خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

اصول و قوانین پهن کردن فرش

couch-carpet-kashan.jpg

شاید با خواندن عنوان این مقاله از خود بپرسید مگر پهن کردن فرش هم  قوانینی دارد؟ در جواب سوال تان باید بگویم ؛ بله  اگر به دکوراسیون و اصولی بودن چیدمان منزل خود اهمیت می دهید باید فرش را که یکی از مهم ترین اجزاء دکوراسیون است در جای درست خود پهن کنید. به همین منظور نکاتی در باره چگونگی پهن کردن فرش در منزل بیان می کنم.

پهن کردن فرش زیر مبلمان اولین چالشی است که اثر خریداران فرش ماشینی با آن مواجه هستند که این موضوع را در حالت های مختلف برسی میکنیم.
همه پایه های مبل روی فرش باشد ؛ معمولا اگر فضا سالن شما بسیار بزرگ است و علاقه دارید که تمام آن را با فرش پر کنید قرار دادن مبل به گونه ای که تمام پایه های آن روی فرش باشد چیدمانی مناسب است و جلوه زیبایی به منزل شما می دهد. اما در نظر داشته باشید که فرش شما دارای قرینه نباشد تا اگر قسمتی از فرش زیر مبلمان پنهان شد زیبایی فرش شما از بین نرود.
پایه های جلویی روی فرش باشد ؛ می توان برای ایجاد تنوع در نحوه چیدمان فوق الذکر پایه های جلویی مبل را روی فرش و پایه های عقبی را روز زمین قرار داد با این کار می توانید به بزرگ تر جلوه کردن فضا کمک کنید.
هیچ یک از پایه ها روی فرش نباشد ؛ معمولاَ اگر از فرش های گرد یا فرش های مدرن یا قالیچه هایی که گل های بزرگ و برجسته دارند در منزل خود استفاده می کنید باید مبلمان خود را اطرف فرش چیده و هیچ یک از پایه ها را روی آن قرار ندهید. این روش پهن کردن فرش از محبوبیت بسیار بالایی بر خوردار است و دلیل آن هم این است که زیبایی فرش به خوبی دیده می شود و فضای مدرن تری به خانه شما می دهد در این گونه چیدمان توصیه میشود کف ساختمان که از فرش پوشیده نیست با پارکت پر شود تا فضا هایی که با فرش پر نشده هم زیبا به نظر برسند.
نکته حائز اهمیت در انتخواب و پهن کردن فرش در نظر گرفتن ابعاد ساختمان است به گونه ای که فرش باید بین 45 تا 50 سانتی متر از دیوار های اطراف فاصله داشته باشد و اگر فضا بسیار کوچک بود این فاصله حداکثر تا 20 سانتی متر هم قابل کاهش است اما لطفاً همه فضا را با فرش پر نکنید که به هیچ وجه اصوای و قانون مند نیست.
پهن کردن فرش در اتاق خواب ؛ برای پهن کردن فرش در اتاق خواب های بزرگ ناگزیرید که قسمتی از فرش را زیر تخت خواب خود قرار دهید اما به این صورت که باید فرش از اطراف تخت خواب  فاصله ای بین 30 تا 45 سانتی متر داشته باشد. همچنین اگر علاقه ای به پر کردن کف اتاق خواب با فرش نداشتید  یا اتاق خواب منزلتان کوچک بود می توانید از یک قالیچه استفاده کنید اما دقت کنید که قالیچه در قسمت پایین تخت خواب تان پهن شود و طول آن از عرض تخت خواب اتاق بزرگ تر باشد.
پهن کردن فرش زیر میز ناهار خوری ؛ زیر میز ناهار خوری نیز می توانید از فرش یا گلیم فرش استفاده کنید اما قوانین آن بدین صورت است که فرش باید از طرفین میز ناهار خوری فاصله حداقل 60 سانتی متری داشته باشد تا وقتی صندلی هارا بیرون می کشید روی فرش قرار گیرند و هنگام داخل بردن آن به لبه فرش گیر نکند.
پهن کردن فرش در راه رو ؛ برای زیبا تر شدن منزل خود میتواند در راه رو ها یا ورودی منزل تان از فرش استفاده کنید تا حس بهتری هنگام ورود به منزل داشته باشید. بدین منظور از فرش های باریک و با عرض کم که به آن کناره می گوییند.

 


باتشکر - واحد تحقیق و آموزش فرش روز کاشان

کلمات کلیدی مرتبط :
'پهن کردن فرش' , 'قوانین فرش پهن کردن' , 'گلیم فرش' , قالیچه , 'فرش ماشینی کاشان' , 'خرید آنلاین فرش' , 'پهن کردن فرش در اتاق خواب' , 'فرش و مبل' , 'چیدمان منزل' , 'فرش کناره'
نظرات فرش روز
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
کد امنیتی :
CAPTCHA Image کد امنیتی را وارد کنید:
Refresh Image
دیگر مطالب کاربردی فرش
راه های خرید فرش 1500 شانه مستقیم از کارخانه فرش
خرید فرش ارزان خوب تا گران عالی
تفاوت تابلو فرش ماشینی با چاپ دیجیتال
فروش عمده و صادرات انواع تابلو فرش ماشینی
کیفیت فرش ۷۰۰ شانه چگونه است
ادامه
نماد اعتماد الکترونیکی
نماد اعتماد الکترونیک خرید فرش
سوالات رایجسوالات رایج فرش روز تلفن تماس03155353082 - 03155353081

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.

خدمات ویـژه فرش روز
سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه