خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

چگونه یک تابلو فرش ببافیم

آموزش بافت تابلو فرش به صورت جامع

ما در این مقاله قصد داریم توضیحی در مورد آموزش بافت تابلو فرش به صورت جامع خدمت شما ارائه دهیم تا با مطالعه این مطالب اطلاعات لازم را به دست آورید و بهره لازم را ببرید . به طور کلی به قالی که آن را در درون یک قاب از جنس چوب محصور کرده و دارای جنبه تزیینی می باشد تابلوفرش می گویند . این نوع کالا را در دو نوع دستبافت و ماشینی تولید می کنند که بع بررسی این مورد نیز خواهیم پرداخت . اما بیشتر توجه ما در این قسمت روی بافت تابلوفرشهای ماشینی سفارشی می باشد .


در حال حاضر فرش های تابلویی را در طرح های مختلفی مانند طرح های منظره های طبیعی ، چهره ، گل ، اشخاص حیوانات و حتی گاهی ترکیبی از این موارد که یکی از طرح های آن تابلو فرش سفارشی می باشد که در آن از عکس های مورد علاقه انتخابی شما در سطح فرش نقش می زنند . تا کنون دو پایتخت تابلوفرش در جهان در ایران می باشد که پایتخت نوع دستبافت آن شهر سردرود در تبریز می باشد که برای اولین بار در این شهر این محصول طراحی و بافته شد و نمایان گر هنر و سلیقه هنرمند ایرانی است . شهر کاشان نیز به عنوان پایتخت تابلوفرش ماشینی در جهان شناخته شده است که با پیشرفت در صنعت فرش ماشینی و تکنولوژی طرح ها و مدل های جدیدی را بافته و تولید می شود .

 

1- تابلوفرش ماشینی

برای بافت و تهیه این محصول به ترتیب باید مراحلی را طی کرد که آن ها را معرفی خواهیم کرد . نخست باید از طرح و یا عکس نقشه ای را طراحی کنند تا دستگاه های فرش بافی آنها را بخوانند ، پس از آن با استفاده از الیاف مرغوب به بافت و تولید تابلو فرش ماشینی می پردازیم . فرش های تابلویی را می توان به عنوان یک هدیه باارزش و زیبا با دوام و امندگاری زیاد به دوستان و عزیزان خود تقدیم کرد . این کالا به دلیل قیمت مناسب و کیفیت بالا و هم چنین تنوع زیاد در محصولات توانسته جایگاهی خاص را در بین مردم به خود اختصاص دهد و سلیقه های زیادی را به سمت خود متمایل کنند . هم چنین باید بیان داشت که این محصولات شباهتی بسیار زیاد به نوع ستبافت خود دارند .

 

2- تابلوفرش دستبافت

فرش های تابلویی از دیرباز در شهر های مختلفی از ایران مانند اصفهان ، یزد و از همه مهمتر تبریز که زادگاه اصلی و نخست این هنر می باشد بافته می شده است . این کالای نفیس و باارزش نمود و جلوه ای است از هنر سنتی و زیبای ایرانی ، اصالت ایران و ایرانیان و هنر دست بانوان سرزمین عزیزمان که طرح ها و نقشه های آن بسیار خاص ، منحصر به فرد و چشم نواز می باشد . یکی از دلایلی که اکثر افراد جذبی به سمت این محصول ندارند قیمت بالای آن است که در مقابل با ارزش و نفیس بودنش به چشم نمی آید ، اما بعضی از خانواده ها توانایی پرداخت این هزینه را ندارند که ما به آنها خرید تابلو فرش ماشینی را توصیه می کنیم .


در این قسمت برخی از ویژگی های تابلوفرش ماشینی را نام می بریم که عبارتند از تلفیق طرح ها و نقشه ها با یکدیگر ، مورد استفاده قرار دادن طرح های باغی ، به کار گیری از رنگ های طبیعی مثل روناس و قرمز دانه و غیره ، استفاده از گره ترکی بافت ، بافت هایی با رج شمار بالا ، کوتاه بودن پرز قالی تابلویی ، استفاده از رنگ های تند و خام و غیره . از مهم ترین طرح هایی که در نوع بافت از ان استفاده می شود می توان طرح های اسلیمی ، شاه عباسی ، لچک و ترنج ، منظره و چهار فصل را نام برد .

 

3- بافت تابلو فرش سفارشی

یکی از هدیه های خاص و بسیار شکیلی که می توان انتخاب کرد برای دوستان و عزیزان که دارای دوام و ماندگاری بسیار بالایی می باشد و با هر بار نگاه کردن به آن شمار را به خاطر خواهند آورد ، تابلو فرش ماشینی سفارشی می باشد . این محصول یکی از بهترین حسن هایی که دارد می توانید طرح آن را خودتان انتخاب کنید یا حتی عکسی تکی یا دو نفره از خودتان و شخصی که می خواهید هدیه را به ایشان تقدیم کنید را آماده کرده و به تولید کننده دهید تا آن را بر سطح تابلوفرش نقش بزند .


در این قسمت به بررسی مرحله به مرحله تولید فرش های تابلویی می پردازیم تا شما به طور دقیق با این موضوع آشنا شوید . در ابتدا شما باید تصویر انتخاب خود را به کارخانه فرش ماشینی تحویل دهید که پس از این کار در طی فرآیندی و با مورد استفاده قرار دادن نرم افزار های رایانه ای آن را به نقشه های قالی بافی تبدیل می کنند تا دستگاه های مربوطه بتوانند طرح را بخوانند و از این قسمت به بعد بافت محصول شروع می شود . کارخانه قالی بافی کاشان در دو نوع ماشینی و چاپ دیجیتال فرشهای تابلویی را تولید می کنند . این دو روش به طور کامل با یکدیگر تفاوت دارند زیرا هر کدام دارای فرآیندی جداگانه هستند .


در بافت ماشینی نخست نقشه آماده شده از طرح شما را که از قبل سفارش داده اید روی دستگاه های بافنده تنظیم می شوند . این دستگاه ها مطابق با نقشه تنظیمشده روی دستگاه و با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین الیاف ( اکریلیک هیت ست شده ) بافته می شود و در نهایت آن چیزی که شما سفارش داده اید را تحویل می دهد . آخرین مرحله نیز ارسال رایگان محصول به درب منزل شما می باشد که خود روشی نوین است .

 

شما می توانید برای خرید یک تابلو بافته شده اینجا کلیک نمایید و در صورتی که می خواهید به صورت سفارشی آن را خریدرای کنید با ما تماس و ارتباط حاصل فرامایید.


در بافت دیگر که بافت دیجیتال می باشد در ابتدا یک تابلو فرش را با نقشه خام و بدون نقشه تولید می شود . در مرحله بعدی تصویر انتخابی شما را روی زمینه تماما سفید آن چاپ می کنند . به این دلیل که شباهت محصول به تابلوفرش ماشینی بالاتر باشد طرح را اغلب پشت و رو می زنند . این مسئله را نیز باید در نظر گرفت که تابلوفرشهای بافته شده توسط روش دیجیتال از دوام و ماندگاری کمتری برخوردار هستند اما سرعت بافت آن ها نسبت به بافت ماشینی فوق العاده زیاد است .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
مقایسه فرش دستباف تبریز و فرش کاشان
درباره فرش گبه ماشینی
خرید مستقیم فرش کاشان فراهم شد
10 ویژگی شگفت انگیر فرش دستباف
رتبه بندی فرش ماشینی در شهر کاشان برای خرید
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه