خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

طرح های فرش ماشینی

بررسی طرح های فرش ماشینی به صورت کامل

فرش از ابتدای تاریخ تا به حال دچار تغیرات فراوانی شده است . در ابتدا پوست به عنوان قالی استفاده می شد بافت ها درشت بوده و طرح های ساده ای داشتند . به مرور بافت ها ریزتر و با ظرافت بیشتری به کار گرفته می شدند و به همین منوال نقوش پیچیده تر با ظرافت و زیبایی بیشتری آمیخته می شدند . ما در این مقاله می خواهیم به بررسی طرح های فرش ماشینی به صورت کامل برای داشتن یک انتخاب مناسب و به یادماندنی داشته باشیم که می توانید آن را مطالعه کنید .

 

1- طرح های فرش ماشینی

طرح فرش ماشینی به دو دسته تقسیم می شود که یک نوع از آن دارای طرح هندسی و دیگری قالی گلدار نامیده می شود . طرح های دارای اشکال هندسی عموما توسط عشایر بافته می شود و به صورت ذهنی و برگرفته از الهامات فکری است و حتی نشانه ای از فرهنگ و قومیت بافنده را نشان می دهد .

 

1-1- طرح ترنج فرش ماشینی

طرح های منحنی که شاید بتوان گفت بیشترین مجموعه طرح ها در این دسته قرار دارد و تعجب و تحسین جهانیان را متوجه خود نموده است و می توان گفت مابقی نقوش جز این دسته قرار خواهند گرفت . این طرح از اشکال مختلفی مثل پرنده ، درخت ، گل استفاده می کند و در اکثر فرشهای ایرانی بدین صورت است که در مرکز قالی یک طرح لوزی یا بیضی وجود دارد که به نام لچک شناخته می شود و داخلش با نقشه پر می کنند که به آن ترنج فرش می گویند .

 

1-2- طرح های شاهانه فرش ماشینی

با توجه به قدمت بالای ایران و وجود اماکن تاریخی زیاد می تواند سرچشمه بسیاری از الهامات ذهنی باشد در نتجه یکی از طرح فرشهای از نماهای مثل تخت جمشید ، طاق بستان و غیره در خود استفاده نموده اند .همچنین پادشاهان و تاثیر آن ها بر مردم نیز باعث تغییراتی در فرش گردیده به صورتی که به علت خدمات شاه عباس از طرحی به نام طرح شاه عباسی نامبرده شده که از گل های زنبق برای این نقش استفاده می شود .گاهی شما طرح های می بینید که به صورت پیچ در پیچ هستند و با گل و برگ احاطه شدند به این نمونه طرح اسلیم یا مارپیچ گفته می شود . این نمونه طرح های پرکاربرد قالی هستند و لازم به ذکر است بگوییم در محصولات فرش ماشینی نیز طرح های مثل افشان ، هشت پرنده ، نایین و غیره وجود دارد که جز موارد موردپسند و پرکاربرد ایرانیان است .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
همه چیز در مورد فرش ماشینی
تفاوت فرش شنل و فرش فریز
کیفیت فرش ۱۲۰۰ شانه برای خرید انواع فرش
مقایسه فرش 500 شانه و فانتزی
انواع فرش های 1500 شانه با معرفی کامل با قیمت و ویژگی ها
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه