خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

اگر می خواهید فرش 1200 شانه بخرید ، بخوانید!

اگر می خواهید فرش 1200 شانه کاشان بخرید ، بخوانید!

 ایران به عنوان قطب تولیدات فرش چه ماشینی و چه دستباف، شناخته می شود و همین امر باعث تولیدات گوناگون این کشور به صورت گسترده شده است. کشور ما پتانسیل بسیار خوبی برای تولید انواع فرش ماشینی در خود نشان داده است و با اینکه تولیدات ایران در این زمینه قابل قبول است، اما هنوز هم جای گسترش آن وجود دارد. انواع فرش ماشینی از جمله فرش 1200 شانه کاشان، 700 شانه، 1000 شانه، 1500 شانه، فانتزی، تابلو فرش، وینتیج ( کهنه نما ) و غیره از محصولات متنوع این عرصه هستند.

در سال های اخیر با توجه به اینکه امکانات و تجهیزات برای تولید فرش ماشینی افزایش پیدا کرده است، به همین دلیل کیفیت محصولاتی هم که تولید می شوند، افزایش یافته اند. افزایش تعداد شانه از اهداف شرکت های تولیدی فرش می باشد و این به خاطر این است که بتوانند شباهت فرش های ماشینی را به فرش های دستباف بالاتر ببرند.

فرش 1200 شانه تراکم 3600 کاشان هم با همین هدف در سال های اخیر تولید شده است و با استفاده از طرح های زیبا و ظریفی که در آنها به کار گرفته شده است، می توان گفت که از انواع فرش های جذاب در بازار شناخته می شود.

فرش 1200 شانه گل برجسته و ساده از انواع فرش های با تراکم 3600 می باشد که در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت. موضوع اصلی بحث ما درباره این نوع فرش ها در بازار خواهد بود که شما می توانید با مطالعه این مطلب به اطلاعاتی در این زمینه دست پیدا کنید. البته فراموش نکنید که ما این محتوا را جهت بالا بردن اطلاعات شما نوشته ایم و امیدواریم که به دردتان بخورد.

تاریخچه تولید فرش 1200 شانه کاشان

فرش های ماشینی 1200 شانه ، از ابتدا برای اولین بار در ایران و در کاشان تولید گشتند. یعنی می توان گفت مهد تولید این نوع فرش ها در ابتدا کاشان بوده است.

فرش 1200 شانه کاشان در سال 1394 برای اولین بار در جهان در کاشان تولید شد و به همین منظور نمایشگاه های مختلفی را در سراسر ایران و جهان برپا کردند تا این محصول نمونه به نمایش بازار های داخلی و خارجی گذاشته شود. اگر بخواهیم از اولین کارخانه ای که دستگاه بافنده این نوع فرش را به ایران وارد کرد، نام ببریم باید کارخانه فرش مشهد اردهال را بیان کنیم که اول بار در جهان اقدام به تولید فرش ماشینی 1200 شانه کاشان نمود.

بعد از رونمایی از این نوع محصولات جدید، می توان حدس زد که کارخانه های مختلف دیگر هم قرار است اقدام به راهه اندازی خط تولید این محصولات نمایند. به همین منظور ما اکنون فرش 1200 شانه قیطران ، خاطره کویر، قالی سلیمان، پاتریس، نگین مشهد، داریوش، شاهرخ و غیره را داریم که توانسته است باعث افزایش رقابت و گسترده تر شدن محصولات در این زمینه گردد.

مشخصات و ویژگی های فرش 1200 شانه کاشان

اما این محصول که تولید می شود دارای ویژگی های مختلفی است که ما میخواهیم ان را برای شما بیان کنیم. ویژگی های فنی و ظاهری که می توان با بررسی آن به خیلی از مسائل درباره این نوع فرش ها پی برد در ادامه این متن برای شما بیان می گردد.

·         تعداد شانه و تراکم

اولین ویژگی مهم در فرش 1200 شانه کاشان ، تعداد شانه و تراکم می باشد. همانطور که از نام این محصول پیدا است تعداد شانه یا تراکم عرضی در این محصولات معادل 1200 واحد می باشد و همچنین تراکم طولی آن 3600 واحد است. شاید ندانید منظور از تراکم و تعداد شانه چیست که ما آن را برای شما بیشتر توضیح می دهیم.

در واقع اصطلاحاتی که در فرش دستباف نداریم ولی در فرش ماشینی استفاده می شود، تعداد شانه و تراکم می باشد. دستگاه بافنده برای اینکه بتواند یک فرش ماشینی را ببافد نیاز به این دارد که گره هایی در طول و عرض بزند تا شاکله اصلی فرش شکل بگیرد. این گره ها هر چه ریزتر باشند، ظرافت فرش بالاتر می رود.

حال می توان گفت که به تعداد گره هایی که دستگاه بافنده در عرض یک  فرش می زند، تعداد شانه می گویند و نحوه محاسبه آن در یک متر از عرض فرش ماشینی می باشد. به همین دلیل به تعداد شانه تراکم عرضی نیز گفته می شود. نوع دیگری از این تعداد گره ها که می توان بیان کرد، تعداد گره هایی است که در یک متر از طول فرش زده شده است و به آن تراکم طولی گفته می شود.

پس متوجه شدیم که برای مشخص شدن یکی از ویژگی های فنی فرش، نیاز به بیان تعداد شانه و تعداد تراکم خواهیم داشت. فرش 1200 شانه کاشان دارای 1200 گره در یک متر از عرض و دارای 3600 گره در یک متر از طول خواهد بود.

·         دستگاه بافنده

یکی از عناوینی که در مشخصات فنی فرش ماشینی باید بیان گردد، ماشین یا دستگاه بافنده است. قدمت دستگاه های بافنده به 150 سال پیش برمی گردد که برای اولین بار دستگاه های پارچه بافی تولید و عرضه شدند. اطلاعات دقیقی از تولید اولین دستگاه فرش ماشینی نیست، اما می توان گفت که اولین دستگاه بافنده ای که وارد ایران شده، در دهه 50 و به شهر کاشان بوده است.

تعداد شانه و تراکم بالاتر، نیازمند دستگاه جدیدتر است، بنابراین تولید کننده ها به فکر این هستند که هر سال با اضافه کردن دستگاه های جدید، بتوانند محصولات با تعداد شانه و تراکم بالاتر تولید کنند و در این زمینه از رقبای خود پیشی بگیرند. دستگاه 1200 شانه باف حال حاضر در ایران دستگاه بافنده فرش HCI x2 می باشد که از شرکت وندویل بلژیک به ایران و کاشان عرضه شده است.

این دستگاه قادر است با 8 رنگ مختلف اقدام به تولید فرش هایی با سرعت بالا در تراکم 3600 و شانه 1200 تولید نماید. این دستگاه با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته ای طراحی شده است و با کمترین خطا و تولید ضایعات می تواند برای ما در روز چندین فرش ماشینی تولید نماید.

فرش 1200 شانه کاشان تولید شده با دستگاه بافنده HCI x2 با ظرافت خاصی طراحی شده است که هر بیننده ای را به خود جذب می کند. این فرش ها بسیار بیشتر از دیگر فرش های با تراکم پایین تر به انواع دستباف شبیه هستند و طرح های زیبا و منحصر به فردی دارند که شما می توانید با مشاهده آنها به زیبایی و ظرافت آن پی ببرید.

·         الیاف و مواد اولیه

مواد اولیه ای که در فرش ماشینی مورد استفاده قرار می گیرد باید دارای کیفیت بالا باشد و به همین منظور می توان گفت مهمترین الیاف برای تولید فرش ها، اکریلیک ، پلی استر و پنبه می باشد. بهتر است بدانید که فرش ماشینی دارای سه نوع نخ است که باعث تولید شاکله اصلی فرش می شود. یکی نخ خاب است که می توان آن را با دست کشیدن روی فرش لمس کرد و دیگری نخ تار و پود می باشد که برای مشاهده آن بیشتر باید پشت فرش یا عمق نخ خاب را مورد بررسی قرار داد.

اکریلیک هیت ست یا اکریلیک ترک ( دو بار هیت ست شده ) بهترین مورد استفاده و با کیفیت ترین الیاف موجود در بازار برای ننخ خاب می باشد. انواع پلی استر هیت ست ( ورجین ) ، ترک ( پلی استر دو بار هیت ست ) ، ویسکوز، بی سی اف، پلی پروپیلن و غیره هم هستند که کیفیت لازم را برای استفاده در این نوع فرش های با تراکم بالا ندارند.

نخ تار و پود هم نقش مهمی در بافت فرش دارد و به همین دلیل باید از مواد با کیفیت برای آن استفاده نمود. الیافی که در این نخ های فرش مورد استفاده قرار می گیرد، پنبه که از الیاف طبیعی است، می باشد. پنبه دارای استحکام خوبی است و دوام بالایی دارد. پلی استر هم دومین موردی است که در نخ تار و پود مورد استفاده قرار می گیرد. پلی استری که در فرش 1200 شانه کاشان مورد استفاده قرار می گیرد، در فرایند هیت ست قرار گرفته است و دارای دوام و خواص خوبی می باشد و به همین دلیل یکی از گزینه های بسیار خوب برای استفاده در فرش ماشینی می باشد.

·         تعداد رنگ و رنگ زمینه فرش

رنگ زمینه فرش، همان چیزی است که ما در فضاهای خالی فرش و آنجا هایی که فرش دارای طرح و نقشه نیست، مشاهده می کنیم. رنگ زمینه فرش می تواند رنگ هایی چون لاکی، سرمه ای، موشی، کرم، گلبهی، فیلی ، آبی، آبی کاربنی، طلایی، صورتی و غیره باشد و رنگ غالب در یک فرش به حساب می آید.

اما قضیه تعداد رنگ استفاده شده در فرش ماشینی 1200 شانه دارای قضیه متفاوتی می باشد. تعداد رنگ هایی که می توان در بافت فرش مورد استفاده قرار داد، همان تعداد رنگی است که در شناسنامه و مشخصات فرش ماشینی ذکر می شود. البته این تعداد رنگ به دستگاه ماشینی بافنده هم ارتباط دارد و معمولا آنها هستند که تعیین می کنند فرش چه تعداد رنگ داشته باشد.

برای مثال دستگاه بافنده فرش 1200 شانه تراکم 3600 که HCI x2 می باشد در هشت رنگ می تواند به تولید فرش بپردازد ولی فرش هفتصد شانه تا 12 رنگ هم قابلیت بافت دارد.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
دار قالی بافی را بیشتر بشناسیم
7 تا از معروف ترین طرح های گلیم فرش
کانال فرش فانتزی برای خرید اینترنتی مستقیم از کارخانه
کارخانه فرش را به خانه ببرید!
فرش کاشان
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه