خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

اهیمت صادرات فرش ماشینی در چیست؟

یکی از صنایعی که توانسته است در ایران درخشان ظاهر شود، صنعت فرش ماشینی بوده است. این صنعت در واقع با استفاده از آخرین تکنولوژی روز دنیا و با استفاده از مواد اولیه کیفیت تقریبا در جهان بی رقیب است و توانسته است باعث رونق در تولید کشور شود. صادرات فرش ماشینی هم در ایران سبب شده است که بسیاری از سرمایه گذاران به سمت تولید فرش های صادراتی روی آورند.

صادرات فرش ماشینی دارای مزایای زیادی است که هم برای کشور مفید است و هم برای تولید کننده، چرا که بازار گسترده تری برای صادرات فرش ماشینی در خارج از کشور وجود دارد و این امر سبب می شود که سود حاصل از فروش فرش برای تولیدکنندگان بیشتر شود.

صادرات فرش ماشینی در طی سال های اخیر اگر چه که با عدم حمایت مسئولین مواجه شده است، اما این امر صادرات را با مشکل مواجه نکرده است و واحد فروش در کارخانه های فرش، سرمایه گذاری خود را برای افزایش صادرات، بیشتر کرده اند و تقریبا با مشاهده سود بالایی که از این راه بدست می آید، متوجه شده اند که باید خودشان دست به کار شوند و از کمک بقیه صرف نظر کنند.

کاشان به عنوان قطب تولید فرش ماشینی در جهان، بیش از 90 درصد از صادرات انواع فرش ماشینی در ایران را به خود تخصیص داده است. همچنین می توان گفت 70 درصد فرش ماشینی جهان در کاشان تولید و تامین می گردد که این امر سبب شده که شغل های زیادی در کاشان در حوزه فرش ماشینی و صنایع وابسته آن شکل بگیرد.

اهمیت صادرات فرش ماشینی

به نظر شما صادرات فرش برای ایران دارای چه مزیت هایی است؟ چرا باید مسئولین برای افزایش صادرات فرش اقدام کنند؟ آیا فرش می تواند سود آوری خوبی داشته باشد؟ همه اینها سوالاتی هستند که در این قسمت از محتوا به آن اشاره ای خواهیم داشت و به آنها پاسخ خواهیم داد.

مزایای صادرات همانطور که در بند قبلی هم به آن اشاره کردیم، علاوه بر اینکه به تولیدکننده در کسب سود بیشتر کمک می کند، در تقویت اقتصاد کشور هم اهمیت خواهد داشت. مزایای صادرات فرش عبارتند از :

·        افزایش سود تولید کنندگان

یکی از راه های افزایش فروش تولید کنندگان فرش ماشینی، این است که باید به دنبال بازار های خارجی باشند. بازار های خارجی قطعا دارای فضا و پتانسیل گسترده تری هستند و قطعا می توان با سلیقه یابی در دیگر کشور ها نیاز های آنها را در حوزه فرش پاسخ داد و سود خوبی دریافت کرد.

همچنین غیر از اینکه در خارج از کشور ، بازار گسترده تری در انتظار فرش ماشینی است، سودی که از صادرات نصیب تولید کنندگان از هر تخته فرش ماشینی می شود، بسیار بیشتر از سود حاصل از فروش فرش ماشینی در داخل کشور است. این امر موجب شده است که با سختی های فراوانی که در راه صادرات فرش وجود دارد، مسئولان کارخانه ها به این فکر بیفتند که صادرات خود را راه بیندازند، یا در صورتی که این واحد فعال است، آن را افزایش بدهند.

·        افزایش اشتغالزایی در بین جوانان

قطعا اگر فروش یک کارخانه افزایش یابد، نیاز به کارمندان و کارگران بیشتری است تا بتواند واحد تولید خود را افزایش دهد. اشتغالزایی در بین جوانان در کشور ما مسئله بسیار مهمی است ولی با توجه به اینکه صنعت فرش ماشینی در کاشان و برخی دیگر از شهر ها فعال است، این صنعت توانسته است جوانان بسیاری را مشغول کار کند.

قطعا یکی از مزیت هایی که در صادرات فرش ماشینی نهفته است، افزایش کار برای جوانان ایران زمین است که قطعا همه ما از اهمیت آن آگاه هستیم.

·        تقویت اقتصاد کشور

یکی دیگر از مزیت هایی که می توان برای افزایش صادرات فرش بر شمرد، تقویت اقتصاد کشور عزیزمان ایران است. همه اقتصاددانان می دانند برای اینکه اقتصاد یک کشور بزرگتر شود، باید صادرات کالا به دیگر کشور ها هم افزایش یابد. البته نه هر صادراتی چون ممکن است همه انواع صادرات آن سود لازم را نداشته باشند. برای مثال ما اگر الیاف فرش را به دیگر کشور ها صادر کنیم، سود چندانی نصیب ما نمی شود.

اما اگر این الیاف را برای تار و پود فرش های ماشینی استفاده کنیم، قطعا با تولید محصول می توان سود بیشتری را جمع آوری نمود و بیشتر به اقتصاد کشور کمک کرد.  با توجه به اینکه در سال های اخیر به علت نوسانات قیمت ارز، صادرات باید کم میشد، اما حجم آن افزایش یافت و متاسفانه به علت تغییراتی که به آن اشاره کردیم، میزان درآمد ناشی از آن کاهش یافته است.

قطعا پشتیبانی از فرش ماشینی می تواند پشتوانه اقتصاد کشور را رقم بزند، پس مسئولین باید بیشتر به فکر این صنعت و اهمیت آن باشند.

صادرات انواع فرش ماشینی

بعد از اینکه به بررسی اهمیت صادرات فرش ماشینی اشاره کردیم، حال باید ببینیم چه فرش هایی هستند که قابلیت صادرات به دیگر کشور ها را دارند. لازم به ذکر است که این فرش ها علاوه بر اینکه نیاز داخل را برآورده می کنند، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم به کشورهای طرف صادرات ارسال می شوند.

انواع فرش ماشینی صادراتی:

·        فرش 700 شانه

یکی از فرش های ماشینی که دارای کیفیت بالا، قیمت مناسب و طرح های بسیار زیبایی است، فرش ماشینی 700 شانه است. این فرش که با ظرافت بالا بافته می شود در تراکم 2550 تولید می شود و طرح ها و نقشه هایی که در آن استفاده می شود، مناسب سلیقه های گوناگون در داخل و خارج از کشور است. استفاده از الیاف اکریلیک هیت ست در این فرش ها سبب شده است که کیفیت آن بسیار بیشتر از فرش های دیگر کشور ها باشد.

·        فرش 1000 شانه

قطعا خاستگاه اولین فرش های ماشینی هزار شانه در ایران بوده است به همین دلیل در دیگر کشور ها این فرش مورد توجه قرار گرفته است. فرش 1000 شانه در تراکم 3000 تولید می شود و به خاطر اینکه دارای طرح های با ظرافت بالایی است، می تواند به عنوان یکی از کالاهای پرفروش و صادراتی به دیگر کشور ها ارسال گردد.

·        فرش 1200 شانه

تکنولوژی قابل استفاده برای تولید فرش 1200 شانه بسیار گران است به همین دلیل است که در دیگر کشور ها این فرش ها دیده نمی شود. کاشان با تولید فرش های ماشینی در تعداد شانه بالا، اقدام به سلیقه یابی و صادرات اقلام خود به دیگر کشور ها می کند. فرش 1200 شانه برای اولین بار در ایران تولید شد و از ظریف ترین نخ ها که دارای نمره 36 تا 38 می باشد، در بافت آن استفاده می شود.

·        فرش 1500 شانه

ظریف ترین و متراکم ترین فرش ماشینی موجود در جهان، در حال حاضر فرش 1500 شانه کاشان است. این فرش با استفاده از ظریف ترین نخ موجود در دنیا که دارای نمره 50 الی 60 است، بافته می شود و در تراکم 4500 تولید می گردد.این فرش ماشینی در حال حاضر از بهترین فرش های ماشینی به حساب می آید که می تواند جایگزینی برای فرش های دستباف باشد، چرا که هم از نظر ظرافت و هم از نظر ریز بافتی قابل رقابت با طرح های فرش دستباف است.

·        فرش شگی

فرش فانتزی نوعی از فرش ها هستند که با فرش های قبلی که به آنها اشاره کردیم، از نظر طرح و رنگ بسیار متفاوت هستند. یکی از انواع فرش فانتزی، فرش شگی است که به آن فرش پرز بلند هم گفته می شود. در واقع این فرش ها به خاطر پرز یا خاب بلندتری که نسبت به بقیه فرش ها دارند، معروف هستند و نرمی و لطافتی که دارند از دیگر فرش ها بیشتر می باشد.

البته به خاطر اینکه نخ خاب این فرش ها بلند تر است، می توان گفت که طرح هایی که روی آن بافته میشود، محدود تر از بقیه است و بیشتر طرح های آن فرش شگی ساده و تک رنگ می باشد.

·        فرش شنل

یکی دیگر از فرش های فانتزی، فرش شنل است که دارای نخ خاب معمولی است و همه طرح های پیچیده ای که از فرش های فانتزی می بینیم مثل آبرنگی و غیره روی این فرش ها پیاده سازی می شوند. فرش شنل دارای تنوع بسیار بالایی است و در انواع 500 و 700 شانه به تولید می رسد.

·        فرش کودک

یکی از فرش هایی که برای گروه سنی کودکان و نوجوانان بسیار مناسب است، فرش کودک است. این فرش ها می تواند به عنوان  یکی از محصولات صادراتی که مناسب همه سلیقه ها است به کار گرفته شود. چرا که طرح هایی که روی این فرش ها نقش می بندد، همگی از طرح های معروف کارتونی و انیمیشن های خارجی هستند.

فرش کودک که در ایران تولید می شود، قابل مقایسه با فرش هایی که در دیگر کشور های دارای صنعت فرش ماشینی تولید می شود، نیست چون هم دارای کیفیت بیشتری هستند و هم اینکه تنوع بالاتری را دارند. می توان گفت که یکی از فرش های پر طرفدار برای صادرات، همین فرش کودک است که با الیاف ضد حساسیت و ظاهری نرم و لطیف بافته می شود.

·        فرش سه بعدی

از دیگر فرش هایی که به صورت فانتزی طراحی و تولید می شود، فرش های سه بعدی است. این فرش ها دارای طرح ها و نقشه های سه بعدی است و می تواند جلوه خوبی در دکوراسیون شما داشته باشد.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
مشاوره خرید و مقایسه انواع فرش فانتزی⚜️
جشنواره خرید فرش ماشینی [عید فطر 99]
مقایسه اجمالی تابلو فرش ماشینی و دستباف
انواع فرش و مزایا و معایب آن
انواع فرش ماشینی گل برجسته و مزایا و معایب آن!
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه