خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

بررسی بهترین تابلو فرشهای ماشینی و دستبافت

best-pictorial-carpet.jpg

تابلو فرش ماشینی از جمله صنایعی است که از زمان پیدایش اش تا کنون مورد توجه بوده و علاوه بر اینکه به عنوان کفپوشی مناسب استفاده می شده جنبه ی تزئینی نیز دارد که در دوره های متفاوت طرح های مختلفی روی آن پیاده می کردند . فرش هایی که جنبه ی تزئینی دارند با طرح های خاصی بافته می شوند که غالبا منظره و چهره هستند و با ابعاد کوچک قاب شده و به عنوان تابلو فرش به دیوار زده می شود که هم نوع دستی آن موجود است و هم نوع ماشینی آن در طرح های مختلف تولید می شود .

 

1- تابلو فرش

تابلو فرش و بهترین های آن موضوعی است که می خواهیم در ادامه به آن بپردازیم و شما می توانید برای کسب اطلاعات در این باره آن را مطالعه کنید . فرشها دسته های مختلفی دارند که تابلو فرش یکی از شاخه های مهم آن است و در دو نوع دستی و ماشینی بافته می شود . همیشه مردم از فرش ها به عنوان کفپوش منازل و برای استراحت استفاده می کردند که پیدایش تابلوفرش جایگاه آن ها را از زمین به روی دیوار تغییر داد و ماهیتی تزئینی به آن ها داد که زیبایی را به خانه های مردم هدیه کرد . اوایل فقط همین فرشهای دستبافت را که نقش های زیبایی داشتند و بسیار ظریف بودند به عنوان شی تزئینی به دیوار می زدند که غالبا هم از قالی های ابریشم استفاده می کردند ولی حدود 80 سال پیش در شهر سردرود تابلو فرشها به طور رسمی پا به عرصه ی قالی های تزئینی گذاشتند . تابلو فرشها ابعاد کوچکی دارند که در قابی زیبا احاطه شده و در زمینه های مختلف کاربرد دارد مثلا طرح هایی مثل چهره افراد محبوبیت بیشتری بین علاقمندان به این هنر دارد که جدیدا می توانند به صورت سفارشی عکس خود را روی تابلو فرش بزنند .

جهت خرید : برای خرید انواع تابلو فرش کلیک کنید

 

2- تابلو فرش و انواع آن

تابلو فرش به دو دسته ی دستباف و ماشینی تقسیم می شوند . تابلو فرشهای دستی توسط قالیبافان این حوزه و با استفاده از نقشه های مخصوص بافته می شوند که نسبت به نوع ماشینی از ظرافت خاصی برخوردارند و بیشتر طرح هایی مثل مناظر طبیعی ، آیات و تصاویر مذهبی  را در بر می گیرند . تابلو فرش ماشینی خود به دو نوع بافت ماشینی و چاپ دیجیتالی تقسیم می شوند که در این بین هر کدام مزیت های خاص خود را دارند .

 

3- تابلو فرش ماشینی و تفاوت آن با چاپ دیجیتالی

بافت تابلو فرشهای ماشینی به صورتی است که در ابتدا نقشه و طرح مورد نظر آن انتخاب می شود و به ماشین بافتی که قرار است آن را ببافد داده می شود و دستگاه مخصوص هم با استفاده از الیاف مخصوص آن تابلو فرش را می بافد که این تابلوها مانند فرش های ماشینی در تراکم های مختلف بافته می شوند مثل 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه که در میان آن ها تراکم 1200 شانه از کیفیت بالاتری برخوردار است و تراکم بالای آن باعث می شود تا به تابلو فرشهای دستبافت نزدیک تر شوند . و اما تابلو فرش دیجیتالی به این صورت است که در ابتدا فرش مورد نظربه شکل سفید و بدون  طرح بافته می شود و بعد طرح مورد نظر توسط دستگاه های مخصوص چاپ روی آن چاپ می شود که این نوع تابلو فرشها از کیفیت پایین تری برخوردارند چرا که نقشه فقط روی آن ها چاپ شده و اگر زاویه ی خاب آن ها را تغییر دهیم سفیدی زیر آن مشخص می شود ولی خب نسبت به نوع ماشینی سریع تر آماده می شود و قیمت پایین تری دارد .

 

4- طرح های تابلو فرش ماشینی

تابلو فرش معمولا چون جنبه ی تزئینی دارند در زمینه های مختلفی از آن ها استفاده می شود که شامل طرح های زیادی می شود . در حوزه ی چهره استفاده ی زیادی دارد و تصاویر اشخاص معروف و نقاشی های مشهور را به شکل تابلوفرش تولید می کنند و همچنین طرح هایی از مناظر طبیعی ، حیوانات ، گل های تزئینی ، آبشار ها و جنگل ها هم نمونه های بارز نقشه های تابلو فرش ماشینی است . در کشور ما که پیرو دین اسلام است تابلو فرشها جنبه ی مذهبی نیز دارند و برای ارزش نهادن به آیات قرآن آن ها را بر روی فرش ها می بافند که در بین مردم از طرفداران زیادی برخوردار است . اخیرا طرح های سفارشی نیز به این طرح ها اضافه شده که مشتریان می توانند طرح ها و عکس های درخواستی خود را به تولید کنندگان معرفی کرده و تابلو فرش مورد نظر خود را تحویل بگیرند که اکثرا برای عکس های شخصی و چهره از این روش استفاده می کنند .

 

5- بهترین تابلو فرش ماشینی

با توجه به مطالبی که در مورد تابلو فرشها گفتیم حال می خواهیم به نتیجه ای کلی در مورد انتخاب یک  تابلو فرش خوب برسیم . در ابتدا باید به این نکته توجه کنیم که شما برای چه کاربردی قصد خرید تابلو فرش ماشینی دارید که به طور کامل طرح های موجود برای تابلو فرشها را بیان کردیم . نکته ی مهمی که کیفیت تابلو را بالا می برد تراکم آن است که هر چه این عدد بالاتر می رود ظرافت آن نیز بیشتر می شود پس تراکم 1200 شانه را به شما توصیه می کنیم . به طور کلی تابلو فرشهای ماشینی نسبت به نوع دیجیتالی آن از کیفیت بیشتری برخوردار است ولی اگر این موضوع برایتان اهمیتی ندارد و می خواهید سریع تر محصول خود را تحویل بگیرید می توانید از تابلو فرش دیجیتالی استفاده کنید  .

کلمات کلیدی مرتبط :
'تابلو فرش ماشینی' , 'بررسی تابلو فرش' , 'انواع تابلو فرش دیجیتالی' , 'خرید انواع تابلو فرش ماشینی'
نظرات فرش روز
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
کد امنیتی :
CAPTCHA Image کد امنیتی را وارد کنید:
Refresh Image
دیگر مطالب کاربردی فرش
راهنمای خرید تابلو فرش ماشینی با انتخاب
تشخیص فرش اصل از فرش غیر اصل
روش های از بین بردن پرز فرش های ماشینی
کیفیت فرش ۷۰۰ شانه چگونه است
انتخاب تابلو فرش زیر 200 هزار تومان
ادامه
نماد اعتماد الکترونیکی
سوالات رایجسوالات رایج فرش روز تلفن تماس03155418336 - 09131634278

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.

خدمات ویـژه فرش روز
سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
 فرش ماشینی ، فرش ماشینی کاشان ، خرید فرش ، فروش فرش ، خرید اینترنتی فرش ، فروش اینترنتی فرش ، خرید مستقیم فرش ، فرش اصل ، فرش ماشینی اصل ، فرش اصل کاشان ، خرید مستقیم فرش ، خرید اینترنتی فرش از کارخانه ، خرید مستقیم فرش از کارخانه ، کارخانه فرش کاشان ، تحویل فرش درب منزل ، tva lhadkd ، فرش کاشان ، قیمت فرش ، لیست قیمت فرش ، فرش درجه یک ، فرش خوب ، فرش ماشینی دستباف گونه ، فرش ماشینی 700 شانه ، فرش ماشینی هفتصد شانه ، فرش ماشینی 700 شانه 8 رنگ ، فرش ماشینی 700 شانه 10 رنگ ، فرش ماشینی 700 شانه 12 رنگ ، فرش ماشینی 1200 شانه ، فرش ماشینی 1000 شانه ، فرش ماشینی هزار شانه ، فرش ماشینی طرح هفتصد ، تابلو فرش ، تابلو فرش منظره ، تابلو فرش آیه ، تابلو فرش چهره ، تابلو فرش سفارشی ، فرش 1200 شانه ، فرش 700 شانه کاشان ، فرش 1000 شانه کاشان ، فرش 1200 شانه کاشان ، فرش ماشینی 500 شانه ، فرش ماشینی پانصد شانه ، فرش فانتزی ، فرش شنل ، گلیم فرش ، گلیم فرش کاشان ، گلیم فرش ماشینی کاشان ، فرش شگی ، فرش فریز ، تابلو فرش 700 شانه ، تابلو فرش 500 شانه ، تابلو فرش 1000 شانه ، تابلو فرش 1200 شانه ، تابلو فرش ماشینی ، فرش درجه یک ، فرش درجه یک اصل ، فرش ارزان ، فرش ارزان قیمت ، قیمت فرش ارزان ، فرش ارزان خوب ، فرش 700 شانه 10 رنگ ، فرش 700 شانه 8 رنگ ، فرش 1200 شانه 12 رنگ ، فرش 1000 شانه 8 رنگ ، فرش 1000 شانه 10 رنگ ، فرش 1000 شانه 12 رنگ