خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

ویژگی های فرش ماشینی

مشخصات و ویژگی ها فرش ماشینی

فرش ماشینی روز به روز به علت داشتن کیفیت بالا در بین مردم محبوب تر و خرید و فروش آن پر رونق تر می شود ، اگر چه مشکلات اقتصادی ممکن است از فروش آن کم کند ولی وجود مشتریان داخلی و خارجی برای این محصول اجازه عقب نشینی از تولید قالی را نمی دهد . در ادامه شما را با برخی از ویژگی ها و مشخصات قالی ماشینی آشنا خواهیم کرد که می توانید آن را مطالعه بفرمایید . در ادامه این مقاله سعی شده است به مشخصات و ویژگی ها فرش ماشینی  پرداخته بشود که شما می توانید در ادامه آن را مطالعه کنید .

 

1- مشخصات و ویژگی های فرش ماشینی

فرش ماشینی به علت اینکه توسط دستگاه ها بافته می شود ، به طور معمول دارای ابعاد سازمانی خاصی می باشد ، مگر اینکه مشتری  غیر از آن را سفارش دهد . یکی از مهمترین مشخصه های هر قالی اندازه و ابعاد آن است که شما آن را برای منزل خود تعیین خواهید کرد . ابعادی که برای قالیهای ماشینی در دستگاه در نظر گرفته شده است در تمام کارخانه های فرش کاشان یکی می باشد . این ابعاد می تواند 6 متری ، 9 متری  و 12 متری باشد . این اندازه ها به صورتی است که می توان برای یک اتاق در نظر گرفت . شما ابتدا باید ابعاد طولی و ابعاد عرضی مکانی را که می خواهید در آن فرش ماشینی پهن کنید را شناسایی کنید و اگر نمی خواهید پول زیاد بدهید طبق اندازه های گفته شده قالی را بخرید .


اندازه ها در ابعاد طولی و عرضی زیر می باشد که می توانید آنها را در نظربگیرید :
-    قالی های 6 متری دارای ابعاد 2 در 3 می باشد .
-    قالی های 9 متری دارای ابعاد طولی و عرضی 2.5 در 3.5 است .
-    قالی های 12 متری دارای ابعاد 3 در 4 می باشد .


پس حتما به این نکته توجه کنید که باید خوب ابعاد و اندازه های یک اتاق را در نظر بگیرید و سپس به انجام مسئله خرید فرش ماشینی بپردازید . پرفروش ترین اندازه های قالی های ماشینی امروزه 9 متری است . البته 12 متری و 6 متری نیز فروش خوبی دارد اما اکثرا از این گونه قالی هایی با این ابعاد استفاده می کنند .
دومین مشخصه و ویژگی فرش ماشینی که در شناسنامه و برچسب پشت قالی هم قرار می گیرد ، تعداد شانه و تعداد تراکم آن می باشد . همانطور که در مقالات اشاره شده است ، در قالی به تعداد گره ها در یک متر از عرض تعداد شانه گفته می شود و به تعداد گره ها در واحد طول (یک متر ) نیز تعداد تراکم گفته می شود . هرچه تراکم و تعداد شانه بیشتر باشد نقشه قالی ظریف تر و ضخامت خود قالی کمتر خواهد شد و در نتیجه ریز بافتی آن هم بیشتر می شود . فرش ماشینی 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه از انواع رایج قالی در بازار امروز قالیبافی است . قالی های هفتصد شانه نسبت به 1200 شانه و 1000 شانه دارای ضخامت کمتری هستند ولی دارای طرح های زیباتر و ظریف تری هستند . اگر شما بیشتر به دنبال زیبایی منزلتان هستید توصیه می کنیم از قالی 1000 شانه به بالا استفاده کنید ، در غیر اینصورت اگر به دنبال محصول فرش ماشینی با دوام هستید ، فرش هفتصد شانه بخرید .

 

2- کیفیت و دوام فرش ماشینی

این مورد تحت تاثیر عوامل بسیار است که مهم ترین آنها به کارخانه برمیگردد ، این که چگونه در کارخانه و بوسیله کدام دستگاه و نخی بافته شده باشد . درست است که عوامل نگهداری ان در منزل نیز ممکن است در آن تاثیر بگذارد ولی مهم ترین عوامل همان چیز هایی است که ذکر شده است .

 

2-1- ویژگی های فرش بی کیفیت

ممکن است عواملی در قالی مشاهده شود که نشان از کیفیت کم آن خواهد داشت . پس می توان عواملی همچون : پارگی و وصله و جای تیغ خوردگی ، جای قلاب خوردگی ، تکرار نقشه ، اختلاف در اندازه و ابعاد ، افزونی مقدار آهار ، نداشتن برچسب پشت فرش را از نشانه های کیفیت پایین یک فرش ماشینی دانست .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
صادرات فرش بزرگ پارچه
ویژگی های فرش ماشینی
خرید اینترنتی تابلو فرش
راهنمای خرید نخ و نقشه فرش
معرفی فرش 700 شانه قیطران
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه