خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

طریقه شست و شوی تابلو فرش

آموزش کامل شست و شوی تابلو فرش

تابلو فرش ها دارای انواع مختلفی مانند تابلو فرش منظره ، تابلو فرش محیط ، تابلو فرش آیه ، تابلو فرش چهره ، تابلو فرش سفارشی و دیگر موارد می باشد که به طور کلی انواع مختلف تابلو فرش ها نیازمند شست و شو نیستند زیرا احتمال کثیف شدن آنها نسبت به فرش های ماشینی کمتر می باشد. ولی در صورت اینکه تابلو فرش شما که میتواند هر نوع از تابلو فرش های بیان شده باشد ، نیازمند شست و شوی باشد و کثیف شده باشد ، بهتر است که آن را به مرکز های شست و شوی قالی بدهید تا شست و شوی تابلو فرش را انجام دهند زیرا شست و شوی تابلو فرش برای نخستین بار ممکن است باعث از بین رفتن و یا پس دادن رنگ تابلو فرش بشود ، ولی در صورتی که به این مراکز دسترسی ندارید و یا می خواهید شست و شو را خودتان انجام بدهید می توانید از راه حل زیر برای شست و شوی دادن تابلو فرش استفاده نمایید که در این مقاله سعی شده است به ساده ترین راه ، طریقه شست و شوی تابلو فرش آموزش داده شود. پیش از این نیز برای شست و شوی فرش های ماشینی مقاله ای به عنوان نحوه از بین بردن لکه و شست و شو فرش را آماده کرده ایم که خواندن این مقاله نیز برای شست و شوی فرش های ماشینی برای شما مفید خواهد بود.

مراحل شست و شوی تابلو فرش :
1-    برای شست و شوی تابلو فرش نیاز است که در ابتدا ، تابلو فرش را از قاب آن خارج کنید تا شست و شو را بر روی تابلو فرشتان انجام بدهید.
2-    در مرحله بعدی از شست و شوی تابلو فرش شما می توانید با سر جارو برقی که قبل از آن باید تمیز نیز شده باشد ، غبار و ذرات بر روی فرش را از بین ببرید
3-    پس از بین بردن گرد و غبار بر روی فرش شما باید این اطمینان را به دست بیاورید که رنگهایی که بر روی تابلو فرش بافته شده است پس داده نشود و بعد از اینکه اطمینان از این موضوع حاصل شد ، مقداری شامپو فرش را بردارید و سپس آن را داخل آب سرد ریخته و شامپو فرش را در آب حل کنید.
4-    حال محلول شامپو و آب سرد آماده است که شما می توانید برای شست و شوی تابلو فرش ، تکه اسفنجی را برداشته و داخل محلولی که درست کردید بزنید و سپس سطح اسفنج را به صورت یکجور و با داشتن سرعت بشکانید.
5-    بعد از اینکه شست و شوی تابلو فرش انجام شد برای خشک شدن تابلو فرش شما می توانید آن را در محیطی که از نور خورشید دور باشد و آن محیط نسبتاً گرم نیز باشد پهن کنید که اینکار باعث می شود ، رنگهای تابلو فرش با یک دیگر ادغام نشوند و رطوبت تابلو فرش خارج شده و تغییر رنگ در تابلو فرش نیز صورت نگیرد.

نکاتی که در شست و شوی تابلو فرش باید رعایت شود :
1-    استفاده از برس گرد گیری جارو برقی مناسبترین روش جهت گردگیری هر روزه تابلو فرش ها می باشد.
2-    تابلو فرش را در زیر نور آفتاب پهن نکنید ، ولی اگر میخواهید آن را زیر نور آفتاب خشک کنید بهتر است که به صورت پشت در زیر نور آفتاب قرار داده بشود.
3-    برای خشک کردن تابلو فرش در هیچ زمانی آن را روی طناب قرار ندهید و پهن نکنید. زیرا اینکار باعث کش آمدن تابلو فرش و کاهش زیبایی آن می شود. باتشکر- واحد تحقیق و آموزش فرش روز

 

 

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
تفاوت فرش شنل و گلیم فرش
معرفی کارخانه های فرش کاشان به همراه تاریخچه و اسامی آنها
تابلو فرش بزرگ برای خرید مستقیم از کارخانه
درباره تاریخچه نقشه های تابلو فرش ماشینی
قطب های فرش ماشینی در ایران
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه