خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

قطب های فرش ماشینی در ایران

carpet-manufacturers-iran.jpg

فرش ماشینی ایران یکی از بهترین ها و با کیفیت ترین های کفپوش ها در سر تاسر جهان می باشد . شاید برای شما جالب باشد ، که بدانید چرا تا این میزان محبوبیت در بین جهانیان دارد و چه شهرهای در ایران به تولید فرش ماشینی می پردازد ؟ که در ادامه این مقاله ما برای شما توضیحات کاملی را به صورت روان برای روند تولید فرش ماشینی در ایران و همچنین انواع شهر های تولید کننده قالی که فرش ماشینی کاشان و همچنین مشهد و دیگر شهر ها می باشد صحبتی را داشته باشیم ، تا شما بتوانید با دانستنی هایی که قرار داده شده است.

 

1- تولیدکنندگان فرش ماشینی در ایران

با توجه به تحقیقات انجام شده ، در حال حاضر ظرفیت تولید فرش ماشینی در ایران 12 میلیون متر در سال برآورد شده که در سال 80 میلیون متر تولید می شود ، 50 میلیون متر آن توسط مردم ایران مصرف می شود و 30 میلیون متر مربع اضافه تولید دارد ، و همچنین در حال حاضر 1000 واحد تولیدی فعال در کشور وجود دارد. با این حال برای تهیه فرش آکریلیک ، حدود 70 درصد نخ آن وارد می شود و مابقی آن از تولید داخل تهیه می شود . اما در نخ های پلی استر ، پلی پروپلین و نایلون با توجه به حجم عظیمی از ذخایر نفتی در ایران به خود کفایی رسیده ایم .

 

2- فرش ماشینی کاشان

کاشان به عنوان قطب فرش ماشینی ایران شناخته می شود . و این امر نیز دلایلی دارد از جمله اینکه به عنوان اولین تولید کننده فرش ماشینی در ایران دارای تجربه و سابقه فراوانی است . و توانسته بیش از 50 درصد کل ظرفیت تولیدی کشور را به خود اختصاص دهد و 80 درصد کل واحد های تولیدی متعلق به این شهر است . که شهرک صنعتی سلیمان صباحی در آران و بیدگل یکی از بزرگترین شهرک های تولیدی در این شهر می باشد .

 

2-1- فرش ماشینی مشهد

بغیر از شهر فرش کاشان و مشهد در شهرهای دلیجان ، اصفهان ، یزد و تهران نیز تولیداتی انجام می گیرد . شاید بعد از کاشان بتوان مشهد را به عنوان دومین شهر برتر در ایران دانست که در حدود 4 دهه سابقه در این صنعت دارد و توانسته بیش از 30 شهر را تحت پوشش خود قرار دهد و صادراتی نیز به کشورهای مختلف داشته باشد .

 

2-2- فرش های ماشینی در شهرهای دیگر

در گذشته نیز فرش اصفهان و یزد یکی از برندهای مطرح و ویژه ای در ایران بودند و به رقابت با فرش کاشان می پرداختند اما پس از گذشت سالیان و با گسترش روز افزون کارخانجات در کاشان نشان داده شد که این شهر همچنان ، خالق این هنر بوده پرورش دهنده آن نیز خواهد بود و با توجه به صنعت نساجی و قوی بودن در صنعت فرش می تواند رقبای خود را شکست دهد .

کلمات کلیدی مرتبط :
'فرش ماشینی' , 'فرش ماشینی کاشان' , 'فرش کاشان'
نظرات فرش روز
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
کد امنیتی :
CAPTCHA Image کد امنیتی را وارد کنید:
Refresh Image
دیگر مطالب کاربردی فرش
درباره فرش گبه ماشینی
انواع فرش و مزایا و معایب آن
بهترین برند فرش ماشینی کاشان برای خرید از کارخانه
ویژگی خرید فرش کاشان از کارخانه
مرکز فروش فرش کناره برای خرید مستقیم از کارخانه
ادامه
نماد اعتماد الکترونیکی
سوالات رایجسوالات رایج فرش روز تلفن تماس03155353082 - 03155353081

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.

خدمات ویـژه فرش روز
سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه