خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

خرید فرش ماشینی سایز بزرگ

هر آنچه که باید در مورد تولید و فروش فرش سایز بزرگ بدانید

اگر قصد خرید فرش ماشینی سایز بزرگ را دارید یا حتی اگر قصد خرید هم نداشته باشید شاید برایتان جالب باشد که چگونه یک فرش ماشینی در ابعاد بزرگ تولید می شود و یا این که استفاده از فرشهای بزرگ یکپارچه ، چه مزیتی می تواند داشته باشد ، تا توجیه اقتصادی خوبی برای پرداخت هزینه از سوی خریدار را داشته باشد و همچنین قیمت فرش ماشینی سایز بزرگ چگونه محاسبه می شود و یا سوال هایی نظیر این موارد را داشته باشید . شما با کلمات و جمله هایی مثل فرشهای بزرگ پارچه ، فرش قواره بزرگ ، big carpet و یا فرش بیضی بزرگ در صنعت فرش ماشینی برخورد می کنید که نمی دانید منظور از این جملات چیست . با خواندن این مطلب به جواب سوال های پیش فرض و جملات مطرح شده پی می برید . ما در این مقاله بر آن شده ایم تا نحوه ی طراحی یک فرش بزرگ و مراحل عملیات تولیدی و اجرایی آن و انواع فرش ماشینی ابعاد بزرگ را به تفضیل بیان کنیم و در مورد آن اطلاعات جامعی ارائه می کنیم .
تغییرات جمعیتی ایران در سال های اخیر در نحوه ی عرضه و تقاضای فرش ماشینی بی تاثیر نبوده است . تغییراتی مانند سنت شکنی و خارج شدن از پوسته ی سنت و گرایش به سوی مدرنیته و کاهش ازدواج و جمعیت خانوارها و تحول در سبک کلی زندگی و تغییرات در نحوه ی معماری و دکوراسیون منزل ، نیاز به خرید فرش ماشینی را نیز کمتر ساخته است در حالی که تقاضا برای خرید فرش ماشینی مدرن از جمله فرش های گرد و بیضی شکل بیشتر شده است . زمان زیادی نمی گذرد که تولید کنندگان فرش ماشینی خواهان ایجاد تنوع در تولید فرش ماشینی شدند . تغییراتی دلچسب که باعث تحولی عظیم در صنعت فرش بافی شد شاید قدمت این تحول از چند سال اخیر فراتر نرود . زمانی که فرشهای مستطیل شکل بسیار تکراری و خسته کننده شده بودند ؛ بافندگان ، فرش گرد را طراحی کردند و بعد از گذشت مرحله آزمون و خطا به مرحله تولید انبوه رساندند .

فرش های گرد و بیضی شکل با قطر های متفاوتی تولید شد که مزیت های زیادی داشت مثل این که فضای خانه را بازتر نشان می داد چرا که مثل فرشهای مستطیل شکل گوشه نداشتند . استفاده از فرش گرد در منزل و محیط کار تاثیر زیادی در زیباتر نشان دادن آن محیط دارد و خاص تر به نظر می رسد اغلب افرادی که از فضاهای شلوغ گریزانند به خرید فرش ماشینی گرد روی می آورند چون قالی های مستطیل شکل جای بیشتری را می پوشانند و برای محیط هایی مناسب تراز قالی های گرد است ، که از فرش به عنوان کفپوش استفاده می کنند . از فرش های گرد در تمام مکان های مختلف اعم از پذیرایی ، آشپزخانه و اتاق خواب ها می توان استفاده کرد . اگر دارای مبلمان گرد و میز ناهار خوری گرد باشیم استفاده و پهن کردن فرش ماشینی گرد هماهنگی بیشتری را در چیدمان و دکوراسیون منزل ایجاد می کند . فرش گرد را در داخل ورودی منزل و راهروها هم استفاده می کنند که باعث بزرگتر جلوه دادن محیط می شود .

مزیت هایی که فرشهای این چنینی داشت طراحان فرش و مسئولان تولید را ترغیب به ایجاد و خلق آثار نساجی جدید تری مثل فرش های چند ضلعی و فرش ماشینی قواره بزرگ کرد . بزرگترین فرش ماشینی هشت ضلعی در عرض 12 متر و در 130 متر مربع در گروه فرش ماشینی طرح اسلیمی برای حسینیه ی شهر کوه سنگ نایین بافته شده است و در حال حاضر در آن مکان گسترده شده است . فرش های هندسی جدید علاقه مندان زیادی را در سراسر دنیا به خود جذب کرد این روند طراحی و تولید باعث رشد و طی کردن سیر تکاملی و خلق فرشهای سایز بزرگ شد . نحوه طراحی و بافت فرش هشت ضلعی به ابداع و خلق فرش ماشینی بزرگ پارچه بسیار کمک کرد .

 

طراحی و تولید فرش های سایز بزرگ

تولید فرش های سایز بزرگ یکپارچه ، هنری است که تاکنون نزد ایرانیان بوده و بس . یعنی از طرح تا تولید و چیدمان آن را هنرمندان ایرانی ابداع و تولید کرده اند . آن ها اقدام به تولید فرش ماشینی در ابعاد بزرگ و تابلو فرش ماشینی سایز بزرگ کردند که نظیر آن در دنیا وجود نداشت . اکنون به سوالات فوق الذکری که به عنوان پیش فرض مطرح شد این گونه پاسخ می دهیم که فرش سایز بزرگ به فرشی می گویند که در سایزهای غیر استاندارد و نامتعارف تولید می شود . طول فرش ماشینی می تواند نامحدود باشد وهیچ عددی نمی توان برای آن در نظر گرفت اما عرض فرش ماشینی محدود است و عرض های 3 متر ، 4 متر و 5 متر عرض استاندارد فرش ماشینی محسوب می شود پس برای بافتن فرش بزرگ پارچه نمی توان از دستگاه بافندگی استفاده کرد و هنوز ماشین آلاتی در دنیا ساخته نشده است که این فرش ها را تولید کند و فرش های سایز بزرگی که در حال حاضر می بینیم هنر دست هنرمندان و صنعتگران فرش ماشینی است که تعداد آن ها نیز بسیار اندک است و هر واحد تولیدی قادر به تولید آن نمی باشد . تولید فرش ماشینی قواره بزرگ مستلزم داشتن دانش خاص و مهارت در طراحی و اجرای آن است که مختصرا در مورد آن توضیح می دهیم .

 

 گام های تولید فرش ماشینی سایز بزرگ

اولین گام برای تولید یک محصول برای سفارش و بافت آن نحوه دقیق اندازه گیری آن محلی است که فرش سفارشی برای آن در نظر گرفته شده است . ممکن است محل مورد نظر مسجد یا کاخ و حسینیه باشد که ستون داشته باشد ، ستون ها کار اندازه گیری را کمی مشکل می سازد برای این کار نیاز به کسانی است که در این کار مهارت دارند متخصصین شرکت فرش روز این کار را با دوربین های مهندسی نقشه برداری انجام می دهند و پس از بازدید محل مورد نظر اندازه دقیقی از آن را به دست می آورند .
گام دوم پس از انتخاب طرح از سوی مشتری ، طراحی بسیار دقیق و پیچیده ی آن است .

با توجه به نیاز مشتری و درخواست او مبنی بر این که چه فرشی با چه ابعاد ، تراکم ، شانه ، رنگ و نوع طرحی که می پسندد ؛ طراحی فرش شروع می گردد . این کار شاید مهمترین بخش تولید فرش سایز بزرگ باشد و بسیار اهمیت دارد و نیازمند تخصص ویژه و مهارت است . این که چگونه اجزای تشکیل دهنده فرش مثل ترنج ، لچک و محراب کجا قرار بگیرد و منطبق با پلان مکان مورد نظر باشد بسیار مهم است . طراحی به دو بخش پیش تولید و بعد از تولید تقسیم می شود چرا که بعد از بافت فرش نیز محاسبه دقیقی لازم است .

در زمان بافت یک فرش ماشینی ، فرش خاب زیر در مقایسه با فرش خاب روی دستگاه چند میلیمتر تا یک سانتی متر اختلاف دارند و این اختلاف ها باید با کار دست روی فرش از بین برود از این رو بعد از مرحله طراحی ابتدایی و بافته شدن فرش توسط دستگاه وارد مرحله ی بعدی یعنی هم اندازه کردن فرش ها با یکدیگر می شویم . فرشی که خاب کوچکتری دارد در دستگاه کشسانی قرار می گیرد و کشیده می شود ، محاسبه این بخش نیز برعهده طراح است . اندازه دقیق و نحوه کشیدن فرش باید به گونه ای باشد که حتی میلیمتری از فرش ، با خاب بزرگ تر بیشتر نشود و با ریختن موادی روی فرش با خاب بزرگتر ، باعث انقباض آن می شوند و در آخر کار باید هر دو دقیقا هم اندازه ی یکدیگر گردد .

بعد از این مرحله با شیرینگ دستی اختلاف پایل یا خاب فرش ماشینی را یکسان می کنند تا هیچ گونه اختلافی در هیچ کدام نباشد . البته ممکن است بسته به فرش سفارشی بزرگ یکپارچه هر کدام از قطعات فرش با یکدیگر متفاوت باشند مثل اینکه شاید یک فرش برای پذیرایی به همراه پاگردها و راهرو ها باید بافته شود پس ممکن است قطعه هایی که باید به یکدیگر متصل شوند ، فرش گرد سایز بزرگ یا نیم دایره و یا فرش بیضی بزرگ باشد . در هر صورت مراحل گفته شده باید تماما اجرا شود بعد ازاین مرحله متخصصین مجرب و ماهر شرکت فرش روز ، مسئول یکپارچه سازی فرش ماشینی می شوند و تمام مراحل ریشه زنی و کارهای دیگری که برای تولید فرش ماشینی صورت می گیرد باید انجام گردد .

تفاوت دیگری نیز که فرش ماشینی بزرگ پارچه با فرش های ابعاد استاندارد دارد زمان رفتن آن به مرحله ی تکمیل و آهار است . در فرش سایز بزرگ قبل از یک دست سازی ، فرش ها به آهار می رود و پس از طی کردن عملیات آهار و گذشتن از حوضچه های رزین و عبور از غلطک های داغ ؛ که این عملیات باعث برجسته ساختن گل ها می شود ( در مواردی که در بافت فرش ماشینی از نخ هایباک استفاده شده است این عملیات صورت می گیرد ) ، و برای یکپارچه سازی و مونتاژ به کارخانه آورده می شود .

 

کاربرد فرش در ابعاد بزرگ

در کشورهای عربی و اروپایی و حتی آمریکایی فرش سایز بزرگ خریداران زیادی دارد . در کشور های عربی کاخ ها و ویلا های سلطنتی بسیاری وجود دارد که مالکان آن ها خواستار فرش بزرگ یکپارچه هستند ، همچنین این فرش ها برای کف پوش کردن سالن اجتماعات و کنفرانس ها در سراسر دنیا کاربرد دارد . برای فرش کردن مساجد و تکایا و اماکن مذهبی و متبرکه نیز از فرش قواره بزرگ هم در داخل کشور و هم در کشورهای خارجی بسیار استقبال می کنند . شرکت فرش روز کاشان تولید کننده انواع فرش ماشینی درجه یک و فرش ماشینی 1200 شانه است و با داشتن نیروی متخصص و متعهد قادر به بافت فرشهای سایز بزرگ در ابعاد سفارشی و برای تمام مکان های مورد نظر شما است .
 شرکت فرش روز کاشان تولید کننده انواع فرش های سایز بزرگ در اندازه های نامتقارن است که از لحاظ هندسی چهارگوش به حساب نمی آید که در اصطلاح به آن ها wall to wall یا دیوار به دیوار می گویند . شرکت فرش روز حتی قادر به طراحی ، بافت و نصب فرش گرد سایز بزرگ برای داخل گنبد مساجد و اماکن متبرکه است و کارشناسانی دارد که برای مکان هایی که دارای ستون است بعد از اتمام مراحل تولید ، مونتاژ فرش را در مکان مورد نظر انجام می دهند . برای خرید فرش سایز بزرگ می توانید با کارشناسان ما در شرکت فرش روز تماس حاصل فرمایید و بعد از مشاوره رایگان از خدمات شرکت فرش روز در زمینه طراحی ، بافت و نصب بهره ببرید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
فرش فانتزی اتاق خواب در طرح های جدید محصولات مدرن
همه چیز در مورد فرش ماشینی
ارسال سریع فرش ماشینی
خرید اینترنتی فرش
فرش اتاق کودک و روش های صحیح انتخاب آن
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه