خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

درباره فرش گبه ماشینی

معرفی فرش ماشینی گبه

 گبه یا قالیچه خرسک فرشی است از جنس قالی که معمولا در اندازه های کوچک توسط عشایر لر و قشقایی بافته می شود . گبه دستباف توسط زنان عشایر ، در رنگهای ساده و نقشهای دلخواه بافته می شود  و همچنان طرفداران مخصوص خود را  داراست . در ادامه می خواهیم به مطلب معرفی فرش ماشینی گبه بپردازیم که می توانید آن را بخوانید و در انتخاب درستی را برای دکوراسیون خانه خود داشته باشید .

 

1- معرفی فرش ماشینی گبه

معنای لغت گبه دقیقا مشخص نیست ولی امروزه در خصوص فرشهایی به کار می رود که دارای خابی بلند و درشت باف و ضخیم و زمخت می باشند . در طرحهای اولیه دستباف گبه معمولا ساده و بدون نقشه بافته می شد و در اصطلاح عوام فرش گبه ، دستباف نقشه ندارد و طرحهایش بر اساس آرزوها و تخیلات ذهنی بافنده و بیشتر به شکل نقش حیوانات ( به خصوص شیر ) ، انسان ، درخت ، پرندگان و یا اشکال هندسی می باشد .

 

1-1- درباره فرش گبه ماشینی

فرش گبه ماشینی به الهام از گبه های دستباف تولید می شود با این تفوات که با وجود سنگین تر بودن و ضخیم بودن ، قیمت آنها بسیار کمتر از قالی دستباف می باشد . امروزه با استفاده از بهترین تکنولوژی و بهره گیری از نرم افزار های کامپیوتری و ماشین الات بافندگی پیشرفته می توانند انواع قالی ماشینی را در کیفیت های بالا تولید کنند .

 

1-2- الیاف فرش گبه

در تولید فرش گبه ماشینی معمولا از نخ پلی استر یا BCF  مرغوب که ارزان تر از نخ اکریلیک می باشد ، استفاده می شود . در کل ما برای بافت قالی ماشینی سه نوع نخ داریم که می توان گفت دارای کیفیت های متفاوتی هستند . یکی از انها آکریلیک است که در بالاترین کیفیت قرار دارد . نوع دوم آن پلی استر است که دارای کیفیت بالایی است و در فرشهای فانتزی و گبه نیز به کار می رود . نوع سوم که ارزان تر و کیفیت آن پایین تر از همه است ، الیاف بی سی اف است که در فرش گبه نیز به کار می رود .

 

1-3- طرح و کیفیت فرش ماشینی گبه

فرش ماشینی گبه در حقیقت محصولی مابین گلیم و محصولات فرش ماشینی است و از آنجاییکه طرحهای آن شباهت زیادی به گلیم دارد ، برخی آن را  گلیم می نامند ولی طول نخ خاب بیشتر و ضخیمتر از گلیم  می باشد . بدون شک می توان گفت تولیدکنندگان ایرانی همه انواع قالیهای دستباف از همه مناطق ایران را به صورت ماشینی و با استفاده از مواد اولیه مختلف تهیه کرده اند .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
مقایسه بیطرفانه فرش 700 شانه کاشان و مشهد
خرید فرش 500 شانه انتخابی درست یا نادرست ؟
انواع فرش ماشینی گل برجسته و مزایا و معایب آن!
ویژگی های فرش ماشینی
انتخاب فرش برای پذیرایی با توضیحات کامل برای خرید
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه