خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

سلیقه یابی فرش در امریکا برای صادرات و خرید

فروش و صادرات فرش ماشینی ایرانی در آمریکا

دو مورد از بزرگترین کشور هایی که وارادات فرش دستباف در جهان را دارند آمریکا و آلمان هستند که در این مبحث و زمینه کشور آمریکا رتبه نخست وارادات قالی را از آن خود کرده است . ایالات متحده آریکا با جمعیتی نزدیک به دویست و هفتاد میلیون نفر از پزمصرف ترین کشورهای جهان به حساب می آید ، که بازار فرش سالانه مبلغی در حدود سه میلیارد دلار فرش ایرانی وارد می کند . در این کشور پنجاه و چهار ایالت وجود دارد که جمعا حدود نه هزار نمایشگاه فروش فرش ماشینی ایرانی در آمریکا و یک هزار فرروشگاه عظیم زنجیره ای که بخش عظیمی از آن به قالی اختصاص دارد ، وجود دارد . در ادامه به نقش اقتصاد قالی ماشینی ایران می پردازیم تا شما بتوانید ان را مطالعه کنید .

طبق آمار موجود ایالات متحده آمریکا در سال 1998 در حدود 350 میلیون دلار فرش دستباف ایرانی وارد کرده است . در بین صادرکنندگان عمده فرش ماشینی به این کشور پس از ایران ، کشور هندوستان با تبلیغات مناسب توانسته است جایگاهی خاص را به خود اختصاص دهد و به راحتی توانسته با این کار جای خالی صادرکننده ابرقدرتی مانند ایران را اشغال بنماید .

 

1- واردات فرش ایرانی

تا سال 1979 میلادی واردات فرشهای ایرانی از نظر اهمیت و ارزش آن دارای اولین رتبه و از دید مقدار دومین مرتبه بعد از هند را در بازارهای آمریکا به خود اختصاص داده بود . بعد از قطع شدن روابط سیاسی و اقتصادی ایران با این کشور، صادرات فرش به این کشور به صورت مستقیم قطع شد که این عامل خود باعث کم شدن درصد کثیری از سهم ایران ر بازار آنها شد . همزمان با این رویداد و وجود هندوستان در بازار قالی آمریکا ، کشور چین با ورود به این عرصه توانست سهم عظیم دیگری از واردات فرش در آیالات متحده را به خود اختصاص دهد . با توجه به امار های تکثیر شده ، در چند سال اخیر دو کشور چین و هندوستان توانسته اند جمعا حدود 70 درصد از واردات فرش آمریکا را از آن خود کنند .

 

2- کشورهای وارد کننده فرش ماشینی ایرانی

در پی اطلاعات و آمار فوق در سال 1996 میلادی ، کشورهایی از جمله پاکستان ، ترکیه و نپال بعد از 70 % سهم چین و هندوستان ، توانسته 25 در صد این بازار و در پی آن رومانی و مصر و سایر کشورهای مانده جمعا 5 % باقی مانده را جذب خود نموده اند . اخیرا واردات فرش از دو کشور هند و نپال افزایش چشمگیری داشته که دلیل این صعود داشتن یک برنامه جامع می باشد که این دو کشور طراحی و در دست اعمال دارند و به احتمال زیاد پیروی از این برنامه در آینده نیز ادامه خواهد داشت . همان طور که گفتیم در ایالات تحده امریکا ، فروش فرش در فروشگاه های عظیم زنجیره ای صورت می پذیرد . اکثر فروشندگان فرشهای ایرانی از فرقه کلیمی بوده و حتی برخی از آنان سابقه ای زیاد و طولانی در این کشور دارند .

 

3- سود کلان صادرات فرش ماشینی ایران

با امار موجود در این زمینه در نیمه دوم سال 2000 مبلغی نزدیک به یک میلیارد و پانصد میلیون دلار فرش از بندگاه نیویورک وارد این ایالت شده است . حقوق گمرکی پرداخت شده برای وورود این کالا به آمریکا 2/5 درصد می باشد . از این مقدار بیان شده سهم ایران 17 میلیون دلار بوده است . بیشترین مبلغ صدور متعلق به چین است که مبلغی در حدود هشتصد میلیون دلار شده است . کشورهای هند ، پاکستان ، رومانی ، ترکیه و چند نمونه از کشورهای آمریکای جنوبی در ردیف بعدی قرار دارند . این رویداد در صورتی انجام می پذیرد که فرش ماشینی که نمونه بارزی از هنر و فرهنگ سرزمین تاریخی کشورمان ، ایران است در منازل اشراف ، دولتمردان و هنردوستان آمریکایی در نسل ها دست به دست شده و اکنون هم ارتباط بین خریدار و فروشنده فرشهای هنری ریشه دار و اکثرا خانگی است .

 

4- صادرات فرش ایرنی صادرات فرهنگ ایرانی

با این وجود که تجارت فرش ماشینی ایرانی در چند سال اخیر متوقف گردیده است اما برای این دست از خریداران و مصرف کنندگان صرفا به عنوان جزو لاینفک اسباب و اثاثیه منزل یا حتی کالای تجارتی محسوب نمی شود بلکه نمادی از تجمل است . برای عده ای داشتن فرش ایرانی به نوعی مباهات و تفاخر به حساب می آید . این فرشها با قیمتی ، هر یک پانصد یا ششصد دلار رقمی بالا می باشد . قابل به ذکر است که بعضی از این فرشها دارای قدمتی بین چهارصد تا پانصد سال هستند .

 

5- تجارت و خرید فرش

نکته قابل اهمیت در این تجارت این است که ضمن قائل شدن احترامی خاص در ارتباط با گروه بزرگ فروشندگان ایرانی ، راهی جز ورود به بازار الکترونیک نیست . ابتدا می توان از امکانات موجود در کشور های آمریکا ، اروپا و استرالیا استفاده کرد و قراردادهایی را با این فروشندگان عقد کرد و تحت هیچ شرایطی از تهیه یک تارنمای قدرتمند و توانا کوتاهی نکرد .
اغلب روش های سنتی برای فروش فرش ماشینی در ایران به طور نسیه و حداقل پنج ماهه می باشد که با توجه به شرایط و پیشبرد ها در این زمینه به تدریج باید این روش ها باید نسخ شود برای کامل شدن تجارت الکترونیک امری طبیعی است که کالا و محصول در متن بازار وجود داشته باشد . برای این منظور باید تعداد چشمگیر و قابل توجهی شرکت مشترک با بازرگانان مجرب در آمریکا تشکیل داد .


در ایالات متحده آمریکا دیده شده که اکثرا ، آن بخش از مردم که قدرت خرید فرش را دارند تحت هیچ شرایطی خود شخصا اقدام به این کار نمی کنند . نه تنها قالی بلکه این امر در مورد خرید تمام وسایل مورد نیاز منزلشان صدق می کند که تمام این امور را که شامل طراحی داخلی منزل می باشد به عهده دکوراتورها ( طراحان ) که اصطلاحا آمریکایی ها آنان را designer می نامند .


با مد نظر قرار دادن نکات بیان شده می توانیم نتیجه بگیریم که :

  • - در بازارهای فرش آمریکا گروه بزرگ دکوراتورها می توانند نماینده ای مفید و هم چنین موثر برای عرضه فرشهای ساخت کشور باشند .
  •  - افرادی مانند معماران داخلی ، نوسازان ساختمان و دکوراتورها که قرارداد هایی عظیم با واحد های زنجیره ای مثل هتل ها دارند در صورت درست توجیه شدن می توانند مشتریانی بزرگ برای ما به حساب بیایند .
  • - اکثرا ملاک های مهم انتخاب فرش برای طراحان سایز و ابعاد ، رنگ ، نقشه و مواد اولیه می باشد .

 

در پایان توضیحات این مقاله نیز باید بیان داشت در صورتی که می خواهید یک خرید فرش موفق از فروشگاه فرش روز داشته باشید می توانید از طریق لینک آن اقدام به خرید انواع قالی های درجه یک و اصل کاشان به صورت ارزان قیمت خریداری کرده و با قیمت درب کارخانه تحویل بگیرید

 

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
خرید امن فرش ماشینی
فرش شگی - قسمت دوم
همه چیز در مورد شانه و تراکم فرش اصل
قیمت فرش 1200 شانه با افزایش 20 درصدی اعلام شد ! اردیبهشت 98
بررسی بهترین تابلو فرشهای ماشینی و دستبافت
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه