خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

خرید عمده فرش ماشینی

فروش عمده فرش ماشینی کاشان

شاید بهتر باشد قبل از آن که درمورد خرید عمده فرش بدانید ، توضیحی در مورد تاریخچه ی صادرات ایران و به طور اختصاصی درباره ی واحد های تولیدی قطب فرش ماشینی ایران و جهان ، شهر کاشان توضیح دهیم . همچنین شرایط خرید عمده فرش از کاشان و فاکتورهایی که برای این اهم برای فروش فرش ماشینی عمد به کشورهای دیگر باید مد نظر داشته باشیم .

برای دیدن مقاله نحوه خرید فرش عمده ماشینی اینجا کلیک کنید.

 

تاریخچه صادرات فرش ماشینی

شاید شما هم اسم فرش پازیریک را شنیده باشید . پازیریک یکی از قدیمی ترین فرش یافت شده از دوران هخامنشیان است که در نزدیکی مغولستان پیدا شده است و باستان شناسان آن را مربوط به دوره پارت ها یا ماد ها می دانند . قالی ایرانی قدمتی دیرینه دارد وسند آن کتاب سیرت کوروش از گزنفون است که در مورد ایرانیان گفته ( آنها برای اینکه بسترشان نرم باشد قالیچه زیر پای خود می انداختند ) همین طور سالنامه چینی سوئی‌سو از فرش پشمی ایرانی به عنوان کالای وارداتی به چین سخن گفته است . از دیرباز فرش ایرانی جایگاه خاص خود را در دنیا داشته است ؛ آن ها خالق آثار بی نظیری هستند که الهام گرفته از طبیعت اطرافشان می باشد . آریایی ها زمین را گستره ای از معاد وآن را تجلی گاه خداوند می دانستند به این دلیل است که شرق شناسان هر گونه نقشی را نمادی از خداوند میدانند ؛ این تفاوت باعث ارزشمندی فرش ایرانی در دنیا شده است . صادرات فرش در دو دسته فروش فرش ماشینی عمده و فروش فرش دستبافت در ایران رواج دارد . ایران به منظورگسترش صادرات غیر نفتی در صدد پیوستن به سازمان جهانی WTO است و در حال حاضر عضو ناظر آن می باشد .هر دو شاخه به عنوان مهمترین بخش صادرات غیر نفتی ایران محسوب می شود . ما در این مقاله بر آن شده ایم که اطلاعات جامعی از حضور فرش ماشینی ایران در بازارهای جهانی ارائه دهیم و شرایط فروش عمده فرش کاشان و خرید فرش عمده از کاشان را برای علاقه مندان به این صنعت بزرگ و در حال گسترش به تفضیل بیان کنیم .

 

کاشان ، ابرشهر فرش ماشینی

بسیاری از کشور های دنیا راغب به خرید فرش ماشینی ایران هستند که تا کنون به بسیاری از این کشورها فرش صادر شده است اما در این بین کشورهای حاشیه خلیج فارس نقش به سزایی در این زمینه دارا هستند بدیهی است که اعمال تحریم ها بر ایران ، روی صادرات فرش به کشورهای اروپایی و قاره آمریکا اثر داشته است . کاشان یکی از قطب های تولید کننده فرش ماشینی دنیا است این شهر با داشتن 5 شهرک صنعتی بزرگ و بیش از 1200 واحد تولیدی فرش ماشینی رقیبی بزرگ برای فرش ترک محسوب می شود . گفته می شود حدود 80 درصد از اشتغال درکاشان مربوط به کارخانه های ریسندگی و بافندگی است در حال حاضر فروش عمده فرش کاشان به 40 کشور دنیا است . فروش عمده فرش کاشان به کشورهای چین ، استرالیا ، آلمان ، انگلیس و کشورهای همسایه مثل افغانستان ، پاکستان و امارات صورت می گیرد که هر کدام فرش ماشینی با کیفیت مخصوص خود را می طلبند .80 درصد صادرات فرش ایران از کاشان صورت می گیرد زیرا جدید ترین ماشین آلات و دستگاه های روز دنیا از کمپانی های بزرگ وندوویل و شونهررا خریداری کرده اند و با به کارگیری نیروی متخصص فرش ماشینی اصل را تولید و برای خرید عمده فرش از تولیدی آن را وارد بازار جهانی ساخته است . بسیاری از کارخانه های فرش کاشان در نمایشگاه دموتکس که در آلمان برگزار می شود ، شرکت می کنند تا دنیا فرش ماشینی اصل کاشان را بشناسد . بدین منظور همه ساله نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی که در شهریور ماه در تهران برگزار می شود ، شرکت کنندگان خارجی بسیاری را به خود جذب می نماید . اکثر تولید کنندگان در این نمایشگاه شرکت می کنند تا محصولات خود را در معرض دید علاقه مندان قرار دهند و برای خود مشتریانی از خارج کشور جذب کنند . صادرات فقط به ارسال فرش ماشینی ختم نمی شود بلکه این روزها فروش عمده تابلو فرش ماشینی و خرید تابلو فرش عمده از سوی کشورهای همسایه ی شمالی و خرید تابلو فرش ماشینی ارزان برای همسایه های شرقی کشورمان بسیار رواج پیدا کرده است .

 

صادرات فرش ماشینی به هر کشوری چه شرایطی دارد ؟

برای صادرات فرش ماشینی به هر کشوری باید مجموعه ای از فاکتورها در نظر گرفته شود زیرا هر کشور مبنی بر هنر ، دین ، فرهنگ و ازهمه مهمتر شرایط مالی و اقتصادی مردمشان خواهان طرح خاصی از فرش ، با کیفیت های متفاوت و سایزهای مختلفی هستند . شاید همانطور که گفته شد قیمت خرید عمده فرش ماشینی بیشترین تاثیر را در بعضی کشورها داشته باشد . به طور مثال برای صادرات قالی به افغانستان فرش هایی بافته می شود که دارای تراکم بسیار پایین بوده مثل 440 شانه و 350 شانه با تراکم 960 . واردکنندگان فرش ماشینی افغانستان به دنبال خرید فرش عمده ارزان هستند و قیمت برایشان فاکتور اول خرید به حساب می آید . کشور مالزی یکی از خریداران دیگر فرش ماشینی است که اکثر جمعیت آن را مسلمانان تشکیل می دهد ؛ رنگ هایی که مورد پسند آن ها است رنگ های گرم و زنده است مثل گلی و قرمز با طرح های هندسی مانند طرح های خشتی و عشایری . همچنین آن ها خواهان خرید عمده فرش ماشینی با دو نوع سایز هستند فرش ماشینی سایز بزرگ را برای سالن های بزرگ و سایز فرش ماشینی 6 متری را برای منازل خریداری می کنند . کشور ایتالیا از نظر نوع صادرات به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می شود . بخش شمالی آن ، مردم فرش با رنگ ، لایت و ارام را پسند میکنند مثل رنگ کرم ، نسکافه ای و آبی بسیار کم رنگ در حالی که مردم ایتالیای جنوبی رنگ های تند را می پسندند اما درانتخاب طرح با یکدیگر تفاهم دارند و طرح های هندسی و فرش های بدون محراب و ترنج برایشان محبوب می باشد ؛ چیزی که در ایران به نام های فرش ماشینی طرح افشان و فرش طرح خشتی است . نکته قابل بیان در این قسمت این است که کشور ایتالیا ، قالیچه ها را با سایز 1 * 1.5 و 2 * 2 به صورت سفارشی برای صادرات می بافند و قالی هایی با ابعاد بزرگ فروش چندانی در این سرزمین ندارد . در کشور هلند مردم طبع لطیفی دارند و رنگ های آرام را دوست دارند در این کشور اگر حتی متراژ خانه هایشان زیاد باشد باز خواهان فرش های سایز کوچک هستند و فرش های بالای 6 متر را استفاده نمی کنند . صادرات فرش به عراق نیز از ویژگی های خاصی برخوردار است . فرش ماشینی تولید شده برای این کشور بیشتر شامل رنگ های گردویی و قهوه ای سوخته است که فرش های 500 شانه و طرح 700 هستند و به خاب بلند فرش اهمیت می دهند . کشورهای حاشیه خلیج فارس مانند امارات ، عمان ، اردن و قطر جدا از خرید سایزهای استاندارد فرش ، به دنبال خرید فرش سایز بزرگ یا سایزهای سفارشی هستند . فرش هایی با ابعاد 2500 تا 6500 متر هم برای این کشورها به طور سفارشی بافته شده است ، این گونه که برای بافت این فرش ها طراحی اختصاصی باید صورت گیرد و سپس وارد مرحله ی بافت می شود .


شرکت فرش روز کاشان طراح و بافنده ی فرش ماشینی با کیفیت در ابعاد استاندارد فرش 6 متری ، فرش 9 متری و 12 متری است و همچنین برای کشورهایی که خریدار فرش سایز بزرگ و گرد هستند در راستای برآورده کردن نیاز این مشتریان برای خرید عمده فرش مجموعه ای از متخصصین را گرد هم آورده است زیرا فرش های با سایز نا متعارف طراحی خاص خود را می طلبد و باید تراکم ، شانه ، جنس نخ و خاب به طور دقیق محاسبه شود و هر گونه خطایی در محاسبه تمام پروژه را با مشکل رو به رو می سازد . محاسبات باید دقیقا با نقشه ی مکان مورد نظر چه مسجد ، سالن اجتماعات و یا کاخ منطبق باشد . فرش روز کاشان آماده فروش عمده فرش کاشان به سراسر دنیا می باشد.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
فرش آشپزخانه عروس چه ویژگی هایی باید داشته باشد
آدرس کارخانه فرش کاشان برای خرید مستقیم از کارخانه
دانستنی هایی در مورد صادرات فرش ایران
جدیدترین فرش عروس برای انتخاب شیک با رنگ مناسب
قیمت فرش سجاده ای کاشان
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه