خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

خرید فرش ارزان خوب تا گران عالی

عواملی که فرش ارزان را از فرش گران قیمت متفاوت می کند

خریداران فرش به دنبال محصول با کیفیت و با دوام و در عین حال با قیمت مناسب هستند . در طی چندوقت اخیر با توجه به نوسانات اقتصادی و بالا رفتن قیمت کالاها ، شرکت فرش روز ، برای مشتریان خود ، در سایت فرش روز ، شاخه ای به عنوان فرش ارزان گذاشته است تا کسانی که قدرت خرید فرش با قیمت بالا ندارند ، بتوانند با خرید فرش ارزان ، نیاز خود را تامین کنند .  خوشبختانه تنوع قیمتی فوق العاده بالا در زمینه فرش و محصولات در فروشگاه فرش روز باعث شده که خریداران دست خالی از فروشگاه نروند و بسته به بودجه و دکوراسیون منازل خرید خوبی داشته باشند .عوامل بسیاری هست که فرش ارزان قیمت را از فرش گران عالی متفاوت می کند .

عوامل موثر بر قیمت فرش

کیفیت در بافت
همانطور که میدانیم هر چه کیفیت یک کالا کمتر باشد و در تولید آن از مواد اولیه نامرغوب تری استفاده شده باشد قیمت به مراتب کمتری نسبت به محصول باکیفیت خواهد داشت . در مورد فرش هم دقیقا به همین صورت عمل میشود با این تفاوت که فرش حتی در کیفیت های پایین هم چندین سال عمر مفید دارد و به زودی از بین نمیرود ، ظاهر زیبای خود را حفظ میکند و خریداران  فرش ارزان قیمت عموما از خرید خود ناراضی نیستند . در عین حال فرش های گران قیمت کیفیت بسیار عالی خواهند داشت و گاها ممکن است تا چند ده سال عمر کنند . کیفیت بالا ویژگی های مختلفی از جمله نرمی و لطافت ، عدم حساسیت ، زیبایی و ظرافت و ... را به همراه خواهد داشت .

شانه و تراکم فرش

تراکم به دو دلیل بر قیمت فرش تاثیر گذار است . یکی اینکه هرچه تراکم بیشتر باشد در تولید آن از مواد اولیه بیشتری استفاده شده است و طبیعتا وزن و قیمت بالاتری خواد داشت ، مورد دوم ظرافت و زیبایی فرش هایی ست که شانه و تراکم بالایی دارند تا جایی که فرش های  1200 شانه را با نام فرش دستبافت گونه می شناسیم . از طرفی عموما در تولیدات با تراکم بالا از الیاف نازک تر که استحکام بیشتری دارند استفاده میشود . در این مورد خاص گران تر بودن الزاما به معنای بهتر بودن نیست و باید کاملا متناسب با نیاز خرید کرد برای مثال فرش 1200 شانه گرانترین فرش از نظر شانه در بازار است اما برای مکان های پرتردد مانند جلو در ورودی مناسب نیست و انتخاب شیک و مناسب برای پذیرایی ، تابلو فرش ها یا مکان های مهمان نشین خانه خواهد بود ، اما فرشهای 700 شانه که پرطرفدارترین نوع بافت در فروشگاهها می باشند از نظر پاخوردگی نسبت به سایرین مقاوم تر هستند .

رنگ بندی فرش

علاوه بر جنس رنگ مصرفی که طبیعی باشد یا مصنوعی و شیمیایی ، تعداد رنگ های موجود در نقشه هم عامل دیگری هستند که در تعیین قیمت فرش اثر گذار است . الیافی که با استفاده از رنگ های طبیعی تولید میشوند گرانتر و با کیفیت تر از رنگ های مصنوعی خواهند بود . هر چه طرح و نگاره رنگ های متفاوت تری در خور داشته باشد از قیمت بالاتری هم برخوردار است .
در مورد جنس رنگ باید این نکته را در نظر گرفت که رنگ های طبیعی در صورت شست و شوی صحیح رنگ پس نمیدهند اما رنگ های مصنوعی ممکن است بر اثر عوامل مختلف با رنگ های کناری ترکیب شده و زیبایی کار را کاهش دهند .

نقشه فرش

هر نقشه در ابتدا که توسط هنرمندان خلق میشود ارزش بیشتری را از نظر مادی دارد وگرنه ارزش معنوی کار همواره حفظ شده و هیچ وقت از ارزش هنری آن کم نمیشود . فرش هایی که نقشه جدیدی دارند به مراتب از نقشه های قدیمی و چند ساله گرانتر هستند گراکه نقشه های قدیمی از مد افتاده یا تکراری به حساب می آیند . این مورد هم از مواردی ست که میتوان با تکیه بر آن فرش خوب ارزان قیمت خرید تا فرش عالی گران .

الیاف فرش

تفاوت اصلی فرش های خوب و عاب در جنس الیاف است . بهتر از در هنگام خرید حتی در صورت بودجه محدود سعی بر خرید فرش با الیاف عالی داشته باشیم ، چراکه الیاف با کیفیت پایین علاوه بر ظاهر نازیبا و دوام عمر کمتر ، میتوانند منجر به بروز آسیب های پوستی و حساسیت شوند . الیاف دو نوع طبیعی و مصنوعی دارند که در بین آن ها الیاف های طبیعی گرانتر و الیاف های مصنوعی ارزان تر هستند . به همین خاطر هست که فرش دستبافت ، بسیار گرانتر از فرش ماشینی است چون در بافت فرش دستبافت از الیاف کاملا طبیعی استفاده می شود . برای تولید فرش ماشینی اصولا از الیاف مصنوعی استفاده میشود . الیاف پلی استر قیمت پایین تر و الیاف آکریلیک قیمت بالاتری دارد . امروزه بیشتر الیاف ها را با استفاده از فرآیند هیت ست که یک فرآیند کاملا تخصصی ست به نخ هیت ست شده تبدیل کرده و در بافت از ان های استفاده می نمایند . هیت ست شدن فرآیندی ست که طی آن با استفاده از بخار آب و دمای بالا نخ را به الیافی با کیفیت تر ، مقاوم تر ، دارای پرزدهی کمتر و ... تبدیل می نمایند . در تمام فرش های الیاف هیت ست شده نسبت به الیاف معمولی قیمت بیشتری دارند .
بطور کلی اگر بودجه کافی برای خرید فرش عالی گران را ندارید جای نگرانی نیست زیرا با توجه و دقت در موارد مطرح شده میتوانید نسبت به خرید فرش ارزان خوب اقدام نمایید و با استفاده از اصول نگهداری صحیح سالیان سال از داشتن فرش باکیفیت بهره مند شوید .  ارزان قیمت بودن فرش ها متضمن روش های فرعی دیگری هم خواهد بود برای مثال خرید از فروشگاههایی که تخفیفات ویژه در ایام خاص مانند عید نوروز و ... لحاظ مینمایند یا خرید اینترنتی و آنلاین . همواره فروشگاههایی که محصولات خود را با استفاد هاز شبکه های مجازی در معرض فروش قرار میدهند قیمتی به مراتب پایین تر از خرید و فروش فیزیکی دارند و ممکن است مواردی چون تحویل درب منزل یا حمل رایگان بعد از خرید هم داشته باشند که در مورد کالاهایی مانند فرش که حمل و نقل ان ها سخت و متحمل هزینه است قابل توجه و مقرون به صرفه خواهد بود . در مورد خرید و فروش های مجازی باید دقت کرد تا از فروشگاه معتبر خرید انجام شود . ما به شما فروشگاه فرش روز را معرفی می نماییم چراکه در طول سالیان حضور خود در عرصه رقابت ثابت کرده اند علاوه بر کیفیت و قیمت مناسب میتوانند رضایت مشتری را در زمینه خرید و فروش آنلاین جذب کرده و با عملکرد وب خود توانسته اند روز به روز به تعداد مشتریان خود بیافزایند .
محصولات ارزان قیمت فرش روز ، همه با کیفیت بالا و الیاف صدردرصد آکریلیک ، هستند و تفاوت آنها با فرش گران قیمت در نوع شانه و تراکم و همچنین نقشه و طرح آن می باشد .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
فرش بافته شده با نخ هیت ست چه مزیت هایی دارد؟
جشنواره خرید فرش ماشینی [عید فطر 99]
مقایسه فرش 700 شانه با فرش 1000 شانه
کانال تلگرام چاپ عکس روی تابلو فرش با قیمت ارزان
درباره تابلو فرش ماشینی کلاریس
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه