خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

چرا فرش روز کاشان بورس فرش کاشان و ایران و جهان شده است؟

بورس فرش کاشان ، بورس فرش ایران و بورس فرش جهان

برای بورس فرش شدن باید فرش های یک فروشگاه اینترنتی فرش دارای خصیصه ها و مزایایی باشد که شرکت ها و مجموعه های دیگر کمتر آنها را مورد توجه قرار داده اند.
به نکات فروشگاه فرش روز بورس فرش ایران در مورد خرید فرش توجه نمایید:
۱.  فرش های ماشینی موجود در بازار فرش کاشان و بازار فرش ایران و بازار فرش جهان معمولا 500 شانه ، 700 شانه ، 900 شانه ، 1000 شانه ، 1100 شانه و 1200 شانه و با تراکم 1000 ، تراکم 1200 ، تراکم 1400 ، تراکم 1700 ، تراکم 2000 ، تراکم 2250 ، تراکم 2550 ، تراکم 2750 ، تراکم 3000 ، تراکم 3300 و تراکم 3600 می باشند ولی اگر شما به زیبایی فرش خود خیلی اهمیت می دهید باید فرشی را که از شانه و تراکم بیشتری برخوردار است را انتخاب نمایید.
ولی اگر به دوام بیشتر فرش خود فکر می کنید ، باید به هیت ست بودن فرش خود توجه زیادی داشته باشید چون نخ های هیت ست شده آکرولیک که با بخار آب حرارت داده می شوند از دوام و مقاومت بیشتری نسبت به دیگر نخ ها برخوردار هستند و البته ضخامت نخ نیز در زیبایی و مقاومت و دوام فرش تاثیر بسزایی خواهد داشت که تقریبا ضخامت 10 میلی متر نخ خاب فرش ضخامت خوبی برای فرش های ماشینی می باشد.
۲ . در ایران و کاشان برای بافت فرش های ماشینی از نخ آکرولیک استفاده می کنند که به دلیل هیت ست نکردن نخ ها در شرایط مناسب فرش هم پرز می دهد و هم گاهی حساسیت ایجاد می کند ولی در کشورهای دیگر از BCF استفاده می کنند که هم ارزان است و هم کمتر احتمال حساسیت در اثر تماس با آن وجود دارد بنابراین اگر دچار حساسیت فرش یا مستعد آن هستید، سراغ فرش ماشینی BCF یا اکریلیک با خلوص پنبه بیشتر و پلی استر کمتر بروید که به این فرش ها فرش ضد حساسیت نیز گفته می شود.
خوشبختانه بورس فرش روز برای از بین بردن این موضوع تدابیر فنی و تخصصی بسیار علمی و دقیقی را اندیشه است.
۳ . چند سالی است فرش هایی موسوم به فرشهای بلژیکی وارد کشور شده است که به دلیل نازک بودن و استفاده از نقش های اصیل ایرانی مانند « طرح و نقشه فرش خشتی » از این فرش ها استقبال شد ولی این فرشهای ماشینی مشکلاتی هم دارند که از آن جمله این است که جنس فرشهای بلژیکی از ویسکوز و مواد مصنوعی است و در پشت آن لاتکس وجود دارد که باعث می شود تا حدی به زمین هم بچسبد، به همین دلیل شستشوی فرش های بلژیکی ماشینی بسیار سخت است و بعد از شستشوی فرش چون لاتکس آن از بین می رود، فرش کیس می ایستد و بافت فرش ماشینی بلژیکی گلوله گلوله می شود. ضمنا شستشوی این فرش ها بسیار حساس بوده و به دقت و مهارت زیادی نیاز دارد بنابراین باید حتما به قالیشویی یا فرش شویی های بسیار مطمئن و ماهر سپرده شود یا خشکشویی شود. این فرش ها آنقدر نازک هستند که بهتر است با کفش یا صندل روی آنها راه رفت چون راحت نیستند و می توانند به پاها آسیب برسانند.
  خوشبختانه بورس فرش روز به هیچ وجه در تولیدات خود از این سیستم استفاده نمی نماید.
۴.  قبلا فرش های ماشینی روی کف پوش هایی مثل سرامیک ، موازییک های براق و ... سر می خوردند ولی امروزه دور تا دور فرش ها چرم دوخته می شود که به آنها ترمز فرش نیز می گویند و این چرم دور فرش از حرکت و جابجایی فرش روی سرامیک جلوگیری می نماید و مانع سر خوردن فرش می شود، بنابراین هنگام خرید انواع فرش ماشینی به این ویژگی توجه کنید  و خوشبختانه کلیه فرش های بورس فرش روز کاشان از این ویژگی برخوردار می باشند.
۵ . به فرش های ۷۰۰ شانه به بالا فرش های دستباف گونه نیز می گویند و اگر پشت فرشها را نگاه کنید، بسیار شبیه فرش دستباف کاشان و دیگر شهرها است.
۶.  در حال حاضر فرش های ترکیه ، فرش های هند و فرش های چین هم در بازار فرش ایران و جهان وجود دارد که از نقش گل تا طرح های کوبیسم در آنها دیده می شود. کیفیت و جنس این فرشها با فرش های ماشینی ایرانی و فرش ماشینی کاشان و فرش ماشینی تبریز و فرش ماشینی مشهد ، فرش ماشینی آران و بیدگل و فرش ماشینی کرمان تا حدود زیادی یکی است بنابراین به دلیل قیمت بالای دلار ، خرید اینگونه فرش ها چندان به صرفه نیست.
۷. در چین شهری ساخته شد به نام « کاشان » که فرش های دستباف و فرش ماشینی ( tva lhadkd ) با طرح و نقش ایرانی و فرش کاشان را تولید می کنند. این فرش ها آنقدر شبیه فرش های ایرانی و فرش های کاشانی ( شهر فرش کاشان مهد فرش ماشینی و فرش دستباف ایران و جهان ) هستند که گاهی فروشندگان خبره فرش نیز به اشتباه می افتند و تشخیص این فرش ها بسیار مشکل است، بنابراین حتما با توجه به تفاوت قیمت این فرش ها با فرش ( tva ) ایرانی به این نکته توجه کنید.

نا گفته نماند فرش روز کاشان دارای واحد تحقیقات و توسعه فنی بوده و دائما در حال بررسی موارد فوق الذکر می باشد تا بهترین و باکیفیت ترین فرش های ماشینی را به مشتریان عزیز خود ارائه نماید و فروشگاه آن بورس فرش کاشان و بورس فرش ایران و بورس فرش جهان شده است.

با تشکر - واحد تحقیق و توسعه فرش روز

 

 

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
نقاط قوت فرش ماشینی کاشان از نگاه دیگرکشورها
انتخاب فرش برای پذیرایی با توضیحات کامل برای خرید
تفاوت فرش شنل و فرش فریز
با اصطلاحات فرش دستباف آشنا شوید!
راهنمای نصب تابلو فرش ماشینی
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه