خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

چند ترفند که کارشناس خرید فرش ماشینی شوید!

خرید فرش به یکی از مسائلی تبدیل شده که برای خیلی ها دشوار به نظر می رسد. این مشکل از جایی شروع می شود که مردمی که می خواهند فرش بخرند، اطلاعات کافی را در این زمینه ندارند و فقط طی تجربه های قبلی که داشتند، عمل می کنند. غیر از آن، افرادی را به همراه خود دارند که به ظاهر در این زمینه وارد هستند و اطلاعات دارند. در این مطلب به همین منظور میخواهیم در مورد خرید فرش ماشینی صحبت کنیم تا بتوانید با اطلاعاتی که در این زمینه در اختیار شما قرار داده می شود، مثل یک کارشناس خرید کنید.

همیشه داشتن اطلاعات قبل از خرید برای یک محصول حیاتی است، به همین دلیل شما باید اطلاعات کافی را از محصول مورد نظر داشته باشید. فرش هم یک کالای تقریبا گرانقیمت است و ممکن است اشتباهی که در هنگام خرید فرش ماشینی رخ دهد، شما را با ضرری چند میلیونی مواجه کند، پس باید خیلی خوب حواستان را جمع کنید که اشتباهی که برخی ها مرتکب می شوند، شما تکرار نکنید.

با توجه به اینکه گستردگی تولیدات فرش ماشینی زیاد است، بنابراین توصیه می کنیم که اطلاعات کلی اما کامل را از مشخصات فنی و ظاهری فرش ها داشته باشید، تا هنگام مراجعه به فروشگاه یا نمایشگاه خرید و فروش فرش ماشینی، دست پر باشید و بتوانید از پسش برآیید.

تشخیص فرش خوب، آنقدرها هم سخت نیست و به شما این نوید را می دهیم که با رعایت چند نکته ساده که در این مطلب به آن پرداخته می شود، می توانید به هدف خود برسید. برخی ها دوست دارند خریدی ارزان و با کیفیت داشته باشند که در صورت رعایت نکات این مطلب و استفاده از تجربه های دیگران می توانید به هدف خرید فرش ماشینی ارزان و با کیفیت، دست پیدا کنید.

انواع خرید فرش ماشینی کاشان

در خرید فرش ماشینی کاشان، دو نوع روش برای این کار وجود دارد. یکی از روش ها روش های اینترنتی است که با استفاده از اینترنت و ابزار های اینترنتی صورت می گیرد و یکی هم روش سنتی است که مردم برای خرید به فروشگاه ها به صورت حضوری مراجعه می کنند و به تامین نیازهای خود می پردازند.

در هر دو روش مزیت ها و معایبی وجود دارد که به آنها می پردازیم و اینکه باید چگونه خرید کرد تا سربلند و موفق بود.

در خرید اینترنتی، عموما مردم ممکن است به محتواها و مطالبی که درون سایت های مختلف منتشر می شود، استناد کنند و خرید خود را انجام دهند. رک بگوییم شما نباید فریب متن های تبلیغاتی برخی از فروشگاه های اینترنتی را بخورید. برخی از متن ها فقط صرفا جهت افزایش فروش و تبلیغات است و جهت افزایش اطلاعات مشتریان نیست. شاید بپرسید چگونه به این متن ها پی ببریم و آنها را شناسایی کنیم؟

بهترین راه برای شناسایی اینگونه متن ها این است که از اصطلاحات اغراق آمیز، زیاد استفاده شده است و نویسنده هر کاری کرده است تا شما را به سمت یک محصول خاصی که در فروشگاه خودش به فروش می رسد، سوق دهد و هدایت نماید. پس سعی کنید، اگر میخواهید خرید اینترنتی داشته باشید، اطلاعات خود را از سایت های معتبر آموزشی تهیه نمایید.

خرید اینترنتی فرش ماشینی، دارای مزیت هایی است که در خرید واقعی سخت پیدا می شود. یکی از مزیت ها، دسترسی راحت به فروشگاه اینترنتی در هر جا و هر ساعت است. فروشگاه های اینترنتی، 24 ساعته باز هستند و از هر جایی از کره خاکی که دارای آنتن های اینترنت باشد، قابل دسترسی است. همچنین اکثرا قیمت های اینترنتی نسبت به قیمت های بیرون، کمتر است تا مردم ترغیب به خرید به صورت اینترنتی شوند.

در نوع خرید حضوری فرش هم کار شما تقریبا سخت است. شما باید بگردید و فروشگاه های معتبر را پیدا کنید تا بتوانید از بابت کیفیت، خیالتان راحت باشد، بعد از آن به قیمت فکر کنید. وقتی وارد فروشگاه می شوید، برخی از فروشگاه ها دارای فروشنده ها و کارشناسانی هستند که می توانند با زبانشان، مار را از لانه خود بیرون بکشند.

شما نباید فریب این زبان ها را بخورید و سعی کنید، سوالاتی هدفدار را بپرسید، اگر به صورت اغراق شده پاسخ نداد، قطعا فرد خوبی برای راهنمایی خواهد بود.

یک ویژگی که در خرید حضوری می توانید به آن دست پیدا کنید، اما در خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی دیده نمی شود، لمس فرش از نزدیک است. اما برخی از فروشگاه های اینترنتی با تهیه تصاویر و محتواهایی که از نزدیک محصول گرفته شده است، این حس را به مشتری القا می کنند که از نزدیک فرش را بررسی نماید.

اطلاعات لازم هنگام خرید فرش ماشینی

اطلاعاتی لازم دارید تا بتوانید با استفاده از آن خریدی موفق و به صرفه داشته باشید. این اطلاعات شامل همه انواع فرش هایی که در بازار موجود هستند خواهد شد، اما خیالتان راحت باشد که آنقدر ها هم سخت و پیچیده از آنها صحبت نکردیم و سعی کرده ایم که خیلی مختصر و مفید به بررسی هر فرش ماشینی بپردازیم.

راهنمای خرید فرش ماشینی سنتی کاشان

همین ابتدا باید خدمتتان عرض کنیم که ما چند نوع فرش ماشینی داریم که عبارتند از : فرش ماشینی سنتی، فرش فانتزی، تابلو فرش ماشینی، فرش ترک، فرش وینتیج، گلیم فرش و گبه.

فرش ماشینی سنتی که عنوان این بند از متن ما هست، همان فرش هایی است که مشخصه اصلی آنها تعداد شانه است و شبیه فرش های دستباف بافته می شود و عموما از طرح های سنتی مثل لچک و ترنج، افشان، خشتی و یا شکارگاه در آنها استفاده می گردد.

هر چه تعداد شانه در فرش ماشینی بالاتر برود، ظرافت آن بیشتر خواهد شد، در عین حال از میزان ضخامتش کاسته می شود. ارتفاع نخ خاب با تعداد شانه و تراکم رابطه عکس دارد و این به خاطر ریز بافتی است که در تراکم بالا به وجود می آید.

در خرید فرش ماشینی سنتی یا کلاسیک دقت نمایید که 700 شانه تراکم 2550 ، 1000 شانه تراکم 3000، 1200 شانه تراکم 3600 و 1500 شانه تراکم 4500 باید باشد. البته در نوع 700 شانه استثنا وجود دارد و این تراکم می تواند 3000 هم باشد، در غیر اینصورت به منظور تبدیلی بودن دستگاه های بافنده است و این به معنی کیفیت پایین این فرش های ماشینی. همچنین دستگاه های بافنده 1000 شانه به بالا سری HCI می باشد که تکنولوژی ساخت آن مربوط به شرکت وندویل بلژیک است و همچنین دستگاه بافنده فرش 700 شانه HCP x2 می باشد.

دقت کنید که طرح های فرش نباید تکرار داشته باشند یا در جایی ناتمام مانده باشند، چون نمایانگر کیفیت پایین فرش خواهد بود. همچنین در مورد الیاف موجود در فرش گول اصطلاحات را نخورید. بهترین نوع الیاف برای بافت فرش ماشینی، اکریلیک صد در صد هیت ست می باشد که با نام هایی همچون ترک و برایت هم موجود می باشد. در مرحله دوم، کیفیت الیاف پلی استر که به آنها ابریشم مصنوعی گفته می شود، تایید می گردد.

راهنمای خرید فرش ماشینی فانتزی

خرید فرش فانتزی ، آنقدر ها هم سخت نیست. الیاف به کار رفته در فرش های مدرن و فانتزی ، ترجیحا باید از پلی استر باشد تا کیفیت قابل قبولی داشته باشد، وگرنه استفاده از الیاف دیگر در این فرش ها، کیفیت  دوام قابل قبولی را از خود به جای نمی گذارد.

انواع فرش فانتزی شامل فرش کودک، فرش شنل، فرش شگی، فرش وینکور و فرش سه بعدی می باشد. فرش شگی، انواع فرش های یک رنگ فانتزی با پرزهای بلند است و فرش های کودک و شنل عموما یکی هستند و ویژگی منحصر به فرد آنها این است که دارای پرز های نرم و لطیف هستند که نه زیاد بلند است و نه زیاد کوتاه. فرش وینکور هم دارای ظاهری نرم و لطیف با طرح های زیباتری می باشد که استفاده از الیاف پلی استر در آنها باید حتمی باشد.

بهترین دستگاه برای بافت اینگونه فرش ها، دستگاه بافنده آلفا شونهر می باشد که کیفیت خوبی از خود به جای می گذارد و تکنولوژی آن مربوط به کشور آلمان است. در مورد فرش های وینتیج که به کهنه نما هم معروف هستند، این اطلاعات صدق می کند و می توانید از آن در خرید فرش ماشینی وینتیج استفاده نمایید.

راهنمای خرید تابلو فرش ماشینی کاشان

در خرید فرش ماشینی در انواع سنتی، اطلاعاتی را به شما منتقل کردیم که از همه آنها می توانید برای تابلو فرش هم استفاده نمایید. در مورد تابلو فرش دقت کنید که از انواع چاپی موجود، چاپ سابلیمیشن نسبت به کلاریس دارای ویژگی ها و مزایای کمتری است و دوام و ماندگاری تابلو فرش های کلاریس بیشتر است.

راهنمای خرید فرش ماشینی ترک

فرش ماشینی ترک ، از انواع فرش هایی است که همانگونه از اسمش پیدا است، با الهام از فرش های دستباف ترک بافته شده است. دستگاه های بافنده آلفا شونهر در تعداد شانه 500 تراکم 1000 و 700 تراکم 2100 می توانند فرش ترک را ببافند. الیاف اکریلیک هیت ست شده یا ترک بهترین الیافی هستند که می تواند در فرش های ترک مورد استفاده قرار بگیرد.

نتیجه گیری اینکه به جای اینکه دنبال نام و نشان باشید، به دنبال تطابق مشخصات باشید و به دنبال خرید فرش ماشینی با کیفیت بگردید. برخی ها می گویند فرش مشهد بهتر از فرش کاشان است، که همچین چیزی اشتباه محض است و تنها ملاک کیفیت یک فرش، کیفیت خود فرش است نه شهر بافنده آن. قیمت فرش ماشینی مشهد بالاتر از فرش کاشان است و برخی فکر می کنند ارزانی فرش ماشینی در کاشان به علت کیفیت پایین آن است که این هم از بازی های تبلیغاتی است و نباید گول آن را بخورید.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
فرش ماشینی دستباف گونه - قسمت دوم
انتخاب فرش ماشینی مناسب محیط
معرفی همه انواع فرش ماشینی کاشان در سال 98
چند نکته برای شناخت بیشتر فرش 1200 شانه
فرش درجه یک
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه