خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

همه چیز در مورد شانه و تراکم فرش اصل

آنچه که باید در مورد شانه و تراکم  فرش بدانید

شانه و تراکم فرش :
اکثر افراد جامعه ، به کیفیت فرش بیش از قیمت آن اهمیت می دهند و دوست دارند بهترین فرش ماشینی ایرانی را برای خانه تهیه کنند .  هدف ما از این مطلب این است که نشان دهیم بهترین فرش کدام است ؟ 700 شانه یا 1000 شانه یا 1200 شانه .
در اینجا بهتر است که یک تعریف مختصری از شانه و تراکم داشته باشیم .
به تعداد ریشه ( گره فرش ) در هر متر طولی  فرش را ، تراکم فرش می گویند . یعنی فرش با تراکم 1000 ، یعنی در هر متر طولی ، 1000 ریشه ( گره ) ، بافته شده است .
تراکم اصلی ریشه های بافته شده را شانه فرش میگویند یا به عبارتی تعداد ریشه های بافته شده در عرض فرش را ، شانه میگویند .  قالی هایی که شانه شان بیشتر است نقشه شان ریزتر و زیباتر است وشبیه فرش دستبافت هستند . پس شانه به ریز بودن ونقشه قالی ارتباط دارد و تراکم به تراکم و فشردگی فرش مرتبط است .
از نظر قیمت ، فرش 700 شانه ، پایین تراز 1000 شانه و 1200 شانه هست . افرادی که از مبل و صندلی کمتر استفاده میکنند و بیشتر روی زمین میشینند ، بهتر است از فرش 700 شانه استفاده کنند چون ضخامت بیشتری نسبت به بقیه دارد .
ولی افرادی که به دنبال لطافت فرش و زیبایی هستند از 1000 شانه یا 1200 شانه استفاده کنند ، چون هرچه فرش شانه و تراکم اش بیشتر شود ، بر زیبایی آن افزوده میشود ولی از ضخامت آن کاسته میشود .
گفتن این نکته برای خریداران گرامی حایز اهمیت است که کیفیت و تراکم بالا ربطی به جنس خوب بودن یا بد بودن فرش ، ندارد
یعنی این به این معنی نیست که فرشی که تراکم یا شانه اش بالا باشد کیفیت اش خوب یا بد باشد . در مورد جنس فرش باید از نوع الیاف کار برده شده در فرش آگاهی داشته باشید . فرش های 700 شانه به بالا بسیار شبیه فرش دستبافت است وبه آنها فرش دستبافت گونه هم گفته میشود .
فرش روز کاشان تمام تلاش خود را می کند تا با تولید  بهترین فرش با کیفیت ، مشتریان خود را راضی نگه دارد چون عرضه بهترین کیفیت با قیمت مناسب یکی از اهداف بزرگ فرش روز است .
و هدف از ارائه مقالات در سایت فرش روز این است که آگاهی و شناخت افراد را از فرش بالا ببرد تا در هنگام خرید ، تبحر داشته باشند .

با تشکر - واحد تحقیق و توسعه فرش روز کاشان

 

 

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
فرش کاشان
فرش ماشینی 1200 شانه - قسمت دوم
نحوه از بین بردن لکه و شست و شو فرش
فرش ماشینی کاشان با کیفیت تر است یا فرش ماشینی مشهد ؟
بهترین انتخاب رنگ فرش ماشینی مناسب برای مبل و پذیرایی
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه