خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

بررسی آخرین قیمت فرش 1000 شانه تراکم 3000

بررسی آخرین قیمت فرش 1000 شانه تراکم 3000

فرش 1000 شانه یکی از محصولات پر فروش فرش ماشینی کاشان می باشد که در بسیاری از فروشگاه ها و نمایشگاه ها به عرضه می رسد و مردم استقبال خوبی از این فرش ها به عمل آورده اند. به همین منظور ما در این مطلب قصد داریم درباره قیمت فرش ماشینی 1000 شانه برای شما مطالبی را ارائه دهیم و امیدواریم که با خواندن آن نکات مثبتی در این زمینه دستگیرتان شود.

 

 

فرش های ماشینی به چند دسته تقسیم میشوند که عبارتند از : فرش فانتزی، فرش دستباف گونه، گلیم فرش و فرش ترک. فرش های دستباف گونه سنتی باف، با استفاده از تعداد شانه ها نام گذاری می شوند. مثلا فرش 700 شانه، 1000 شانه ، 1200 شانه و غیره.

اما شاید بپرسید که قضیه این تعداد شانه ها چیست؟ منظور از تعداد شانه تعداد گره هایی است که برای بافت فرش زده شده است. همانطور که میدانید برای تولید فرش 1000 شانه تراکم 3000 از گره زدن نخ ها و تار و پود در کنار هم، اقدام می کنند. چند نوع گره داریم که منظور ما گره عرضی است. پس می توان به بیان ساده تر گفت به تعداد گره هایی که در یک متر از عرض فرش زده می شود، تعداد شانه گفته می شود.

تراکم هم از همین تعداد گره ها تعریف می شود البته از نوع طولی، یعنی به تعداد گره هایی که در یک متر از طول فرش زده شده است، تراکم گفته می شود و همیشه به این دلیل که طول فرش از عرض آن بیشتر است، عدد آن بیشتر از عدد عرضی آن می باشد.

فرش ماشینی 1000 شانه برای اول بار در کاشان و در سال 1392 با استفاده از دستگاه بافنده جدید به نام HCI بافته و روانه بازار شد. البته یادآوری کنیم که این فرش برای اولین بار بود که در جهان تولید می شد به همین دلیل بازتاب زیادی در رسانه ها داشت. بعد از مدتی فرش های 1000 شانه توانستند جای خود را در بازار پیدا کنند.

حال قصد داریم که در ادامه این مطلب در مورد قیمت فرش 1000 شانه تراکم 3000 مطالبی را خدمت شما ارائه دهیم که بتوانید در خرید آتی موفق عمل کرده و هزینه بیهوده نپردازید.

بررسی عوامل موثر بر قیمت فرش 1000 شانه تراکم 3000

قبل از هر چیزی باید بتوانیم عواملی که در قیمت یک محصول اثر گذار هستند را بررسی نماییم ، سپس می توانیم در خرید آن محصول به این موضوع پی ببریم که آیا می توان آن را سنجید یا خیر؟ میزان سنجش ما همان عواملی هستند که قرار است در ادامه به آنها بپردازیم.

محصولات کاشان به انواع 1000 شانه، 1200 شانه، 1500 شانه، 700 شانه و 500 شانه تقسیم بندی می شوند و جالب اینجاست بدانید که هر یک از این محصولات در نوع خود ممکن است دارای چندین نوع قیمت باشند و این به خاطر تغییر و اختلاف در مواردی است که در ادامه این مطلب برای شما بیان خواهیم نمود.

فرش 1000 شانه تراکم 3000 در کاشان قیمتش با استفاده از عواملی چون کیفیت الیاف، کیفیت بافت، دستگاه بافنده، وزن، تراکم، ابعاد و غیره بررسی خواهد شد و همین عوامل در نهایت سبب قیمت گذاری نهایی می گردد.

عواملی که در قیمت فرش 1000 شانه ماشینی تاثیر می گذارند، عبارتند از :

·         شهر تولید کننده فرش ماشینی 1000 شانه

یکی از عواملی که شاید برای شما جالب باشد که در قیمت تاثیر می گذارد، شهری است که فرش ماشینی را تولید نموده است. به غیر از کاشان مشهد، تبریز، اصفهان، دلیجان، یزد و غیره هم به تولید فرش های ماشینی 1000 شانه می پردازند ولی به این علت که تولید فرش در کاشان بسیار انبوه و با تیراژ بالا است، به همین منظور می توان گفت که قیمت محصولات کاشان بسیار پایین تر از قیمت محصولات شهر های دیگری چون مشهد است.

برای مثال قیمت فرش 1000 شانه تراکم 3000 نگین مشهد با قیمت فرش اعیان 1000 شانه ممکن است حتی تا یک میلیون تومان و بیشتر هم اختلاف داشته باشد و این به خاطر کیفیت نیست بلکه به خاطر تولید انبوه در شهر کاشان می باشد.

·         کیفیت الیاف مورد استفاده در فرش 1000 شانه

یکی دیگر از عواملی که باعث می شود قیمت فرش هزار شانه تغییر کند، مواد اولیه ای است که برای تولید آن به کار گرفته می شود. در واقع فرش ماشینی دارای سه نوع نخ می باشد که هر کدام از یک نوع مواد اولیه برای بافتشان استفاده می گردد.

نخ های موجود در فرش ماشینی عبارتند از :

·         نخ خاب

·         نخ تار

·         نخ پود

همه این نخ ها دارای ویژگی های خاص خود هستند. نخ خاب اصلی ترین نوع نخ فرش می باشد که آن را می توان با لمس کردن یا راه رفتن روی آن حس کرد. برای نخ خاب می توان چندین نوع الیاف به کار برد. همانطور که میدانید الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی همگی مصنوعی هستند: الیاف اکریلیک، الیاف پلی استر، الیاف ویسکوز، الیاف بی سی اف و الیاف پلی پروپیلن.

بهترین نخی که می تواند در فرش ماشینی 1000 شانه مورد استفاده قرار بگیرد، نخ اکریلیک هیت ست شده است که قیمت آن هم به مراتب از الیاف نوع دیگر بیشتر خواهد بود. استفاده از الیاف دیگر قیمت فرش را کاهش می دهد.

استفاده از الیاف پنبه و پلی استر برای نخ تار و پود، بهترین گزینه می باشد. البته هر چقدر درصد پنبه خالص تر باشد، به این علت که ارزش پنبه بیشتر است، قیمت فرش بیشتر خواهد شد.

پس فرش 1000 شانه اکریلیک هیت ست که در نخ تار و پود آن از الیاف پنبه و پلی استر استفاده شده است، قطعا دارای قیمت بیشتری نسبت به بقیه فرش هایی می باشد که دارای الیاف متفاوت می باشند.

·         کیفیت بافت و دستگاه بافنده

یکی از مهمترین مراحلی که می تواند به تولید یک فرش ماشینی با کیفیت کمک کند، مرحله بافت است. بافت، آهار و تکمیل مراحلی هستند که باید در آن نکات فنی به خوبی رعایت شوند تا در نهایت منجر به تولید یک فرش ماشینی با کیفیت گردند. در این مراحل باید همه استاندارد ها رعایت شود و همچنین از افراد متخصص در این زمینه نهایت استفاده برده شود.

همچنین کیفیت دستگاه بافنده نقش بسیار مهمی در کیفیت فرش ماشینی 1000 شانه خواهد داشت، و بالطبع در قیمت عرضه نهایی آن هم تاثیر گذار خواهد بود. دستگاه اصلی بافنده فرش های 1000 شانه HCI می باشد و دستگاه های غیر از آن ممکن است تبدیلی باشند و شما باید حتما در هنگام خرید فرش به این نکته دقت داشته باشید و کیفیت را فدای قیمت نکنید.

·         وزن فرش 1000 شانه

یکی از عواملی که در قیمت فرش 1000 شانه تراکم 3000 تاثیر می گذارد، وزن فرش است. فرش های مختلف 1000 شانه با استفاده از وزن های مختلف ممکن است تولید شوند، مثلا یکی از فرش ها وزنش 40 کیلوگرم باشد و یکی 38 کیلوگرم. این بسته به دستگاه بافنده و مواد اولیه ای دارد که در آن استفاده می شود، و ممکن است ربطی به کیفیت آن نداشته باشد.

وزن بیشتر بالطبع به این علت که دارای حجم بیشتری از مواد اولیه می باشد، دارای قیمت بیشتری نیز خواهد بود.

·         تراکم فرش ماشینی

یکی دیگر از عوامل بسیار مهم در فرش، تراکم فرش است که در قیمت آن بسیار تاثیر گذار است. دستگاه های بافنده دارای تنظیماتی هستند که می توان با تغییر آن ها تراکم فرش را تغییر داد، البته تا جایی که دستگاه این قابلیت را داشته باشد. برای مثال فرش 1000 شانه عموما با تراکم 3000 بافته می شود، اما ممکن است با تراکم بیشتر هم با استفاده از همان دستگاه بافته شود.

هر چه تراکم یک فرش بیشتر شود، قیمت آن بیشتر می گردد.

·         ابعاد فرش ماشینی

هر محصولی را می توان گفت که هر چقدر ابعاد آن در محصولات مشابه بزرگتر باشد، نسبت به بقیه دارای قیمت بیشتری خواهد بود. در فرش ماشینی 1000 شانه تراکم 3000 هر چقدر اندازه و ابعاد فرشی که می خواهید بزرگتر باشد، قیمت آن بیشتر خواهد بود، بنابراین یادتان باشد که قیمت فرش 1000 شانه 9 متری نسبت به 6 متری آن بیشتر است و بالطبع نسبت به 12 متری نیز کمتر خواهد بود.

همچنین در ابعاد گرد و غیر معمول اگر برای شما فرش ماشینی بافته شود، قیمت آن نسبت به نوع معمولی و مستطیل آن بسیار متفاوت خواهد بود. فرش های گرد به خاطر تفاوت در نوع بافتشان دارای قیمت بیشتری هستند.

نتیجه گیری

خب ! بررسی کردیم قیمت فرش 1000 شانه ماشینی را، ولی لیست قیمت فرش ماشینی 1000 شانه فرش روز را در ادامه در معرض دید شما قرار خواهیم داد که می توانید آن را ببینید و بر اساس آن فرش های ماشینی خود را تهیه نمایید. قیمت فرش روز، قیمت های بسیار منصفانه ای است، چرا که با این وجود توانسته است زیر قیمت بازار و به قیمت کارخانه محصولات خود را به بازار عرضه نماید.

قیمت های فرش ماشینی 1000 شانه عبارتند از :

قیمت فرش 1000 شانه تراکم 3000 12 متری : 3100 هزار تومان

قیمت فرش ماشینی 1000 شانه 9 متری : 2375 هزار تومان

قیمت فرش هزار شانه کاشان 6 متری : 1550 هزار تومان

شما می توانید با خرید از فرش روز هم قیمت پایین تر دریافت نمایید و هم محصولات خود را به صورت حمل رایگان، درب منزل تحویل بگیرید.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
با کیفیت فرش فانتزی آشنا شوید!
خرید اینترنتی تابلو فرش
با فرش 700 شانه نیاوران بیشتر آشنا شوید!
نکات در اهمیت تراکم در فرش ماشینی و تاثیر آن بر زیبایی
قیمت فرش 500 شانه و عواملی که بر آن تاثیر می گذارند
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه