خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

نکات نگهداری از فرش ماشینی

همه چیز درباره نگهداری از فرش

گاهی آلودگی هایی که در خانه با آن‌ها روبه‌رو هستیم اثرات زیان‌بارتری نسبت به آلودگی های محیطی در بر دارد و فرش در خانه شما می‌تواند یکی از منابع این آلودگی‌ها باشد اما بارعایت نکاتی که قبل و بعد از استفاده از فرش باید بدانید نه تنها این آلودگی هارا مهار کرده بلکه عمر فرش خود را نیز طولانی  می کنید.

 

فرش های ماشینی غیر استاندارد و نامرغوب با تولید پرز زیاد و متصاعد کردن گاز های حساست زا باعث سر درد های مزمن ، خارش پوستی و سوزش چشم و گلو می شود همچنین می تواند محل مناسبی برای رشد و تکثیر باکتری های بیماری زا باشد.به همین منظور قبل از خرید فرش از مرغوبیت آن اطمینان حاصل کنید.اما برای نگهداری از فرش ماشینی خود به نکات زیر توجه کنید:

 

چند روز قبل از پهن کردن فرش آن را در فضای باز آویزان کنید و پس از پهن کردن آن بهتر است یکی دو روز از خانه خارج شوید تا کاملاً هوا بخورد و از میزان آلرژی فرش کاسته شود.

 

برای جلوگیری از تجمع حشرات ، نفتالین یا حشره کش های دیگر را زیر فرش ریخته و به‌صورت متناوب وارسی کنید تا هوا داده شود . (البته در استفاده از حشره‌کش و نفتالین زیاده‌روی  نکنید)

 

فرش ماشینی را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید .

 

از پهن کردن فرش ماشینی روی زمین های گچی یا اهکی به شدت خود داری کنید.

 

فرش ماشینی ابریشمی را برای مدت طولانی زیر پا نیندازید و پس از مدتی استفاده سروته کنید تا همه جای فرش به طور یکنواخت پا بخورد.

 

از آویزان کردن فرش به مدت طولانی بپرهیزید.

 

فرش را همواره با جارو برقی تمیز کنید 

 

در صورت لکه شدن فرش بلافاصله آن را تمیز کنید

 

فرش شما باید به اندازه یا کمتر از محل استقرار فرش باشد و درصورتی که اجسام سنگ روی آن بود باید هر از چند گاهی جای آن هارا تغییر دهید.

 

اگر فرش شما دچارِ پارگی یا سوراخ شد به سرعت توسط یک متخصص نسبت به تعمیر آن اقدام کنید.

 

برای گردگیری فرش ماشینی ، فرش را روی یک طناب محکم و ضخیم بیندازید و با ضربه های آرام به پشت فرش آن را غبارروبی کنید توجه داشته باشید از چوب زدن به پشت فرش خودداری کرده زیرا به ریشه های فرش ( اشاره به مقاله مراقبت از ریشه های فرش ) شما آسیب میزند.

 

 

 

باتشکر-واحد تحقیق و آموزش فرش روز

 

 

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
نحوه رنگرزی در فرش های ماشینی
چرا باید فرش 1200 شانه حوض نقره بخریم؟
آنچه در مورد فرش 1500 شانه باید بدانید
فرش شگی - قسمت دوم
فرش ماشینی کاشان درجه یک
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه