خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

درباره تاریخچه نقشه های تابلو فرش ماشینی

about-history-pictorial-carpet.jpg

ماهیت بافت فرشها این است که به عنوان کفپوش استفاده می شوند و با زیر پا ماندن زیبایی و هنر قالیبافی عادی می شود پس همین دلیل باعث شد تا هنرمندان ایرانی ایده ای جدید ارائه دهند و قالی ایرانی را به روی دیوار و در مقابل دیدگان قرار دهند و آن تابلو فرش بود . از این طریق بافندگان ایرانی توانستند شکوه و هنر قالی ایرنی را آویز چشم نواز فضاهای زندگی مردم قرار دهند . این فرشها همانند تابلو قاب شده و به عنوان یک اثر تزئینی از دیوار آویزان می کنند که وجود آن ها باعث شد محل سکونت مردم از یکنواختی خارج شود . در بافت این تابلوهای زیبا غالبا از طرح چهره و همچنین نقش های هنری ، مناظر و حیوانات ، نقاشی و آیات قرآن استفاده می شوند .

 

1- آیا می دانید پایتخت تابلوفرش جهان کجاست

تجلی گاه این نوع فرشها برمی گردد به استان آذربایجان و در واقع شهر سه هزار ساله ی کوچکی به نام سردرود . دلایل زیادی باعث شده که این شهر به عنوان پایتخت تابلو فرش جهان نام بگیرد از جمله می توان به سابقه دیرینه ی آن و حجم بالای تولیدات این هنر اشاره کرد . ناگفته نماند که طیف رنگی فراوان و بافت ظریف این تابلوها طرفداران زیادی را در سطح دنیا به خود جذب کرده است .


" این هنر 80 سال است که معاش 80 درصد از مردم این شهرستان را به طور مستقیم و غیر مستقیم تامین می کند . هم اکنون تابلو فرش در لیست آثار معنوی میراث فرهنگی کشور به ثبت رسیده است که اولین صنف تولیدکنندگان آن در شهر سردرود ایجاد شد . "

 

2- موضوعات تصاویر تابلو فرش

در ادامه چند مورد از تصاویر و تاریخچه نقشه های تابلو فرش ماشینی و یا دستبافت رابرای شما بیان خواهیم کرد که می توانید آن را بخوانید.

 

2-1- چهره : تصاویری از چهره هنرمندان بنام در رشته های مختلف مثل موسیقی ، هنر ، سینما و ... می باشد .

2-2- مناظر طبیعی : زوایای مختلفی از طبیعت که می تواند مناظری از درختان ، کوه ها ، رودخانه ها ، گلزار و مناظری از این قبیل باشد .

2-3- حیوانات : تصاویری طبیعی از حیوانات را شامل می شود .

2-4- اشخاص : تصاویر اشخاص مشهور و مهم جهان که غالبا تکی و به صورت سفارشی بافته می شوند .

2-5- گل : دسته گل های تزئینی و طبیعی را نقش این تابلو فرش می کنند .

2-6- ترکیبی : می توان مناظر طبیعی و حیوانات و همچنین بناهای تاریخی را به صورت ترکیبی استفاده کرد .

2-7- نقاشی های هنرمندان : مشهور جهان آثار نقاشی ماندگار و معروف هنرمندان نامی ایران و جهان را به صورت تابلو می بافند که از نمونه ایرانی آن می توان به آثار استاد محمود فرشچیان با عنوان مینیاتور یا کرد .

 

3- تابلو فرش ماشینی

درواقع همان فرش است که به صورت یک قاب تزئینی زیبا بافته می شود . امروزه این کالا در عرصه خرید و فروش یکی از صنایع صادراتی غیر نفتی است که در بازار جهانی حرفی برای گفتن دارد . به هنگام شروع صنعت ماشینی محصولات تابلو فرش ماشینی هم از این صحنه دور نماندند و نوع ماشینی آن هم وارد بازار شد . آن ها هم مثل قالی های ماشینی به صورت 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه بافته می شوند .

کلمات کلیدی مرتبط :
'تابلو فرش' , 'تابلو فرش ماشینی' , 'نقشه های تابلو فرش ماشین'
نظرات فرش روز
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
کد امنیتی :
CAPTCHA Image کد امنیتی را وارد کنید:
Refresh Image
دیگر مطالب کاربردی فرش
فرصتی ویژه برای خرید فرش جهیزیه
نکات صادرات فرش ماشینی
معرفی گلیم فرش و انواع آن
نکاتی از فرش 1200 شانه که دکوراسیون را جذاب می کند
دانستنی هایی در مورد صادرات فرش ایران
ادامه
نماد اعتماد الکترونیکی
نماد اعتماد الکترونیک خرید فرش
سوالات رایجسوالات رایج فرش روز تلفن تماس03155353082 - 03155353081

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.

خدمات ویـژه فرش روز
سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه