خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

از صادرات تابلو فرش چه می دانید؟

یکی از نعمت هایی که در ایران وجود دارد، نعمت حضور افراد هنرمندی است که با فکر خود اقدام به ابداع موارد جدید می کنند و با این کار هم به اقتصاد خود کمک می کنند و هم موجب اشتغالزایی برای چند نفر دیگر می شوند. تابلو فرش یک اثر هنرمندانه است که بر اثر ابداع خلاقانه به وجود آمده است. حال در این مقاله می خواهیم به موضوع صادرات تابلو فرش بپردازیم، موضوعی که باید به آن اهمیت داده شود تا اتفاقات مثبتی در این زمینه رقم بخورد.

تابلو فرش برای اولین بار در شهر سردرود آذربایجان شرقی پدید آمده است. در واقع هنرمندانی که در زمینه قالیبافی فعالیت داشته اند، به این فکر افتاده اند که تابلوهایی طراحی کنند که آمیخته هنر نقاشی و فرش باشد، که در نهایت به تولید تابلو فرش ختم شده است.

تابلو فرشها به صورت دستباف و ماشینی تولید می شوند و این موضوع سبب شده است که جوانان زیادی در این حوزه به فعالیت مشغول شوند. به این علت که انحصار تولید تابلو فرش ماشینی و دستباف در اختیار ایران است، به همین دلیل می توان گفت که این محصول یکی از محصولات صادراتی می تواند باشد که با صادرات آن می توان بسیاری از مشکلات جوانان و حتی مشکلات مملکت را برطرف ساخت.

صادرات تابلو فرش در ایران البته کمابیش در حال انجام است، اما موضوعی که وجود دارد این است که می توان با برنامه ریزی هایی در این راستا، صادرات تابلو فرش ماشینی و دستباف را افزایش داد.

راهکار های افزایش صادرات تابلو فرش

تابلو فرش به این خاطر که دارای مزیت ها و قیمت مناسبی است، به همین دلیل می توان گفت که یک کالای پر سود تر از نفت برای صادرات است. تابلو فرش دستباف که از کیفیت بالاتری برخوردار است در صادرات تابلو فرش با ارزش تر است، اما تابلو فرش ماشینی هم برای افرادی که میخواهند نمونه های ارزان تری از تابلو فرش داشته باشند، بسیار مناسب خواهد بود.

حال به نظر شما باید چه راهکار هایی را در پیش گرفت تا بتوان از تابلو فرش ماشینی و دستباف سود بیشتری حاصل کرد و هم اینکه صادرات آن را افزایش داد. ما در ادامه به این موضوع می پردازیم:

·        سلیقه یابی بازار جهانی

یکی از بهترین راه ها برای افزایش صادرات تابلو فرش این است که باید تولیدکنندگان به این سمت بروند که بر اساس سلیقه هر کشور و هر فرهنگ تابلو فرش تولید کنند. برای مثال اگر بخواهیم به اروپا تابلو فرش صادرات کنیم، به این علت که اکثریت آنها دارای دین مسیحیت هستند، می توان گفت تابلو فرش های با چهره عیسی مسیح می تواند یکی از این گزینه ها باشد.

یا برای هندی ها که دین اکثریت آنها هندو می باشد، می توان از تصاویر قدیسه های آنها برای نقش بستن روی تابلو فرش ها استفاده کد که قطعا دارای تاثیر زیادی در فروش آن و پسندیدن توسط افراد دارای این فرهنگ خواهد بود.

یا برای مثال در کشور های عربی که بیشتر دارای دین اسلام هستند و همچنین دیگر کشور های مسلمان نشین مثل مالزی و سنگاپور می توان تابلو فرش هایی با نقوش اسلامی و آیات قرآنی طراحی و تولید کرد و آن را برای صادرات به آن کشور ها ارسال نمود.

علاوه بر این می توان از طرح های نقاشان معروف هر کشور استفاده کرد تا سلیقه و جذابیت را در صادرات تابلو فرش به آن کشور گنجاند. این نکته را بدانید که در صورتیکه نتوانید سلیقه یابی از دیگر کشور ها داشته باشید، قطعا ممکن است در صادرات اقلام تابلو فرش با شکست مواجه شوید.

همچنین غیر از موارد بالا، باید در روانشناسی و رنگ های مورد علاقه ای که در فرهنگ ها و کشورها وجود دارد، باهوش باشیم تا بتوانیم کالاهای خود را بر اساس نیاز آنها و علاقه آنها برایشان ارسال کنیم. قطعا سلیقه یابی نه تنها برای صادرات فرش و تابلو فرش جواب می دهد، بلکه برای صادرات دیگر انواع کالا هم مثمر ثمر خواهد بود.

·        تولید تابلو فرش متنوع

یکی دیگر از راهکار هایی که می تواند به صادرات تابلو فرش کمک کند، تولید تنوع بیشتر به بازار است. در صورتی می توان کنترل بازار خارجی را بدست گرفت که بتوان تنوع بیشتری را روانه آن بازار نمود. قطعا می توان بر اساس سلیقه برون مرزی عمل کرد و تابلو فرش های ماشینی با استفاده از طرح های متنوع را روانه بازار جهانی نمود.

لازم به ذکر است که این تنوع شامل تنوع در طرح هایی که تولید می شود و هم تنوع رنگ ها می باشد که باید تولیدکنندگان و فعالان در این عرصه به این موضوع دقت لازم را داشته باشند تا بتوانند در نهایت فروش خوبی از محصولات خود در دیگر کشورها داشته باشند.

·        تولید تابلو فرش با قیمت ارزان تر

یکی از مهمترین نکاتی که می تواند مشتری را به سمت این کالا ها جذب کند و فعالان اقتصادی دیگر کشور ها را هم به سمت بازار تابلو فرش ایرانی بیاورد، این است که ما باید با قیمت وسوسه کننده ای کالا در اختیار آنها قرار دهیم. این قیمت ها چندین مزیت دارد که یکی از مزیت ها این است که فعالان بازار در دیگر کشور ها برای سود بیشتر اقدام به صادرات مستقیم تابلو فرش می کنند.

البته این تغییر قیمت نباید به گونه ای باشد که تولیدکنندگان را متضرر کند، بلکه باید به گونه ای باشد که در نهایت منجر به سود برای هر دو طرف درگیر در دو کشور باشد.

·        تولید تابلو فرش با کیفیت بالاتر

قطعا تولید تابلو فرش دستباف و ماشینی با کیفیت بالا میتواند پشتوانه حضور مداوم در یک کشور یا بازار را فراهم سازد. وقتی شما یک محصول با کیفیت را به بازاری میفرستید، قطعا مشتریان قدیم به دنبال انواع جدید آن خواهند گشت و اینگونه می توان به تداوم صادرات تابلو فرش به دیگر کشور ها کمک کرد.

تابلو فرش دستباف بیشتر با الیاف طبیعی بافته می شود که این امر خود به خود کیفیت تابلوفرش های را تضمین می کند. از این امر که بگذریم، استفاده از ظرافت بیشتر و ریز بافتی بیشتر است که در تولید تابلو فرش دستباف باید اعمال شود تا مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب کند و همچنین طرح های جذاب تری روانه بازار شود.

در مورد تابلو فرش ماشینی هم باید این کیفیت با استفاده از جدید ترین دستگاه های بافنده تقویت شود تا مشتری دیگر حرفی برای گفتن نداشته باشد. همچنین رنگ بندی مورد استفاده در تابلو فرش ماشینی باید به صورت چشمگیری افزایش یابد تا این تنوع رنگی بتواند مشتریان را به سمت خود جذب نماید.

استفاده از الیاف با کیفیت مثل ابریشم مصنوعی و اکریلیک هیت ست کمک می کند که دوام و عمر تابلو فرش ماشینی افزایش یابد و کیفیت آن برای ارسال به بازار جهانی قابل قبول باشد.

·        کمک کردن مسئولان به این صنعت

یکی دیگر از کارهایی که می تواند صادرات تابلو فرش را در کشورمان افزایش دهد، این است که مسئولان عزیز کشورمان باید به فکر چاره ای باشند تا شرایط را برای افزایش صادرات این محصولات گرانبها فراهم کنند. اقدامات سختگیرانه ای که برای صادرات انواع تابلو فرش در نظر گرفته شده است، باید تسهیل شود تا دیگر سختی در راه صادرات کشور وجود نداشته باشد.

بررسی صادرات تابلو فرش در انواع طرح

طرح های کم نظیر ایرانی که در بازار های جهانی ارسال می شوند، عبارتند از :

·        طرح چهره

طرح چهره همانطور که از نامش پیدا است یکی از تابلو فرش هایی است که می تواند طرح یک شخص یا یک فرد مشهور را روی خود نقش ببندد. این چهره در هر کشور قطعا متفاوت است و همانطور که گفتیم مثلا در کشور های عربی می تواند تصاویر پیامبران یا پیشوایان دینی باشد، در کشور خودمان می تواند تصاویر امامان معصوم و افرادی مثل کمال الملک، کوروش کبیر، امیرکبیر و غیره باشد و در برخی از کشور ها هم می تواند دانشمندان معروف آن کشور باشد.

به طور کلی به تابلو فرشی که دارای تصاویر چهره افراد مشهور باشد، تابلو فرش چهره گفته می شود. می توان با کار کردن روی این تابلو فرش ها، سلیقه بازار جهانی را به دست گرفت.

·        طرح مذهبی

طرح های مذهبی مثل آیات قرآنی، آیات انجیل و تورات، و ان یکاد، تصاویر چهره های مقدس و یا شعائر دینی باشد. این تابلو فرش ها در کشور هایی مثل ایران و عراق دارای طرفداران بسیار زیادی است به همین دلیل می توان گفت با افزایش صادرات این نوع تابلو فرش میتوان سود زیادی کسب نمود.

·        طرح منظره

یکی از طرح های بسیار زیبا و همه پسند، طرح های منظره است. طرح های منظر تصویری از یک منظره زیبا و با صفا را در مکان های طبیعی و روستایی نشان می دهد و به همین دلیل می تواند نظر هر بیننده ای را به سمت خود جلب کند. می توان از این نوع تابلو فرش هم برای صادرات بیشتر استفاده نمود.

·        طرح نقاشی های معروف

تابلو فرش طرح نقاشی های معروف در واقع با استفاده از نقاشی هایی که چهره های معروف آن را طراحی کرده اند، تولید می شود. این نوع تابلو فرش ها هم می تواند به عنوان یک کالایی متناسب با همه سلیقه ها به دیگر کشور ها ارسال گردد.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
تابلو فرش ماشینی چهره
کیفیت و قیمت فرش ماشینی - قسمت اول
نحوه رنگرزی در فرش های ماشینی
فرش کاشان - قسمت دوم
مراقبت و شستشوی فرش فریز
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه