خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

نکاتی برای انتخاب فرش ماشینی مناسب

نکاتی مهم برای انتخاب فرش ماشینی مناسب

انتخاب فرش ایده آل را متناسب با اتاق و نوع کاربرد آن باید در نظر بگیریم . به عنوان مثال فرشی که در پذیرایی انداخته می شود باید قابلیت پاخور بودن را دارا باشد و برای استفاده طولانی مدت مناسب و مقاوم در برابر گرد و غبار باشد ، اما برای اتاق خواب می توان فرشی با جنسی لطیف و دارای طیف رنگی روشن استفاده کرد . در ادامه این مقاله سعی شده کرده ایم که نکاتی مهم برای انتخاب فرش ماشینی مناسب را برای شما قرار بدهیم تا به درستی اقدام به خرید خود نمایید .

 

فرش مناسب برای دارندگان فرزند

اگر در خانه کودک دارید یا حیوانات خانگی نگهداری می کنید یا دارای خانواده ای شلوغ هستید بهتر است از فرشهایی با طرح های شلوغ و رنگ تیره که کثیفی را نمایان نمی کند استفاده کنید . شایان به ذکر است که فرشهای تک رنگ مانند مشکی ، قهوه ای مایل به شکلاتی به راحتی لکه های روشن و یا دوده را روی خود نمایان منی کنند ، در نتیجه برای راضی بودن از رنگ محصول فرش ماشینی بهتر است ابتدا محیط داخلی و خارجی خانه بررسی کرده و بعد انتخاب کنید .

 

فرش مناسب برای مکان های کوچک

در صورتیکه فضای کوچکی دارید و می خواهید بزرگتز جلوه کند ، بهتر است از فرش با رنگ روشن استفاده کنید . فرشهای دارای رنگ تیره برای خانه های بزرگ و کم اثاثیه مناسب تر است که البته فضایی دنج ، صمیمی و گرم بوجود می آورد . فرشهایی که دارای چند رنگ مختلف هستند یا طرح های پیچیده دارند غبار و خاک را کمتر نشان می دهند . این فرشها برای مصرف کنندگانی که خانه های آن ها در معرض گرد و غبار و دوده قرار دارند مناسب است .

 

انتخاب فرش با توجه به استفاده آن

همچنین باید به شیوه کاربرد و مواد اولیه به کمار رفته در فرش توجه کرده و آنها را مورد بررسی قرار دهید . آن دسته از فرشهایی که در بافتشان نایلون به کار رفته است ( فرش های نایلونی ) بسیار بادوام و مقاوم در برابر تغییر شکل بوده و نسبت به سایر فرشها دارای قیمت ارزان تری است اما تنها عیب آن انتقال سریع گرد و خاک به اطراف می باشد .
فرشهایی که در ساختار آنها از اولفین استفاده شده است ، در برابر رطوبت مقاوم اند و به راحتی تمیز می شوند اما با گذشت زمان حالت اصلی خود را از دست داده و اصطلاحا کش می آیند . فرش پشمی ملندگاری بالایی دارند و در برابر عوامل محیطی مقاومت زیادی دارند اما گردو خاک به سختی از آن جدا می شود .

 

نکته در مورد فرش آکریلیک

فرشهای آکریلیک در چند هفته ابتدایی پرزدهی دارند اما ادامه این پرزدهی بعد از این مدت نشانه نامرغوبی فرش می باشد . بریا خرید فرشهای پلی استری دقت کنید علاوه بر مشاهده فرش در رگال حتما قبل از خرید آن را روی زمین پهن کرده و رنگ آن را چک کنید . فرشهای پلی استر به دلیل درخشندگی نخ های آن شید های رنگی مختلفی از زوایای دید متفاوت دارد به همین دلیل لازم است در زیر نور مناسب چک شود .

 

نگه داری از فرش خریداری شده

اگر از فرش استفاده نمی کنید آن را در حالت لوله شده نگه دارید نه درحالت پهن ، این گونه قالی دست نخورده و نو باقی می ماند . قالی انتخابی شما باید متناسب با اندازه اتاق باشد و باید این را درنظر بگیرید که اتاق به چه منظوری مورد استفاده قرار می گیرد ، چقدر ترافیک دارد و زیر چه نوری قرار دارد .
قابل توجه این است که اگر قسمت انتهایی پرز با رنگ سطح فرش در اختلاف باشد ، نشان از آن دارد که با رنگ جوهری قالی را رنگ کرده اند و ممکن است رنگ بدهد . فرشهای با پرز خشن سخت تر تمیز می شوند . فراموش نکنید که پرز فرش باید درخشان و انعطاف پذیر باشد . قبل از خرید فرش باید به فضای حاکم بر خانه ( سنتی یا مدرن بودن آن ) توجه کنید . برای مثال اگر خانه شما دارای کفپوش پارکت است ، طرح گبه روی آن زیبا جلوه خواهد کرد اما برای فضای سنتی ، طرح لچک ترنج مناسب تر است .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
خرید فرش بی قواره مستقیم از کارخانه
نکاتی برای خرید اینترنتی فرش بهتر ✚ توصیه های پلیس فتا
چگونه یک تابلو فرش ببافیم
راه های خرید فرش 1500 شانه مستقیم از کارخانه فرش
درباره تابلو فرش دستباف ، کمی متفاوت تر !
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه