خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

همه چیز در مورد شانه و تراکم فرش اصل

carpet-density-reeds-carpet.jpg

شانه و تراکم فرش :
اکثر افراد جامعه ، به کیفیت فرش بیش از قیمت آن اهمیت می دهند و دوست دارند بهترین فرش ماشینی ایرانی را برای خانه تهیه کنند .  هدف ما از این مطلب این است که نشان دهیم بهترین فرش کدام است ؟ 700 شانه یا 1000 شانه یا 1200 شانه .
در اینجا بهتر است که یک تعریف مختصری از شانه و تراکم داشته باشیم .
به تعداد ریشه ( گره فرش ) در هر متر طولی  فرش را ، تراکم فرش می گویند . یعنی فرش با تراکم 1000 ، یعنی در هر متر طولی ، 1000 ریشه ( گره ) ، بافته شده است .
تراکم اصلی ریشه های بافته شده را شانه فرش میگویند یا به عبارتی تعداد ریشه های بافته شده در عرض فرش را ، شانه میگویند .  قالی هایی که شانه شان بیشتر است نقشه شان ریزتر و زیباتر است وشبیه فرش دستبافت هستند . پس شانه به ریز بودن ونقشه قالی ارتباط دارد و تراکم به تراکم و فشردگی فرش مرتبط است .
از نظر قیمت ، فرش 700 شانه ، پایین تراز 1000 شانه و 1200 شانه هست . افرادی که از مبل و صندلی کمتر استفاده میکنند و بیشتر روی زمین میشینند ، بهتر است از فرش 700 شانه استفاده کنند چون ضخامت بیشتری نسبت به بقیه دارد .
ولی افرادی که به دنبال لطافت فرش و زیبایی هستند از 1000 شانه یا 1200 شانه استفاده کنند ، چون هرچه فرش شانه و تراکم اش بیشتر شود ، بر زیبایی آن افزوده میشود ولی از ضخامت آن کاسته میشود .
گفتن این نکته برای خریداران گرامی حایز اهمیت است که کیفیت و تراکم بالا ربطی به جنس خوب بودن یا بد بودن فرش ، ندارد
یعنی این به این معنی نیست که فرشی که تراکم یا شانه اش بالا باشد کیفیت اش خوب یا بد باشد . در مورد جنس فرش باید از نوع الیاف کار برده شده در فرش آگاهی داشته باشید . فرش های 700 شانه به بالا بسیار شبیه فرش دستبافت است وبه آنها فرش دستبافت گونه هم گفته میشود .
فرش روز کاشان تمام تلاش خود را می کند تا با تولید  بهترین فرش با کیفیت ، مشتریان خود را راضی نگه دارد چون عرضه بهترین کیفیت با قیمت مناسب یکی از اهداف بزرگ فرش روز است .
و هدف از ارائه مقالات در سایت فرش روز این است که آگاهی و شناخت افراد را از فرش بالا ببرد تا در هنگام خرید ، تبحر داشته باشند .

با تشکر - واحد تحقیق و توسعه فرش روز کاشان

 

 

کلمات کلیدی مرتبط :
'شانه و تراکم فرش' , 'کیفیت فرش' , 'بهترین فرش ماشینی ایرانی' , 'بهترین فرش' , '700 شانه' , '1000 شانه' , '1200 شانه' , 'شانه و تراکم' , 'تعداد ریشه' , 'گره فرش' , 'تراکم طولی فرش' , 'تراکم فرش' , 'فرش با تراکم 1000' , 'فرش با تراکم 1000'
نظرات فرش روز
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
کد امنیتی :
CAPTCHA Image کد امنیتی را وارد کنید:
Refresh Image
دیگر مطالب کاربردی فرش
مشخصات فرش ۷۰۰ شانه به صورت کامل
سوالات متداول برای فرش ماشینی
مدل فرش ۱۰۰۰ شانه کاشان با طرح های پر فروش و محبوب
نحوه خرید فرش ماشینی خوب یکبار برای همیشه
با کیفیت انواع فرش 700 شانه آشنا شوید!
ادامه
نماد اعتماد الکترونیکی
نماد اعتماد الکترونیک خرید فرش
سوالات رایجسوالات رایج فرش روز تلفن تماس03155353082 - 03155353081

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.

خدمات ویـژه فرش روز
سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه