خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

نکاتی برای انتخاب فرش ماشینی مناسب

نکاتی مهم برای انتخاب فرش ماشینی مناسب

انتخاب فرش ایده آل را متناسب با اتاق و نوع کاربرد آن باید در نظر بگیریم . به عنوان مثال فرشی که در پذیرایی انداخته می شود باید قابلیت پاخور بودن را دارا باشد و برای استفاده طولانی مدت مناسب و مقاوم در برابر گرد و غبار باشد ، اما برای اتاق خواب می توان فرشی با جنسی لطیف و دارای طیف رنگی روشن استفاده کرد . در ادامه این مقاله سعی شده کرده ایم که نکاتی مهم برای انتخاب فرش ماشینی مناسب را برای شما قرار بدهیم تا به درستی اقدام به خرید خود نمایید .

 

فرش مناسب برای دارندگان فرزند

اگر در خانه کودک دارید یا حیوانات خانگی نگهداری می کنید یا دارای خانواده ای شلوغ هستید بهتر است از فرشهایی با طرح های شلوغ و رنگ تیره که کثیفی را نمایان نمی کند استفاده کنید . شایان به ذکر است که فرشهای تک رنگ مانند مشکی ، قهوه ای مایل به شکلاتی به راحتی لکه های روشن و یا دوده را روی خود نمایان منی کنند ، در نتیجه برای راضی بودن از رنگ محصول فرش ماشینی بهتر است ابتدا محیط داخلی و خارجی خانه بررسی کرده و بعد انتخاب کنید .

 

فرش مناسب برای مکان های کوچک

در صورتیکه فضای کوچکی دارید و می خواهید بزرگتز جلوه کند ، بهتر است از فرش با رنگ روشن استفاده کنید . فرشهای دارای رنگ تیره برای خانه های بزرگ و کم اثاثیه مناسب تر است که البته فضایی دنج ، صمیمی و گرم بوجود می آورد . فرشهایی که دارای چند رنگ مختلف هستند یا طرح های پیچیده دارند غبار و خاک را کمتر نشان می دهند . این فرشها برای مصرف کنندگانی که خانه های آن ها در معرض گرد و غبار و دوده قرار دارند مناسب است .

 

انتخاب فرش با توجه به استفاده آن

همچنین باید به شیوه کاربرد و مواد اولیه به کمار رفته در فرش توجه کرده و آنها را مورد بررسی قرار دهید . آن دسته از فرشهایی که در بافتشان نایلون به کار رفته است ( فرش های نایلونی ) بسیار بادوام و مقاوم در برابر تغییر شکل بوده و نسبت به سایر فرشها دارای قیمت ارزان تری است اما تنها عیب آن انتقال سریع گرد و خاک به اطراف می باشد .
فرشهایی که در ساختار آنها از اولفین استفاده شده است ، در برابر رطوبت مقاوم اند و به راحتی تمیز می شوند اما با گذشت زمان حالت اصلی خود را از دست داده و اصطلاحا کش می آیند . فرش پشمی ملندگاری بالایی دارند و در برابر عوامل محیطی مقاومت زیادی دارند اما گردو خاک به سختی از آن جدا می شود .

 

نکته در مورد فرش آکریلیک

فرشهای آکریلیک در چند هفته ابتدایی پرزدهی دارند اما ادامه این پرزدهی بعد از این مدت نشانه نامرغوبی فرش می باشد . بریا خرید فرشهای پلی استری دقت کنید علاوه بر مشاهده فرش در رگال حتما قبل از خرید آن را روی زمین پهن کرده و رنگ آن را چک کنید . فرشهای پلی استر به دلیل درخشندگی نخ های آن شید های رنگی مختلفی از زوایای دید متفاوت دارد به همین دلیل لازم است در زیر نور مناسب چک شود .

 

نگه داری از فرش خریداری شده

اگر از فرش استفاده نمی کنید آن را در حالت لوله شده نگه دارید نه درحالت پهن ، این گونه قالی دست نخورده و نو باقی می ماند . قالی انتخابی شما باید متناسب با اندازه اتاق باشد و باید این را درنظر بگیرید که اتاق به چه منظوری مورد استفاده قرار می گیرد ، چقدر ترافیک دارد و زیر چه نوری قرار دارد .
قابل توجه این است که اگر قسمت انتهایی پرز با رنگ سطح فرش در اختلاف باشد ، نشان از آن دارد که با رنگ جوهری قالی را رنگ کرده اند و ممکن است رنگ بدهد . فرشهای با پرز خشن سخت تر تمیز می شوند . فراموش نکنید که پرز فرش باید درخشان و انعطاف پذیر باشد . قبل از خرید فرش باید به فضای حاکم بر خانه ( سنتی یا مدرن بودن آن ) توجه کنید . برای مثال اگر خانه شما دارای کفپوش پارکت است ، طرح گبه روی آن زیبا جلوه خواهد کرد اما برای فضای سنتی ، طرح لچک ترنج مناسب تر است .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
نحوه خرید فرش ماشینی خوب یکبار برای همیشه
قیمت فرش 700 شانه کاشان با آخرین بروزرسانی
ساختمان فرش ماشینی
شرایط بازگشت کالا به فرش روز
فرش خوب - قسمت دوم
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه