خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

آنچه در مورد فرش 1500 شانه باید بدانید

آنچه در مورد فرش 1500 شانه باید بدانید


فرش 1500 شانه کاشان از نوظهورترین پدیده ی صنعت نساجی دنیا است . در سال های اخیر روند رو به رشد تولید فرش ماشینی در ایران به ویژه شهر کاشان بسیار چشمگیر بوده است . فرش های بسیار زیبایی با طرح و نقش های دل نواز و چشمگیری با شانه و تراکم های مختلفی تولید و راهی بازار فروش فرش ماشینی شده است .

اکثر دستگاه های فرش ماشینی که توسط کمپانی های بزرگ تولید شده ، توسط کارخانه های فرش کاشان خریداری شده است . داشتن دستگاه و تکنولوژی بافت روز دنیا در کنار نیروی انسانی هنرمند و مجرب باعث تولید بهترین فرش های روز دنیا شده است .

با کیفیت ترین و اولین های فرش ، در کاشان تولید می شود و پس از آن به شهر های دیگر منتقل می شود . فرش ماشینی 500 شانه ، 700 شانه ، فرش ماشینی 1000 شانه و 1200 شانه کاشان و اکنون تولید فرش ماشینی 1500 شانه با کیفیت جزو افتخارات این شهر محسوب می گردد .

در این مطلب قصد داریم راجع به تولید ، مزایا و معایب آن و قیمت فرش 1500 شانه کاشان توضیح مفصلی را بیان کنیم .

در سال 1396 قرار بود ظریف ترین فرش ماشینی دنیا در کاشان رونمایی شود . این مهم توسط کارخانه های فرش قیطران و کارخانه فرش خاطره کویر کاشان صورت می گرفت و اولین فرش 1500 شانه در نمایشگاه شهر فرش رونمایی شد . 

استفاده از ظریف ترین نمره نخ ( 36 ) از ویژگی های بارز این محصولات تازه تولید شده بود . هم چنین قرار بود این فرش ها با انواع فرش های دستباف نیز رقابت کنند . ظرافت در این فرش ها باعث به وجود آمدن طرح های بی نظیری می شد که قابل رقابت با انواع دستباف بود . 

حال هر آنچه اطلاعات در این زمینه موجود است را در این مقاله در اختیار شما قرار داده ایم .

 

شانه و تراکم در فرش 1500 شانه

به تعداد گره ها یی که در یک متر عرضی وجود دارد شانه فرش می گویند و تراکم فرش به تعداد گره هایی که در یک مترطولی فرش می بینیم . مثلا در فرش 1500 شانه تعداد 1500 گره درعرض باید وجود داشته باشد و تعداد 4500 گره در یک متر از طول آن می بینیم . این محصول دارای تراکم 4500 است و از نظر وزن و فشردگی گره های فرش ، در حال حاضر بی رقیب است .


 ایرانیان بافنده ی فرش های ابریشم دستباف بوده اند و ریز بافی و ظرافت آن همیشه زبانزد جهانیان بوده است . رویای صنعت فرش ماشینی رسیدن به زیبایی فرش های دستبافت بوده است و تقریبا با تولید فرش 1500 شانه کاشان به این رویا رسیده اند ، زیرا از نظر زیبایی و ظرافت این فرش بسیار شبیه به فرش و تابلو فرش های نفیس ابریشم هستند . تراکم بسیار بالای این محصولات باعث شده است ، بسیار نرم و لطیف باشد .

 

ویژگی فرش 1500 شانه کاشان

برای بافت فرش 1500 شانه باید از ظریف ترین نخ استفاده کرد زیرا تراکم بسیار بالا باعث می شود که گل ها و طرح های فرش در هم پیچیده شود و نقش آن به آسانی قابل دیدن نباشد به خاطر همین موضوع باید از نخ هایی استفاده کنند که سایز ریزی داشته باشند و همچنین ارتفاع نخ خاب آن را ، در قسمت آهار و تکمیل فرش با دستگاه شیرینگ بسیار کوتاه می کنند تا طرح فرش هر چه زیبا تر نشان داده شود .


برای بافتن فرش ماشینی چند نوع نخ استفاده می شود :

1 – نخ تار که از از پنبه تهیه شده است

2 – نخ پود که از جوت یا کنف که از کشور بنگلادش وارد می شود ، تهیه شده است

3 – نخ خاب که می تواند در فرش های مختلف متغییر باشد ؛ جنس نخ خاب برای فرش 1500 شانه کاشان صد در صد آکریلیک است

4 – نخ ریشه فرش که برای تزیین فرش به انتهای فرش دوخته می شود و از جنس پنبه است .


 برای بافتن فرش 1500 شانه از نخ آکریلیکهیت ست سایز 50 متریک استفاده میشود . ( آکریلیک نوعی الیاف مصنوعی است که از پلیمری به اسم پلی اکریلو ساخته شده است و در علم شیمی به پلیمری که حداقل آن 85 درصد از پلی اکریلو باشد آکریلیک گفته می شود )


 اصطلاح بعدی که در اینجا ذکر شد هیت ست است . هیت ست به معنی گذراندن نخ آکریلیکاز تونل های بخار و گرما است و به این ترتیب مقاومت سایشی آن را بالا می برند . ویژگی الیاف آکریلیک هیت ست حالت پفکی و سبک بودن آن ها است همچنین رنگ پذیری بسیار خوبی داراست و به راحتی قابل شست وشو است . بعد از شستن فرشی که با نخ اکرو لیک بافته شده هیچ لکه ای روی آن باقی نمی ماند .


دستگاه بافت فرش 1500 شانهHCIX3 است . دستگاه HCIX3 ساخت کمپانی وندوویل است که سازنده ماشین آلات و دستگاه بافندگی HCPX1  و HCPX2 ... بوده است . فرش 1500 شانه با 8 رنگ واقعی با طرح ونقشه هایی بافته می شود که نیاز به ظرافت زیادی دارد زیرا بسیاری از طرح ها هستند که با نخ ضخیم نمی توان بافت .

 

قیمت فرش 1500 شانه کاشان

قیمت فرش به ویژه قیمت فرش 1500 شانه تحت تاثیر عواملی مثل ، جنس نخ خاب ، شانه ،تراکم ، و ابعاد است . فرش 1500 شانه 4500 تراکم با ابعاد 6 متری ، 9 متری و12 متری تولید می شود و همانطور که گفته شد جنس نخ خاب آن آکریلیک است .

و به خاطر تعداد تراکم و شانه ی بالایی که نسبت به سایر فرشهای تولید شده قبل دارد ، قیمت بالاتری هم دارد . شرکت فرش روز کاشان برای خرید عمده این محصول تخفیف ویژه ای را در نظر گرفته است و آمادگی لازم را برای فروش به سراسر کشور و کشورهای دیگر را داراست .

 

مزایا و معایب فرش 1500 شانه کاشان

از مزایای فرش 1500 شانه می توان گفت بسیار زیبا و دلنشین است و به خاطر شدت ظرافت و لطافت ، استفاده از آن برای منزل زیبایی خاصی به آن مکان می دهد و بسیار شبیه به فرش دستبافت است . از آنجایی که ایرانیان بسیار هنر دوست هستند استقبال خوبی برای خرید فرش ماشینی 1500 کرده اند و به خاطر ابعاد متنوعی که دارد قابل استفاده برای فضاهای کوچک و بزرگ است .

از فرش 500 شانه ماشینی به عنوان فرش لوکس یاد می کنند به خاطر شدت لطافتی که در این فرشها می بینیم برای بسته بندی و فروش از ساک و پک بسیار شکیلی استفاده می کنند و می توانید به راحتی می توانند به خارج از کشور صادر کنند .


از معایب فرش 1500 شانه در مقایسه با فرش 1000 و 1200 شانه ماشینی می توان گفت چون کمترین ارتفاع خاب را دارد نمی توان به عنوان کف پوشی که برای نشستن از آن استفاده می شود ، استفاده کرد و به خاطر ظرافت نخ خاب و تراکم بالای بافت نسبت به فرش 1200 نازکتر است زیرا هرچه به تعداد و تراکم یک فرش افزوده شود سایز نخ خاب بیشتر و فرش نازک تر می شود .

اما شاید زیبایی بسیار زیاد آن باعث شود نقص آن به چشم نیاید . و همین طور قیمت بالای آن که باعث می شود امکان خرید آن برای همگان نباشد .


شرکت فرش روز کاشان عرضه کننده انواع فرش 1500 شانه کاشان است و قادر به بافت نقشه های سفارشی مشتریان عزیز در ابعاد مختلف می باشد .

 

خرید فرش 1500 شانه

فرش ماشینی 1500 شانه کاشان از جدید ترین تولیدات صنعت نساجی ایران است که مورد استقبال مردم واقع شده است . قیمت فرش 1500 شانه با توجه به تراکم و شانه بسیار بالا گرانتر از سایر فرش های ماشینی روز است . 

قیمت فرش 9 متری 1500 شانه در سایت فرش روز برای خرید اینترنتی 41250000ریال می باشد .

برای خرید اینترنتی و حضوری فرش ماشینی 1500 شانه کاشان میتوانید به وب سایت فرش روز مراجعه کنید یا با کارشناس شرکت فرش روز تماس حاصل نمایید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
ویژگی های فرش ماشینی
گلیم فرش ماشینی
نکاتی که حتما در خرید فرش کودک به شما کمک می کند!
مشخصات فرش ۱۲۰۰ شانه به صورت کامل
لفافه دوزی و مراقبت از ریشه های فرش حیاتی است !
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه