خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

قطب های فرش ماشینی در ایران

تولیدکنندگان فرش ماشینی در ایران

فرش ماشینی ایران یکی از بهترین ها و با کیفیت ترین های کفپوش ها در سر تاسر جهان می باشد . شاید برای شما جالب باشد ، که بدانید چرا تا این میزان محبوبیت در بین جهانیان دارد و چه شهرهای در ایران به تولید فرش ماشینی می پردازد ؟ که در ادامه این مقاله ما برای شما توضیحات کاملی را به صورت روان برای روند تولید فرش ماشینی در ایران و همچنین انواع شهر های تولید کننده قالی که فرش ماشینی کاشان و همچنین مشهد و دیگر شهر ها می باشد صحبتی را داشته باشیم ، تا شما بتوانید با دانستنی هایی که قرار داده شده است.

 

1- تولیدکنندگان فرش ماشینی در ایران

با توجه به تحقیقات انجام شده ، در حال حاضر ظرفیت تولید فرش ماشینی در ایران 12 میلیون متر در سال برآورد شده که در سال 80 میلیون متر تولید می شود ، 50 میلیون متر آن توسط مردم ایران مصرف می شود و 30 میلیون متر مربع اضافه تولید دارد ، و همچنین در حال حاضر 1000 واحد تولیدی فعال در کشور وجود دارد. با این حال برای تهیه فرش آکریلیک ، حدود 70 درصد نخ آن وارد می شود و مابقی آن از تولید داخل تهیه می شود . اما در نخ های پلی استر ، پلی پروپلین و نایلون با توجه به حجم عظیمی از ذخایر نفتی در ایران به خود کفایی رسیده ایم .

 

2- فرش ماشینی کاشان

کاشان به عنوان قطب فرش ماشینی ایران شناخته می شود . و این امر نیز دلایلی دارد از جمله اینکه به عنوان اولین تولید کننده فرش ماشینی در ایران دارای تجربه و سابقه فراوانی است . و توانسته بیش از 50 درصد کل ظرفیت تولیدی کشور را به خود اختصاص دهد و 80 درصد کل واحد های تولیدی متعلق به این شهر است . که شهرک صنعتی سلیمان صباحی در آران و بیدگل یکی از بزرگترین شهرک های تولیدی در این شهر می باشد .

 

2-1- فرش ماشینی مشهد

بغیر از شهر فرش کاشان و مشهد در شهرهای دلیجان ، اصفهان ، یزد و تهران نیز تولیداتی انجام می گیرد . شاید بعد از کاشان بتوان مشهد را به عنوان دومین شهر برتر در ایران دانست که در حدود 4 دهه سابقه در این صنعت دارد و توانسته بیش از 30 شهر را تحت پوشش خود قرار دهد و صادراتی نیز به کشورهای مختلف داشته باشد .

 

2-2- فرش های ماشینی در شهرهای دیگر

در گذشته نیز فرش اصفهان و یزد یکی از برندهای مطرح و ویژه ای در ایران بودند و به رقابت با فرش کاشان می پرداختند اما پس از گذشت سالیان و با گسترش روز افزون کارخانجات در کاشان نشان داده شد که این شهر همچنان ، خالق این هنر بوده پرورش دهنده آن نیز خواهد بود و با توجه به صنعت نساجی و قوی بودن در صنعت فرش می تواند رقبای خود را شکست دهد .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
راهنمای خرید از فرش روز
مقایسه بیطرفانه فرش 700 شانه کاشان و مشهد
بهترین کیفیت فرش ماشینی
لیست قیمت فرش 1000 شانه با آخرین آپدیت
بهترین انتخاب رنگ فرش ماشینی مناسب برای مبل و پذیرایی
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه