خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

اهمیت انواع فرش ماشینی و دستباف

all-information-carpets.jpg

در ایران به دلیل اقتصاد ناپایدار و تک محصولی که تکیه بر در آمده نفتی است مشکلاتی وجود دارد . با این اقتصاد به اهمیت زیاد فرش دستباف و صادرات غیر نفتی میتوان تکیه کرد . و قالی دستباف در صادرات محصولات غیر نفتی مقام اول را تشکیل داده است . ارزش صادرات فرش طی صد سال گذشته نشان دهنده آن است که بازار فرش دارای نوسانات زیادی است مخصوصا در چند سال اخیر که بازار قالی بسیار سرد شده است و باعث نگرانی تولید گننده گان قالی شده است . در ادامه می خواهیم به موضوع اهمیت فرش ماشینی و دستبافت بپردازیم که می توانید ان را مطالعه کنید .

 

1- هویت فرش

فرشهای دست باف یکی از قدیمی ترین هنر های افتخار آفرین سرزمین ایران است و باعث افتخار ماست . قالی های قدمتی چند هزار ساله دارند و با هنر و تمدن ایران گره خورده است . فرش و قالی هویت ، زیبایی ، و تاریخ پر فراز و نشیبی دارد که باید به آن توجه خاصی کرد . فرش ایرانی یک جریان اقتصادی اجتماعی و فرهنگی را به دنبال دارد و بسیار مفید و نقش آفرین است .

 

2- بازار فرش

تهران بی قید و شرط از زمان های گذشته فرشهای ایران را در دوحالت مدرن و سنتی موثر ترین و مهمترین بازار در اقتصاد کشور بوده است . این بازار با وسعت بی نظیر  که دارد باعث مبادلات اقتصادی مهمی در تمامی شهر های بزرگ میشود با توجه به وسعت جهانی و پر بار بدون اقتصاد فرش و ارتباط نزدیک این بازار ها سیاست گذاری در این بخش مهم اهمیت بسیار زیادی دارد . اصرار قسمتی از بازار فرش سنتی بر عدم تطبیق با علم روز و اقتصاد نوین ومشکلات بزرگ برای یک برنامه ریزی ایجاد کرده است .

 

3- تاریخچه فرش

 بدون تردید ساخت و تهیه زیرانداز یا فرش برای تامین نیاز های انسان و آسایش انها بوده است . بافتن فرش و زیرانداز هم زمان با پرورش دام و استفاده آن به این منظور است . و انسان پس از استفاده از پوست حیوان با اهمیت و ارزش الیاف پی برده و به صورت گوناگون از طریق بافتن گلیم و قالی الگو گرفته اند . در این زمان بدون شک هم زمان با تغییر زندگی بشر از مرحله زندگی انفرادی در غار ها با چادرنشینی و معاش خانوادگی وایلی و قبیله ای او بود .

بافتن فرش مانند سایر دستاورد های بشر همچنان به سمت تکامل و تمام شدن رفته است این تکامل باعث شده که هیچ هنری به اندازه قالی توسعه پیدا نکند .اولین قالی بافته شده به صورت تارو پود بوده است . پازیرک که قدیمی ترین قالی دستباف انسان است .

 

4- اولین قالیچه

 با کشف این قالیچه ( پازیرک ) در مقبره سکایی ها در آلتایی مغولستان به دست پرفسور رودنکو که تقریبا 50 سال پیش انجام شد قدمت تکامل فش به 2500 سال گذشته رسیده است در مغولستان فرشهایی که کشف کرده اند که سن وسال و قدمت آنها به قرن اول قبل از میلاد میرسد و انتخاب بافت و مواد اولی و انواع گره آن تک بر تار است که نشان دهنده داشتن تجربه بافندگان فرشها که به دوهزار سال میرسد میباشد . در چند سال اخیر در ناحیه سن یانگ چین از قبر های قدمی و آرامگاه ها فرشهایی چندصد ساله کشف شده است که شباهت زیادی به فرشهای ایرانی دارد .
 
اینکه اولین فرش بافته شده به صورت تار و پود به مردم کدام سرزمین تعلق دارد و آیا ایرانیان ویا چنییان خالق این هنرند یا سایر اقوام به درستی معلوم نیست اما " فرش پازیرک " که قدیمی ترین فرش دستباف بشری است که تا کنون کشف گردید و موجودات تا اندازه ای به این سئوال پاسخ می دهد و نشانی از محل بافت قالیهای اولیه را روشن می سازد. این اطلاعات توسط فروشگاه فرش ماشینی فرش روز بازنویسی شده است.

کلمات کلیدی مرتبط :
'فرش ایرانی' , 'فرش ماشینی' , 'فرش دستبافت' , 'بازار فرش'
نظرات فرش روز
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
کد امنیتی :
CAPTCHA Image کد امنیتی را وارد کنید:
Refresh Image
دیگر مطالب کاربردی فرش
مرکز فروش تابلو فرش و معرفی انواع تابلو فرش ماشینی
نحوه ست مبل و فرش فیروزه ای مناسب برای دکوراسیون
مقایسه فرش 1500 شانه و فرش دستباف کاشان
مقایسه فرش دستباف تبریز و فرش کاشان
همه چیز درباره شانه فرش و تراکم فرش
ادامه
نماد اعتماد الکترونیکی
نماد اعتماد الکترونیک خرید فرش
سوالات رایجسوالات رایج فرش روز تلفن تماس03155353082 - 03155353081

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.

خدمات ویـژه فرش روز
سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه