خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

چند نکته برای شناخت بیشتر فرش 1200 شانه

خیلی ها هستند که برای خرید فرش مشکل دارند و نمی دانند کدام فرش ها را انتخاب کنند، چرا که انواع فرش ها را نمی شناسند و تشخیص نمی دهند که کدام یک از آنها را برای خانه خود تهیه کنند. بنابراین ما در این مطلب به معرفی فرش 1200 شانه می پردازیم. این فرش از انواع فرش های ماشینی است که در بازار دیده می شود و مردم استقبال خوبی از این فرش ها داشته اند.

فرش 1200 شانه به خاطر برخی از ویژگی های ظاهری و فنی که دارد به نام فرش دستباف گونه شناخته می شود، به همین دلیل افرادی که دوست دارند فرش های دستباف در خانه خود داشته باشند، اما پول آن را ندارند، قیمت فرش 1200 شانه به مراتب کمتر است و مردم خرید آن را ترجیح می دهند.

تاریخچه فرش 1200 شانه ماشینی

فرش ماشینی نزدیک به 50 سال است که در ایران تولید می شود. مرکز تولید فرش ماشینی در ایران و جهان اکنون شهرستان کاشان است که با اشتن شهرک های صنعتی که در آن هزاران واحد تولیدی به بافت فرش ماشینی مشغول هستند، به این عنوان دست پیدا کرده است. فرش 1200 شانه کاشان یکی از محصولاتی است که به صورت انبوه در این شهر تولید می شود.

البته در کنار کاشان باید نام شهرستان آران و بیدگل هم به عنوان مرکز فرش آورده شود، چرا که بزرگترین شهرک های صنعتی فرش جهان در آران و بیدگل است. به لطف تولید فرش های ماشینی، بیش از 60 درصد اقتصاد منطقه کاشان به تولیدات فرش وابسته است و جوانان زیادی توانسته است به وسیله تولید فرش در کاشان و آران و بیدگل صاحب شغل و کار شوند.

فرش ماشینی شاید در ابتدای تولیدش در ایران با استقبال روبرو نشد، اما با تولید گسترده و همچنین کمک فرش های بلژیکی این فرش ها کم کم جای خود را در خانه های مردم ایران و جهان باز کرد و توانست به عنوان یک محصول پذیرفته شده در خانه ها مورد استفاده قرار بگیرد.

برای اینکه تنوع بیشتر و درآمد بیشتری از تولیدات فرش ماشینی نصیب تولید کنندگان آن شود، آنها تصمیم گرفتند تولیدات مجموعه خود را افزایش داده و همچنین تنوع محصولات خود را گسترده تر کنند. بنابراین سرمایه گذاری در این بخش افزایش یافت و تولید کنندگان با تهیه دستگاه های بافنده با تجهیزات به روز انواع فرش را به صورت کلاسیک و فانتزی تولید نمودند.

این نکته واضح بود که هر چه فرش دارای تراکم و تعداد شانه بیشتری باشد، در واقع دارای ظاهری زیباتر و ظریف تر خواهد بود، بنابراین تولید کنندگان هر چند سالی یکبار از بافنده های جدید که قابلیت بافت فرش با تعداد شانه بالاتر دارد را خریداری نموده و فرش های خود را با تراکم بالاتر می بافند.

فرش 1200 شانه ماشینی یکی از فرش های جدید می باشد که در سال 1394 بافته و تولید شده است. تا قبل از آن متراکم ترین فرش موجود در بازار فرش 1000 شانه تراکم 3000 بود که ریز بافتی آن مثال زدنی بود. با استقبال مردم از فرش های هزار شانه تولیدکننده ها تصمیم گرفتند که فرش های 1200 شانه را هم روانه بازار کنند که اولین کارخانه ای که اقدام به تولید این فرش ها کرد، شرکت فرش مشهد اردهال کاشان است.

مشخصات فنی فرش 1200 شانه

فرش ماشینی 1200 شانه دارای مشخصاتی است که در بافت آن دیده می شود. در این مطلب می خواهیم به مشخصاتی از جمله کیفیت بافت، کیفیت الیاف و مواد اولیه مورد استفاده، تعداد تراکم، دستگاه بافنده، تعداد رنگ، ضخامت و همه مشخصاتی که لازم است بدانید را برای شما بیان کنیم.

·         تعداد تراکم فرش ماشینی 1200 شانه

یکی از مشخصاتی که با استفاده از آن انواع فرش ماشینی کلاسیک از هم تفکیک می شوند، تراکم و تعداد شانه است که این دو باید با هم متناسب باشند. این فرش ماشینی همانطور که گفتیم دارای 1200 شانه است و تراکم آن 3600 می باشد، یعنی چیزی حدود سه برابر تعداد شانه که آن را بیان کردیم. در واقع همه فرش های 1000 شانه به بالا، با تراکم سه باربری نسبت به تعداد شانه خود بافته می شوند.

این موضوع به شما کمک می کند که فرش اصل و اورجینال را از غیر آن تشخیص دهید. مثلا فرش 1500 شانه باید دارای تراکم 4500 باشد و فرش 1000 شانه هم باید تراکم 3000 داشته باشد.

این نکته را بدانید که هر چه فرش دارای تراکم بیشتری باشد، مرغوب تر است و ریز بافتی آن قابل رقابت با فرش دستباف می باشد. مثل فرش های دستباف که هر چه رجشمار بیشتری داشته باشد، قیمت آن بیشتر است و مرغوب تر به حساب می آید. در واقع می توان گفت تعداد شانه و تراکم در فرش های ماشینی معادل همان رجشمار در فرش های دستباف می باشد.

ضخامت فرش ماشینی به ارتفاع نخ خاب بستگی دارد و ارتفاع نخ خاب هم به تعداد شانه وابسته است. هر چه تعداد شانه و تراکم افزایش پیدا کند، سبب می شود که فرش ریز بافت تر باشد و نخ خاب کوتاه تر شود. ضخامت این فرش ها حدودا 5 الی 6 میلی متر است.

·         دستگاه بافنده و کیفیت بافت

فرش 1200 شانه تراکم 3600 با استفاده از دستگاه بافنده HCI x2 بافته می شود. دستگاه های بافنده فرش 1000 شانه به بالا از سری HCI می باشند که از کارخانه واندویل از کشور بلژیک تهیه می شود.

کیفیت بافت این دستگاه بسیار بالا است چرا که پارگی نخ حین بافت بسیار کاهش یافته است و همچنین سرعت تولید فرش را در روز افزایش داده است. تکنولوژی به کار رفته در این فرش ها سبب تولید فرش ها با طرح و رنگ واقعی تر و جذاب تر می شود. این فرش فعالا قابلیت بافت فرش با هشت رنگ را دارند که تولیدکنندگان امیدوارند فرش های با تعداد رنگ بیشتری را تولید کنند.

·         مواد اولیه و الیاف

فرش ماشینی بر خلاف فرش دستباف از الیاف مصنوعی یا صنعتی بافته شده است. به غیر از یک مورد که آنهم استفاده از پنبه و گاها نخ جوت است، بقیه الیاف همگی مصنوعی هستند. محبوب ترین و مرغوب ترین الیافی که در حال حاضر برای تولید فرش های 1200 شانه مورد استفاده قرار می گیرد، الیاف نخ اکریلیک هیت ست است.

نخ اکریلیک به سه دسته هیت ست، ترک ( دوبار هیت ست ) و برایت ( که ظاهری شفاف و براق کننده به فرش می دهد ) تقسیم می شوند. طبیعتا نخ های اکریلیک برایت و ترک قیمت بیشتری از هیت ست دارند.

الیاف دیگری هم ممکن است در این فرش ها استفاده شوند که پلی استر ویسکوز که ابریشم مصنوعی هم نامبرده می شود، یکی از معروف ترین و رایج ترین آنها است. این الیاف به الیاف ضد حساسیت معروف هستند ولی از نظر مرغوبیت در درجه پایین تر از انواع الیاف اکریلیک می باشد.

الیاف اکریلیک فقط در نخ خاب می تواند مورد استفاده قرار بگیرد، در غیر اینصورت قیمت بالایی خواهد داشت و توانایی خرید آن کاهش می یابد. الیاف پنبه در نخ پود و پلی استر در نخ تار استفاده می شود. البته ممکن است در برخی از فرش ها ترکیبی از پنبه و پلی استر در نخ پود استفاده شود، هر چه پنبه مورد استفاده بیشتر باشد و درصد خلوص آن بالاتر باشد، مرغوبیت فرش بیشتر خواهد بود.

قیمت فرش 1200 شانه

یکی از مهمترین مسائلی که شاید برای برخی ها در خرید فرش مهم می باشد، قیمت فرش 1200 شانه تراکم 3600 است. قیمت آن تعیین می کند که آیا خریدار توانایی لازم برای خرید یک یا چند تخته از فرش های 1200 شانه را دارد یا خیر؟

به همین دلیل است که قیمت این فرش در صدر جستجو های مربوط به این محصول قرار می گیرد. قیمت فرش های 1200 شانه با توجه به اینکه قیمت ارز در حال تغییرات روزانه و حتی ساعتی است، را نمی توان به صورت دقیق بیان کرد، ولی می توان تا حدودی با توجه به قیمت های فرش روز، قیمت این فرش را پیش بینی نمود.

الیاف و کیفیت بافت هر چقدر بیشتر و مرغوب تر باشد، سبب می شود که قیمت فرش های 1200 شانه افزایش پیدا کند. قیمت این فرش در حال حاضر با توجه به تعداد شانه و تراکم و وزن الیاف تعیین می شود. در فروشگاه اینترنتی فرش روز این محصول با قیمت هر متر 275 هزار تومان به فروش می رسد.

خرید فرش 1200 شانه فرش روز

فرش 1200 شانه ماشینی کاشان با تراکم 3600 و در هشت رنگ موجود می باشد که شما می توانید آن را به صورت مستقیم خریداری نمایید. البته توصیه می کنیم که به علت تغییر قیمت ها، بهتر است قبل از هرگونه اقدام به خرید با کارشناسان فروشگاه فرش روز هماهنگ نمایید تا مشکلی از بابت خرید برای شما پیش نیاید.

یکی از مزیت های خرید اینترنتی فرش ماشینی از فروشگاه اینترنتی فرش و قالی فرش روز، ارسال رایگان فرش به درب منزل شما در سراسر ایران می باشد. با این مزیت که در فروشگاه فرش روز وجود دارد، نیازی نیست نگران حمل فرش خود باشید.

دیگر مزیت های فروشگاه اینترنتی، پشتیبانی 24 ساعته در هفت روز هفته، بیمه آتش سوزی، گارانتی کیفیت و اصالت فرش می باشد که سبب می شود مشتریان با خیال راحت به خرید فرش 1200 شانه از فرش روز بپردازند.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
فرش تخفیفی با قیمت مناسب در مناسبت های ویژه
مدل فرش ۷۰۰ شانه ماشینی تراکم ۲۵۵۰
در خرید فرش کودک مراقب این نکات باشید !
کارخانه های فرش ماشینی کاشان
آخرین لیست قیمت فرش در سال 98
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه