های بی کیفیت و با قیمت بالا از فرش با کیفیت کاشان با قیمتی ارزان به همراه بیمه و گارانتی بیان شده بهره مند بشوند .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
نمایشگاه تابلو فرش برای خرید انواع تابلو در طرح مختلف
نحوه ست کردن فرش با پرده و مبلمان
انواع فرش فانتزی
نکات اصلی در مفهوم تراکم و شناخت تراکم فرش خوب
بالاترین شانه فرش در طی سالها به همراه ویژگی و مزیتها
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه