خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

قیمت فرش سجاده ای کاشان

لیست قیمت فرش سجاده ای

قیمت سجاده فرش چگونه محاسبه می شود و عواملی که باعث نوسان قیمت فرش سجاده می شود چیست ؟

سوال فوق الذکر مهمترین سوالی است که پیرامون  قیمت فرش نمازخانه ای به ذهن می رسد . برای خرید کردن هر چیزی مهمترین فاکتور قیمت است و بعد از آن جنس و کیفیت شی مورد نظر است . هر کسی یک امکان و قدرت خرید اقتصادی دارد و برای خرید کردن بودجه ای را در نظر دارد شاید اگر دو شی از نظر کیفی همسان باشند قیمت آن تعیین کننده خرید یک محصول باشد .
قیمت فرش ماشینی سجاده ای بیشترین سهم تعیین کننده را در خرید فرش سجاده را دارد زیرا فروش سجاده فرش به صورت عمده است و برای مساجد واماکن مذهبی خریداری میگردد به همین علت قیمت در خرید عمده فرش ماشینی بسیار چشمگیر خواهد بود . در این مقاله بر آن شدیم پیرامون فرش سجاده و علل افزایش قیمت فرش نمازخانه صحبت کنیم .
نکاتی مثل جنس نخ فرش سجاده ، تعداد شانه و تراکم ، ابعاد سفارشی از جمله عوامل تعیین کننده قیمت فرش مشینی سجاده ای هستند که به تفضیل در مورد آن خواهیم گفت .

برای دیدن و خرید انواع سجاده فرش کلیک کنید .

 

تاثیر جنس نخ سجاده فرش در قیمت آن 

همان طور که قبلا گفتیم اصلی ترین عامل تعیین کننده قیمت فرش سجاده نوع و جنس نخ آن است . نخ جزو متریال اولیه فرش محسوب می گردد و باید بگوییم بدون داشتن نخ فرشی نیز نخواهیم داشت . الیاف به کار رفته در فرش ماشینی نه تنها در قیمت بلکه در کیفیت نیز تاثیر مستقیم دارد . چند نوع نخ در بافت فرش سجاده به کار می رود
1 – نخ اکرولیک یا آکرلیک که از پلیمری به نام پلی اکرولیکو تهیه می شود و باید هیت ست گردد . اصطلاح هیت شدن نخ به معنی فرآیند بخار دهی به الیاف تابیده شده است با این عمل کیفیت نخ بسیار بالا می رود و همچنین راندمان تولید یک دستگاه تولید فرش ماشینی را نیز افزایش می دهد به همین دلیل تولید کنندگان نیز از این مرحله استقبال می کنند . هیت ست کردن حتی برای ماشین آلات بافندگی جدید نیز یک الزام به حساب می آید . به خاطر سرعت بالای تولید با دستگاه های جدید مقاومت نخ ، بسیار اهمیت دارد زیرا باید الیافی استفاده شود که در طول بافت پارگی نداشته باشد .
مزایای نخ اکرولیک باعث انتخاب این نخ برای بافت فرش نمازخانه می شود ، مزایای مثل عدم پرز دهی و تثبیت رنگی بالا ، حالت پفکی بودن نخ که باعث می شود فرش زیر دست نرم تری داشته باشد ، و دانه دانه شدن گره ها در فرش بافته شده و تشخیص سر نخ ها در فرش سجاده تولید شده است
2 – نخ پلی استر هیت ست یکی از انواع نخ است که بعد از اکرولیک نخی مرغوب برای بافت فرش سجاده محسوب می شود مزایای نخ پلی استر در درجه اول ارزانتر بودن این نخ نسبت به اکرولیک است و در درجه بعدی رنگ پذیری بهتر و عدم پرز دهی آن است
3 – نخ bcf  و نخ p.p  از دیگر الیاف مصرفی هستند اما به خاطر اینکه زود تغییر شکل می دهد برای مکان هایی که پاخور زیادی دارند از جمله فرش مسجدی توصیه نمی شود .

 

شانه فرش سجاده ای

همان طور که می دانید هر چه تعداد شانه یک فرش بالاتر باشد فرش مرغوب تر خواهد بود وهمچنین قیمت بیشتری خواهد داشت و هرچه شانه های یک فرش بیشتر باشد فرش ریز بافت تر و دستبافت گونه خواهد بود و همچنین هر چه تعداد شانه بالا باشد مصرف الیاف در سجاده فرش بالا خواهد رفت و در نتیجه روی افزایش قیمت فرش ماشینی سجاده ای تاثیر مستقیم دارد . عموما سجاده فرش ها را سه مدل 440 شانه ، 500 شانه ، 700 شانه تولید می کنند .

برای دیدن محصولات جدید سجاده فرش کلیک کنید.

 

تراکم سجاده فرش

شانه و تراکم رابطه مستقیم دارند به این صورت که با بالا رفتن شانه فرش ، تراکم آن نیز بالا خواهد رفت . به تعداد گره هایی که در یک متر طولی فرش وجود دارد تراکم می گویند . تراکم فرش سجاده نیز دقیقا به این صورت خواهد بود هر چه تراکم فرش سجاده بالاتر باشد فشردگی آن بیشتر است و در نتیجه قیمت فرش سجاده ای مسجد بالاتر خواهد رفت . اغلب تراکم های سجاده فرش 1000 ، 900 ، 2550 است .

برای دیدن تمامی اطلاعات درباره سجاده فرش کلیک کنید ( شامل ابعاد مختلف ، انواع طرح ها و نحوه خرید اینترنتی )

 

دستگاه بافت فرش نماز سجاده

برای بافت فرش 440 شانه از دستگاه ASR  استفاده می شود وسجاده فرش 500 شانه را با دستگاه تکسیما تولید می کنند و سجاده فرش 700 شانه را دستگاه HCP  تولید می کند .

 

وزن فرش ماشینی سجاده

هرچه که تعداد شانه و تراکم فرش سجاده بالاتر باشد مسلما وزن بیشتری خواهد داشت به خاطر

 

طرح و رنگ فرش سجاده ای

رنگ و طرح نقشه سجاده فرش در قیمت آن تاثیری ندارد و فقط تعداد رنگ در قیمت سجاده فرش کاشان موثر است مثلا قیمت سجاده فرش 700 شانه 8 رنگ از قیمت فرش سجاده ای 10 رنگ کمتر است . تعداد رنگ در قیمت فرش سجاده ای باعث افزایش است و نه رنگ بندی محصول مثل زمینه سرمه ای ، کرم و لاکی
نکته : یک راه کار برای کاهش قیمت فرش سجاده ای نمازخانه حذف واسطه ها و خرید اینترنتی فرش سجاده ای است . خرید مستقیم از درب کارخانه تاثیر چشمگیری در کاهش قیمت فرش های محرابی دارد .

 

درجه کیفی
قیمت فرش سجاد بر اساس متر
جنس نخ فرش سجاده قیمت فرش براساس تعداد شانه
B
1500000 ریال اکرولیک هیت ست 500 
A 2000000 ریال
اکرولیک هیت ست
700

 

آخرین بروز رسانی 20 آبان 97

 

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
کانال فرش ۷۰۰ شانه برای خرید مستقیم از کارخانه
معرفی کارخانه های فرش کاشان به همراه تاریخچه و اسامی آنها
مشخصات فرش ۱۰۰۰ شانه کاشان به صورت کامل
تفاوت فرش شنل و فرش فریز
فرش چند شانه بخریم
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه