خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

خرید عمده فرش ماشینی کاشان به قیمت تولیدی

خرید عمده فرش ارزان قیمت با قیمت تولیدی


در مقالات قبل در مورد خرید فرش ماشینی عمده کاشان توسط کشور های همسایه صحبت کرده بودیم و شرایط صادرات فرش ماشینی را نیز با توجه به فاکتورهای فرهنگ ، عرف ، هنر و شرایط مالی و وضع اقتصادی مردم آن کشور بیان کرده ایم . در این مطلب به شرایط خرید فرش ماشینی و صادرات آن به کشورهای اروپایی و چالش هایی که صادر کنندگان با آن روبه رو هستند را به طور مفصل توضیح خواهیم داد . مسأله فروش فرش ماشینی به اروپا قدری تامل برانگیز شده است که در مورد آن نظریات گوناگونی بیان می شود .
فروش فرش ماشینی به قاره دورتر از آسیا کمی سخت تر از کشورهای همسایه شده نظریه سرطان زا بودن اکرولیک که هنوز به اثبات نرسیده و ما نه میتوانیم آن را تایید کنیم و نه می توانیم آن را تکذیب کنیم . ولی سال ها عده ای بر سر انکار یا پذیرفتن آن با یکدیگر بحث دارند مساله ساز شده است . تا سال های نه چدان دور گذشته ، این مبحث زیاد مهم نبود ز یرا جایگزینی برای بافت فرش ماشینی با نخ آکرولیک نبود یا این که فرش ماشینی که با نخ اکرولیک بافته می شد حاشیه سود زیادی را برای تولید کنندگان و شرکت های با فنده به همراه داشت و تا زمانی که این نخ به راحتی و به قیمت ارزان در دسترس بود هیچ حرفی از سرطان زا بودن اکرولیک در میان نبود .

با وارد شدن پلی استر به صنعت فرش ماشینی و مقایسه ی آن با نخ آکرولیک مزایای پلی استر مورد توجه برخی شرکت نساجی قرار گرفت . اما نخ اکرولیک برای بافت فرش ماشینی مورد پسند عموم مردم بود حتی هم اکنون نیز سلیقه بازار داخلی خرید فرش ماشینی به سمت و سوی فرش های ماشینی اکرولیک سوق می خورد . شاید بزرگ کردن موضوع سرطان زا بودن اکرولیک کار کسانی بود که می خواستند نخ پلی استر را وارد صنعت فرش بافی کنند . با کمیاب و گران شدن اکرولیک نسبت به پلی استر معایب آن بزرگ جلوه داده شد و تولید کنندگان به سمت نخ پلی استر و مشتقات آن روی آوردند بدین ترتیب تولید نخ پلی استر در ایران هم گسترده شد .

چندی پیش از سوی یکی ازتولید کنندگان نخ پلی استر شبهه ای مطرح شد مبنی بر منع خرید فرش ماشینی با نخ اکرولیک از سوی اروپا بعد از آن مخالفان و موافقان نظریات خود را مطرح کردند و جلسات زیادی برای این موضوع تشکیل شد این نظریه بازار فرش ماشینی را تکان می داد . در دنیایی که بسیاری از وسایل زندگی ما از فرآورده های نفتی تهیه می شود شاید گفتن مضرات اکرولیک حرفی بی اساس و بی پایه باشد و شاید بتوان گفت وقتی لباس تنمان از این الیاف است این ادعا ترفندی است برای کشیدن اذهان عمومی به سمت مضر بودن نخ اکرولیک و جایگزین کردن آن با پلی استر و هم خانواده های آن . شاید مطرح کردن این نظریات از سوی کسانی باشد که بیشتر از این که به فکر سلامت جان انسان ها باشند به فکر سرمایه خود هستند .


دلایل برتری الیاف پلاستیکی نسبت اکرولیک

از جمله دلایلی که کارشناسان نساجی برای برتری دادن پلی استر نسبت به نخ اکرولیک مطرح میکنند منبع محدود مواد اولیه اکرولیک ، قیمت بالا و دشواری بازیافت آن و عدم تطابق با مد روز و سلیقه مشتریان است آنچه که به عنوان نظریه ی سرطان زا بودن اکرولیک مطرح می شود را کم رنگ می کند . آنچه که مسلم است اکرولیک الیاف دوست داشتنی برای بافت فرش ماشینی در دنیا نیست و نخ های نایلونی در دنیا پر طرفتار تر است .

فروش عمده فرش ماشینی به اروپا ، فرش های مدرن و فانتزی است که بافت های متنوع داشته باشد مثل انواع گلیم گبه ، شنل ، شگی ، فریز ، کارپت لند و فرش ماشینی سه بعدی که با نخ پلی استر هیت ست ، ویسکوز و نخ کیبل که از گرانول درجه یک تهیه می شود بافته می شود . جدا از جنس نخ و کیفیت خاصی که باید برای فرش های سفارشی بافته شده برای اروپا در نظر داشته باشیم ، زیبایی ظاهری و حفظ سادگی آن است برای رسیدن به این منظور از نخ کیبل استفاده می شود که نوعی پلی استر است که در بافت گلیم فرش و گلیم متال به کار می رود . مکانیزم رنگرزی روی این نخ به این صورت است که فقط لایه ی رویی نخ رنگ می شود و زیبایی ظاهری دارد ومورد پسند اروپاییان قرار می گیرد .

آنچه که تجربه ی فروشندگان نشان می دهد این است که غربی ها به دنبال فرش ماشینی فانتزی هستند با رنگ های متنوع هم رنگ های روشن و هم رنگ های فانتزی و رنگ تیره را شامل به شود . و سایز های قالیچه ای مانند 1 * 1.5 ، 1.5 * 2.25 و 2 * 3 و فرش های سایز بزرگ خریدار زیادی ندارد . البته نمی توان گفت فرش ماشینی اکرولیک خریداری ندارد ؛ فرش ماشینی 1200 شانه کاشان در دنیا بی رقیب است حتی بلژیکی ها که خود سازنده ی دستگاه بافندگی آن هستند قادر به بافت فرش 1200 شانه با کیفیت بالا و طراحی بی نظیر فرش ایرانی نیستند زیرا ایرانیان همواره سرآمد بوده اند در هنر و فرهنگ و بافتن فرش جز فن و تکنولوژی احتیاج به ذوق و سلیقه دارد تا آن را طراحی کند و با مواد درجه یک رنگرزی کند تا ، تار به تار فرش را درهم تنیده و خلق کند فرشی را که اصالت و هنرو فرهنگ ایرانی در آن هویدا است .

 

چالش های فروش فرش ماشینی عمده

صادرات فرش ماشینی به اروپا و قاره آمریکا در سال های اخیر با قدری مشکلات رو به رو شده است که شاید زیاد هم نامحسوس نباشد . همواره رابطه سیاسی یک کشور باعث صعود و نزول وضعیت تجاری آن کشور با دیگر کشورها است . تا قبل از تحمیل تحریم ها به ایران رابطه تجاری خوبی با استرالیا ، کانادا و آمریکا داشتیم زیرا فرش ایرانی در همه دنیا شناخته شده است . کشورهای چین وهند و پاکستان نیز نتوانستند جای نام پر آوازه فرش ایرانی را پر کنند در کشور سوئد اگر کسی نتواند فرش ایرانی بخرد فرش هندی با طرح های قالی ایرانی را میخرد . بعد از تحریم ها فروش عمده فرش ماشینی به سوی کشور های اروپایی پیش رفت . دو عامل مهم باعث رونق خرید فرش ماشینی از سوی اروپاییان است یکی عوامل فرهنگی و دوم قیمت فرش ماشینی به صورت عمده ؛ که گسترش بازاریابی و برند سازی در دنیا می تواند این هدف مهم را تحقق بخشد .اگر از علم بازاریابی به درستی استفاده کنیم میتوانیم کشورهای بیشتری با حجم بالاتری از خرید عمده فرش ماشینی را در دست بگیریم به طور مثال کشورهای اروپایی به رنگ خاب روشن با زمینه خلوت تری اهمیت می دهند و کشورهای آسیایی مثل ژاپن نقشه و طرح های شلوغ و پر پیچ و تاب را می پسندند .
درکشورهایی که نیروی کار ارزان در دسترس است و نیروی انسانی بیشتری در اختیار تولید کننده است و در نتیجه قیمت تمام شده محصول خیلی پایینتر است خرید عمده فرش رونق بیشتری دارد . همچنین رابطه سیاسی که قبلا ذکر شد و همینطور بازاریابی و نحوه فروش فرش ماشینی عمده با علم روز بسیار تاثیر گذار است . در حال حاضر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس بیشترین حجم خرید فرش ماشینی کاشان را دارند و درصدی را صرف مصرف داخلی خود میکنند و برای مابقی خرید فرش خود مانند پلی ما بین ایران و کشورهای اروپایی و قاره آمریکا هستند . بارزترین نمونه آن کشور عمان است که همواره رابطه سیاسی خوبی با ایران دارد که سکوی پرتاب صادرات فرش ماشینی کاشان به سراسر دنیا است و با دو بندر مهم خود این صادرات عظیم را انجام می دهد .


امکان خرید عمده فرش از تولیدی

شهر کاشان یکی از بزرگترین شهر های صنعتی فرش ماشینی در دنیا است که سالانه توریست های زیادی را با هدف خرید فرش ماشینی اصل کاشان به این شهر می کشاند . خرید عمده فرش از تولیدی با بالاترین درجه کیفی و خرید فرش ماشینی عمده ارزان قیمت یکی ازدلایل سفر به این شهر است . امروزه تاسیس فروشگاه های آنلاین کار بسیاری از خریداران را آسان ساخته است. زیرا بدون صرف وقت و هزینه سفر با استفاده از اینترنت وارد دهکده جهانی می شوند و هر طور که بخواهند با هر امکان مالی می توانند تولیدات نساجی روز دنیا را خریداری کنند و در خانه خود ببینند. شرکت فرش روز کاشان با ایجاد فروشگاه آنلاین امکان خرید عمده فرش کاشان در تنوع بالا را در شاخه های فرش ماشینی سنتی و فرش ماشینی فانتزی به وجود آورده است و نظر بسیاری از خریداران را فراسوی مرزها به خود جلب کند .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
مدل فرش ۷۰۰ شانه ماشینی تراکم ۲۵۵۰
گلیم فرش ماشینی
مشخصات فرش ۱۰۰۰ شانه کاشان به صورت کامل
پیشینه کامل فرش ایران با توضیحات
درباره تاریخچه نقشه های تابلو فرش ماشینی
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه