خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

مقایسه تابلو فرش 1200 شانه و 700 شانه

مقایسه تابلو فرش 1200 شانه و 700 شانه

تابلو فرش یکی از محصولات بی نظیری است که برای اولین بار ابداع آن در ایران صورت گرفته است. خاستگاه تابلو فرش در جهان شهر سردرود آذربایجان شرقی ( تبریز ) می باشد که برای اولین بار اقدام به تولید تابلو فرش در جهان کرد و با این کار اقتصاد سردرود تا حد زیادی با صنعت تابلو فرش آمیخته شد و سود زیادی نصیب مردمان این شهر از تولید و فروش تابلو فرش گردید. ما به همین خاطر میخواهیم درباره تابلو فرش 1200 شانه و مقایسه آن با تابلو فرش های 700 شانه ارائه کنیم که می توانید با مطالعه آن اطلاعات مفیدی را در این زمینه بدست آورید.

تابلو فرش 1200 شانه یکی از انواع تابلو فرش های ماشینی است که می توانید آن را در فروشگاه های آنلاین و نمایشگاه های حضوری خرید فرش و تابلو فرش ببینید و در صورتی که آن را پسندید، خریداری نمایید.

تابلو فرش 1200 شانه اکنون به عنوان یکی از تابلو فرش های پرفروش و پرطرفدار بازار شناخته می شود، به همین دلیل خیلی از افراد هستند که میخواهند درباره آن اطلاعات داشته باشند. از آنجا که قیمت تابلو فرش 1200 شانه تفاوت چندانی با دیگر تابلو فرش ها ندارد، میخواهیم مقایسه اجمالی بین دو نوع تابلو فرش ماشینی موجود در بازار داشته باشیم.

البته قبل از هر چیزی باید با تابلو فرش های ماشینی 1200 شانه آشنا شوید.

آشنایی با تابلو فرش 1200 شانه ماشینی

تابلو فرش دستباف بعد از اینکه در شهر سردرود به تولید رسید، با استقبال خوبی از طرف مردم ایران روبرو شد و آنها برای خود از تابلو فرش ها تهیه کردند. تابلو فرش بعد از اینکه به دیگر شهر ها هم رفت، بافت تابلو فرش در بسیاری از خانه ها صورت گرفت.

گسترش تابلو فرش سبب شد که تابلو فرش های ماشینی هم از سال های 1378 به بازار بیایند. اما به این علت که تابلو فرش های ماشینی حرفی برای گفتن در برابر تابلو فرش های دستباف نداشتند، مردم استقبال زیادی از آنها نداشتند تا اینکه در سال 1388 که می توان آن را نقطه عطفی برای گسترش تابلو فرش ماشینی دانست، تابلو فرش هایی با تعداد شانه 700 وارد بازار شدند.

هر چند سال یکبار که فرش هایی با تعداد شانه جدید وارد بازار میشد، تابلو فرش های ماشینی هم تقریبا با تعداد شانه های جدید روانه بازار می شدند. برای مثال بعد از مدتی که در سال 1392 فرش 1000 شانه به بازار آمد، تابلو فرش های 1000 شانه هم تولید شده و روانه بازار شدند.

تابلو فرش 1200 شانه هم یکی از محصولاتی بود که بین سال های 1394 و 95 به بازار آمد. تولید فرش های 1200 شانه که ظرافت بالا و ریز بافتی خاصی داشتند و بیشتر شبیه فرش های دستباف بودند، تولیدکنندگان را بر این فکر انداخت که بتوانند تابلو فرش هایی با تعداد شانه 1200 هم تولید کنند، چون طرح هایی که روی آن قرار می گرفت بسیار زیبا و با ظرافت بود.

با توجه به نکاتی که گفتیم تولید تابلو فرش ماشینی 1200 شانه روز به روز افزایش یافت تا اینکه به تولید انبوه در این زمینه رسید و کسانی که میخواهند تابلو فرش خریداری نمایند، اکنون یکی از انواع تابلو فرش هایی که برای آنها وجود دارد، تابلو فرش های ماشینی 1200 شانه می باشد.

شما می توانید تابلو فرش ماشینی 1200 شانه را در انواع طرح و رنگ متنوع در فروشگاه اینترنتی فرش روز تهیه نمایید. فروشگاه اینترنتی فرش روز که از سال 1395 اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود نمود، یکی از قدیمی ترین فروشگاه های خرید تابلو فرش مجازی در ایران شناخته می شود.

الیافی که در بافت تابلو فرش ماشینی به کار میروند، الیافی هستند که کاملا ساخته دست بشر هستند و توسط فرایند های شیمیایی و صنعتی تولید می شوند. این الیاف ساخته دست بشر هستند و یکی از مهمترین تفاوت های تابلو فرش دستباف با انواع ماشینی آن این است که الیاف مورد استفاده در تابلو فرش ماشینی مصنوعی است در حالیکه در تابلو فرش های دستباف، الیافی که استفاده می شوند، همگی الیاف طبیعی هستند و از ریسیدن پشم و کرک حیوانات اهلی استفاده می شود. همچنین غیر از پشم و کرک الیاف ابریشم هم استفاده می گردد که قیمت بالایی دارد.

انواع تابلو فرش 1200 شانه

تابلو فرش 1200 شانه دارای انواع مختلفی است که می توان به تابلو فرش های بافت و تابلو فرش های چاپی اشاره نمود. تابلو فرش های ماشینی چاپی هم خودشان به دو دسته سابلیمیشن و کلاریس تقسیم می شوند.

  • ·        تابلو فرش ماشینی 1200 شانه بافت

همانگونه که گفتیم یکی از انواع تابلو فرش ماشینی 1200 شانه نوع بافت می باشد. در نوع بافت تابلو فرش های 1200 شانه، بدون دخالت انسان و همانند شیوه تولید فرش های ماشینی ، ابتدا به صورت فرش تولید شده و سپس بعد از تولید و مراحل تکمیل و آن، فرایند قاب کردن فرش صورت می گیرد. این فرش ها چون به شیوه ماشینی بافته می شوند از ظرافت بالا و همچنین رنگ و دوام بالایی برخوردار هستند.

کیفیت بافت تابلو فرش بافت 1200 شانه از انواع چاپی بالاتر است و به همین دلیل است که قیمت تابلو فرش های ماشینی بافت، از قیمت تابلو فرش های چاپی بیشتر خواهد بود.

  • ·        تابلو فرش ماشینی 1200 شانه چاپی سابلیمیشن

یکی از شیوه های نوین در تولید فرش و تابلو فرش، استفاده از روش چاپ می باشد. در روش چاپ، ابتدا فرش 1200 شانه به صورت خام و سفید توسط دستگاه بافنده بافته می شود و سپس طرح مورد نظر نهایی روی آن به وسیله پرس و حرارت بالا، نقش می بندد. در این شیوه تولید تابلو فرش 1200 شانه، درست همانند روش چاپ بر روی کاغذ است و محدودیت رنگ در آن وجود ندارد. این یک برتری برای تابلو فرش های چاپی به حساب می آید، چون در انواع تابلو فرش های ساده و ماشینی، در رنگ بندی و استفاده از رنگ ها محدودیت وجود دارد.

  • ·        تابلو فرش 1200 شانه کلاریس

یکی دیگر از شیوه های بافت تابلو فرش ماشینی 1200 شانه، روش چاپ کلاریس است که دارای کیفیت بیشتری نسبت به چاپ سابلیمیشن می باشد. به این علت که در انواع تابلو فرش های کلاریس بعد از تولید فرش خام، رنگ با طراحی مورد نظر و شیوه های خاص به عمق خاب نفوذ می کند، کیفیت رنگ پذیری و دوام رنگ ها بسیار بیشتر و بالاتر می باشد.

مقایسه تابلو فرش 1200 شانه با 700 شانه

اکنون بعد از اینکه به معرفی تابلو فرش 1200 شانه و انواع آن پرداختیم، بهتر است که به سراغ مقایسه بین دو تابلو فرش ماشینی 700 شانه و 1200 شانه برویم، چون ممکن است شما در بازار خرید فرش و تابلو فرش حتما با این دو نوع تابلو فرش مواجه شوید و ندانید که کدام یک را برای خرید انتخاب کنید.

  • ·        مقایسه شانه و تراکم

تابلو فرش ماشینی 1200 شانه دارای تراکم 3600 می باشد و قطعا این امر سبب می شود که طرح ها و رنگ هایی که روی تابلو فرش استفاده می شوند ظریف تر و واقعی تر به نظر برسند. اما در تابلو فرش 700 شانه تراکم 2550 می باشد که این مورد در مقایسه با تابلو فرش های 1200 شانه بسیار پایین است. با توجه به اینکه تعداد شانه سبب می شود طرح های زیباتری داشته باشیم، توصیه می شود که تابلو فرش 1200 شانه را انتخاب کنید.

  • ·        مقایسه ظرافت طرح و رنگ

در فرش ماشینی یک قانونی وجود دارد که هر چه گره های زده شده به هم نزدیک تر باشند، تعداد شانه و تراکم هم افزایش می یابد و ظرافت طرح و نقشه افزایش می یابد. به این خاطر که تابلو فرش های 1200 شانه دارای تعداد شانه و تراکم بیشتری هستند، ظرافتی که طرح ها روی تابلو فرشهای 1200 شانه دارند، بسیار بیشتر از ظرافت طرح های تابلو فرش 700 شانه می باشد و در این زمینه توصیه می کنیم که اگر میخواهید طرح های با ظرافت بیشتر و شبیه تابلو فرش دستباف داشته باشید، تابلو فرش های 1200 شانه را انتخاب کنید.

  • ·        مقایسه قیمت

یکی دیگر از مقایسه هایی که جذاب به نظر می رسد، مقایسه قیمت دو محصول است. با توجه به نکاتی که گفتیم، قیمت تابلو فرش ماشینی 1200 شانه کاشان تفاوت چندانی با تابلو فرش 700 شانه ندارد، اما کمی گرانتر از تابلو فرش های 700 شانه می باشد. اگر میخواهید که تابلو فرشی ماندگار داشته باشید، توصیه می کنیم که همیشه انتخاب شما تابلو فرشی باشد که همیشه دارای بیشترین تعداد شانه و تراکم است چون رنگ ها و طرح هایی که در آن استفاده می شود، بسیار با کیفیت تر و زیباتر خواهد بود. پس با توجه به این نکته ما در این مورد هم توصیه می کنیم که تابلو فرش 1200 شانه را انتخاب کنید.

خرید تابلو فرش 1200 شانه

شما می توانید انواع تابلو فرش ماشینی را در انواع طرح و رنگ از فروشگاه اینترنتی فرش روز خریداری نمایید. در این فروشگاه انواع تابلو فرش به صورت سفارشی نیز بافته می شود و شما می توانید یک تابلو فرش ماندگار را به دوستان، عزیزان و یا آشنایانتان تحویل دهید. این هدیه تا سال های سال ماندگار خواهد بود. در ضمن خرید تابلو فرش در فروشگاه فرش روز با قاب سفارشی صورت می گیرد.نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
دار قالی بافی را بیشتر بشناسیم
فرش کاشان - قسمت دوم
همه آنچه که درباره فرش دستباف تبریز باید بدانید!
خرید فرش ماشینی سایز بزرگ
سوالات متداول برای خرید فرش - قسمت دوم
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه