خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

با مطالعه این نکات فرش ماشینی درجه یک بخرید !

با مطالعه این نکات فرش ماشینی درجه یک بخرید

فرش یکی از مهم ترین اسباب منزل در بین ایرانی ها می باشد . هر ایرانی معمولا در منزل خود یک یا چند فرش ماشینی یا دستباف را دارد . 

از قضا خرید فرش هم یکی از مهم ترین خرید های هر خانواده محسوب می شود . چرا که باید هزینه قابل توجهی برای خرید پرداخت شود . 

هم چنین اگر در خرید این محصول اشتباهی صورت بگیرد و کیفیت لازم را نداشته باشد ، باید دوباره هزینه ای در مدت زمان کوتاه تر پرداخت شود تا فرش های جدید خریداری شوند . 

ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا نکاتی در زمینه شناخت فرش ماشینی درجه یک برای شما بیان کنیم . نکاتی که می تواند شما را راهنمایی کند تا خریدی با کیفیت و به صرفه داشته باشید . 

بد نیست بدانید که فرش ها در دنیای امروز در دو دسته کلی فرش ماشینی و فرش دستباف قرار می گیرند . هر نوع بافته ای که در انواع دستباف وجود دارد نوع ماشینی آن هم تولید می شود . 

اما برخی از فرش ها هم هستند که فقط نوع ماشینی آن ها تولید می شود ، مثل فرش های فانتزی ، فرش ترک ، فرش با طرح سه بعدی و غیره . 

کیفیت فرش های دستباف بالا است و شما هر نوع از آن را که تهیه کنید به راحتی می توانید سی الی چهل سال از آن استفاده کنید . رنگ آن از بین نمی رود و در برابر نور مستقیم آفتاب هم مقاومت خوبی دارد و رنگ خود را از دست نمی دهد . 

البته انواع فرش دستباف وجود دارند که از لحاظ نوع بافت دوباره درجه بندی کیفی آن ها متفاوت است مثل پشمی ، ابریشمی و سوف و غیره . 

اما بحث اصلی ما کیفیت فرش ماشینی خواهد بود که در بند های آتی می خواهیم به آن اشاره کنیم . 

ویژگی های فرش ماشینی درجه یک 

از ابعاد مختلفی می توان فرش ماشینی را بررسی کرد تا بتوان متوجه شد که آیا محصول درجه یک می باشد یا خیر ؟ به طور کلی فرش ماشینی سنتی که آن ها را با تعداد شانه می شناسیم ، باید با الیاف آکریلیک هیت ست ، برایت یا نخ ترک بافته شده باشند تا کیفیت لازم را داشته باشند . 

هم چنین در نخ تار و پود آن ها باید از نخ های پنبه و پلی استر استفاده شده باشد تا استحکام و دوام کافی را داشته باشد . هر چه درصد پنبه بیش تر باشد ، قیمت و مرغوبیت محصول بالا تر خواهد رفت .  

نکته سوم این است که هر فرش ماشینی نباید دارای پارگی و یا نخ کش شدگی باشد چرا که این نشانه تقلبی بودن و بی کیفیت بودن محصول است . 

نکته چهارم در تشخیص فرش های اصلی و درجه یک تطبیق تعداد شانه و تراکم است که باید با هم منطبق باشند ، در غیر این صورت فرش اصل نیست . 

اما به طور جزئی به انواع فرش ماشینی از نظر تعداد شانه می پردازیم تا شما با تک تک آن ها آشنا شوید وبتوانید فرش های درجه یک در این دسته از محصولات را شناسایی کنید . 

تشخیص فرش 700 شانه درجه یک به این گونه است : 

فرش 700 شانه باید دارای تراکم 2550 باشد ، تراکم های دیگر مثل 1000 و 1500 غیر قابل قبول است و نشان از تبدیلی بودن این فرش ها خواهد داشت که با استفاده از دستگاه های قدیمی بافته شده اند . 

دستگاه بافنده فرش 700 شانه عموما دستگاه بافنده HCP x2 می باشد و به علاوه دستگاه بافنده شونهر که آلمانی است . اما اگر دستگاه دیگری ذکر شده باشد ، قطعا فرش ماشینی درجه یک نخواهد بود . 

الیاف آکریلیک هیت ست شده ، پنبه و پلی استر باید در بدنه فرش به کار گرفته شود و در پشت آن تمامی مشخصاتی که ما ذکر کردیم به وسیله برچسبی در پشت آن ذکر شده باشد . 

تشخیص فرش 1000 شانه ماشینی درجه یک : 

فرش 1000 شانه هم دارای تراکم خاصی است که شما باید آن را در هنگام خرید زیر نظر بگیرید . تراکم اصلی این محصولات 3000 است و تراکم های دیگر قابل قبول نیست . 

دستگاه بافنده باید HCI x1 باشد و دستگاه های دیگر قادر به بافت این فرش ها نیستند . فرش های 1000 شانه نما هم در بازار وجود دارند که در اصل فرش های 700 شانه هستند و کیفیتشان کمی پایین تر است . 

تشخیص فرش 1200 شانه ماشینی کاشان و مشهد درجه یک :

فرش 1200 شانه ماشینی باید دارای تراکم 3000 باشد . در غیر این صورت فرش ماشینی مورد نظر شما اصل نبوده و نباید آن را خریداری کنید . 

تنها بافنده این فرش های ماشینی دستگاه HCI x2 می باشد که محصول شرکت وندویل بلژیک می باشد . این دستگاه با کیفیت تمام محصول نهایی را به چرخه بازار وارد می کند . 

هم چنین الیاف ترک ، برایت و آکریلیک می توانند برای نخ خاب فرش های 1200 شانه مورد استفاده قرار بگیرند . 

تشخیص فرش 1500 شانه درجه یک :

فرش 1500 شانه تراکم 4500 را دارا هستند . این فرش ها کم تر از دو سال است که در بازار قرار دارد و شما با ظریف ترین و متراکم ترین فرش ماشینی جهان روبه رو هستید . 

این فرش های باید با استفاده از الیاف با نمره نخ پایین و باریک بافته شوند تا طرح های لازم روی آن ها پیاده شود . بنا بر این کیفیت الیافی که در این محصولات به کار گرفته می شود ، بسیار مهم و حیاتی است تا در هنگام بافت دچار پارگی نشود . 

دستگاه بافنده فرش ماشینی 1500 شانه ، HCI x3 می باشد که با نمره نخ 36 الی 38 این محصولات را تولید می کند . 

نتیجه می گیریم که هر دسته از فرش های ماشینی دارای ویژگی های خاص خودش است که باید با آن ویژگی ها آن ها را بشناسیم و درجه یک بودن آن ها را تشخیص دهیم . 

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
کانال تلگرام چاپ عکس روی تابلو فرش با قیمت ارزان
نحوه بافت تابلو فرش سفارشی
بررسی بهترین تابلو فرشهای ماشینی و دستبافت
شماره حسابهای فرش روز
تابلو فرش ماشینی
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه