خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

لفافه دوزی و مراقبت از ریشه های فرش حیاتی است !

لفافه دوزی و مراقبت از ریشه های فرش حیاتی است !

اگر در منزلتان فرش دارید شاید برایتان این مشکل پیش آمده باشد که ریشه های آن از بین بروند یا پاره شوند . در فرش ماشینی و یا دستباف ممکن است این مشکل پیش بیاید که قطعا شما باید از آن جلوگیری کنید ، یعنی از فرشتان در برابر این آسیب جلوگیری کنید . 

اما شاید بپرسید چرا ؟ و لزوم محافظت از ریشه فرش چیست ؟

ریشه ها در فرش از مهم ترین و حساس ترین قسمت ها هستند . پس اگر آسیبی به آن ها برسد ممکن است به کل ساختمان اصلی و بدنه آن هم آسیب وارد شود . 

اما آیا می دانستید که عملا ریشه های فرش ماشینی بر خلاف دستباف به انتهای قالی متصل شده اند و بیش تر جنبه ظاهری دارند تا شبیه فرش های دستباف شوند ؟ 

پس آسیب در فرش ماشینی کاشان در این زمینه کم تر خواهد بود و شما باید خیالتان از این بابت راحت باشد . 

اما در فرش دستباف ، معمولا ریشه های بالا و پایین دارای کرباس یا گلیم بافی یا پود زیر و رو هستند که از حرکت گره ها انتهای بافت به شمت بیرون و اسیب به آن ها جلوگیری می کند . 

آسیب در این نقطه بالا است چرا که در معرض آب ، هوا خوردگی ، پاخوردگی ، رطوبت ، برخورد فیزیکی و گرمای مستقیم قرار دارد و تار و پود هم در این نقطه در هم تنیده نشده اند . 

مراقبت از ریشه فرش 

توصیه ما این است که از ریشه فرش مراقبت کنید . اما در این مراقبت چند توصیه عملی برای مشا داریم که انجام آن می تواند برای شما مشکل گشا باشد :

1 – همیشه از جارو کردن و تمیز کردن ریشه فرش غافل نشوید . هنگامی که به جارو کردن مشغول هستید فراموش نکنید که باید مراقب ریشه ها هم باشید تا به ان ها آسیب وارد نگردد . 

2 – هنگام تحویل فرش ماشینی یا دستباف به قالیشویی این نکته را به آن ها یاد آوری کنید که از مواد اسیدی قوی برای سفید شدن ریشه ها استفاده نشود چون باعث پوسیدگی و کاهش عمر ریشه و خود قالی می گردد . 

3 – در هنگام شستشوی دستی با خشونت برخورد نکنید ، چون ممکن است ریشه کنده شوند . هم چنین از مواد اسیدی قوی برای سفید شدن ریشه ها استفاده نکنید . چون برخی ها فکر می کنند که کار مفیدی انجام می دهند در حالی که ضرر آن بیش تر از فایده آن خواهد بود . 

4 – آسیب ها و پارگی های جزئی را برطرف کنید تا از پیشرفت آسیب به بافت فرش ها جلوگیری شود . 

5 – به هیچ عنوان از چسب شیشه ای یا نواری برای ریشه ها استفاده نکنید . شاید این عمل مفید و خوب به نظر برسد اما در اصل با مواد شیمیایی ، به ریشه فرش آسیب ولارد می شود . 

غیر از آن هنگام باز کردن چسب ها کم کم ریشه ها هم کنده می شوند . هم چنین جای چسب ها تا مدت ها روی ریشه قالی می مانند که برای پاک کردن آن نیاز به مواد شیمیایی است که برای فرش شما ضرر خواهد داشت . 

6 – از کاور ریشه فرش استفاده کنید . این کاور هیچ نوع چسب و مواد شیمیایی مضری برای فرش ماشینی و دستباف شما ندارد . شما می توانید این محصولات را از فروشگاه های قالی یا ملزومات قالی خریداری کنید . منظور از ملزومات قالی ، مغازه هایی است که به فروش تجهیزات و ملزومات قالیبافی مشغول هستند . 

قرار گیری این کاور ها بر لبه های فرش باعث محکم شدن ریشه و جلوگیری از آسیب به آن می شود . در ضمن عمر ریشه هم افزایش پیدا خواهد کرد و نیاز به ترمیم آن نخواهد بود . 

7 – به جای کاور ریشه می توانید لفافه دوزی کنید . در این عمل از پارچه های مخصوص و مشبک برزنتی یا متقال استفاده می شود به این صورت که آن را دور تا دور ریشه ها می بافند . شبکه ای بودن این پارچه ها به سبب این است که  جریان هوا به خوبی در ریشه ها عبور کند . 

لفافه دوزی عمل معروفی است که بسیاری از خانه داران هنر آن را دارند و برای مراقبت از فرش های خود از آن استفاده و بهره می برند . شما هم می توانید با آموزش آن برای ریشه های فرش خود لفافه دوزی را انجام دهید تا عمر فرشتان بالا تر برود و به ریشه های شما هم آسیبی وارد نشود . 

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
قیمت فرش شگی با آخرین بروز رسانی 97
درجه بندی های فرش ماشینی
درباره عوامل موثر بر قیمت تابلو فرش ماشینی
راهنمای خرید نخ و نقشه فرش
مرکز فروش فرش کناره برای خرید مستقیم از کارخانه
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه