خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

کیفیت و قیمت فرش ماشینی - قسمت اول

همه چیز درباره فرش ماشینی

از آن جهت که هیچ گرانی به حکمت و هیچ ارزانی بی علت نیست بر آن شدیم تا توضیحاتی راجع به قیمت و کیفیت فرش ماشینی بیان کنیم.در میزان قیمت و کیفیت فرش های ماشینی عواملی مثل جنس الیاف مصرفی ، کیفیت نخ جوت ، آهار فرش ، تراکم و شانه ، دستگاه تولید کننده فرش ماشینی و ابعاد فرش موثر است که به تفصیل هر یک را بیان میکنم.

 الیاف مصرفی در فرش ماشینی
اولین عامل که تاثیر به سزایی روی قیمت و کیفیت فرش دارد نوع الیاف فرش است . در محصولات فرش ماشینی از الیاف انسان ساخته یا همان ابریشم مصنوعی استفاده می شود که البته انواع مختلفی دارد.اکرلیک هیت ست ، پلی استر ، پلی پروپیلین ، نایلون و سیسال از الیاف مورد استفاده در فرش محسوب می شوند.اما کیفیت این الیاف با هم یکسان نبوده و این تفاوت سبب اختلاف قیمت آن ها با یکدیگر می شود. درمیان الیاف نام برده شده نخ اکرلیک هیت ست از کیفیت بالاتر و قاعدتا از قیمت بالاتری نسبت به سایر الیاف مصنوعی برخوردار است.اصطلاح هیت ست مربوط به نخ های به کار رفته در فرش های ماشینی است ، هیت ست فرایندی است که طی آن نخ ریسیده شده با بخار و دما تثبیت می شود این فرایند کیفیت نخ را ثبیت میکند و در نتبجه موجب بهبود کیفیت فرش می شود. از مزایای الیاف اکرلیک می توان به موارد زیر اشاره کرد :
•    سر نخ ها در فرش بافته شده به صورت دانه دانه مشخص است.
•    استهکام آن زیاد است در نیجه در برابر پا خوردگی ، تحمل اجسام سنگین و اسیب های دیگر مقاوم است.
•    با عدم جذب گرد و خاک و آلودگی به سلامت مصرف کنندگان کمک میکند.
•    رنگ پذیری بالا و در نتیجه عدم ضعیف شدن رنگ در اثر شست و شو.
•    ضد حساست و ضد الکترسیته ساکن.
•    مقاومت نسبت به بید ، روغن و چربی ، مواد شیمیای و نور خوشید.

کیفیت نخ جوت
چتایی ، جوت و یا کنف هندی گیاهی است که یکی از ارزشمند تریبن و پر کاربرد ترین نخ های دنیا از آن حاصل میشود جوت این لیف ارزشمند و طبیعی با توان باز یافت صد درصدی در طبیعت ، سازگاری مناسبی با محیط زیست دارد همچنین از دیگر ویژگی های این لیف میتوان به عایق حرارتی و ضد الکترسیته ساکن بودن آن اشاره کرد همچنین گزینه مناسبی برای حمل مواد غذایی به شمار می اید. یکی از مهم ترین کار برد های نخ جوت استفاده در فرش ماشینی به عنوان پود است ، کیفیت نخ جوت از نظر یک نواختی ، مقاومت و ظرافت رابطه مستقیم با کیفیت و قیمت  فرش دارد. نخ جوت مصرفی در فرش باتوجه به مدل ماشین بافندگی آن متفاوت است.

کیفیت آهار فرش
به ترکیبات نشاسته با انواع چسب های گیاهی و یا ترکیبات نشاسته با انواع رزین صنعتی که در جهت استحکام بخشی ، در صنایع گوناگون ، از جمله نساجی و فرش ماشینی مصرف می شود ؛ آهار می گویند. هدف از استفاده از چسب آهار افزایش استحکام در برابر پارگی ، کاهش نیروی فرسایشی و خواباندن پرز های سطحی نخ های تار می باشد. بهترین آهار برای فرش استفاده از انواع رزین خالص و بدون مواد افزودنی است. استفاده از چسب های شیمایی نا مناسب و گاهی افزودنی های غیر مجاز به چسب آهار نه تنها از کیفیت فرش می کاهد بلکه رفته رفته با متصاعد کردن گاز های مضر سلامتی مصرف کننده را تحت تاثیر قرار می دهد.

 


با تشکر - واحد تحقیق و آموزش فرش روز

 

 

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
نکات اصلی در مفهوم تراکم و شناخت تراکم فرش خوب
همه چیز درباره انواع و قیمت فرش 700 شانه + قیمت سال 97 و 98
بازدید تصویری از کارخانه
اهیمت صادرات فرش ماشینی در چیست؟
با مطالعه این نکات فرش ماشینی درجه یک بخرید !
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه