خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

انواع فرش و مزایا و معایب آن

machine-carpet.jpg

انواع فرش و مزایا و معایب آن:
همه میدانیم که انتخاب رنگ و طرح فرش تاثیر بسزایی در روح  و روان انسان دارد و هرچه رنگ و طرح فرش را با دیوارها و دکوراسیون خانه بیشتر تطبیق دهیم ، آرامش بیشتری در خانه حکفرما میشود. ولی آیا شما از از جنس فرش واینکه در فرش چه نوع الیافی به کار رفته وتاثیراتی که فرش بر بدن دارد آگاهی دارید؟


در اینجا برای شناخت بهتر شما از فرش و افزایش آگاهی شما نسبت به جنس فرش ماشینی به چند مورد اشاره میکنیم و به معایب و محاسن آن اشاره میکنیم:

 

فرش با الیاف نایلونی:
این نوع قالی ها که در آن از الیاف مصنوعی استفاده شده دارای مقاومت بالایی هستند و از نظر قیمت نسبت به فرش های دیگر ارزانتر هستند ولی از عیوب آن این است که گرد وغبار را به آسانی به اطراف پراکننده می کنند.

 

پروپلین:
این نوع فرش هایی که در آن پلی پروپلین به کاررفته ارزان تر است و در برابر آفتاب کمتر آسیب میبینند اما از معایب آن این است که عمرش کوتاه است و آلودگی را بیشتر به خودش میگیرد.
پلی استر:
از نظر قیمت قالی پلی استر از فرش های پشمی و اکریلیک مناسب تر است و از خصوصیات خیلی خوب آن که خیلی ها را برای خریدن آن راغب  میکند این است که این فرش پرزدهی ندارد ولی نسبت به فرش های اکریلیک عمر کوتاه تری دارد و به خاطر ظرافت زیاد الیاف آن آسیب پذیرتر است .در مکان هایی که رفت وآمد زیاد است توصیه نمیشود ولی در مکان هایی مثل سالن های پذیرایی که میخواهند زیبایی و جلای فرش را به رخ همگان بکشند توصیه میشود.

 

فرش آکریلیک:
فرش آکریلیک از نظر ظاهری با فرش دستبافت پشمی شباهت بالایی دارد. نخ اکریلیک در برابر رطوبت مقاوم هست. فرش های اکریلیک در برابر رطوبت مقاوم هستند و بسیار لطیف تر از قالی های دیگر هستند. در برابر شستشو و هم در مقابل گرما و نور مستقیم آفتاب مقاومت بالایی دارند.
بهتر است قبل از خرید یک قالی ماشینی ، با یک فرش فروش معتبر و قابل اعتماد مشورت کنیم و از مراکز معتبر ، فرش را خریداری کنیم.

 

 

 

باتشکر- واحد تحقیق و آموزش فرش روز

 

 

کلمات کلیدی مرتبط :
فرش , 'طرح فرش' , 'جنس فرش' , 'فرش ماشینی' , قالی , 'لی پروپلین' , 'قالی پلی استر' , 'فرش های پشمی' , 'اکریلیک پرزدهی' , 'جلای فرش' , 'فرش آکریلیک' , 'فرش دستبافت پشمی' , 'نخ اکریلیک' , 'فرش های اکریلیک' , 'قالی ماشینی'
نظرات فرش روز
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
کد امنیتی :
CAPTCHA Image کد امنیتی را وارد کنید:
Refresh Image
دیگر مطالب کاربردی فرش
ارزیابی دستگاه های بافنده فرش ماشینی
قیمت فرش 6 متری ماشینی در انواع مختلف فرش سنتی و فانتزی
کیفیت فرش ۱۰۰۰ شانه با توضیحات کامل برای خرید
مقایسه اجمالی تابلو فرش ماشینی و دستباف
بالاترین شانه فرش در طی سالها به همراه ویژگی و مزیتها
ادامه
نماد اعتماد الکترونیکی
نماد اعتماد الکترونیک خرید فرش
سوالات رایجسوالات رایج فرش روز تلفن تماس03155353082 - 03155353081

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.

خدمات ویـژه فرش روز
سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه