خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

نقاط قوت فرش ماشینی کاشان از نگاه دیگرکشورها

شرایط صادرات فرش ماشینی کاشان


در حال حاضر صادرات فرش به کشورهای دنیا شرایط خاص خود را می طلبد و تابع قوانین و عرف آن جامعه می باشد . در کشورهای مختلف با فرهنگ های مختلف و از همه مهمتر وضعیت اقتصادی آن سرزمین ، انتخاب فرش ماشینی متفاوت می شود . منطقه جغرافیایی تاثیرات خود را روی سلیقه جمعی یک کشور دارد و می توان گفت مثلا مردم فلان کشور جدا از لحاظ کیفی فرش که در مورد آن مفصلا توضیح خواهیم داد ، چه سلیقه ای دارند و چه رنگ ها و چه طرحی را می پسندد . برای این دسته بندی خوب است از کشورهای همسایه ی خودمان شروع کنیم .

 

فروش فرش ماشینی کاشان به کشور های شرقی

 

پاکستان

 شاید بهتر باشد قبل از آن که در مورد ویژگی های فرش ماشینی صادراتی به پاکستان بگوییم ابتدا از فرش های بافته شده پاکستانی سخنی به میان بیاوریم ، این فرشها از نظر نقشه و رنگ به دو دسته تقسیم می شود ؛ اول طرح هایی که به نقشه های ترکمنی معروف است و نقش های هندسی دارد ودسته دوم طرح های اقتباس شده از دیگر کشورها مثل ایران وهند است و به نام های موری بخارایی و موری کاشان معروف است . اما ویژگی که باید برای فروش عمده فرش ماشینی به پاکستان در نظر بگیریم فاکتورهایی مثل رنگ و جنس نخ و طرح آن است ، رنگ آبی فیروزه ای تنها رنگی است که دراین کشور فروش زیادی دارد و طرح های پر پیچ و تاب وشلوغ که مشابهت های بیشتری با قالی های بافته شده خود این کشور داشته باشد .

از نظرکیفی نیز با دو دسته خریدار عمده فرش ماشینی در این کشور روبه رو هستیم ؛ گروه اول خریداران فرش ماشینی درجه یک هستند که فرش های با کیفیت بالا مثل فرش ماشینی 1200 شانه با تراکم 3600 و فرش 1000 شانه را با تراکم 3000 می خرند . برای این دسته مشتریان کیفیت فرش ماشینی حرف اول را می زند و قیمت خرید عمده فرش ماشینی اهمیت زیادی را برایشان ندارد . دسته دوم از خریداران عمده ی پاکستانی ، کسانی هستند که قیمت فرش ماشینی برایشان اهم تر از کیفیت آن است و این مشتریان خریدار فرش هایی هستند که جنس نخ BCF یا پلی استر دارند و فرش ماشینی 500 شانه و فرش 440 شانه و 320 شانه را ترجیح می دهند به فرش های با کیفیت بالاتر زیرا اینگونه فرش با قیمت مناسب را برای مناطق محروم خریداری می کنند و فرش های درجه یک با قیمت بالاتر در این مناطق فروشی ندارد .

 

افغانستان

 فروش فرش ماشینی عمده به این کشور هم شرایط خود را می طلبد . وجود شرایط نامناسب اقتصادی در این کشور به دلیل جنگ های داخلی و خارجی فرسایشی در آن باعث شده است تا مردم این سرزمین توانایی خرید محصولات نساجی با قیمت بالا را نداشته باشند . به همین دلیل نخ مصرفی در فرش ماشینی که برای این کشور صادرات می شود عمدتا از جنس نخ های ارزان قیمت نساجی است . برای فروش عمده باید فرش های با تراکم عرضی بسیار پایین داشته باشید مانند فرش ماشینی 200 شانه با تراکم 400 ، فرش 440 شانه ، فرش ماشینی 320 و فرش ماشینی 500 شانه . جنس نخ به کار برده شده در فرشهای تراکم پایین ، نخ BCF وp. p یا پروپیلن است . این نخ ها خصوصیات اکرولیک یا پلی استر هیت ست را ندارد درعوض نخ پروپیلن دارای استحکام بالا ، مقاومت سایشی و شیمیایی بالایی است . عدم لکه پذیری ، عایق سرما و گرما بودن و قیمت بسیار پایین آن نسبت به اکرولیک از خوصیات دیگر آن است غالبا این نوع نخ را به تنهایی استفاده نمی کنند و با سایر الیاف ها مخلوط می کنند . پروپیلن از گرانول بازیافتی تهیه می شود . نخ BCF  را نیز از همین گرانول تهیه می کنند اما نوع مواد بازیافتی آن با پروپیلن متفاوت است . سرواژه یBCF  ازعبارت Bulk Continuous Filamentگرفته شده است . استفاده از این نخ در فرش ماشینی کاشان باعث عدم پرزدهی می شود . نخ  BCF را در تولید انواع گلیم فرش و فریز نیز استفاده می کنند . قیمت پایین این نخ و کاربرد آن باعث جذب مشتری و خرید عمده فرش ماشینی از سوی مشتریان افغان می شود مردم این کشور رنگ های زنده و گرم را می پسندند و اگر شما فروشنده ای هستید که  ماشینی با زمینه رنگ روشن دارید نمی توانید آن ها را به این کشور صادر کنید . رنگ قرمز ، روناسی ولاکی مشتریان زیادی دارد .
کشورهای همسایه شمالی

 

کشورهای روس زبان

 کشورهای بلاروس ، قرقیزستان ، قزاقستان ، روسیه و تاجیکستان پنج کشوری هستند که در این گروه می گنجند . کشور اکراین ، گرجستان ، رومانی و نروژ نیز دارای جمعیتی زیاد از روس زبانان هستند . برای فروش عمده فرش کاشان به این کشورها باید شرایط انتخاب فرش ماشینی از سوی روس زبانان را بدانید . روسها فرش ماشینی اصل کاشان را بهتر می خرند فرش هایی که با نخ اکرولیک هیت ست شده بافته شده و در بالاترین درجه کیفی قرار دارد . قیمت ، فاکتور مهمی برای خرید عمده فرش از تولیدی محسوب نمی شود و رنگ های روشن مانند کرم ، نقره ای و نسکافه ای برای آنان مشتری پسند تر به حساب می آید . فروش عمده تابلو فرش ماشینی نیز در این کشورها مشتریان بسیاری دارد تابلو فرش کلاریس پر فروش ترین نوع تابلو فرش ماشینی برای آن دسته از مشتریانی محسوب می شود که به دنبال خرید تابلو فرش ارزان با کیفیت هستند .

 

ارمنستان و آدربایجانفرش

کشور ارمنستان با وجود روابط سیاسی خوبی که با ایران دارد همچنین نزدیکی جغرافیایی و وجود مرز مشترک و منطقه آزاد تجاری ارس ؛ صادرات محصولات ایرانی به خصوص فروش عمده فرش ماشینی کاشان به ارمنستان را بسیار آسان ساخته است . فرش های ارسالی به این سرزمین باید در رنگ های آبی ، کرم ، فیلی ، نقره ای و نسکافه ای باشد و جنس نخ آن در بالاترین درجه کیفی قرار بگیرد . کشور آذربایجان نیز تقریبا همین شرایط را دارد با این تفاوت که خریدار دو دسته فرش با نخ اکرولیک و فرش ماشینی مدرن با نخ پلی استر است .

 

کشورهای همسایه غربی

عراق

کشورعراق که همسایه غربی ما محسوب می شود و با ما مشترکات زیادی از نظراعتقادی و دینی دارد . از نظر خرید فرش به قیمت عمده به سه ناحیه تقسیم می شود .

 

کردستان عراق

خرید عمده فرش ماشینی دراین منطقه با رنگ های تیره که تناژ قهوه ای داشته باشد صورت می گیرد . رنگ های بادامی ، گردویی وقهوه ای روشن و قهو ه ای سوخته علاقه مندان و خریداران زیادی دارد . جنس نخی که برای صادرات فرش به کردستان عراق به کار گرفته می شود پلی استر هیت ست شده است و فرش هایی که قیمت نه چندان بالایی داشته باشد . آنها به لطافت فرش ماشینی اهمیت زیادی می دهند زیرا عموما از فرش به عنوان کف پوش استفاده می کنند و آن را نشیمنگاه خود قرار می دهند .

 

بغداد یا منطقه مرکزی

شهربغداد پایتخت کشور عراق است وضعیت مالی این شهر نسبت به سایر مناطق بهتر است و مردم متمول تر هستند از این رو خریدار فرش های ماشینی اکرولیک هیت ست شده با رنگ های روشن می باشند .

 

منطقه جنوبی عراق

شامل استان های نجف و بصره می شود وضعیت اقتصادی مردم این منطقه نیز نسبت به مناطق کرد نشین بهتر است .و فروش فرش با نخ اکرولیک ، پلی استر و ویسکوز که با رنگ زمینه سرمه ای است ؛ مناسب برای فروش در این ناحیه می باشد .

 

کشورهای عربی و حاشیه خلیج فارس

 فروش عمده فرش ماشینی به کشورهای عربی در دو سایزاست . سایز های استاندارد و سایز های نامتعارف و غیر استاندارد که در اصطلاح بیگ فرش نامیده می شود ؛ سایز های استاندارد شامل ابعاد قالیچه ای و فرش ماشینی 6 متری ، فرش 9 متر و فرش ماشینی 12 متری می شود . ابعاد غیر استاندارد در عرض های 5 متر و 4 متر بافته می شود با رنگ های شبرنگی مثل فسفری ، طلایی و قرمز جگری . شیخ های خلیج نشین جزو ثروتمندان منطقه هستند و طبیعتا خریدار فرش ماشینی با کیفیت و با بهترین نخ اکرولیک هیت ست یا نخ ترک می باشند . فرش های 1000 شانه ، فرش ماشینی 1200 شانه و فرش 1500 شانه که جدید ترین نوع فرش ماشینی محسوب می گردد فروش زیادی در کشورهای عربی دارد . اما فروش فرش ماشینی به صورت عمده به عمان کمی متفاوت است .

 

عمان

عمان نه تنها کشوری برای بازار فروش فرش ماشینی است بلکه دروازه و درگاه صادرات به برخی کشورهای عربی و غربی و کشورهای آفریقایی محسوب می گردد . عمان مناسب ترین گزینه برای فروش و ارسال فرش ماشینی عمده به کشورهایی است که امکان تجارت مستقیم با آن ها نیست . عمان یکی از امن ترین کشورهای منطقه از بعد از پیروزی انقلاب محسوب می شود که همواره روابط دوستانه ای با ایران داشته است و عمده صادرات و فروش فرش ماشینی کاشان از این کشور به کشورهایی صورت می گیرد که منع خرید مستقیم از ایران را دارند . صادرات فرش به اروپا نیز عمدتا از طریق این کشور است که خود مقوله ای مفصل خواهد بود که در مطالب بعدی به تفضیل در مورد آن خواهیم نوشت .
شرکت فرش روز کاشان با برقراری ارتباط با سایر کشورهای دنیا و جذب مشتریان و فروش عمده فرش کاشان به دور و نزدیک تخفیفات ویژه ای را برای خرید فرش عمده از کاشان در نظر گرفته است .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
طرح و نقشه فرش ایرانی قسمت اول
با کیفیت انواع فرش 700 شانه آشنا شوید!
با فرش 700 شانه نیاوران بیشتر آشنا شوید!
کانال تلگرام چاپ عکس روی تابلو فرش با قیمت ارزان
دار قالی بافی را بیشتر بشناسیم
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه