خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

راهکار های خرید فرش ماشینی مناسب

راهکار های خرید فرش ماشینی مناسب

خیلی ها هستند که هنوز که هنوز است اصول خرید فرش ماشینی مناسب را نمی دانند. خب حق هم دارند این روز ها مشغله ها زیاد شده است و برخی ها نمی رسند که در زمینه های مختلف مطالعه داشته باشند یا اینکه بخواهند تجربه کاری را بدست بیاورند. ما میگوییم شما بدون اینکه نیاز باشد به غیر از این محتوا، مقاله ای دیگر را بخوانید، قطعا می توانید از نکات این مطلب استفاده کامل را ببرید و از تجربه ای که در اختیار شما قرار داده می شود، نهایت استفاده را برده باشید.

اصول خرید فرش ماشینی مناسب برای دکوراسیون

خرید فرش ماشینی مناسب برای دکوراسیون شما از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود، چرا که در واقع با انتخاب فرش، دکوراسیون روح می گیرد و می تواند در کنار پرده، مبلمان و سایر اجزای دکوراسیون برای شما زیبایی و جلوه خاصی در چشم مخاطبان ایجاد کند.

اگر دوست دارید که در زمینه خرید فرش ماشینی مناسب برای دکوراسیون موفق باشید، باید بدانید که آشنایی با رنگ ها در این زمینه می تواند مقدمه ای باشد که بتوانید راحت تر کار خرید خود را انجام دهید.

اول باید دید که دکوراسیون خانه شما در چه حال است، در این وضعیت اصولا دکوراسیون ها به این چند دسته تقسیم بندی می شوند:

 

  •        یا شما تازه عروس هستید و تازه دکوراسیون انتخاب کردید و میخواهید بر اساس این دکوراسیون و این رنگ بندی حاضر، یک فرش مناسب بخرید
  •         یا اینکه شما یک فردی هستید که می خواهد دکوراسیون قدیم خود را متحول کند و بر اساس ذهنیت خودش، رنگ مبل و پرده و فرش را انتخاب نماید.
  •        و در آخر شما ممکن است جزء دسته افرادی باشید که هنوز انتخاب به اجزا دکوراسیون نکردید و این برای اولین بار است که میخواهید دکوراسیون را تشکیل دهید.

 

قواعد خرید فرش ماشینی برای دکوراسیون تازه عروس ها

در این حوزه باید بدانیم که چه رنگ بندی استفاده کرده اید، آیا مبل و پرده شما هم رنگ است یا اینکه اصول هماهنگی رنگ ها رعایت شده است.

اگر پرده با مبلمان در یک تناژ رنگی است، بهتر است برای انتخاب فرش مورد نظر رنگ های خنثی را در نظر بگیرید. فرش های رنگ خنثی به فرش های مثل رنگ کرم، طوسی، سفید، مشکی، خاکستری، فیلی و غیره گفته می شود که حالا بستگی به اینکه رنگ مبلمان شما تیره است یا روشن باید از رنگ مقابل آن استفاده کنید.

مثلا اگر آبی پر رنگ در مبل و پرده استفاده کرده اید، بهتر است که انتخاب شما، بر اساس این نکته ای که گفتیم رنگ های روشن باشد، چون آبی پر رنگ تیره است. فرقی نمی کند، برعکس این موضوع هم هست، اگر از تناژ رنگی روشن استفاده کرده اید، فرشتان هم می تواند رنگ خنثی مایل به تیرگی باشد.

حال اینجا به خلاقیت و هنر خانم ها هم بستگی دارد که بخواهند چگونه فرش را پهن کنند که زیباتر به نظر برسد.

قواعد خرید فرش ماشینی برای تغییر دکوراسیون

قبل از هر چیز باید بگوییم، رنگ کلی دکوراسیون شما باید بر اساس سلیقه خودتان و به صورت هماهنگ انتخاب شود. برای این کار بهتر است به سایت هایی بروید که برای شما رنگ هایی که می توانند در کنار هم قرار بگیرند معرفی می کنند. در واقع سردی و گرمی رنگ ها باید در تعادل باشند تا دکوراسیون زیادی بشاش نشود و یا اینکه زیادی هم بی روح و سرد نباشد.

معمولا پرده ها با یک زیر پرده ای رنگ روشن باید ست شوند. انتخاب رنگ مبل هم بستگی به خودتان دارد، اما این نکته را بدانید که رنگ های خنثی این قابلیت را دارند که با انواع رنگ مبلمان و پرده ست شوند. حالا میماند میزان تیرگی و روشنی آن که باید بر اساس تیرگی و روشنی دیگر اجزا تعیین شود.

آنهایی که دوست دارند مبلمان تیره داشته باشند، مثلا قهوه ای تیره، می توانند از فرش لاکی برای پهن کردن استفاده کنند. فرش لاک همچنین برای دکوراسیون هایی که در ترکیب خود رنگ بندی کرم، بادامی و عسلی دارند مناسب خواهند بود.

برای استفاده از فرش های رنگ تیره، حتما سعی کنید که سردی و گرمی رنگ ها را رعایت کنید.  برای مثال اگر فرش آبی پر رنگ که رنگی سرد است استفاده می کنید، یا از رنگ مبل خنثی استفاده کنید یا اینکه رنگ های گرم مثل قرمز، نارنجی، قرمز- بنفش،زرد، زرد – نارنجی را به کار ببرید.

مثلا اگر بخواهیم یک نمونه ترکیب رنگی را برای شما مثال بزنیم که فوق العاده خواهد بود، نمونه استفاده از فرش قرمز یا لاکی با استفاده از مبلمان سرمه ای است که واقعا می تواند هارمونی زیبایی را ایجاد کند.

اصول انتخاب و خرید فرش ماشینی برای خانه جدید

مهمترین اصول برای اینکه شما دکوراسیون جدید را برای اولین بار در خانه رقم بزنید، این است که باید ابعاد، شکل محیط و رنگ دیوار های خانه خود را در نظر بگیرید.

معمولا در خانه ها دیوار ها سفید است، مگر اینکه در آن کاغذ دیواری استفاده شده باشد که در آن می توان طرح های رنگی و غیره را دید. برای رنگ هایی که خنثی هستند مثل رنگ سفید، تاثیر آنچنانی در انتخاب مبلمان نخواهند داشت چرا که این رنگ رنگی خنثی است و می تواند در کنار همه رنگ ها هارمونی ایجاد کند.

اما اگر کاغذ دیواری استفاده شده است، باید رنگ مبلمان و فرش ماشینی شما به گونه ای باشد که بتواند دمای دکوراسیون شما را به تعادل برساند. برخی ها هستند که دوست دارند رنگ مبلمان را با رنگ دیوار ست کنند که این گزینه می تواند جالب باشد و زیبایی خاص و منحصر به فردی ایجاد کند، البته زمانی این زیبایی اتفاق خواهد افتاد که شما حتما رنگ بندی ها را برای دیگر المان های موجود در دکوراسیون هم در نظر بگیرید.

مهمترین اصول در خرید فرش ماشینی با کیفیت

اما همه اینها را گفتیم، چند نکته می ماند که شما باید آنها را بدانید تا بتوانید یک انتخاب صحیح داشته باشید برای اینکه فرشی با کیفیت انتخاب کنید. این چند نکته به ظاهر ساده هستند اما همین را هم خیلی ها رعایت نمی کنند و به همین دلیل به مشکل بر می خورند.

·        خرید فرش بر اساس الیاف بافت

الیاف مورد استفاده در فرش، الیافی مصنوعی هستند. توقع نداشته باشید که در فرش های ماشینی هم مثل فرش های دستباف، از الیاف طبیعی مثل پشم و کرک و ابریشم استفاده کنند، چون امکانش هست ولی چیز جالبی در نیامده است.

به همین خاطر الیافی استفاده می شود که بر اساس دستگاه های بافنده باشد و با آنها سازگاری پیدا کند. پس این تصمیم از سمت تولیدکنندگان گرفته شده است که از الیاف مصنوعی استفاده کنند و نتیجه بگیرند.

الیاف مصنوعی موجود در بازار به انواع اکریلیک، پلی استر، بی سی اف، پلی پروپیلن و ویسکوز دسته بندی می شوند و همه در یک سطح کیفی نیستند. بهترین الیافی که می تواند در نخ خاب فرش ها مورد استفاده قرار بگیرد، الیاف اکریلیک هیت ست است. الیاف اکریلیک هیت ست دوام و ماندگاری بسیار بالایی دارند و همچنین بدون تاثیر پذیری از محیط و عواملی چون نور مستقیم، گرما و حرارت نمی تواند از دوام و ماندگاری آنها تا سال های سال کم کند.

به همین دلیل در خرید فرش ماشینی باید دقت کنید که این قضیه را فراموش نکنید و حتما حتما فرشی بخرید که با انواع الیاف اکریلیک هیت ست بافته شده باشد.

در مورد الیاف پلی استر هم باید گفت این الیاف دارای کیفیت بسیار بالایی هستند، اما نه در حد الیاف اکریلیک هیت ست. در الیاف پلی استر هم از فرایند هیت ست استفاده می کنند و به الیاف پلی استر هیت ست، ورجین هم گفته می شود. الیاف ورجین دارای درخشندگی فوق العاده ای همچون نخ های ابریشم هستند و به همین دلیل در نظر خیلی ها استفاده از این الیاف برای افزایش زیبایی در فرش های ماشینی بهتر است.

الیاف دیگری که خدمتتان عرض کردیم، دیگر در فرش ها استفاده نمی شوند، چون با وجود الیافی همچون اکریلیک هیت ست و الیاف پلی استر دیگر عرصه میدان از نخ های بی کیفیت تر گرفته شده است.

·        خرید فرش ماشینی بر اساس شهر بافنده

جالب اینجا است که شهری که فرش در آن تولید می شود، هیچ تاثیری در کیفیت فرش مورد نظر ما نخواهد گذاشت. تنها موارد مهم اثر گذار بر کیفیت فرش ماشینی، یکی الیاف است و دیگر دستگاه بافنده، برخی از عوامل دیگری هم هستند که تاثیر دارند ولی تاثیر شهر بافنده، یک امر مضحکی است. مثلا بگوییم چون این فرش در مشهد تولید شده است، دارای کیفیت بیشتری است یا اگر در کاشان تولید شده باشد بهتر است.

·        خرید فرش بر اساس دستگاه بافنده

بهترین دستگاه های بافنده موجود در بازار که باید از آنها اطلاع داشته باشید، دستگاه های بافنده سری HCI هستند که می توانند فرش های ماشینی را در تعداد شانه بالا، کیفیت فوق العاده و تراکم بیشتر به تولید برسانند. پس حتما به بافنده فرش ماشینی هم توجه داشته باشید.

·        خرید فرش ماشینی بر اساس تعداد شانه

تعداد شانه و تراکم به این علت که دارای گره های نزدیک تری به یکدیگر هستند، به همین دلیل باید گفت که دوام آنها بیشتر است از بقیه فرش هایی که دارای تعداد شانه پایین تر هستند ولی این موضوع تاثیر کمی در کیفیت دارد و باید مولفه های کیفیت را در عواملی چون الیاف و دستگاه بافنده بررسی نماییم.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
با اصطلاحات فرش دستباف آشنا شوید!
وبلاگ های کارخانه فرش روز
بالاترین شانه فرش در طی سالها به همراه ویژگی و مزیتها
اهمیت انواع فرش ماشینی و دستباف
ویژگی فرش ماشینی 1000 شانه
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه