خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

مقایسه فرش 1500 شانه و فرش دستباف کاشان

فرش یکی از انواع زیرانداز هایی است که در خانه اکثرا ایرانی ها دیده می شود. البته این زیرانداز در برخی از کشور های خارجی هم هست، اما به طور گسترده ایرانی ها و آریایی ها که قبلا در سایه کشور ایران قرار داشته اند، فرهنگ بالاتری در استفاده از فرش دارند. مقایسه فرش 1500 شانه و فرش دستباف کاشان در این مقاله برای شما آماده شده است و دلیل آن این است که برخی ها به علت نزدیک بودن قیمت این دو فرش تا حدودی نمی توانند انتخاب کنند و نیازمند مشاوره هستند.

فرش 1500 شانه تراکم 4500 یکی از انواع فرش های ماشینی است که با پیشرفته ترین و جدید ترین متد های روز دنیا در صنعت نساجی بافته شده است و در بافت آن از ظریف ترین نخ موجود در دنیا استفاده شده است. فرش دستباف کاشان هم که به خاطر ویژگی هایی که دارد، خیلی ها دوست دارند که آن را در منزل خود استفاده کنند. رنگ بندی فرش های کاشان بیشتر کرم و لاکی است به همین دلیل، طرفداران زیادی به خاطر استفاده این نوع رنگها دارد.

برخی از فرش های دستباف موجود در بازار هستند که با قیمت فرش 1500 شانه تقریبا نزدیک هستند و این نزدیکی باعث شده است که برخی ها برای انتخاب دچار سردرگمی شوند و یا اینکه مشکل داشته باشند. حالا باید بررسی کنیم که ببینیم آیا فرش دستباف کاشان بخرید یا اینکه انتخاب شما باید فرش ماشینی 1500 شانه باشد؟

قبل از اینکه بخواهیم به بررسی و مقایسه این دو فرش بپردازیم باید در مورد آن اطلاعاتی داشته باشید، پس با معرفی فرش 1500 شانه و فرش دستباف شهر کاشان این مقاله را شروع می کنیم.

معرفی فرش 1500 شانه کاشان

فرش ماشینی دارای انواع مختلفی است که باعث شده است تنوع بی نظیری در بازار فرش موجود باشد. فرش های ماشینی بر اساس طرح و تعداد شانه دسته بندی می شوند. فرش کلاسیک و فرش فانتزی ماشینی دو نوع دسته بندی اصلی و کلی فرش های ماشینی است که بر اساس طرح هایی که بافته می شود، آن را تعیین می کنند.

فرش فانتزی همانطور که از نامش پیدا است دارای طرح های فانتزی است که به همین خاطر به آنها فرش مدرن هم گفته می شود. طرح هایی که در این فرش های نوع ماشینی استفاده می شود، طرح و قالب خاصی ندارد و فقط بر اساس رنگ بندی های شاد و جذاب و همچنین تصاویر سه بعدی یا منظره بافته می شود.

فرش کلاسیک طرح هایی هستند که در آن با الهام از فرش دستباف، فرش را می بافند. طرح هایی که در این فرش های ماشینی استفاده می شود، طرح هایی همچون لچک و ترنج، افشان، شکارگاه، خشتی و تلفیقی می باشد که در فرش های دستباف قدیم و کنونی مورد استفاده قرار می گیرد.

فرش های کلاسیک را بیشتر بر اساس تعداد شانه و تراکم دسته بندی می کنند. برای مثال فرش 1500 شانه تراکم 4500 ، فرش 700 شانه تراکم 2550 ، فرش 1200 شانه تراکم 3600 و غیره از انواع فرش ماشینی کلاسیک هستند که در بازار  نمایشگاه های فرش ماشینی موجود هستند.

قیمت این فرش های ماشینی بر اساس تعداد شانه و تراکم تعیین می شود و به همین دلیل است که در طبقه بندی آنها از اصطلاح تعداد شانه و تراکم استفاده می شود.

فرش های 1500 شانه یکی از انواع فرش ماشینی هستند که در بالاترین تراکم موجود در جهان بافته می شود. این فرش ها برای اولین بار در کاشان بافته شده است و تاریخ اولین تولید آن به سال 1396 برمیگردد.

معرفی فرش دستباف کاشان

فرش دستباف کاشان یکی از معروف ترین فرش های موجود در بازار فرش جهان در کنار فرش های دستباف قم، تبریز، اصفهان می باشد که در ایران خودمان هم بازار خوبی دارد.

فرش های دستباف کاشان بیشتر از طرح لچک و ترنج بافته شده است. ویژگی خاص این فرش که در بقیه فرش های دستباف به صورت دیگری است، شکل ترنج فرش های این شهر می باشد. در طرح ترنج فرش کاشان، بیشتر به جای طرح دایره مانند از طرح های لوزی گونه استفاده می شود و این امر سبب شده است که با بقیه فرش های ماشینی متفاوت باشد.

 الیاف موجود در فرش دستباف، می توانند ابریشم، پنبه و از همه مهمتر پشم باشد. در فرش کاشان بیشتر از الیاف پنبه و پشم استفاده می شود و گاها در گل های آن از ابریشم استفاده می شود تا گران قیمت نشود. فرش گل ابریشم کاشان یکی از فرش های معروف در ایران می باشد که به علت مرغوبیت و قیمت آن طرفداران زیادی دارد.

اوج شکوه فرش کاشان در سالهایی بود که شاه عباس صفوی بر تخت پادشاهی ایران تکیه زده بود. فرش های کاشان در دوران صفویه و قاجاریه از مرغوب ترین فرش های دستباف بود که متاسفانه به علت برخی از مسائل در دوران کنونی رو به افول گذاشته است، اما همچنان محصولات مرغوب فرش دستباف کاشان در ایران و جهان می درخشد.

ویژگی ظاهری فرش کاشان نوع دستباف رنگ بندی لاکی با حاشیه سرمه ای می باشد . استفاده از این دو نوع رنگ در فرش کاشان سبب ایجاد هارمونی جذاب برای بیننده و مخاطب شده است که جلوه بی نظیری می تواند به دکوراسیون خانه شما بدهد.

مقایسه فرش 1500 شانه و فرش دستباف کاشان

اگر در انتخاب فرش 1500 شانه یا فرش دستباف دچار مشکل هستید، این بخش از مطلب را به مقایسه ای ساده بین این دو محصول اختصاص داده ایم تا شما بتوانید بین این دو گزینه انتخاب خود را نهایی کرده و صاحب فرش شوید.

هر دو فرش محصول کاشان هستند که یکی نوع ماشینی و یکی نوع دستباف می باشد، این مقایسه هم برای کمک به شما قرار داده شده است.

·         کیفیت الیاف مصرفی فرش دستباف و فرش 1500 شانه

فرش ماشینی 1500 شانه تمام از الیاف مصنوعی ظریف ساخته و پرداخته می شود. الیاف مصنوعی که می توانند در فرش دستباف گونه 1500 شانه مورد استفاده قرار بگیرند، الیاف اکریلیک هیت ست، الیاف ترک و الیاف برایت با نمره نخ 36 الی 38 می باشد. این سایز نخ بالاترین ظرافت نخ را دارد و به همین دلیل است که سبب شده است این فرش ها قابلیت های بی نظیری در طرح و رنگ و لطافت داشته باشند.

فرش دستباف کاشان اما از الیاف تماما طبیعی بافته می شود. الیافی همچون پشم، کرک، ابریشم و پنبه که از مرغوبیت بالایی برخوردار هستند می توانند در بافت فرش کاشان مورد استفاده قرار بگیرند. الیاف طبیعی نه تنها کلا با کیفیت و بدون ضرر برای انسان هستند بلکه فایده هایی هم برای انسان دارند که به مرور زمان تاثیر می گذارد. پاخور فرش های دستباف به خاطر استفاده از الیاف طبیعی در زمستان ها گرم است و در تابستان ها خنک که سبب می شود جریان خون در بدن شما تنظیم گردد.

اگر میخواهید فرشی بخرید که تا سال های سال برای شما باقی بماند و همچنین با مرور زمان به ارزش آن افزوده شود، بهتر است فرش دستباف کاشان را به فرش 1500 شانه ترجیح دهید. فرش های 1500 شانه بعد از مدتی ارزش خود را از دست می دهند و به عنوان یک کالای دست دوم ارزان تر خریداری می شوند، در صورتیکه این قضیه در مورد هر نوع فرش دستباف برعکس است و هر چه بیشتر از آن استفاده شده باشد، قیمت آن بیشتر خواهد بود.

همچنین جلوه یک فرش که صنایع دستی هم باشد، با یک فرش که صرفا برای پر کردن دکوراسیون منزل استفاده می شود، بسیار متفاوت خواهد بود، پس در این زمینه انتخاب با خودتان است که میخواهید جلوه هنر ایران را داشته باشید، یا اینکه می خواهید صرفا یک فرش داشته باشید.

·         طرح و رنگ فرش 1500 شانه در مقایسه با فرش دستباف کاشان

طرح و رنگ فرش دستباف کاشان عموما یا کرم است یا لاکی که بیشتر مردم رنگ بندی لاکی آن را می پسندند. یعنی در حقیقت باید گفت که این فرش ها بیشتر در دو نوع رنگ زمینه بافته می شوند که این امر سبب محدودیت در تنوع شده است. اما در فرش ماشینی کاشان 1500 شانه تنوع رنگی استفاده شده بسیار زیاد است و شما می توانید در هر رنگ بندی که خواستید اعم از فیلی، موشی، کرم، سرمه ای، طلایی، نقره ای، گردویی، بادامی، آبی، فیروزه ای تهیه نمایید و از این بابت محدودیتی وجود ندارد.

همچنین طرح های کاشان اکثرا ( حدود 90 درصد ) لچک و ترنج هستند، اما در فرش ماشینی انواع طرح های شکارگاه، خشتی، افشان و تلفیقی از چند طرح بافته می شود.

اگر تنوع رنگ بندی و طرح بیشتر می خواهید، انتخاب شما بهتر است فرش ماشینی باشد، اما اگر میخواهید یک طرح با روح رنگ بندی داشته باشید، انتخاب فرش دستباف انتخاب بهتری برای شما است.

·         مرغوبیت فرش دستباف و 1500 شانه

قطعا مرغوبیت فرش 1500 شانه نسبت به فرشی که با دست بافته شده است و الیاف مصرفی آن کاملا طبیعی است بیشتر خواهد بود و در دکوراسیون شما جلوه با ارزش تری دارد. همچنین در دید بیننده و مخاطب فرش های دستباف با ارزش تر هستند و تشخیص اینکه فرش دستباف باشد یا ماشینی برای مشتریان سخت نخواهد بود.

نتیجه گیری اینکه اگر می خواهید فرشی با اصالت داشته باشید که روز به روز به ارزش آن افزوده شود، بهتر است فرش دستباف بخرید، البته اگر طرح های فرش دستباف کاشان را می پسندید، اما اگر این طرح ها مورد پسند شما نیست و می خواهید تنوع بیشتری داشته باشید، انتخاب شما باید 1500 شانه باشد.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
اصول و قوانین پهن کردن فرش
شما در خرید فرش ماشینی کیفیت برایتان مهم است یا قیمت ؟ حتما بخوانید⚡️
اگر می خواهید فرش 1200 شانه بخرید ، بخوانید!
درباره فرش شگی
قیمت فرش 1200 شانه با آخرین آپدیت 97
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه