خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

سیر تکاملی موفقیت های فرش کاشان

kashan-carpet-success.jpg

صنعت فرش ماشینی از سال های قبل از انقلاب وارد شهرستان کاشان شد و بعد از آن کارخانه های مختلفی برای تولید فرش های ماشینی در این شهرستان تاسیس شدند و فرش های عرضه شده در این کارخانه ها با کیفیت عالی در چند رنگ مختلف و 350 شانه شروع به کار کرند . در سال های آینده عرضه توسط کارخانجات از نظر کیفیت فرشهای عرضه شده توسط کارخانجات کاشان زبان زد خاصی در کل کشور پیدا کرد . در ادامه ما قصد داریم به سیر تکاملی موفقیت های فرش کاشان در تاریخ بپردازیم که خواندن آن در شناخت فرش دارای اهمیت می باشد .

 

1- کپی شدن فرش کاشان

بد نیست بیان داشت که بعد از اوایل سال 1368 بود که بعضی از انسان های فرصت طلب با کپی کردن نقشه های قالی بافی پا به عرصه هنر فرش ماشینی گذاشتند و به توسعه شرکت های مختلف پرداختند . این سود جو ها با قرار دادن انواع رنگ های بی کیفیت و نخ های بی کیفیت مثل رنگ pp و نخ های پلاستیکی اقدام به بافت قالی های گوناگون و با کیفیت پایین نمودنند ، که بازار قالی ماشینی کاشان با مشکلات زیادی روبه رو شود و وجود قالی بی کیفیت در این بازار موجب کسادی و ورشکستگی بسیاری از این شرکت ها شد .

 

موفقت کارخانه فرش کاشان

 

2- کیفیت فرش کاشان و موفقیت هایش

برای جلوگیری از فرش های بی کیفیت که وجود داشت بعد از گذشت چند سال خیلی از شرکت ها توانسته بودن به فعالیت خود ادامه بدهند و آن ها به این نتیجه رسیدند که باید از نخ های مرغوب در طرح ها و شانه های جدید استفاده کنند تا به جلب مشتری خود بپردازند و با فرش های کپی و بی کیفیت مقابله کنند. به همین دلیل اقدام به وارد کردن دستگاه های بافت 1000 شانه ، 700 شانه ، 1200 شانه ، از خارج کشور به شرکت های خود نمودند و از این طریق کمی از آبروی از دست رفته خود را جبران کنند و در حال حاضر کارخانه فرش ماشینی کاشان ، بزرگ ترین تولید کننده و پر فروش ترین فرش به حساب می آید و از نخ های اکریلیک ، پشم ، پنبه ، نخ پلی استر ( bcf ) ، کنف و غیره که از با کیفیترین نخ های بافت می باشد استفاده میکند. در ادامه نیز باید بیان داشت قالی های کاشان به صورت 100 درصد اکریلیک بوده و با کیفیت ترین فرش ماشینی می باشد . به طور مثال از محصولات این کارخانجات کاشان ، فرش 700 شانه واقعی است که 700 گره در عرض و 2100 گره در طول دارد که خود باعث محکمی می شود و موجب می شود بافنده بتواند از رنگ های مختلف برای زیبایی فرش استفاده کند. 

مطالعه کنید » لیست کارخانه فرش کاشان

کلمات کلیدی مرتبط :
'فرش کاشان' , 'کیفیت فرش کاشان' , 'فرش ماشینی' , 'فرش 700 شانه'
نظرات فرش روز
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
کد امنیتی :
CAPTCHA Image کد امنیتی را وارد کنید:
Refresh Image
دیگر مطالب کاربردی فرش
چرا خرید فرش از فروشگاه فرش روز ؟
نمایشگاه تابلو فرش برای خرید انواع تابلو در طرح مختلف
معرفی کارخانه های فرش کاشان به همراه تاریخچه و اسامی آنها
لفافه دوزی و مراقبت از ریشه های فرش حیاتی است !
ویژگی های انواع فرش ماشینی [ قسمت دوم ]
ادامه
نماد اعتماد الکترونیکی
نماد اعتماد الکترونیک خرید فرش
سوالات رایجسوالات رایج فرش روز تلفن تماس03155353082 - 03155353081

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.

خدمات ویـژه فرش روز
سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه