خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

چگونه بی دردسر فرش ماشینی بخریم؟

چگونه بی دردسر فرش ماشینی بخریم؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است در بین مردم وجود داشته باشد، این است که نمی دانند چگونه یک خریدی راحت و آسان را تجربه کنند. این امر به خصوص در قضیه فرش دیده می شود و به همین دلیل می خواهیم در این مقاله به بررسی موضوع خرید راحت و بی دردسر فرش ماشینی بپردازیم که می توانید آن را مطالعه و مشاهده فرمایید.

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که تصمیم گرفته اید برای خود فرش ماشینی بخرید، توصیه می کنیم که تا انتها این مطلب را دنبال کنید، چون این مقاله را برای کسانی نوشته ایم که میخواهند اقدام به خرید فرش ماشینی کنند.

با توجه به اینکه قیمت فرش ماشینی هم بالا است، به همین خاطر شما باید در خرید آن بیشترین وسواسیت و دقت را در نظر بگیرید، چرا که ممکن است هزینه زیادی کنید و این هزینه دیگر قابل برگشت برای شما نباشد و شما بمانید و یک فرش که برای آن بهای زیادی داده اید ولی آنگونه که از آن تعریف می شد یا جلوه میکرد، نبوده است.

بر حسب تجربه میخواهیم نکاتی را برای شما بیان کنیم که هم در خرید حضوری و هم در خرید اینترنتی فرش به درد شما خواهد خورد. این نکات تبلیغاتی نیستند و فقط برای این نوشته شده اند که شما خریدی راحت تر داشته باشید.

یکی از راه هایی که به شما کمک می کند که بدون دردسر فرش بخرید و خریدی آسان داشته باشید، این است که از قبل اطلاعاتی را درباره محصول مورد نظر خود جمع آوری نمایید تا بتوانید با اطلاعات کامل و دقیق به سراغ خرید ان بروید. اینگونه دیگر گول اهداف تبلیغاتی را نخواهید خورد و به هدف خود که خرید با کیفیت است، خواهید رسید.

بررسی کیفیت فرش ماشینی

در اولین مرحله از راهنمایی در مورد خرید فرش ، میخواهیم به بررسی کیفیت آن بپردازیم و اینکه چه فرش هایی با کیفیت هستند و فرش با کیفیت را چگونه تشخیص دهیم؟ همه اینها را می خواهیم در این پاراگراف برای شما به اشتراک بگذاریم.

در ابتدا باید به شما عرض کنیم که در فرش های ماشینی بر خلاف فرش های دستباف، از الیاف مصنوعی یا صنعتی استفاده می شود. درست است که این الیاف دارای کیفیت الیاف طبیعی نیستند، اما به نوبه خود دارای کیفیت قابل قبولی می باشند و شما باید انواع با کیفیت آن را بشناسید. در حال حاضر امکان استفاده از الیاف طبیعی در فرش های ماشینی به خاطر ساختار بافنده ها و همچنین ساختار الیاف طبیعی نیست، به همین دلیل است که از الیاف صنعتی که طی فرایند های شیمیایی ساخته میشوند، استفاده می گردد.

الیاف صنعتی در بازار بسیار هستند و به غیر از استفاده در صنعت فرش، در دیگر صنایع مثل پوشاک هم مورد استفاده قرار میگیرند. به همین خاطر شما باید با انواع آنها و ویژگی هایی که دارند، آشنا باشید تا بتوانید الیاف با کیفیت را از الیاف بی کیفیت تشخیص دهید.

الیاف صنعتی که در بافت فرش ها می توانند مورد استفاده قرار بگیرند، عبارتند از :

·        الیاف بی سی اف

·        الیاف پلی استر

·        الیاف ویسکوز

·        الیاف اکریلیک

·        الیاف پلی پروپیلن

همه اینها الیافی هستند که کمابیش با ویژگی های مختلف و نام های گوناگون در صنعت فرش ماشینی مورد استفاده قرار می گیرند. این الیاف هر کدام کیفیت خاص خود را دارند و باید به درجه بندی آنها از نظر کیفی بپردازیم.

الیاف اکریلیک که در انواع هیت ست، برایت و ترک وجود دارند، به عنوان بهترین الیاف صنعتی برای استفاده در فرش شناخته می شوند. این الیاف دارای ویژگی هایی همچون دوام بالا، عدم تغییر رنگ در مرور زمان، رنگ پذیری آسان، زیبایی بالا و عمر طولانی هستند که در دیگر الیاف صنعتی کمتر دیده می شود.

الیاف پلی استر که به الیاف ابریشم مصنوعی هم معروف هستند، بدون حساسیت و پرزدهی می باشند و دارای کیفیت و دوام خوبی هستند. این الیاف در رتبه دوم قرار می گیرند و به همین خاطر دارای قیمت پایین تری نسبت به فرش های اکریلیک هستند. عمر و دوام این فرش ها کمتر از فرش های اکریلیک است و همچنین مقاومت به نور خورشید و گرمای لحظه ( اجسام داغ ) در الیاف پلی استر دیده نمی شود و یا بسیار کمتر از الیاف اکریلیک خواهد بود.

الیاف ویسکوز، بی سی اف و پلی پروپیلن در درجه بندی پایین تری نسبت به الیاف پلی استر و اکریلیک هستند و تقریبا استفاده از آنها در فرش ماشینی کاشان کاهش یافته است و فقط در برخی از فرش های فانتزی دیده می شود.

اگر میخواهید فرش با کیفیت داشته باشید، باید دقت کنید که در وهله اول باید الویت شما با خرید فرش اکریلیک باشد و در مرحله بعدی فرش پلی استر بخرید.

اگر در تشخیص فرش اکریلیک با پلی استر مشکل دارید، توصیه می کنیم به قیمت فرش های با طرح ، رنگ و ابعاد یکسان دقت فرمایید که قیمت فرش پلی استر بسیار ارزان تر از فرش های اکریلیک می باشد. یکی دیگر از راه های تشخیص فرش اکریلیک استفاده از رنگ های براق و مقاومت به جسم داغ است که این موضوع در فرش های پلی استر کمتر دیده می شود و رنگ های آن همانند رنگ های غبار گرفته است ( نسبت به رنگهای فرش اکریلیک ).

بررسی تعداد شانه و ظرافت فرش ماشینی

بعد از اینکه کیفیت فرش ماشینی را بررسی کردیم، باید رفت سراغ تعداد شانه و تراکم، چرا که حتما با این قضیه دچار خواهید شد که از بین فرش هایی با تعداد شانه مختلف، کدام را انتخاب کنید. اگر میخواهید در این قضیه دچار دردسر نشوید و سردرگم نباشید، ادامه این قسمت از متن را با دقت بخوانید.

شانه و تراکم اصطلاحی است که در فرشهای ماشینی دیده می شوند و معادل رج و رجشمار در فرش های دستباف هستند. در واقع به تعداد گره هایی که در یک متر از عرض فرش زده می شود، شانه و به تعداد گره هایی که در یک متر از طول فرش زده می شود، تراکم گفته می شود.

هر چه تعداد شانه و تراکم فرش بیشتر شود، تعداد گره هایی که نزدیک به هم زده می شوند، بالاتر می رود و این امر سبب می شود که فرش هایی مرغوب تر تولید شوند.

به طور کلی می توان گفت به این خاطر که تراکم گره های زده شده با افزایش تعداد شانه، بیشتر می شود، کیفیت و دوام فرش هم بسیار بیشتر می شود. این تعداد شانه می تواند سبب شود، طرح هایی که روی فرش ماشینی مورد استفاده قرار می گیرد، زیباتر و ریز تر شود.

اگر این چند خط را بخواهیم به زبان ساده تر بگوییم، باید گفت که هر چه تعداد شانه و تراکم فرش بیشتر شود، ظرافت، زیبایی و کیفیت آن بیشتر خواهد شد.

اما همه این ویژگی ها به کنار، مولفه هایی هم هستند که با تغییر تعداد شانه و تراکم هم تغییر می کنند. یکی از این مولفه ها ارتفاع نخ خاب فرش است. به این علت که فرش از ظرافت بیشتری در تعداد شانه و تراکم بالاتر برخوردار است، باید نخ خاب کوتاه تر باشد، مگر نه طرح های نهایی آن کیفیت لازم را نخواهند داشت.

بدین ترتیب می توان گفت که هر چه تعداد شانه و تراکم فرش ماشینی بیشتر شود، ضخامت فرش کمتر می شود. در واقع پاخور فرش های از نرمی کتری برخوردار خواهند بود و شما نمی توانید از آن به عنوان زیراندازی استفاده کنید که میخواهید بیشتر اوقات روی آن بنشینید یا اینکه استراحت کنید.

بررسی قیمت فرش ماشینی

بعد از اینکه کیفیت و ظرافت فرش ها ماشینی را بررسی کردیم، نوبت این است که شما را درباره قیمت فرش ماشینی هم راهنمایی کنیم، چون خیلی از دردسر ها هستند که از همین قیمت ها شروع می شود.

قیمت فرش های ماشینی به عوامل متعددی بستگی دارد، اما یک نکته را قبل از همه چیز باید برای شما مشخص کنیم و لازم است که بدانید. قیمت فرش مشهد و فرش هایی که در دیگر شهر ها مثل تهران و قم به شما عرضه می شود بسیار بالاتر از فرش کاشان است و این به خاطر کیفیت نیست، بلکه به خاطر این است که تولیدات فرش کاشان انبوه هستند و وقتی که بخواهید از کاشان فرش تهیه کنید، با همان کیفیت شاید هم بیشتر فرش ارزان تری به دست خواهید آورد. پس گول هدف های تبلیغاتی را در این زمینه به هیچ عنوان نخورید.

به طور کلی قیمت فرش به عوامل متعددی بستگی دارد. تعداد شانه و تراکم هر چه بیشتر شود، به این علت که در آن نخ های ظریف تر و با کیفیت تری استفاده شده است، قیمت فرش بالاتر خواهد رفت. پس شما توقع نداشته باشید که فرش 700 شانه دارای قیمت مشابه فرش 1500 شانه باشد.

همچنین الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی بسیار در قیمت فرش تاثیر گذار خواهند بود. الیاف اکریلیک ترک سپس برایت و سپس هیت ست بیشترین قیمت را در بین الیاف صنعتی دارند. الیاف اکریلیک ترک، الیافی هستند که دوبار هیت ست شده اند و الیاف برایت الیاف براق شده در طی عملیات هیت ست هستند که جلوه زیباتری را رقم می زنند.

همچنین شما اگر فرش را از کارخانه و یا نمایندگی هایی که به صورت مستقیم فرش را از کارخانه ارائه می کنند، تهیه نمایید قیمت آن بسیار کمتر از فروشگاه های واسطه خواهد بود.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
بررسی کامل خرید اینترنتی فرش کاشان بدون واسطه
کانال تلگرام چاپ عکس روی تابلو فرش با قیمت ارزان
دانستنی هایی در مورد صادرات فرش ایران
نام انواع فرش ماشینی برای خرید و انتخاب از کارخانه
چگونه یک تابلو فرش ببافیم
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه