خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

ویژگی های فرش دستباف خوب

مهمترین ویژگی های فرش دستباف مناسب

در حدود بیشتر از 33 درصد از فرش های دستباف در کشور ایران تولید میگردد که مقدار عمده ای از تولید آن نیز در کارخانه های فرش کاشان انجام می شود

و بازار صادرات فرش دستباف هم به خاطر طرح های شیک و با کیفیتی که فرش کاشان و دیگر فرش ها دارد در اختیار کشور ایران می باشد.

اگر شما نیز قصد خرید فرش دستباف را دارید بهتر است که قبل از خرید فرش به این نکته توجه داشته باشید

که باید قبل از خرید فرش ، ویژگی های آن را بررسی کرده باشید که ما در این مقاله ویژگی های فرش دستباف خوب را مورد بررسی قرار داده ایم.

 

+ فروشگاه زر فرش به تازگی شروع به فروش فرش دستباف کاشان کرده است

و شما می توانید برای خرید فرش دستباف کاشان از این فروشگاه که دارای طرح های متنوع و شیک نیز می باشد اقدام کنید.

توجه داشته باشید که طرح های قرار داده شده دارای بیشترین تنوع ممکن بوده و همچنین دارای تضمین قیمت و کیفیت نیز می باشد.

در صورتی که شما قصد یک فرش دستباف خوب کاشان را دارید بدون شک برای شما لینک قرار داده شده در جهت خرید انتخابی عالی خواهد بود.

 

ویژگی های اصلی فرش دستباف خوب :

یکی از ویژگی ها در فرش دستباف در ابعاد فرش می باشد که در قسمت بالایی فرش دستباف و قسمت پایینی آن دارای اختلاف می باشد. در ادامه نیز باید بیان داشت فرش های دستباف دارای سه قالب اصلی افشان ، ترنج و خشتی می باشند. در ادامه این مطلب به بررسی موردی ویژگی های قالی دستباف می پردازیم.
1- دارا بودن تشابه رنگی در قسمت های قرینه فرش از دیگر قابلیت فرش دستباف می باشد.

 

2- برای اطمینان از اصل بودن فرش دستباف آن را زیر نور آفتاب بررسی کنید ، که باید سمت خاب فرش دستباف در زیر نور آفتاب تیره رنگ پیدا باشد و باید توجه داشته باشید که ، شکل های هندسی با طرح ناتمامی نیز در فرش مورد استفاده قرار نگرفته باشد.

 

3- پرز فرش های دستباف ، منعطف و با درخخش بوده و در قالی های دستبافی که دارای پرز های ناملایم می باشند ، سختی تمیز کردن بیشتری برای آن وجود خواهد داشت.

 

4- در صورتی که تفاوت رنگی بین رنگ سطح فرش دستباف با قسمت پایانی آن وجود داشت ، نشان دهند این موضوع است که فرش رنگ شده است و ممکن است که فرش خریداری شده مورد نظرتان رنگ پس بدهد.

 

5- طرح ترنج در فرش های دستباف دارای حاشیه هایی پهن بوده و در طرح آن از نقش های بیضی استفاده شده است و همچنین از دایره ی میانه در طرح فرش دستباف ، ترنج استفاده گردیده است. ( طرح ترنج فرش دستباف الهام گرفته از دوره اشکانیان می باشد ).

 

6- جلوه فرش دستباف از دور زیبا و درخشنده می باشد.

 

7- اختلاف چند سانتی متری در قسمت بالا و پایین فرش دستباف طبیعی بوده و این موضوع از قابلیت های فرش دستباف می باشد. ( این موضوع عیب نبوده و از ویژگی قالی دستباف می باشد که شما می توانید با تا کردن در قالیچه های دستباف به تقارن داشتن آن اطمینان پیدا کنید ).

 

8- از دیگر عوامل نشان دهند فرش دستباف مناسب این است که فرش دستباف تنها فرشی می باشد که با نور ، شست و شو و همچنین پا خوردن به زیبایی آن افزوده می شود و در هیچ زمانی فرش دستباف درجه یک ، زیباییش را از دست نخواهد داد. فرش های دستباف در صورتی که پا خور آن بالا برود ارزش هنری و مالی بالاتری را پیدا میکنند.

 

9- از ویژگی مهم فرش های دستباف که ممکن است شاید آن را بدانید گرم بودن فرش در فصل زمستان و سرد بودن فرش در فصل تابستان می باشد.

 

10-    اگر میخواهید به صورت کامل از با کیفیت بودن فرش دستباف اطمینان پیدا کنید ما به شما راه حلی بسیار عالی پیشنهاد میکنیم. شما می توانید یک دستمال نم دار را برداشته و بر روی فرش بکشانید که در صورتی که رنگ استفاده شده برای فرش به صورت مصنوعی باشد دستمالی که بر روی آن کشیده اید رنگی خواهد شد و شما خواهید توانست با این روش مصنوعی بودن رنگ فرش دستباف را تشخیص بدهید.

 

11- در فرش های دستباف ، الیاف طبیعی مورد استفاده قرار گرفته شده است و به همین خاطر فرش های دستباف برای سلامت مناسب خواهد بود. در ادامه نیز باید بیان داشت فرش های دستباف بدون حساسیت می باشند.

 

12- از دیگر ویژگی قالی های دستباف طرح ها و رنگهای استفاده شده است که باعث ایجاد آرامشی روحی و همچنین روانی بر روی شما خواهد شد.

 

13- از ویژگی مهم فرش های دستباف ، تولید نشدن الکتروسیته در فرش می باشد که دلیل آن استفاده از پشم ، پنبه و ابریشم در مواد اولیه فرش می باشد.

 

14- عمر فرش های دستباف طولانی بوده و دارای ماندگاری فوق العاده می باشند.

 

در صورتی که میخواهید ویژگی های محصولات فرش ماشینی را نیز مشاهده کنید ما به شما مقاله راهنمای خرید فرش ماشینی درجه یک را پیشنهاد میکنیم. 

 


با تشکر - واحد تحقیق و آموزش فرش روز

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
فرش آشپزخانه سه بعدی مناسب از نظر قیمت ، طرح و زیبایی
تنوع رنگ فرش ماشینی 700 شانه
صادرات فرش فانتزی و اهمیت آن
مشخصات فرش آشپزخانه ارزان و مناسب دکوراسیون خانه
دار قالی بافی را بیشتر بشناسیم
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه