خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

خرید فرش 500 شانه انتخابی درست یا نادرست ؟

خرید فرش 500 شانه انتخابی درست یا نا درست ؟

سوال خیلی از مردم در خرید فرش ، خرید فرش 500 شانه است که آیا کیفیت و وجهه قابل قبول برای خرید را دارا است یا نه ؟ ما برای شما به این سوال پاسخ می دهیم . 

فرش های ماشینی فرش های مقرون به صرفه و با کیفیتی هستند که شما می توانید از آن ها به عنوان زیر اندازی زیبا و لطیف در منزلتان استفاده کنید . 

فرش های دستباف هم که تقریبا گران هستند و جز کالا های لوکس ایرانی به حساب می آیند . شما فرض کنید بخواهید دو جفت فرش 12 متری دستباف بخرید حداقل باید چیزی در حدود 30 میلیون تومان پول هزینه کنید . 

اما گران ترین فرش ماشینی دو جفت دوازده متری نهایتا 12 میلیون تومان برای شما هزینه خواهد داشت . 

شاید شما بخواهید خریدی ارزان داشته باشید و بخواهید کیفیت هم در نظر بگیرید ، آیا انتخاب فرش 500 شانه ، ارزان ترین فرش ماشینی قابل قبول است یا خیر ؟

این بحثی است که دقیقا ما میخواهیم آن را ادامه بدهیم تا بتوانید راهنمایی در مورد فرش ماشینی 500 شانه شوید . 

تاریخچه صنعت فرش ماشینی بسیار گسترده است و از سال 1350 به بعد به صنعت های ایران وارد شد . وظیفه این صنعت ، صنعتی کردن و ماشینی کردن بافت انواع فرش برای تامین سریع تر نیاز های مردم بود . 

کم کم با پیشرفت صنایع وابسته به فرش ماشینی ، تراکم و ظرافت فرش ها بالا تر رفت و فرش هایی با تراکم بالا تولید شد . 

فرش 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه ، 1200 شانه ، 1250 شانه ، 1500 شانه به ترتیب در 15 سال اخیر به بازار وارد شده اند و می توان گفت این 15 سال دوره شکوفایی فرش ماشینی است و اوج آن دهه 90 است . 

فرش 500 شانه ارزان قیمت ، دارای کیفیت نسبتا مناسبی است و علت پایین بودن قیمت آن هم تراکم آن است . برخی فکر می کنند که علت پایین بودن قیمت این فرش ها مواد بی کیفیتی است که در آن استفاده می شود در صورتی که در اشتباه محض هستند . 

این محصولات در شهرهای صنعتی مختلفی ممکن است تولید شوند . مثل فرش 500 شانه مشهد ، کاشان ، دلیجان ، اصفهان ، تبریز ، یزد و قم .

در ادامه به بررسی فنی و نکاتی درباره فرش ماشینی 500 شانه کاشان می پردازیم . 

بررسی فنی فرش 500 شانه ارزان

هر محصولی دارای مشخصاتی است که باید به بیان آن پرداخت . 

قبل از بیان نکات فنی باید گفت که فرش 500 شانه ماشینی کاشان در سال 1383 بافته شده و هنوز هم دارای محبوبیت بالایی در بین مردم برای خرید می باشد . 

فرش ماشینی در کل دارای دو نوع تراکم است : تراکم طولی و تراکم عرضی ( که به آن شانه نیز می گویند ) 

1 – تراکم عرضی یا شانه فرش 500 شانه ماشینی : 

شانه به تعداد گره ها و خانه هایی گفته می شود که در یک متر از عرض فرش زده می شود . این اصطلاحات در فرش های دستباف به رج شناخته می شود . 

پس محصول مورد نظر ما در واحد متر در عرض قالی دارای 500 گره است که به 500 شانه معروف شده است . هرچه تعداد شانه بالا تر باشد ، طرح های زیبا تر و ظریف تری می توانند روی فرش مورد نظر پیاده شوند . 

علاوه بر آن ضخامت فرش های با تعداد شانه بالا از ضخامت فرش های با تعداد شانه پایین تر ، کم تر است . 

2 – تراکم طولی فرش 500 شانه : 

تراکم طولی اصطلاحی است همانند تعداد شانه اما با این تفاوت که در محاسبه آن یک متر از طول را در نظر می گیرند . به بیان واضح تر می توان گفت که تعداد گره های یک متر از طول فرش ماشینی را ، تراکم می گویند . 

تراکم فرش 500 شانه اصل ، 1000 می باشد . یعنی در یک متر از طول آن 1000 گره زده شده است . 

تراکم طولی و عرضی دقیقا با هم باید متناسب باشند تا کیفیتت نهایی محصول مورد قبول واقع شود . 

فرش های ماشین بافت ، دارای سه نوع نخ هستند که به شیوه متفاوت در فرش به کار گرفته می شوند . 

نخ خاب ، نخ تار و نخ پود . 

 

1- اما نخ خاب در فرش 500 شانه ارزان کاشان : 

نخ خاب همان نخی است که آن را می توان به راحتی دید و لمس کرد . در واقع پرز هایی که روی فرش به صورت عمودی قرار می گیرند را نخ خاب می گویند . 

کیفیت الیافی که در نخ خاب مورد استفده قرار می گیرد ، بسیار مهم است . بنا بر این مهم ترین  تاثیر قیمت در فرش های ماشینی کیفی الیاف نخ خاب است . 

الیاف مصنوعی موردد استفاده در نخ خاب به چند دسته تقسیم بندی می شوند : الیاف پلی پروپین ، بی سی اف ، ویسکوز ، آکریلیک ، ترک و پلی استر ( که به ابریشم مصنوعی نیز معروف است ) . 

فرش 500 شانه اکریلیک با کیفیت ترین این محصول شناخته می شود و الیاف دیگری که مورد استفاده قرار می گیرند با کیفیت و قیمت کم تری قرار می گیرند . 

اگر الیاف پلی استر در نخ های خاب مورد استفاده قرار بگیرد به آن ورجین گفته می شود و با الیاف اکریلیک اختلاف قیمتی 200 هزار تومانی دارند . 

2 – نخ تار و پود

پود رشته ای است که در عرض فرش یا بافته های دیگر زده می شود و تار هم در طول یا درازای آن می باشد که در کل بافت این دو نخ باعث استحکام نهایی فرش یا محصول مورد نظر ما می شود . چود نخ بزرگ تر یا پهن تر است و تار باریک تر است . 

جنس نخ تار و پود می تواند از پنبه ، پلی استر و جوت ( کنف ) باشد . هر چقدر میزان پنبه بیش تر باشد ، می توان گفت که فرش 500 شانه ماشینی ما دارای ارزش بیش تری است . 

اما دیگر ویژگی فنی می تواند دستگاه بافنده این محصولات باشد . دستگاه بافنده فرش های 500 شان آلفا شونهر است که در آلمان تولید شده اند و با کیفیت خوبی این فرش ها را می بافند . 

مقایسه فرش 500 شانه با فرش 700 شانه 

فرش 700 شانه از دیگر فرش هایی است که در دتسه ماشینی بافته می شود . اما برخی ها دوست دارند موقع خرید ، بدانند که تفاوت این دو نوع از فرش ماشینی چیست ؟ 

به نظر شما ای ارزش دارد که پول بیش تری صرف کنید و فرش های 700 شانه را انتخاب کنید ؟ 

خرید فرش قطعا انتخاب مهمی است . چون قرار است هزینه نسبتا بالایی در ازای آن پرداخت شود و هم چنین در ظاهر ساختمان شما هم تاثیر می گذارد . بنا بر این انتخاب این که کدام یک از فرش های 500 یا 700 را بخرید هم بسیار مهم و حیاتی است . 

بگذارید با مثالی مقدمه ی پاسخ به این سوال را که چه فرشی بخرم ؟ برای شما بیان کنیم . 

فرض کنید شما قرار است یک تلفن همراه هوشمند برای خود انتخاب کنید . نسخه های جدیدی از این تلفن همراه با کیفیت بالا تر و امکانات بالا تر در اختیار شما قرار می گیرند . 

اما هنوز نسخه های قدیمی تر موجود هستند که از سال ها پیش در بازار تولید شده اند . قطعا مدل های جدید تر دارای قیمتی بالا تر خواهند بود . 

اما کدام را انتخاب می کنید ؟ مدل جدید تر با امکانات و ظاهر زیبا تر و به روز تر و قیمت بیش تر یا نه ، مدل قدیمی با قیمت کم تر و امکانات ضعیف تر ؟

کاملا پاسخ این سوال به شما بستگی دارد . اما اگر توصیه نزدیکان و متخصصان را بخواهید قطعا آن ها به شما خواهند گفت که با هزینه کمی پول بیش تر ، محصول جدید تر را انتخاب کنید . 

فرش 500 شانه کاشان تقریبا با اختلاف قیمتی سیصد هزار تومان از فرش های 700 شانه ، قرار دارد . البه نوع ورجین آن دوباره با اختلاف قیمتی دویست هزار تومان کم تر به فرش می رسد . 

فرش 700 شانه دارای ظرافت بیش تری است ، طرح های زیبا تری دارد ، با دستگاه پیشرفته تر بافته شده است و هم چنین دوام و کیفیت آن بیش تر از فرش های 500 شانه ماشینی می باشد . 

تراکم فرش 700 شانه ، 2550 می باشد که تقریبا 1500 واحد از 500 شانه بیش تر می باشد . این ظرافت آن قدری هست که طرح های زیبا و دستباف گونه به شما ارائه دهد . 

ضخامت نخ خاب در فرش های ماشینی 700 شانه به علت بالا رفتن تراکم حدود 2 میلی متر پایین تر آمده است ، اما هم چنان نرمی و لطافت لازم را دارد . 

به این سبب که شانه و تراکم در 700 شانه بالا تر رفته است ، نیاز بر این است که از نخ های ظریف تر و در عین حال بسیار مقاوم تر استفاده گردد که در این صورت استحکام و دوام محصول تولید شده نهایی افزایش می یابد . 

نتییجه گیری نهایی در مقایسه این دو محصول نشان می دهد که خرید فرش 700 شانه قطعا به صرفه تر برای شما خواهد بود و می توانید از کیفیت ، زیبایی و دوام بیش تر لذت ببرید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
درباره فرش ماشینی سجاده ای
معرفی فرش ماشینی طرح دستباف در انواع مختلف جهت خرید
اطلاعات در مورد فرش ماشینی که شما را کارشناس میکند
قیمت فرش آکریلیک 700 ، 1000 و 1200 شانه کاشان
مقایسه بین فرش فانتزی و فرش سنتی | کدام را بخریم؟
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه