خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

همه چیز در مورد شانه و تراکم فرش اصل

carpet-density-reeds-carpet.jpg

شانه و تراکم فرش :
اکثر افراد جامعه ، به کیفیت فرش بیش از قیمت آن اهمیت می دهند و دوست دارند بهترین فرش ماشینی ایرانی را برای خانه تهیه کنند .  هدف ما از این مطلب این است که نشان دهیم بهترین فرش کدام است ؟ 700 شانه یا 1000 شانه یا 1200 شانه .
در اینجا بهتر است که یک تعریف مختصری از شانه و تراکم داشته باشیم .
به تعداد ریشه ( گره فرش ) در هر متر طولی  فرش را ، تراکم فرش می گویند . یعنی فرش با تراکم 1000 ، یعنی در هر متر طولی ، 1000 ریشه ( گره ) ، بافته شده است .
تراکم اصلی ریشه های بافته شده را شانه فرش میگویند یا به عبارتی تعداد ریشه های بافته شده در عرض فرش را ، شانه میگویند .  قالی هایی که شانه شان بیشتر است نقشه شان ریزتر و زیباتر است وشبیه فرش دستبافت هستند . پس شانه به ریز بودن ونقشه قالی ارتباط دارد و تراکم به تراکم و فشردگی فرش مرتبط است .
از نظر قیمت ، فرش 700 شانه ، پایین تراز 1000 شانه و 1200 شانه هست . افرادی که از مبل و صندلی کمتر استفاده میکنند و بیشتر روی زمین میشینند ، بهتر است از فرش 700 شانه استفاده کنند چون ضخامت بیشتری نسبت به بقیه دارد .
ولی افرادی که به دنبال لطافت فرش و زیبایی هستند از 1000 شانه یا 1200 شانه استفاده کنند ، چون هرچه فرش شانه و تراکم اش بیشتر شود ، بر زیبایی آن افزوده میشود ولی از ضخامت آن کاسته میشود .
گفتن این نکته برای خریداران گرامی حایز اهمیت است که کیفیت و تراکم بالا ربطی به جنس خوب بودن یا بد بودن فرش ، ندارد
یعنی این به این معنی نیست که فرشی که تراکم یا شانه اش بالا باشد کیفیت اش خوب یا بد باشد . در مورد جنس فرش باید از نوع الیاف کار برده شده در فرش آگاهی داشته باشید . فرش های 700 شانه به بالا بسیار شبیه فرش دستبافت است وبه آنها فرش دستبافت گونه هم گفته میشود .
فرش روز کاشان تمام تلاش خود را می کند تا با تولید  بهترین فرش با کیفیت ، مشتریان خود را راضی نگه دارد چون عرضه بهترین کیفیت با قیمت مناسب یکی از اهداف بزرگ فرش روز است .
و هدف از ارائه مقالات در سایت فرش روز این است که آگاهی و شناخت افراد را از فرش بالا ببرد تا در هنگام خرید ، تبحر داشته باشند .

با تشکر - واحد تحقیق و توسعه فرش روز کاشان

 

 

کلمات کلیدی مرتبط :
'شانه و تراکم فرش' , 'کیفیت فرش' , 'بهترین فرش ماشینی ایرانی' , 'بهترین فرش' , '700 شانه' , '1000 شانه' , '1200 شانه' , 'شانه و تراکم' , 'تعداد ریشه' , 'گره فرش' , 'تراکم طولی فرش' , 'تراکم فرش' , 'فرش با تراکم 1000' , 'فرش با تراکم 1000'
نظرات فرش روز
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
کد امنیتی :
CAPTCHA Image کد امنیتی را وارد کنید:
Refresh Image
دیگر مطالب کاربردی فرش
ویژگی خرید فرش کاشان از کارخانه
ست مبل با فرش قرمز در رنگبندی های متنوع و شیک
تابلو فرش سفارشی
مشخصات پشت فرش برای اطلاع از ویژگی شانه ، تراکم و بافت
انواع تابلو فرش ارزان با خرید مستقیم از کارخانه فرش
ادامه
نماد اعتماد الکترونیکی
سوالات رایجسوالات رایج فرش روز تلفن تماس03155353082 - 03155353081

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.

خدمات ویـژه فرش روز
سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه