خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

پیدا و پنهان های فرش ترک

هر آنچه که باید در مورد فرش ترک بدانید

چرا فرش ترک بخریم

 

فرش ترک به آن دسته از افراد توصیه می شود که علاقه دارند برای تکمیل دکوراسیون منزل خود از طیف رنگی روشن استفاده کنند . طرح های به کار رفته در این فرش مدرن جدید و به روز بوده و توانسته سلیقه های زیادی را به سمت خود متمایل کند و جایگاه خاصی را به خود اختصاص دهد .

فرش ترک به شاخه ای از فرش ماشینی می گویند که از نظر مشخصات ظاهری با فرش های سنتی متفاوت است .

این فرشها در رنگ بندی ملایم و با تعداد 8 رنگ طراحی و بافته می شود . از نظر تعداد تراکم عرضی در دو دسته 500 و 700 و دارای تراکم طولی بین 1200 تا 2100 می باشد .
فرش ماشینی ترک امروزه یکی از پر طرفدارترین نوع فرش در دنیا است.

اگر قصد خرید یک فرش ترک را دارید بهتر است قبل از خرید کردن اطلاعاتی در مورد آن کسب کنید . این روزها اسم فرش ترک را در بازار فرش ماشینی زیاد می شنویم حتی در ایران که خود قطب تولید و فروش فرش ماشینی در دنیا است ، خرید و فروش آن رونق زیادی دارد .

اما در بین خریداران هستند کسانی که جز ظاهر فرش چیز دیگری نمی دانند و می خواهند فرش را با چیدمان منزلشان هماهنگ کنند و دوست دارند رنگ فرششان با وسایل چوبی ، پرده ، و رنگ دیوارها و مبلمانشان هارمونی خاصی داشته باشد چون امروزه گرایش مردم به سمت و سوی فرش ماشینی رنگ های روشن پیش رفته است .

برای کفپوش کردن محیط منزلشان نیز انتظار تولید و فروش این تناژ رنگ های آرام را دارند .

برای یک خرید خوب جدا از جذابیت های ظاهری که هر کسی خواهان آن است باید به فاکتورهای دیگری نیز توجه نمود ، به عنوان مثال ؛ به تراکم , شانه ، جنس نخ خاب و تعداد رنگ های به کار برده شده و در کل مشخصات فنی فرش توجه کند و همچنین در نظر داشته باشد که برای چه مکانی قصد خرید فرش ماشینی را دارد ؟ پاخور محیطی که فرش را در آن پهن میکند در چه حد است و چه فرشی با چه تعداد شانه و تراکم برای ان جا مناسب می باشد ؟ راه های شناخت فرش ماشینی اصل را ازغیر اصل بشناسد با تفاسیری که گفته شده لازم دانستیم در مورد فرش ماشینی ترک یا بهتر بگوییم فرش طرح ترک توضیحاتی را ارائه دهیم تا ضمن یک خرید آسان و مطمئن اطلاعات لازم را به دست آورید و یک فرش با کیفیت و خوب را خریداری نمایید .

 

 

 تولید فرش ماشینی ترک از ترکیه تا ایران

 

اولین تولید کننده های فرش ماشینی ترک چند شرکت بزرگ در کشور ترکیه بودند که تغییراتی را در رنگ بندی و نوع طراحی فرش اعمال کرده و فرش را از قالب سنتی خود خارج کردند . این تغییرات عمده نه تنها در داخل کشور ترکیه بلکه در سراسر دنیا خواهان زیادی پیدا کرد حتی در ایران که خود بزرگترین تولید کننده فرش ماشینی دنیا بود ، پس درهای واردات فرش ترک به بازار داخلی ایران نیز باز شد .

این محصول تولید ترک ها به آسانی جای خود را در دنیا باز کردند زیرا با تمامی دکوراسیون ها ست می شد حتی در اروپا خریداران زیادی داشت زیرا آنها اغلب دکوراسیون منزلشان ساده بود و خرید یک فرش به ظاهر ساده آنها را در این امر یاری میکرد که فرشی درخور منزلشان پیدا کنند .

فرشهای ترک از نظر طراحی نقش و نگار و رنگ بندی با فرش ماشینی ایران و به خصوص کاشان تفاوت زیادی داشته و در طراحی آن خبری از محراب و ترنج و طرح های اسلیمی و گل های پر پیچ و تاب و بته و جقه و رنگ های گرم وتند ، قرمز و گلی و سرمه ای نبود .

البته فرش های سنتی کاشان جایگاه خود را داشتند و مشتریان خود را در دنیا ، اما خوب کسانی هم بودند که دوست داشتند خانه و شرکت خودشان را به سبک های اروپایی دیزاین کنند و به دنبال خرید فرش ماشینی ترک بودند در آن زمان نمایشگاه ها و فروشگاه های بسیاری بودند که این محصولات را به مردم عرضه میکردند .

 

 

 مشخصات ظاهری فرش ماشینی ترک

 

فرش ترک برخلاف فرش ماشینی اصل کاشان در رنگ بندی بسیار ملایم و شاد و شفاف تولید می شود که در طراحی بستر آن از 8 رنگ اصلی استفاده می گردد . رنگ زمینه ی فرش ترک اغلب سه رنگ کرم , شیری و نسکافه ای بسیار روشن می باشد با گل های برجسته یا کف برجسته .

در کل برای افرادی که ساده پسند هستند بسیار جذاب و چشم نواز به نظر می رسد .

چندین سال پس از ورود محصولات فرش ترک ماشینی به ایران به گفته ی کسانی که آن ها را خریداری کرده بودند و مدتی از استفاده آن گذشته بود این فرشها در اثر راه رفتن لطافت و جلای اولیه خود را از دست می دهند و به اصطلاح چرک مرده می شوند از این پس وارد کنندگان فرش ترک با عدم تقاضا رو به رو شدند و واردات تقریبا رو به کاهش بود در حال حاضر فقط چند شرکت بزرگ ترک که خود جزو تولید کنندگان اولیه فرش ترک هستند در پایتخت و در بعضی از کلان شهر ها نمایندگی داشته و به صورت حضوری و آنلاین محصولات خود را به فروش می رسانند .

 

 

 تولید فرش ماشینی طرح ترک

 

 این روند باعث شد تولید کنندگان فرش ماشینی داخلی را به فکر تولید فرش ایرانی با کیفیت با طرح ترک انداخت زیرا هر چند ترک ها توانسته بودند برای مدت کوتاهی محصولی را تولید کنند که تازگی داشت اما از نظر کیفی به پای فرش ماشینی کاشان نمی رسید پس اقدام به تولید فرشی با کیفیت با طرح ترک کردند که دارای همان رنگ بندی ملایم درعوض رنگ های زنده و گرم بود کارخانه فرش کاشان نیز از این مرحله دور نماند و با بهرگیری از بهترین مواد اولیه اقدام به تولید فرش ماشینی کرد.

البته هستند در این بین افرادی که فرش های طرح ترک را فرش ترک اصل جلوه می دهند و برای جلب نظر افراد قلیلی از جامعه که اصرار به خرید جنس خارجی دارند و دنبال برندهای ترکی هستند ، اتیکیت تقلبی با زبان انگلیسی را به پشت فرش ها چسبانده در حالی که این محصولات تماما تولید کارخانه فرش ماشینی کاشان هستند .

 

 

مشخصات فنی فرش ماشینی طرح ترک

 

فرش طرح ترک در حال حاضر در دو شاخه ی فرش 500 شانه و فرش 700 شانه تولید می شود که هر کدام ویژگی های فنی مربوط به خود را دارا هستند .

اولین دسته فرش 500 شانه ترک است که با تراکم 1200 با دستگاه های CRM , CRT , CRX HLX  وتکسیما بافته می شود .

تراکم فرش 700 شانه ترک چیزی بین اعداد 1500 تا 2100 متغیر است که با دستگاه های HCPX2 , HCPX1 وآلفا شونهر به ترتیب 300 و320 و360 بافته می شود .

نخ به کار رفته در این فرش ها به نخ ترک معروف است اما بر خلاف آنچه بسیاری از مردم میپندارند این نخ ها در داخل کشور تولید می شوند و به این دلیل الیاف ترک نامیده می شود که اولین بار ترکیه از آن استفاده کرده است .

مشخصات این نخ اینگونه می باشد که در چند مرحله هیت ست می شود پس از هیت ست شدن مقاومت ایستایی آن بالا می رود و از نظر ظاهری بسیار لطیف و ظریف است و نسبت به نخ اکرولیک بهتر و بدون پرز و حساسیت می باشد .

خاب یا همان ارتفاع نخ را بین 11تا 15 میلی متر میگیرند که فرش بسیار نرم باشد .

برای فرش 500 شانه ترک از نخ 12 و 18 سه لایه استفاده می شود . برای فرش کف برجسته از نخ هایبالک برای بافتن گل ها استفاده میشود .

اما اگر بخواهیم فرش 500 شانه طرح ترک را با فرش 700 طرح ترک مقایسه کنیم باید بگوییم فرش های 500 شانه مرغوب تر از فرش 700 شانه هستند زیرا هر چه شانه و تراکم کمتر باشد فشردگی فرش کمتر است و با توجه به خاب بلند ، فرش نرمتر و لطیف تر خواهد بود از این لحاظ فرش 500 طرح ترک به فرش اصل ترک نزدیک تر است .

اما برای هر دو شاخه از یک جنس نخ استفاده می شود .

با توضیحی که دربالا گفته اگر خواستار خرید فرش ماشینی طرح ترک هستید به راحتی می توانید آن را به صورت آنلاین و بدون زحمت از طریق فروشگاه اینترنتی فرش روز خریداری کنید و ضمن یک خرید آسان از دیگر مزایای فرش روز کاشان همچون ضمانت نامه ده ساله و ارسال رایگان فرش درب منزل نیز بهره ببرید.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
بهترین فرش ماشینی چگونه انتخاب میشود
چند ترفند که کارشناس خرید فرش ماشینی شوید!
ویژگی های فرش دستباف خوب
فرش باستانی پازیریک
همه چیز درباره انواع و قیمت فرش 700 شانه + قیمت سال 97 و 98
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه