خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

از کیفیت فرش 1500 شانه خبر دارید؟

شاید خیلی از ما سوال بپرسیم که کیفیت فرش 1500 شانه چگونه است؟ چگونه می توان پی برد که کیفیت یک نوع فرش ماشینی بالا است یا خیر؟ برای اینکه به این سوالات شما پاسخ دهیم، تصمیم داریم که شما را با مقوله کیفیت در فرش های ماشینی آشنا کنیم تا از این به بعد بتوانید با اطلاعاتی که دارید، به همان فرش دلخواه خود با جنس درجه یک برسید.

فرش 1500 شانه یکی از انواع فرش های ماشینی است که در سال های اخیر به تولید رسیده است و توانسته به یکی از انواع فرش های پرطرفدار تبدیل شود. اما این که دو سه سال از تولید این فرش ها می گذرد، برخی ها اطلاعات کاملی راجع به این فرش ها ندارند و به خاطر همین در خرید فرش 1500 شانه کاشان به مشکل برمیخورند.

یکی از مشکلاتی که سبب می شود شما نتوانید به درستی خرید خود را انجام دهید و یا در آن به مشکل بربخورید، این است که از کیفیت آن مطلع نیستید. به همین دلیل به یک کارشناس نیاز دارید و با غیر از آن اینکه خودتان اطلاعات لازم را درباره کیفیت این فرش ها بدست آورید و سپس اقدام به خرید کنید. اینکه کارشناسان می توانند کمک کنند، بحثی در آن نیست، اما اینکه خودتان یک کارشناس در خرید فرش ماشینی شوید بسیار بهتر خواهد بود و می تواند کار شما را برای خرید های بعدی که قرار است انجام دهید، راحت تر خواهد کرد.

پس با ما همراه باشید تا در زمینه کیفیت فرش های ماشینی ( 1500 شانه ) مطالبی را در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید از آن استفاده ببرید و برای خرید یک فرش بسیار با کیفیت اقدام نمایید. توصیه ما این است که از تک تک نکات ذکر شده در این مقاله استفاده کنید و هر جا که به مکشل برخوردید می توانید به این مقاله رجوع کنید و اطلاعات محصولات را با آن مطابقت دهید.

معرفی فرش 1500 شانه کاشان

هر چندین سال یکبار با ورود تکنولوژی جدید به صنعت فرش ماشینی، فرش های جدید هم به تولید می رسند. یکی از انواع این فرش ها که موضوع بحث ما هم خواهد بود، فرش 1500 شانه می باشد. این فرش ها برای نخستین بار در جهان در شهر کاشان رونمایی شدند و هم اکنون در حال تولید انبوه هستند.

فرش های ماشینی 1500 شانه با تراکم 4500 بافته می شوند. این یعنی در یک متر از عرض فرش می توانید 1500 گره ببینید و در یک متر از طول فرش 4500 گره را مشاهده کنید. گره های فرش همانطور که می بینید نزدیک به هم زده شده اند و همین سبب نرمی و ظرافت این فرش ها شده است.

فرش ماشینی کاشان دارای شاخه های مختلفی است ولی فرش ماشینی 1500 شانه یکی از برترین و بهترین فرش ها به شمار می رود که نمونه های زیادی از آن را می توانید مشاهده کنید. ویژگی های مختلفی در فرش های 1500 شانه دیده می شود که یکی از آنها این است که ظرافت بسیار بالایی دارند. این ظرافت بسیار بالا به خاطر این است که دارای تعداد شانه و تراکم بسیار بالایی هم هستند. این یعنی هر چه تراکم و تعداد شانه فرش بیشتر باشد، سبب می شود که فرش دارای ظرافت بیشتری باشد.

فرش کاشان 1500 شانه هم اکنون بالاترین تعداد شانه و تراکم را در بین انواع فرش های ماشینی دارد و این به معنی آن است که قطعا دارای بالاترین ظرافت هم خواهد بود. همانگونه که توضیح دادیم، این فرش ها در تعداد تراکم 4500 بافته شده اند. این نشان دهند ریز بافتی این فرش ها است. فرش هایی که ریز بافت هستند، بسیار به فرش های دستباف که با رجشمار بالا بافته می شوند، نزدیک می باشند و این قضیه سبب شده است که شما بهترین فرش ماشینی را داشته باشید.

به این خاطر که ظرافت بافت در این فرش ها بالا است، می توان گفت که طرح های بسیار زیباتری هم در این فرش ها دیده می شود. هرچه ظرافت بافت در تار و پود بیشتر شود، طرح هایی با جزئیات بیشتر قابل پیاده سازی هستند و این موضوع به طراحان و تولیدکنندگان کمک می کند که بتوانند فرش هایی با طرح های واقعی تر و نزدیک به طراحی نقشه داشته باشند.

فرش های ماشینی 1500 شانه برای اولین بار در سال 1396 رونمایی شدند و بعد از آن شرکت هایی در کاشان و مشهد بودند که خط تولید این فرش ها را راه اندازی نمایند. دستگاه مورد نظر برای بافت این فرش های ماشینی دستگاه اچ سی آی می باشد که از شرکت وندویل بلژیک برای صنایع فرش به ایران وارد می شود.

این دستگاه ها قابلیت تولید انبوه فرش ماشینی را به صورت روزانه و با سرعت و دقت بالا دارند که همین امر یکی از مولفه های کیفیت برای فرش خواهد بود که در ادامه می خواهیم به این موضوع بپردازیم.

بررسی کیفیت فرش 1500 شانه و عواملی که بر آن تاثیر دارند!

فرش 1500 شانه باید از الیاف خوب و با ظرافت بالا استفاده کند، در غیر اینصورت، فرش جالبی از کار در نخواهد آمد و شما محصولی با کیفیت پایین را مشاهده خواهید کرد. مولفه هایی همچون ظرافت فرش، تعداد شانه، دستگاه بافنده و الیاف مورد استفاده در این فرش ها هستند که می توانند جزو عوامل موثر بر کیفیت فرش باشند.

و اما بررسی عوامل موثر بر کیفیت فرش 1500 شانه کاشان:

·        کیفیت الیاف فرش ماشینی

یکی از مهمترین فاکتور ها در فرش ماشینی 1500 شانه، این است که ببینیم با چه الیاف و مواد اولیه ای بافته شده است، آنگاه می توان نظر داد که آیا این فرش ماشینی از کیفیت لازم برخوردار هست یا خیر؟

الیافی که در فرش ماشینی مورد استفاده قرار می گیرند به سه دسته الیاف نخ خاب، الیاف نخ تار و الیاف نخ پود دسته بندی می شوند و شما می توانید با بررسی هر کدام از آنها کیفیت فرش را مورد بررسی قرار دهید. الیاف نخ خاب بسیار مهم هستند و از طرفی الیاف مورد استفاده در نخ تار و پود هم برای شما از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند، چرا که سبب استحکام فرش می شوند و شاکله آن را تشکیل می دهند.

الیاف اکریلیک هیت ست، از بهترین الیافی هستند که می توانند در فرش ماشینی مورد استفاده قرار بگیرند، البته در نخ خاب فرش های ماشینی. این الیاف کیفیت بسیار بالایی دارند و از طرفی نسبت به بقیه نخ ها گرانتر هستند. بقیه نخ هایی که در صنعت فرش موجود هستند، در درجه های کیفی بعدی نسبت به الیاف اکریلیک قرار می گیرند.

برای مثال در درجه دوم می توان فرش های بافته شده با الیاف پلی استر را نام برد که کیفیت خوبی دارند و درخشندگی طرح های بافته شده با این الیاف هم بالا است. الیافی مثل بی سی اف و پلی پروپیلن هم هستند که دیگر کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و در برخی از کارخانه ها هم به هیچ عنوان استفاده نمی شود چون الیاف اکریلیک خیلی بهتر هستند.

تکلیف نخ خاب که معلوم شد، حالا باید به سراغ دیگر نخ ها برویم. همانطور که گفتیم الیاف پلی استر در رده بعدی نسبت به الیاف اکریلیک قرار می گیرند، بدین ترتیب بهترین گزینه برای استفاده در نخ تار خواهند بود، چون هم کیفیت بالایی دارند، هم درخشندگی دارند و هم اینکه دارای قیمت مناسبی هم هستند.

نخ پنبه هم که احتمالا همه ما با آن آشنا هستیم. نخ های پنبه از بهترین نخ های طبیعی موجود هستند که در صنایع مختلف از جمله پوشاک، فرش و کیف و کفش مورد استفاده قرار می گیرد. الیاف پنبه به خاطر استحکام بالا می توانند گزینه عالی برای استفاده در نخ پود فرش ماشینی 1500 شانه باشند.

پس میتوان نتیجه گرفت که بهترین فرش 1500 شانه مشخصات زیر را خواهد داشت:

  • ·        در بافت نخ خاب آن از الیاف اکریلیک هیت ست استفاده شده است.
  • ·        در بافت نخ تار و پود آن هم از الیاف پلی استر و پنبه با کیفیت بالا استفاده شده است.

حال باید به سراغ گزینه بعدی برویم، یعنی بررسی کیفیت دستگاه بافنده.

·        بررسی کیفیت دستگاه بافنده فرش ماشینی 1500 شانه

فرش ماشینی 1500 شانه یکی از فرش هایی است که کمتر از سه سال است که به تولید می رسد. این فرش های ماشینی طبیعتا باید با استفاده از جدید ترین دستگاه موجود در صنعت فرش ماشینی بافته شوند. دستگاه HCIx3 مجهز ترین و ظریف باف ترین دستگاه موجود در صنعت فرش ماشینی در جهان می باشد که در کارخانه های کاشان برای تولید فرش های 1500 شانه به کار گرفته می شود.

پس از این نظر می توان گفت که کیفیت فرش های 1500 شانه بالا خواهد بود، چرا که با دستگاهی پیشرفته و با کیفیت بسیار بالایی بافته می شود.

·        بررسی کیفیت و ظرافت فرش ماشینی 1500 شانه

فرش 1500 شانه تراکم 4500 همچنین جز سری فرش هایی است که دارای تعداد شانه و تراکم بسیار بالایی نیز هست. این فرش به این علت که به صورت گره های نزدیک به هم بافته شده است، با کیفیت و با دوام خواهد بود، چون این تراکم سبب میشود که الیاف کمتر خراب بشوند و این درست همان چیزی است که برای یک فرش ماشینی با کیفیت لازم خواهد بود.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
نحوه خرید فرش ماشینی خوب یکبار برای همیشه
فرش کاشان - قسمت دوم
با کیفیت فرش 1000 شانه تراکم 3000 آشنا شوید!
✨معرفی فروشگاه اینترنتی فرش روز؛ فروشگاه برتر فرش ماشینی
کانال فرش ۷۰۰ شانه برای خرید مستقیم از کارخانه
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه