خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

کیفیت و قیمت فرش ماشینی - قسمت اول

carpet-1200-reeds.jpg

از آن جهت که هیچ گرانی به حکمت و هیچ ارزانی بی علت نیست بر آن شدیم تا توضیحاتی راجع به قیمت و کیفیت فرش ماشینی بیان کنیم.در میزان قیمت و کیفیت فرش های ماشینی عواملی مثل جنس الیاف مصرفی ، کیفیت نخ جوت ، آهار فرش ، تراکم و شانه ، دستگاه تولید کننده فرش ماشینی و ابعاد فرش موثر است که به تفصیل هر یک را بیان میکنم.

 الیاف مصرفی در فرش ماشینی
اولین عامل که تاثیر به سزایی روی قیمت و کیفیت فرش دارد نوع الیاف فرش است . در محصولات فرش ماشینی از الیاف انسان ساخته یا همان ابریشم مصنوعی استفاده می شود که البته انواع مختلفی دارد.اکرلیک هیت ست ، پلی استر ، پلی پروپیلین ، نایلون و سیسال از الیاف مورد استفاده در فرش محسوب می شوند.اما کیفیت این الیاف با هم یکسان نبوده و این تفاوت سبب اختلاف قیمت آن ها با یکدیگر می شود. درمیان الیاف نام برده شده نخ اکرلیک هیت ست از کیفیت بالاتر و قاعدتا از قیمت بالاتری نسبت به سایر الیاف مصنوعی برخوردار است.اصطلاح هیت ست مربوط به نخ های به کار رفته در فرش های ماشینی است ، هیت ست فرایندی است که طی آن نخ ریسیده شده با بخار و دما تثبیت می شود این فرایند کیفیت نخ را ثبیت میکند و در نتبجه موجب بهبود کیفیت فرش می شود. از مزایای الیاف اکرلیک می توان به موارد زیر اشاره کرد :
•    سر نخ ها در فرش بافته شده به صورت دانه دانه مشخص است.
•    استهکام آن زیاد است در نیجه در برابر پا خوردگی ، تحمل اجسام سنگین و اسیب های دیگر مقاوم است.
•    با عدم جذب گرد و خاک و آلودگی به سلامت مصرف کنندگان کمک میکند.
•    رنگ پذیری بالا و در نتیجه عدم ضعیف شدن رنگ در اثر شست و شو.
•    ضد حساست و ضد الکترسیته ساکن.
•    مقاومت نسبت به بید ، روغن و چربی ، مواد شیمیای و نور خوشید.

کیفیت نخ جوت
چتایی ، جوت و یا کنف هندی گیاهی است که یکی از ارزشمند تریبن و پر کاربرد ترین نخ های دنیا از آن حاصل میشود جوت این لیف ارزشمند و طبیعی با توان باز یافت صد درصدی در طبیعت ، سازگاری مناسبی با محیط زیست دارد همچنین از دیگر ویژگی های این لیف میتوان به عایق حرارتی و ضد الکترسیته ساکن بودن آن اشاره کرد همچنین گزینه مناسبی برای حمل مواد غذایی به شمار می اید. یکی از مهم ترین کار برد های نخ جوت استفاده در فرش ماشینی به عنوان پود است ، کیفیت نخ جوت از نظر یک نواختی ، مقاومت و ظرافت رابطه مستقیم با کیفیت و قیمت  فرش دارد. نخ جوت مصرفی در فرش باتوجه به مدل ماشین بافندگی آن متفاوت است.

کیفیت آهار فرش
به ترکیبات نشاسته با انواع چسب های گیاهی و یا ترکیبات نشاسته با انواع رزین صنعتی که در جهت استحکام بخشی ، در صنایع گوناگون ، از جمله نساجی و فرش ماشینی مصرف می شود ؛ آهار می گویند. هدف از استفاده از چسب آهار افزایش استحکام در برابر پارگی ، کاهش نیروی فرسایشی و خواباندن پرز های سطحی نخ های تار می باشد. بهترین آهار برای فرش استفاده از انواع رزین خالص و بدون مواد افزودنی است. استفاده از چسب های شیمایی نا مناسب و گاهی افزودنی های غیر مجاز به چسب آهار نه تنها از کیفیت فرش می کاهد بلکه رفته رفته با متصاعد کردن گاز های مضر سلامتی مصرف کننده را تحت تاثیر قرار می دهد.

 


با تشکر - واحد تحقیق و آموزش فرش روز

 

 

کلمات کلیدی مرتبط :
'قیمت و کیفیت فرش ماشینی' , 'فرش ماشینی با کیفیت' , 'نخ فرش ماشینی' , 'تراکم فرش ماشینی' , 'شانه فرش' , 'آهار فرش چیست' , 'انواع دستگاه های فرش ماشینی' , 'فرش ماشینی کاشان' ,فرش , 'نخ جوت' , 'فرش ضد حساسیت' , 'فرش ضد الکترسیته'
نظرات فرش روز
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
کد امنیتی :
CAPTCHA Image کد امنیتی را وارد کنید:
Refresh Image
دیگر مطالب کاربردی فرش
طرح های فرش ماشینی
درباره عوامل موثر بر قیمت تابلو فرش ماشینی
فرش کرم رنگ مناسب برای عروس و ست با مبلمان
چند ترفند که کارشناس خرید فرش ماشینی شوید!
ویژگی های کارخانه فرش کاشان
ادامه
نماد اعتماد الکترونیکی
نماد اعتماد الکترونیک خرید فرش
سوالات رایجسوالات رایج فرش روز تلفن تماس03155353082 - 03155353081

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.

خدمات ویـژه فرش روز
سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه