خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

درباره تابلو فرش ماشینی کلاریس

everything-about-pictorial-claris-carpet.jpg

تابلو فرش یکی از اجزای زیبا ومزین کنندهی هر خانه است . بسته به سلیقه هرشخص می تواند دارای طرح های متفاوتی باشد . این محصول به شدت در ایران محبوب است و به عنوان هدیه گرانبها و با ارزش نیز قلمداد می شود . در حقیقت این محصول به خاطر اینکه دارای طرح های منحصر به فرد است و داخل چارچوبی به نام تابلو نیز قرار گرفته است ، یک هدیه با ارزش محسوب می شود . انواع طرح ها روی محصولات تابلو فرش ممکن است پیاده سازی شود ، که بسته به انتخاب مشتری و طراحی طراح نقشه می تواند متفاوت باشد . جالب است بدانید که این محصول نیز همانند فرش اولین بار در ایران بافته شد یا بهتر است بگوییم که اختراع شد . استان آذربایجان شرقی یا تبریز به خاطر حضور پر رنگ در صنعت قالیبافی توانست بار دیگری هدیه ای گرانبها به اقتصاد ایران هدیه دهد . شهر سردرود این بار مبدا تابلو فرش جهان نام گرفت و توانست اقتصاد ایران و تبریز را تحت تاثیر خود قرار دهد و بر اشتغال جوانان بیفزاید . اما گونه ای دیگر از این محصول نیز در کاشان بافته می شود . این محصول توسط دستگاه های بروز و مدرن بافته می شود و به عبارتی می توان گفت در کاشان به علت گستردگی قالی ماشینی ، تابلو فرش ماشینی نیز بافته می شود که البته از طرف مشتریان نیز با استقبال خوبی مواجه شده است . در این مقاله سعی شده است همه چیز درباره تابلو فرش ماشینی کلاریس گفته شودا تا شما در خرید تابلو فرش یک انتخاب مناسب و صحیح را به آسانی داشته باشید .

1- تابلو فرش ماشینی

در حال حاضر دو نوع تابلو فرش ماشینی وجود دارد یکی تابلو فرش کلاریس یا چاپی و بافت ماشینی که هردو دارای مزیت ها و معایب خود هستند که در ادامه می خواهیم به انها بپردازیم .

1-1- تابلو فرش بافت ماشینی

منظور از بافت ماشینی این است که ابتندا نقشه ای که مد نظر هست را به دستگاه های بافنده می دهند . سپس آن دستگاه می تواند با استفاده از نقشه خوانی یک تابلو فرش ماشینی را با درهم تنیدن تار و پود ببافد . یعنی از همان ابتدا ، طبق نقشه این محصولات بافته می شوند و از نظر کیفیت هم میشود به آنها اعتماد کرد . اما اگر یک کارخانه بخواهد تابلو هایی با تعداد زیاد ببافد قطعا زمان زیادی طول خواهد کشید ، چرا که سرعت اینگونه دستگاه ها به علت بالا بودن دقت کمی پایین تر از تابلو فرش چاپی خواهد بود . مزیت اینگونه محصولات نیز این است که دارای شباهت بیشتری به نوع دستبافت هستند و عمر بیشتری دارند .

1-2- تابلو فرش کلاریس یا چاپی

نحوه بافت تابلو فرش کلاریس بدین صورت است که ابتدا قالی در ابعاد مورد نظر به رنگ کاملا سفید بافته می شود . سپس مانند چاپ کردن روی کاغذ ، با استفاده از دستگاه ها مدرن و اتوماتیک نقشه ای که به دستگاه داده شده است ، روی زمینه سفید ، چاپ می شود . البته برای اینکه به نوع واقعی شبیه تر شود ، طرح را پشت و رو چاپ می کنند . این کار کمک می کند که این محصولات یعنی تابلو فرش ماشینی کلاریس واقعی تر به نظر برسد . این محصول برای اولین بار در ترکیه و توسط گروه صنعتی فرش محتشم رونمایی شد که سال آن به میلادی به سال 2018 و به شمسی به سال 1396 برمیگردد . این تکنولوژی آخرین تکنولوژی است که می تواند کمک شایانی به افزایش سرعت قالی بافی کند . البته اگر روی تابلو فرش کلاریس محکم دست بکشید زمینه سفید آن را مشاهده خواهید نمود . اما نوع دیگری از دستگاه ها به بازار وارد شده است که می تواند با استفاده از فرآیندی که دارد ، رنگ ها را به عمق الیاف قالی تزریق کند . این قالی هایی که با استفاده از فرآیند تزریق رنگ بافته می شوند ، دیگر باعث نمی شوند که زمینه سفید دیده شود . تابلو فرش کلاریس تزریقی نیز از جدید ترین محصولات کارخانه فرش کاشان است که به علت چاپ پشت و رو و همچنین به علت استفاده از دستگاه های بافنده تزریق رنگ ، واقعی به نظر برسد . تابلو فرش چاپی نسبت به بافت ماشینی سرعت بیشتری دارد که نوع معمولی آن البته دوام کمتری در تثبیت رنگ خواهد داشت . البته می توان به این موضوع هم اشاره کرد ، که با آمدن دستگاه های بافنده تزریق رنگ دیگر نباید نگران دوام و کیفیت تابلو فرشتان باشید .

1-3- ابعاد تابلو فرش ماشینی کلاریس

این کالا دارای ابعاد مختلفی برای بافت است ، که می تواند به عرضه مشتریان نیز برسد . الگوهایی برای اندازه های مختلف این کالا در نظر گرفته شده که طبق آن برای مشتریان مختلف بافته خواهد شد ، که البته بسته به اندازه و ابعاد ، قیمت تابلو فرش کلاریس نیز متفاوت خواهد بود . این اندازه ها عبارتند از : 80*50 ، 100*50 ،70*100 ، 5/1*1 ، 25/2 * 5/1 ، 3*2 . شما می توانید با استفاده از نیاز خود این تابلوفرشها را نتخاب کنید و به عنوان هدیه به دیگران یا زینت منزل استفاده و بهره ببرید .

آپدیت لینک های مقاله در تاریخ 29 خرداد 97

کلمات کلیدی مرتبط :
نظرات فرش روز
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
کد امنیتی :
CAPTCHA Image کد امنیتی را وارد کنید:
Refresh Image
دیگر مطالب کاربردی فرش
لوکس ترین فرش مدرن و 4 نکته مهم⭐
فرش باستانی پازیریک
فرش کاشان - قسمت دوم
با مطالعه این نکات فرش ماشینی درجه یک بخرید !
انواع فرش ماشینی گل برجسته و مزایا و معایب آن!
ادامه
نماد اعتماد الکترونیکی
نماد اعتماد الکترونیک خرید فرش
سوالات رایجسوالات رایج فرش روز تلفن تماس03155353082 - 03155353081

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.

خدمات ویـژه فرش روز
سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه