خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

درباره تابلو فرش ماشینی کلاریس

everything-about-pictorial-claris-carpet.jpg

تابلو فرش یکی از اجزای زیبا ومزین کنندهی هر خانه است . بسته به سلیقه هرشخص می تواند دارای طرح های متفاوتی باشد . این محصول به شدت در ایران محبوب است و به عنوان هدیه گرانبها و با ارزش نیز قلمداد می شود . در حقیقت این محصول به خاطر اینکه دارای طرح های منحصر به فرد است و داخل چارچوبی به نام تابلو نیز قرار گرفته است ، یک هدیه با ارزش محسوب می شود . انواع طرح ها روی محصولات تابلو فرش ممکن است پیاده سازی شود ، که بسته به انتخاب مشتری و طراحی طراح نقشه می تواند متفاوت باشد . جالب است بدانید که این محصول نیز همانند فرش اولین بار در ایران بافته شد یا بهتر است بگوییم که اختراع شد . استان آذربایجان شرقی یا تبریز به خاطر حضور پر رنگ در صنعت قالیبافی توانست بار دیگری هدیه ای گرانبها به اقتصاد ایران هدیه دهد . شهر سردرود این بار مبدا تابلو فرش جهان نام گرفت و توانست اقتصاد ایران و تبریز را تحت تاثیر خود قرار دهد و بر اشتغال جوانان بیفزاید . اما گونه ای دیگر از این محصول نیز در کاشان بافته می شود . این محصول توسط دستگاه های بروز و مدرن بافته می شود و به عبارتی می توان گفت در کاشان به علت گستردگی قالی ماشینی ، تابلو فرش ماشینی نیز بافته می شود که البته از طرف مشتریان نیز با استقبال خوبی مواجه شده است . در این مقاله سعی شده است همه چیز درباره تابلو فرش ماشینی کلاریس گفته شودا تا شما در خرید تابلو فرش یک انتخاب مناسب و صحیح را به آسانی داشته باشید .

1- تابلو فرش ماشینی

در حال حاضر دو نوع تابلو فرش ماشینی وجود دارد یکی تابلو فرش کلاریس یا چاپی و بافت ماشینی که هردو دارای مزیت ها و معایب خود هستند که در ادامه می خواهیم به انها بپردازیم .

1-1- تابلو فرش بافت ماشینی

منظور از بافت ماشینی این است که ابتندا نقشه ای که مد نظر هست را به دستگاه های بافنده می دهند . سپس آن دستگاه می تواند با استفاده از نقشه خوانی یک تابلو فرش ماشینی را با درهم تنیدن تار و پود ببافد . یعنی از همان ابتدا ، طبق نقشه این محصولات بافته می شوند و از نظر کیفیت هم میشود به آنها اعتماد کرد . اما اگر یک کارخانه بخواهد تابلو هایی با تعداد زیاد ببافد قطعا زمان زیادی طول خواهد کشید ، چرا که سرعت اینگونه دستگاه ها به علت بالا بودن دقت کمی پایین تر از تابلو فرش چاپی خواهد بود . مزیت اینگونه محصولات نیز این است که دارای شباهت بیشتری به نوع دستبافت هستند و عمر بیشتری دارند .

1-2- تابلو فرش کلاریس یا چاپی

نحوه بافت تابلو فرش کلاریس بدین صورت است که ابتدا قالی در ابعاد مورد نظر به رنگ کاملا سفید بافته می شود . سپس مانند چاپ کردن روی کاغذ ، با استفاده از دستگاه ها مدرن و اتوماتیک نقشه ای که به دستگاه داده شده است ، روی زمینه سفید ، چاپ می شود . البته برای اینکه به نوع واقعی شبیه تر شود ، طرح را پشت و رو چاپ می کنند . این کار کمک می کند که این محصولات یعنی تابلو فرش ماشینی کلاریس واقعی تر به نظر برسد . این محصول برای اولین بار در ترکیه و توسط گروه صنعتی فرش محتشم رونمایی شد که سال آن به میلادی به سال 2018 و به شمسی به سال 1396 برمیگردد . این تکنولوژی آخرین تکنولوژی است که می تواند کمک شایانی به افزایش سرعت قالی بافی کند . البته اگر روی تابلو فرش کلاریس محکم دست بکشید زمینه سفید آن را مشاهده خواهید نمود . اما نوع دیگری از دستگاه ها به بازار وارد شده است که می تواند با استفاده از فرآیندی که دارد ، رنگ ها را به عمق الیاف قالی تزریق کند . این قالی هایی که با استفاده از فرآیند تزریق رنگ بافته می شوند ، دیگر باعث نمی شوند که زمینه سفید دیده شود . تابلو فرش کلاریس تزریقی نیز از جدید ترین محصولات کارخانه فرش کاشان است که به علت چاپ پشت و رو و همچنین به علت استفاده از دستگاه های بافنده تزریق رنگ ، واقعی به نظر برسد . تابلو فرش چاپی نسبت به بافت ماشینی سرعت بیشتری دارد که نوع معمولی آن البته دوام کمتری در تثبیت رنگ خواهد داشت . البته می توان به این موضوع هم اشاره کرد ، که با آمدن دستگاه های بافنده تزریق رنگ دیگر نباید نگران دوام و کیفیت تابلو فرشتان باشید .

1-3- ابعاد تابلو فرش ماشینی کلاریس

این کالا دارای ابعاد مختلفی برای بافت است ، که می تواند به عرضه مشتریان نیز برسد . الگوهایی برای اندازه های مختلف این کالا در نظر گرفته شده که طبق آن برای مشتریان مختلف بافته خواهد شد ، که البته بسته به اندازه و ابعاد ، قیمت تابلو فرش کلاریس نیز متفاوت خواهد بود . این اندازه ها عبارتند از : 80*50 ، 100*50 ،70*100 ، 5/1*1 ، 25/2 * 5/1 ، 3*2 . شما می توانید با استفاده از نیاز خود این تابلوفرشها را نتخاب کنید و به عنوان هدیه به دیگران یا زینت منزل استفاده و بهره ببرید .

آپدیت لینک های مقاله در تاریخ 29 خرداد 97

کلمات کلیدی مرتبط :
نظرات فرش روز
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
کد امنیتی :
CAPTCHA Image کد امنیتی را وارد کنید:
Refresh Image
دیگر مطالب کاربردی فرش
مدل فرش جهیزیه عروس به صورت شیک و لاکچری
نمایشگاه تابلو فرش برای خرید انواع تابلو در طرح مختلف
مقایسه مختصر فرش 1500 شانه با 1200 شانه
نکاتی که حتما در خرید فرش کودک به شما کمک می کند!
قیمت فرش سجاده ای کاشان
ادامه
نماد اعتماد الکترونیکی
سوالات رایجسوالات رایج فرش روز تلفن تماس03155353082 - 03155353081

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.

خدمات ویـژه فرش روز
سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه