خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

درباره فرش 1000 شانه چه اطلاعاتی دارید ؟

machine-made-carpet-1000-reeds.jpg

فرش 1000 شانه ماشینی همانطور که می دانید ، یکی از انواع فرش های ماشینی به حساب می آید که در فروشگاه ها و نمایشگاه ها در طرح های مختلف و متنوع دیده می شود .

اما آیا شما اطلاعات کاملی از این فرش ماشینی در دست دارید ؟ وقتی که به فروشگاه رفتید ، آیا می توانید از پس خودتان بربیاید و کلاه سرتان نرود ؟ آیا انواع فرش 1000 شانه را می شناسید ؟

همه این ها سوالاتی است که می تواند ذهن شما را درگیر این نکته کند که باید اطلاعاتی اگر چه مختصر ، درباره این محصول داشته باشید . در ضمن اینکه این محصول از محصولات پر فروش می باشد .

نمی دانم تا به حال به سراغ خرید فرش ماشینی و یا کلا هر نوع فرش دیگری رفته اید یا خیر ، اما این نکته را می دانم که شما حتما یا خودتان چند فرش دارید یا فامیل ها و اقوامتان صد در صد دارای فرش هستند .

فرش زینت هر خانه است . اگر نمی دانید باید برایتان بگویم که این محصول کاملا اثری ایرانی است و به نام ایران ثبت شده است ، گرچه برخی کشور های کوچکی که از ایران جدا شده اند دوست دارند ، ابداع این محصول را به نام خود کنند ، اما باید با آن ها گفت که این محصول با نام ایران ثبت جهانی شده است . 

در ایران فرش به دو صورت دستباف و ماشینی تولید می شود . انواع فرش ها ، گلیم ها و تابلو فرش جز دسته ماشینی و دستباف قرار می گیرند . البته گستره ی محصولات ماشینی از تنوع محصولات دستباف بیش تر است ، اما به هر حال بازار هر دو محصول داغ است .

فرش 1000 شانه ماشینی ، به بازار آمد تا رقیبی بر فرش های دستباف باشد . این محصول با این که ماشینی است ولی کم از فرش های دستباف ندارد و می تواند به منزل شما جلا و زیبایی ببخشد . 

در ادامه در بند زیر به این نکته اشاره خواهیم کرد ، که این فرش ها چه ویژگی هایی دارند و چگونه با انواع فرش دستباف رقابت می کنند . 

معرفی مختصر فرش 1000 شانه تراکم 3000

فرش 1000 شانه به طور انبوه در دو شهر کشور تولید می شود . البته در شهر هایی هم چون قم ، تبریز ، دلیجان ، اصفهان و کرمان هم کارخانه هایی هستند که به تولید فرش های ماشینی می پردازند ، اما به گستردگی آن دو شهر نیست . 

این دو شهر کاشان و مشهد هستند که هر کدام با استفاده از روش ها و سیاست های خودشان به پیش می روند و خط تولید فرش ماشینی 1000 شانه را برعهده دارند .

اگر چه مشهد هم چند کارخانه دارد ، اما بزرگ ترین شهرک صنعتی فرش جهان در کاشان و آران و بیدگل فعال است آن هم با بیش از هزار واحد صنعتی که در حال تولید انواع منسوجات مرتبط با فرش هستند . 

در مورد کیفیت فرش های کاشان و مشهد هم باید بگوییم اگر فرش کاشان بهتر نباشد ، بدتر از فرش مشهد نخواهد بود و گول تبلیغات را نخورید ، چون آن ها می خواهند با قیمت بالاتر به شما فرش بفروشند . 

قیمت فرش 1000 شانه تراکم 3000 کاشان از قیمت فرش های مشهد بسیار پایین تر است . این مسئله به خاطر کیفیت این فرش ها نیست ، بلکه به خاطر تولید انبوه و رقابت بالا در کاشان است . 

پس از بابت کیفیتت خیالتان راحت باشد ، راحت راحت که نه چون ممکن است سودجویانی در این راه به شما فرش ها تقلبی و غیر اصل بی کیفیت بفروشند . در این زمینه باید حواستان را بسیار جمع کنید و اطلاعاتی هم داشته باشید . 

اول این که فرش 1000 شانه با کیفیت با الیاف هیت ست بافته می شود . دو نوع الیاف با کیفیت داریم که در نخ خاب فرش های 1000 شانه مورد استفاده قرار می گیرند که کیفیت و قیمت متفاوتی با هم دارند . 

اولین الیاف که کیفیت بسیار عالی دارد و در صدر قرار می گیرد ، الیاف آکریلیک هیت ست است . الیاف آکریلیک بهترین الیاف موجود در بازار هستند که برای فرش ماشینی می توانند مورد استفاده قرار بگیرند . 

دومین الیاف با کیفیت ، الیاف ورجین است . الیاف ورجین همان الیاف پلی استر هیت ست هستند که نامشان به ورجین تغییر یافته است و دارای قیمت کم تری نسبت به آکریلیک هستند .

برای تشخیص این دو نوع الیاف از هم شما باید از یک جسم داغ کمک بگیرید . اگر بعد از خرید فرش ماشینی ، متوجه شدید که ممکن است کلاه سرتان رفته باشد و فرش 1000 شانه اکریلیک به شما تحویل نداده باشند ، بهتر است آن جسم داغ را برای مدت کوتاه روی فرش مورد نظر بگذارید . 

اگر سوختگی و چسبندگی ایجاد شد ، فرش پلی استر است ولی اگر اتفاق خاصی نیافتاد ، بدانید که فرش با الیاف صد در صد اکریلیک بافته شده است . 

تاریخ اولین بافت فرش ماشینی ، سال 1392 می باشد که اولین بار شرکت فرش قیطران اقدام به تولید این فرش ها کرد . 

دستگاه بافنده فرش ماشینی 1000 شانه تراکم 3000 ، دستگاه بافنده از سری HCI می باشد . سری x1 اقدام به بافت فرش های 1000 شانه می کند و محصول شرکت وندویل بلژیک است . 

ارتفاع نخ خاب این فرش ها بین 8 الی 9 میلی متر است و ضخامت متوسطی دارد که نه زیاد نرم است و نه زیاد سخت که پا را اذیت کند . 

شیوه بافت این فرش ها ، دستباف گونه است یعنی بافت آن مشابه فرش دستباف صورت می گیرد و گره های پشت فرش مشابه دستباف زده شده اند .

از دیگر اطلاعاتی که می توان به آن اشاره کرد این است که فرش های 1000 شانه در رنگ های هشت و ده رنگ واقعی تولید می شوند و فعلا تعداد آن ها به دوازده رنگ نرسیده است . 

کلمات کلیدی مرتبط :
نظرات فرش روز
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
کد امنیتی :
CAPTCHA Image کد امنیتی را وارد کنید:
Refresh Image
دیگر مطالب کاربردی فرش
بهترین فرش ماشینی چگونه انتخاب میشود
انواع مزایا و معایب فرش ماشینی چیست و چرا سفارش دهیم
همه چیز در مورد شانه و تراکم فرش اصل
نحوه ست مبل و فرش فیروزه ای مناسب برای دکوراسیون
طرح های فرش ماشینی کاشان
ادامه
نماد اعتماد الکترونیکی
سوالات رایجسوالات رایج فرش روز تلفن تماس03155353082 - 03155353081

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.

خدمات ویـژه فرش روز
سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه