خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

معتبر ترین برند های فرش ماشینی در جهان

یکی از مهمترین صنایع غیر نفتی در ایران، صنعت فرش ماشینی است. این صنعت بسیار پیشرفته است و توانسته است طی تقریبا 40 سال فعالیت خود به قطب جهان تبدیل شود. اما در این بین تعدادی از برند های فرش ماشینی هستند که بیشتر از بقیه درخشیده اند و این امر سبب شده است که در جهان و ایران معروف و مشهور باشند.

اکثر این برند ها در شهرستان کاشان و آران و بیدگل فعالیت می کنند و به واسطه صادرات زیادی که به کشور های دیگر داشته اند، توانسته اند این القاب را به خود اختصاص دهند. فرش ماشینی در این شرکت ها قطعا باید به صورت انبوه به تولید برسد و همچنین دستگاه هایی که در این شرکت ها استفاده می شوند، مجهزترین و پیشرفته ترین دستگاه هایی هستند که در جهان وجود دارند. البته باید گفت که این دستگاه ها در جهان وجود ندارند و فقط به ایران وارد می شوند و بزرگترین شرکت های ایرانی هستند که از جدید ترین دستگاه های بافنده فرش استفاده می کنند.

ایران از نظر تکنولوژی و رشد در صدر کشور های تولید کننده و بافنده فرش ماشینی در جهان به شمار می رود و این قضیه سبب شده است بقیه رقبای ایران از نظر کشوری نتوانند جایگاه ویژه ای در برابر تولیدات فرش ایرانی داشته باشند. هند، چین و ترکیه به عنوان رقبای ایران شناخته می شوند، اما از نظر تولید، کیفیت و تجهیزات هنوز به پای ایرانی ها نمی رسند.

بیش از 70 درصد بازار فرش ماشینی در جهان توسط ایران تولید می شود و باقی مانده آن بیشتر توسط کشور ترکیه روانه بازار اروپا می گردد. قطعا صادرات یک تخته فرش در ایران معادل سود چندین بشکه نفت خام است و به همین دلیل است که مسئولین باید بیشتر هوای این صنعت را در ایران داشته باشند.

معروف ترین برند های فرش ماشینی در جهان

برند های فرش در ایران بسیار زیاد هستند و ما از بین آنها برند هایی را نام می بریم که توانسته اند در زمینه صادرات و تولید ملی دازرای افتخاراتی شوند و همچنین تولیدات و صادرات بیشتری داشته باشند. همچنین شما این برند ها را بیشتر در تلویزیون و تبلیغات دیده اید.

اگر نام یک برند تولید کننده در این میان نیامده است، دلیل نمی شود که این برند معتبر نیست، بلکه ما سعی کرده ایم معروف ترین آنها را در این محتوا نام ببریم، پس با ما همراه باشید و از اطلاعاتی که در این زمینه در اختیارتان قرار می گیرد، لذت ببرید.

·        برند فرش قیطران

یکی از معروف ترین برند ها که حتما نام آن را در تبلیغات تلویزیونی دیده اید، برند فرش قیطران می باشد. کارخانه فرش قیطران با بیش از سی سال تجربه و سابقه فعالیت در حوزه فرش با هدف راه اندازی و رسیدن به چشم انداز مجموعه نخ تا فرش در مساحتی به متراژ 55000 متر مربع، اقدام به راه اندازی خطوط تولید، ریسندگی و نساجی نمود.

در سال 1392 با این امید که بتواند صنعت فرش را در ایران متحول کند، اقدام به تولید اولین فرش 1000 شانه در ایران و جهان نمود و از این راه توانست علاوه بر صادرات بالاتر به دیگر کشور ها، اشتغالزایی بیشتری را سبب فروش بیشتر برای جوانان منطقه ایران زمین فراهم نماید.

همچنین خط تولید فرش 1200 شانه در سال 1394 در این کارخانه به راه افتاد و توانستند در این مسیر اقدام به ایجاد اشتغال برای 500 نفر کنند. تولید فرش های 1200 شانه به صورت گل برجسته و معمولی در حال حاضر ادامه دارد و این شرکت سهم زیادی را از بازار صادرات فرش به دیگر کشور ها را در اختیار گرفته است.

کارخانه فرش قیطران در سال 1395 موفق به دریافت استاندارد جهانی اکوتکس شد و این استاندارد فقط و فقط مخصوص شرکت قیطران کاشان صادر گردیده است.

همچنین در سال 1396 با خریداری دستگاه HCIx3 اقدام به تولید نخستین فرش 1500 شانه در جهان کرد و بدین ترتیب صاحب نام در این زمینه هم شده است.

کارخانه قیطران غیر از واحد تولید آن که روزانه چندین هزار متر مربع محصول روانه بازار میکند، دارای یک گروه خلاق در طراحی نقشه فرش می باشد که توانسته اند جدیدترین طرح ها را با استفاده از سلیقه یابی از میان افراد مختلف طراحی کنند و آن را به واحد تولید برسانند. طراحی هایی که در این شرکت پیاده سازی می شوند، همگی دارای طرح های ثبتی هستند که شما نمی توانید این طرح ها را در شرکت ها و یا واحد های تولیدی دیگری پیدا کنید.

همچنین واحد ریسندگی کارخانه فرش ماشینی قیطران از سال 1395 راه اندازی شد و در سال 1397 با توجه به چشم انداز های این شرکت خط ریسندگی قیطران هم فعال و راه اندازی گردید.

·        برند فرش بزرگمهر

دومین برندی که قطعا نام آن را ممکن است شنیده باشید، برند فرش بزرگمهر کاشان است. شرکت فرش بزرگمهر در قالب شرکت صنایع نساجی شهاب از سال 1374 راه اندازی شد و با هدف گسترش و توسعه صنعت فرش در ایران محصولات خود را با کیفیت بالا و طرح و نقوش جدید ثبتی ، روانه بازار نمود.

در حال حاضر این شرکت به طور مستمر در حال فعالیت است و در قالب ده هکتار مساحت و 25000 متر مربع زیر بنا در حال خدمت رسانی در جهت افزایش تولیدات و افزایش صادرات به دیگر کشورهای منطقه می باشد.

غیر از واحد بافندگی کارخانه فرش بزرگمهر، واحد های ریسندگی و تکمیل و آهار هم در این کارخانه دیده می شوند که علاوه بر تامین نیاز های خود، نیاز های نساجی را هم برطرف می کنند. برای مثال واحد ریسندگی کارخانه بزرگمهر قابلیت تولید سالانه 1800 تن نخ پلی پروپیلن که در نخ خاب فرش های ماشینی استفاده می شود، را دارا است.

همچنین واحد تکمیل و آهار شرکت فرش بزرگمهر روزانه 8000 متر فرش ماشینی را آهار و تکمیل می کند و در این زمینه از پیشرفته ترین و مجهزترین دستگاه ها استفاده می کند. لازم به ذکر است که شرکت فرش بزرگمهر دارای واحد طراحی نقشه فرش می باشد و به همین دلیل نقشه های این شرکت نیز ثبت شده هستند و شما نمی توانید همین طرح ها را در دیگر نمایندگی ها و یا کارخانه ها مشاهده نمایید.

·        برند فرش مشهد

غیر از شهرستان کاشان و آران و بیدگل که قطب تولید فرش های ماشینی در جهان به شمار می روند، شهر مشهد هم به عنوان دومین تولید کننده فرش در ایران شناخته می شود. در سال 1356 اولین کارخانه فرش در مشهد راه اندازی شد و با استفاده از دستگاه های بافندگی که از خارج از کشور روانه بازار شده بودند، ظرفیت تولید فرش در کشور افزایش یافت.

مشهد دارای تولیدات مرغوبی در زمینه فرش ماشینی است و به همین دلیل بسیاری از مشتریان داخلی و خارجی ترجیح می دهند که از فرش مشهد استفاده کنند. برند فرش مشهد در تمام ایران و حتی کشور های همسایه معروف است.

شرکت فرش مشهد در ابتدا با ظرفیت تولید سالانه 240 هزار متر مربع فرش آغاز به کرا کرد و سپس در جهت گسترش تولیدات خود، این ظرفیت را با استفاده از تکمیل نیرو و اضافه کردن دستگاه های جدید به 2400 هزار متر مربع رساند.

برند فرش مشهد به علت استفاده از بهترین نخ ها و با کیفیت ترین نقشه ها توانسته است طی این چهل سال حضور مداوم در بازار های جهانی داشته باشد و از این نظر می توان گفت که صادرات بسیار بالایی از این برند به کشور های دیگر جهان صورت می گیرد. برند فرش مشهد توانسته است به صورت مستقیم و غیر مستقیم به 30 کشور جهان صادرات فرش داشته باشد و از این نظر می توان گفت یکی از صادرکننده های نمونه فرش در کشور طی 40 سال اخیر می باشد.

قطعا این شرکت دارای واحد طراحی است. در این واحد از جوانان و افرادی که دارای اطلاعات بسیار بالایی در این زمینه هستند استفاده می شود که خلاقیت بی نظیری هم دارند و به همین دلیل است که طرح های فرش مشهد به روز و زیبا هستند و اکثرا فروش بسیار بالایی هم دارند.

·        برند فرش ساوین

یکی از کارخانه های کشور که در جایی غیر از کاشان در حال فعالیت است، فرش ساوین می باشد. شرکت فرش ساوین را احتمالا در تبلیغات تلویزیونی دیده اید و تبدیل به یکی از برند های معتبر در زمینه تولید فرش ماشینی در ایران شده است.

شرکت فرش ماشینی ساوین با بیش از 25 سال سابقه در صنعت فرش ، به عنوان اولین تولید کننده فرش 30 رنگ و 60 رنگ شناخته می شود و به همین دلیل صادرات به 5 قاره را در راس کار خود دارد. این شرکت از به روز ترین و پیشرفته ترین تجهیزات در جهان استفاده می کند تا فرشی را که به مشتریان خود ارائه می کند، بیشترین ظرافت و زیبایی را داشته باشند.

همچنین فرش های ماشینی مدرن در فروشگاه ساوین با خلاقیت در طراحی و استفاده از تعداد رنگ بالا تولید می شوند و علاوه بر تامین نیاز های داخلی، به صادرات هم می پردازند. صادرات فرش ساوین به دیگر کشور های اروپایی سبب شده است تولیدات این شرکت افزایش یابد و جوانان زیادی مشغول به کار شوند. کارخانه مرکزی این شرکت در استان مازندران قرار دارد ولی شعب آن در دیگر شهرها هم دیده می شود.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
معرفی فرش 700 شانه قیطران
روانشناسی در انتخاب رنگ فرش ماشینی
درباره تابلو فرش دستباف ، کمی متفاوت تر !
آخرین لیست قیمت فرش در سال 98
انواع تفاوت فرش ماشینی با دستباف و قالیچه
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه