خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

بررسی بهترین تابلو فرشهای ماشینی و دستبافت

بررسی بهترین تابلو فرش در انواع مختلف چاپی و دستباف

تابلو فرش ماشینی از جمله صنایعی است که از زمان پیدایش اش تا کنون مورد توجه بوده و علاوه بر اینکه به عنوان کفپوشی مناسب استفاده می شده جنبه ی تزئینی نیز دارد که در دوره های متفاوت طرح های مختلفی روی آن پیاده می کردند . فرش هایی که جنبه ی تزئینی دارند با طرح های خاصی بافته می شوند که غالبا منظره و چهره هستند و با ابعاد کوچک قاب شده و به عنوان تابلو فرش به دیوار زده می شود که هم نوع دستی آن موجود است و هم نوع ماشینی آن در طرح های مختلف تولید می شود .

 

1- تابلو فرش

تابلو فرش و بهترین های آن موضوعی است که می خواهیم در ادامه به آن بپردازیم و شما می توانید برای کسب اطلاعات در این باره آن را مطالعه کنید . فرشها دسته های مختلفی دارند که تابلو فرش یکی از شاخه های مهم آن است و در دو نوع دستی و ماشینی بافته می شود . همیشه مردم از فرش ها به عنوان کفپوش منازل و برای استراحت استفاده می کردند که پیدایش تابلوفرش جایگاه آن ها را از زمین به روی دیوار تغییر داد و ماهیتی تزئینی به آن ها داد که زیبایی را به خانه های مردم هدیه کرد . اوایل فقط همین فرشهای دستبافت را که نقش های زیبایی داشتند و بسیار ظریف بودند به عنوان شی تزئینی به دیوار می زدند که غالبا هم از قالی های ابریشم استفاده می کردند ولی حدود 80 سال پیش در شهر سردرود تابلو فرشها به طور رسمی پا به عرصه ی قالی های تزئینی گذاشتند . تابلو فرشها ابعاد کوچکی دارند که در قابی زیبا احاطه شده و در زمینه های مختلف کاربرد دارد مثلا طرح هایی مثل چهره افراد محبوبیت بیشتری بین علاقمندان به این هنر دارد که جدیدا می توانند به صورت سفارشی عکس خود را روی تابلو فرش بزنند .

جهت خرید : برای خرید انواع تابلو فرش کلیک کنید

 

2- تابلو فرش و انواع آن

تابلو فرش به دو دسته ی دستباف و ماشینی تقسیم می شوند . تابلو فرشهای دستی توسط قالیبافان این حوزه و با استفاده از نقشه های مخصوص بافته می شوند که نسبت به نوع ماشینی از ظرافت خاصی برخوردارند و بیشتر طرح هایی مثل مناظر طبیعی ، آیات و تصاویر مذهبی  را در بر می گیرند . تابلو فرش ماشینی خود به دو نوع بافت ماشینی و چاپ دیجیتالی تقسیم می شوند که در این بین هر کدام مزیت های خاص خود را دارند .

 

3- تابلو فرش ماشینی و تفاوت آن با چاپ دیجیتالی

بافت تابلو فرشهای ماشینی به صورتی است که در ابتدا نقشه و طرح مورد نظر آن انتخاب می شود و به ماشین بافتی که قرار است آن را ببافد داده می شود و دستگاه مخصوص هم با استفاده از الیاف مخصوص آن تابلو فرش را می بافد که این تابلوها مانند فرش های ماشینی در تراکم های مختلف بافته می شوند مثل 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه که در میان آن ها تراکم 1200 شانه از کیفیت بالاتری برخوردار است و تراکم بالای آن باعث می شود تا به تابلو فرشهای دستبافت نزدیک تر شوند . و اما تابلو فرش دیجیتالی به این صورت است که در ابتدا فرش مورد نظربه شکل سفید و بدون  طرح بافته می شود و بعد طرح مورد نظر توسط دستگاه های مخصوص چاپ روی آن چاپ می شود که این نوع تابلو فرشها از کیفیت پایین تری برخوردارند چرا که نقشه فقط روی آن ها چاپ شده و اگر زاویه ی خاب آن ها را تغییر دهیم سفیدی زیر آن مشخص می شود ولی خب نسبت به نوع ماشینی سریع تر آماده می شود و قیمت پایین تری دارد .

 

4- طرح های تابلو فرش ماشینی

تابلو فرش معمولا چون جنبه ی تزئینی دارند در زمینه های مختلفی از آن ها استفاده می شود که شامل طرح های زیادی می شود . در حوزه ی چهره استفاده ی زیادی دارد و تصاویر اشخاص معروف و نقاشی های مشهور را به شکل تابلوفرش تولید می کنند و همچنین طرح هایی از مناظر طبیعی ، حیوانات ، گل های تزئینی ، آبشار ها و جنگل ها هم نمونه های بارز نقشه های تابلو فرش ماشینی است . در کشور ما که پیرو دین اسلام است تابلو فرشها جنبه ی مذهبی نیز دارند و برای ارزش نهادن به آیات قرآن آن ها را بر روی فرش ها می بافند که در بین مردم از طرفداران زیادی برخوردار است . اخیرا طرح های سفارشی نیز به این طرح ها اضافه شده که مشتریان می توانند طرح ها و عکس های درخواستی خود را به تولید کنندگان معرفی کرده و تابلو فرش مورد نظر خود را تحویل بگیرند که اکثرا برای عکس های شخصی و چهره از این روش استفاده می کنند .

 

5- بهترین تابلو فرش ماشینی

با توجه به مطالبی که در مورد تابلو فرشها گفتیم حال می خواهیم به نتیجه ای کلی در مورد انتخاب یک  تابلو فرش خوب برسیم . در ابتدا باید به این نکته توجه کنیم که شما برای چه کاربردی قصد خرید تابلو فرش ماشینی دارید که به طور کامل طرح های موجود برای تابلو فرشها را بیان کردیم . نکته ی مهمی که کیفیت تابلو را بالا می برد تراکم آن است که هر چه این عدد بالاتر می رود ظرافت آن نیز بیشتر می شود پس تراکم 1200 شانه را به شما توصیه می کنیم . به طور کلی تابلو فرشهای ماشینی نسبت به نوع دیجیتالی آن از کیفیت بیشتری برخوردار است ولی اگر این موضوع برایتان اهمیتی ندارد و می خواهید سریع تر محصول خود را تحویل بگیرید می توانید از تابلو فرش دیجیتالی استفاده کنید  .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
طرح فرش 1500 شانه به صورت متنوع برای خرید
همه چیز درباره فرش شگی ماشینی
نحوه ست مبل و فرش فیروزه ای مناسب برای دکوراسیون
همه آنچه که باید درباره فرش دستباف کاشان بدانید!
فرش فانتزی اتاق خواب در طرح های جدید محصولات مدرن
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه